İçeriğe Yönlendir

Kaza Bilgi Danışma (Araç Kamerasının Faydasını Gördük)

Abdullah Aladı

Recommended Posts

Abdullah Aladı

İyi günler forumdaslar. Bugün sabah eşim bir kazaya karismis. Kısaca kaza şöyle olmuş. Eşim yeşil ışıkta geçtikten sonra kavşak içinin yoğun olması nedeniyle yavaşlamış. O sırada yan tarafında duran diğer tarafta duran araç sol arka kapıdan araca çarpmış. Sanırım hiç önüne bakmadan hareket etmiş. Dosya açarsak durum ne olur diye sizlere danışmak istedim.aracta oluşan hasar, Bir kaç foto ve tutanak: 05e4418bd160fc1b0dd801df2dff9ff1.jpgea7a9cc14829b74e130deb62d6fbf716.jpg525cc00d847b98f0babb173792240e70.jpg21c19e820edaae161998217816c4546a.jpge9e89c224210b96c6103619e38e523b5.jpg887c4ca376b219b26781f5046c2b8e83.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, düzeltme + boya gibi duruyor.

Dosya konusuna gelirsek kaskonuz var ise dosya açtırıp yetkili serviste yaptırabilirsiniz, üzerine aracınızın şartları tutuyorsa değer kaybı talebinde bulunabilirsiniz. 

Karşı tarafa güveniyorsanız dosya açtırmayın ama ben olsam bu riske girmez her halükarda dosya açtırırdım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
5 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun, düzeltme + boya gibi duruyor.

Dosya konusuna gelirsek kaskonuz var ise dosya açtırıp yetkili serviste yaptırabilirsiniz, üzerine aracınızın şartları tutuyorsa değer kaybı talebinde bulunabilirsiniz. 

Karşı tarafa güveniyorsanız dosya açtırmayın ama ben olsam bu riske girmez her halükarda dosya açtırırdım.

Tutanak tutmuşlar ama karşı tarafı tanımıyorum. O yüzden güvenemem ki kabul etmiyormuş karşı tarafta ki bayan. Eşi geldiğinde anlaşalım herkes kendi arabasını yaptırsın tutanak tutmayalım falan demiş. Bende kabul etmedim.Dosya açılırsa kusur oranı nasıl olur?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Araç kamerası olsa idi daha net yorumlanabilirdi ama yine de Arka kapıya vurduğundan dolayı kusuru karşıya verirler diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sizin araç dışarıda olan sanırım? Yani Skoda içeriden dıştaki Jetta'ya vurmuş gibi. Haklı olan karşı taraf gibi duruyor ama döner kavşaklarda kurallar çok farklı işliyor. Bilemedim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Eşinin gelmesini beklemeyip siz dosyayı açtırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Hatırladığım kadarıyla burda kavsakta da ışık var. Dolayısıyla birisi kırmızı da geçmiş olmalı. Biraz daha detaylı anlatırsanız daha iyi olur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
45 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Araç kamerası olsa idi daha net yorumlanabilirdi ama yine de Arka kapıya vurduğundan dolayı kusuru karşıya verirler diye tahmin ediyorum.

Kamera vardı ama açık değilmiş maalesef.

45 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Sizin araç dışarıda olan sanırım? Yani Skoda içeriden dıştaki Jetta'ya vurmuş gibi. Haklı olan karşı taraf gibi duruyor ama döner kavşaklarda kurallar çok farklı işliyor. Bilemedim.

Her iki tarafta da ışık sistemi var. Eşim yeşil ışıkta geçiyor ve kavşak içinde önündeki okul servisleriyle birlikte duruyor. Diğer tarafta durmakta iken kavşak içi boşalmadan yeşil yanmış sanırım ve hiç önüne bakmadan sadece ışıga bakarak bizim araca çarpıyor.

48 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Eşinin gelmesini beklemeyip siz dosyayı açtırabilirsiniz.

Akşam dönüşte dosyayı kendim açtıracağım hocam şuan 80 km uzaktayım maalesef.

28 dakika önce, Ertan Alptekin yazdı:

Hatırladığım kadarıyla burda kavsakta da ışık var. Dolayısıyla birisi kırmızı da geçmiş olmalı. Biraz daha detaylı anlatırsanız daha iyi olur...

Yukarıda detaylı anlatmaya çalıştım hocam.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Yukarıda detaylı anlatmaya çalıştım hocam.
Bu arada sizin araç duruyor muydu yoksa hareket halinde miydi?
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
Bu arada sizin araç duruyor muydu yoksa hareket halinde miydi?
Kavşağın diğer tarafı yeşil olunca yavaş yavaş hareket etmeye başlamış.
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Kavşağın diğer tarafı yeşil olunca yavaş yavaş hareket etmeye başlamış.
Bu keşke tutanağa yazılsa idi, size kusur verilmemesi için çok önemli bir ayrıntı, öncesinde araç durmuş çünkü, tekrar geçmiş olsun.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

hata siz de gibi anlıyorum ben. siz kırmızı ışıkta geçmiş oluyorsunuz onlara yeşil yandı ise.

her ne kadar yasalar kavşak içindekinin öncelik hakkı var, sağda ki araç geçiş üstünlüğü var  durumu söz konusu olsa da trafik lambasının olması sizin ışık ihlali yaptığınızı gösteriyor. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Gecmis olsun. Allah beterinden korusun.

