İçeriğe Yönlendir

Uzun Yol Stratejileriniz Nelerdir?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Gök
21 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

çocuk varken bence gece yolculuğu riskli. arıza durumunda sefil olmak var başka tehdit unsurları yok ise bile. ama gece rahat yol alınır o doğru. ben de severim ve çok daha kolay araba kullanıyroum gece vakti. tabi ki iyi aydınlatma şart. halojen far filan ile olacak iş değil.

xenona alışınca halojen far yanarken kapalımı acaba diye kontrol edesim geliyor

20 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben biliyorum o shell'i, güzel yer.. 

yolun ortasında burgerking vardı orda yanlış hatırlamıyorsam. otobanın üzerinde

bende severim orayı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
9 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Bizim bi Diyarbakır dönüşü vardı. :) 

Her zaman savunduğum olayı o zaman da yaşadım ama lokman abi dinlemedi. Araçta 4 yolcu olur demiştim. 5.yolcu ile yol zulüm olur yolcuya 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
On 06.05.2019 at 16:44, Servet Aydın yazdı:

Güneşi arkama alırım, enerji veren gıdaları mümkün mertebe kullanamam, tuzlu ve tatlı raf ömrü uzun gıdaları mutlaka yanıma alırım, kışın yolculuk yapacak isem hızlı yanan kimyasal eksik etmem, minik şamdan ve gaz yağım eksik olmaz, battaniye vs ha keza. Yazın 10 veya 20 litre damacana, yüzme şortu eksik olmaz. Bildiğim hattı sık sık kullanmayı sevmem, zaten hükümetin başarılı olduğu yol projesi hiç işime gelmedi. Eskiden aksiyon bol olur uykum gelmezdi, şimdi sıkılıyorum. Uykum geldiği an erkeklik edip uygun yerde uyumayı severim. Yanımda direksiyona güvendiğim varsa satarım 

şunu unutmuşsun, sana şart bunlardan bir koli :) landın koltuğa ıslak kumlu şortunla oturacaksın öylemi, döverler adamı ....  (pardon land hanımda passat çocuklarda sen yayadın dimi  :D)

her-marka-araca-uygun-naylon-oto-koltuk-

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
3 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Gecesini bilmemde Eskişehir çevre yolunda akşam 21.00 da rada girdim 1000 tl dediler
Teknoloji hem iyi hemde kötü birşey
Bundan 20 yıl sonra hiç hız yapamayacağız gibi

Trafik kazalarında ölümler yüzde 41 düştü diye mesaj geldi , eğer doğru ise harika bir haber. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Senin için geçmiş.. 

Yok ya ne alaka. Agresif sürmem, kendi dayanma limitlerimin üzerine çıkmam, artık sigara da yok biliyorsun. Gece sevmiyorum, yolu ve etrafı görmek isterim :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
On 07.05.2019 at 08:12, Mahmut Yıldız yazdı:

Gece 2'den sabah 7'ye kadar ben de kullanmamayı seçiyorum. Bu aralıkta uykum geliyor.

Sizin uykunuz gelmese bile yorgun olan birçok sürücü saat 4 / 6 arası yüksek risk içeriyorlar, ben de günün bu saatlerinde ve yoğun sisli havalarda araç sürüşünden uzak dururum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben pek mola vermem İstanbuldaki mazotu Giresuna taşırım, hatta bizimkiler kızar mola vermiyorsun diye, araba yiyip içsinler(içecek dökmeden) bana fark yapmaz. Yemek yiyeceksem yol üstü tesislere girmem genelde, şehir merkezi tabelalarını takip edip merkezi yerleşim yerlerinde yerim. Gerede, Tosya, Havza gibi yerlerin merkezinde güzel lokantalar oluyor. Açlık durumuna göre nerede denk gelirsek. Geçen yaz yolda durmayız hem de ucuz olsun diye malzeme alıp sandviç yaptım malzeme 60 tl tutmuştu  :D 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yolculukta yemeye bayılırım. Çerez, kraker ve meyve. Elma, muz, armut ne varsa. Hatta şeftali. Yola çıkmadan önce soyar ve dilimlerim, yolda da yerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

tabi ki iyi aydınlatma şart. halojen far filan ile olacak iş değil.

Halojen far denmis yettim gayri😊

Evet yeni teknolojiler guzel fakat, Duzgun ayarli kaliteli ampul ile gayette guzel gorus saglaniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Araba kullanmak, uzun yol yapmak, mangal yakmak gibidir benim için. 7/24 yani, hiç bir saati olmaz. Uykum geldiğinde, varmak istediğim yere 3-5 km bile kalsa, çeker kenara uyurum, hiç affetmem. Güneş doğarken ve batarken gerçekten çok tehlikeli ama, malum güneşlik bile kar etmiyor. Yaptığım en uzun yol Denizli-Şırnak idi 2011 senesinde, ikinci sırayı Denizli-Gaziantep alıyor 2018 yılıydı sanırım. En yakın tarihte ise, Ankara-Muğla arası, aracımı alıp gelmiştim.