Bana otomatik vites kazasi gibi geldi. Wv kavsagin icindeyken, skodaya yesil yanmis. Muhtemelen vw o arada biraz hareket etmis, bunu goren skoda freni birakip baska bir seyle ilgilenmis, kafayi kaldirdiginda cok gec olmus bence.

Baska bir teori olarak da vw isiktan ciktiktan sonra kavsagin icine dogru yanasmis. Skoda bunu tahmin edememis.

Aslinda en buyuk sorun bence orada yol seritleri olmamasi

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bazı kavşaklarda şöyle bir problem var, trafik yoğun olursa bir taraf yeşil yanıp hareket ettiğinde kavşak boşalmadan diğer tarafa da yeşil  yanıyor. Böyle bir durum var galiba. 

Geçmiş olsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
10 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

hata siz de gibi anlıyorum ben. siz kırmızı ışıkta geçmiş oluyorsunuz onlara yeşil yandı ise.

her ne kadar yasalar kavşak içindekinin öncelik hakkı var, sağda ki araç geçiş üstünlüğü var  durumu söz konusu olsa da trafik lambasının olması sizin ışık ihlali yaptığınızı gösteriyor. 

Eşim yeşilde geçiyor ama kvşak içi yoğun olduğu için hemen kavşaktan çıkamıyor. Karşı taraf kırmızıda dururken yeşil yanar yanmaz öne bakmadan hareket ediyor.

9 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Gecmis olsun. Allah beterinden korusun.

Bana otomatik vites kazasi gibi geldi. Wv kavsagin icindeyken, skodaya yesil yanmis. Muhtemelen vw o arada biraz hareket etmis, bunu goren skoda freni birakip baska bir seyle ilgilenmis, kafayi kaldirdiginda cok gec olmus bence.

Baska bir teori olarak da vw isiktan ciktiktan sonra kavsagin icine dogru yanasmis. Skoda bunu tahmin edememis.

Aslinda en buyuk sorun bence orada yol seritleri olmamasi

Aynen ilk duruma benzer bir senaryo gerçekleşmiş.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Jetta sanırım sizin araç, anlatılana ve fotoğrafa göre Jetta hatalı görünüyor. Skoda minibüsten dolayı görmemiş diye anlıyorum. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
Jetta sanırım sizin araç, anlatılana ve fotoğrafa göre Jetta hatalı görünüyor. Skoda minibüsten dolayı görmemiş diye anlıyorum. Geçmiş olsun.
Minibüs benim aracın önünde hocam. Jetta skodanın önünde duruyor. Görmeme söz degil yani.
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
16 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Hiç aklım ermiyor bu işlere, yeşil yanmış jetta kavşağa girmiş, kavşakta trafik yavaş, derkan kavşağın başka girişinde yeşil yanmış, bir başkası gelmiş kavşağa girmiş ve Jetta'ya vurmuş. Ve Jetta hatalı. Nasıl olabiliyor hocam böyle bir şey :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Her iki tarafta kamera kaydı olmadığı sürece yeşilde geçtiğini veya kırmızıda geçmediğini ispatlayamaz. Böyle olunca da ya beyaz araç ada içinde diye o haklı olacak yada 50-50 kusuru paylaştıracaklar.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dosya açmadan kusur yüzdesi gelmez, bu gibi muallkalarda %50 gelir çoğunlukla

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Geçmiş olsun.

Anladığım kadarıyla jetta'nın kavşakla işi bile yok düz yoldan gelmiş düz devam edecek. Kavşakla işi olan süperb.

Kendine ışık sonradan yanmasına rağmen sağdan geleni görmüyor, görse de o beklesin deyip yürüyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
Geçmiş olsun.
Anladığım kadarıyla jetta'nın kavşakla işi bile yok düz yoldan gelmiş düz devam edecek. Kavşakla işi olan süperb.
Kendine ışık sonradan yanmasına rağmen sağdan geleni görmüyor, görse de o beklesin deyip yürüyor.
Aynen bu şekilde olmuş hocam.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kavşakta ışık olmasa size suç verilmezdi.
Ancak şimdi ben yeşilde geçtim diyen iki taraf var. Muhtemelen %50 gelir.

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
Kavşakta ışık olmasa size suç verilmezdi.
Ancak şimdi ben yeşilde geçtim diyen iki taraf var. Muhtemelen %50 gelir.
Kavşakta mobese var ama calismiyormus. Benim arabada g1wc var ama hanım açmadım demişti. Akşam ona bakayım beklemeden marşa basmissa çalışmış olabilir.
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Sirf  esim ugrasamam ben kamera acma kapama isleriyle demesin diye Kablo dosedim. Ben ki herseyin orjinaline dokunmaya bin bismillah adamimdir.

Kamera olsa isiniz bayagi kolay olurdu..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...