Yanımda konuşan birinden ziyade sessizlik olmasını daha çok severim. Bazen türkü, bazen rock, bazen de özgün müzik dinlerim. Tuzlu şeyler atıştırmayı da severim... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
(düzenlendi)

her yazın 3200 km yol yaparım gidişli dönüşlü. önceden rotamı çizerim. süratim 2.500 devri geçmez. en az beş kere mola veririm. uyku emaresi hissettiğimde biraz daha biraz daha deyip yol almam. müzik dinler çay içerim. hep aynı hızda gitmem değişiklik yaparım. ciddiyetsiz davranmam. uzun yol anlık gelişmelere gebedir.

tarihinde Serhat Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Önder Özcan yazdı:

artık sigara da yok biliyorsun. Gece sevmiyorum, yolu ve etrafı görmek isterim :) 

Sigara mahvetti beni de.. 

İçerken ne güzel, günde 2000 km yapabiliyordum.. Sigara içmeyeli uykum geliyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Halojen far denmis yettim gayri[emoji4]
Evet yeni teknolojiler guzel fakat, Duzgun ayarli kaliteli ampul ile gayette guzel gorus saglaniyor.
[emoji23][emoji23][emoji23] Halojen savunucusu diye ayarlamistim bildirim geldi.
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
(düzenlendi)

Benim uykum gelmez yolda hatta o kadar gelmez ki tesise çekip uyumaya çalıştım kaç defa beş dakika bile uyuyamadım. Uyumam için yatakta olmam lazım. Rahat olması şart değil, taştan olsun ama yatak olsun. 😀

Gece de gündüz de sürerim. Yorgun olunca insan saçmalıyor, yorgun olmamak lazım. Benim temel taktiğim kesinlikle diğer araçlarla grup halinde gitmem. Ya ağır ağır kalkar en arkadan rahat giderim ya gerekirse 200 basar öne geçer sonra yasal süratlerde giderim. Araç öbeğiyle gitmek hata yaptırır. Başkası hata yapar telafi edemezsiniz. Diğer şeritlere kaçma imkanı paha biçilmez. Bu taktiğe uyamadığımda sıkıntı yaşadığım oldu. 

tarihinde Ahmet Gül tarafından düzenlendi
İmla
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Geçen sene Asos yolculuğum öncesi, gece uyumak için 1 sülahi ayran içtim. Uyku tutmadı bir türlü. Bende planlandığım saate yola çıktım. Gece 4 gibi  kontak actım. Tekirdağa gelirken uyku bastırdı. Ayran etkisini 5 saat sonra göstermeye başladı. Yolda yalpaladığımı farkettim. 30 km de bir durup eliyüzümü yıkayıp yola düştüm. en sonunda dayanamadım, yiğene verdim direksiyonu. O bizi götürdü Assos'a. 

Ayran ve yoğurt yemeyin yol öncesi. :( 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
50 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png Halojen savunucusu diye ayarlamistim bildirim geldi.

Benim canim yanmaz gardaaş 😁

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Halojen far çekilir dert değil, hele Giulietta'nın farı tam facia.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Süt ürünlerini Beş saat önce yemeyelim bence[emoji23]

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Ayarı iyi yapılmışsa, ampül kaliteli ise, uzunları çaktığında gündüz ediyorsa (H4’ler bilhassa) halojen candır.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ayar falan hikaye bixenon candir [emoji16]

H4 Allaha yakin bana uzak olsun o kadar diyorum. Cift reflektorlu farlar bu anlamda h4 ten iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Kim söylemiş bilmem ama gündüzün şerri gecenin hayrından iyidir diye bu yüzden ben geceleri gidince karşı yoldan gelen farlar gözümü alabiliyor gece yolculuğunu pek sevmiyorum güzel yönü ise daha az trafik oluyor daha serin oluyor terlemeden yolculuk oluyor.2-2,5 saatte mola veririm. Bazen kendimi toplamak için hız yaparım. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
22 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Ayar falan hikaye bixenon candir emoji16.png

H4 Allaha yakin bana uzak olsun o kadar diyorum. Cift reflektorlu farlar bu anlamda h4 ten iyidir.

H7 ne dersin? H11 ? ve bilimum H serileri? 😛

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Ayar falan hikaye bixenon candir [emoji16]

Hangi bixenon ama [emoji1]
Passat mı? Tırt
320 e90 mı? Tırt
Benim 2007 Fiesta’da H4 var, kısalar güçsüz yanıyor fakat yine de kör gibi gitmiyorum.
Uzunları çakınca gündüz oluyor ama.
İç Anadolu’da çok işime yarıyor, karşıdan gelen pek olmayınca.
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
4 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Halojen far denmis yettim gayri😊

arabanın teknolojisi eskiyse ne yapacağız? :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bende philips %130 güclü ışık veren halojen var. Uzay mekiğine ateş ediyor. 

Üstelik 70 tl almıştım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...