İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Koskoca ali darbaz inci akünün 2020 yılının kaçıncı gününde üretildiğini ve rafta kaç ay yattığını bilmiyor mu ?
Akü takılmadan önce kaç volttu
12.6 volt altı ise takılmadan önce şarj edilmedi mi aklımda deli sorular emoji23.png

Gönülsüz iş oldumu öyle oluyor

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Alpay Sumer yazdı:

Hala şoktayız.. 😂

Bunu kaydedelim bir yere, unutulmasın :) 

Ümit Türk yazdı:

Yoh artıh 🤔

Niye şaşırıyorsun ki? Yenge konumunu da biliyor daima. Ona şaşırmadın da fotoğrafa mı şaşırdın :D 

Ali Darbaz yazdı:

Gönülsüz iş oldumu öyle oluyor

Gönülsüz olmasın bence. Tamam hesaplar şaşmıştır az bir şey ama, uzun vadede mantıklı harcama. Akünün seni nerede bırakacağı belli olmazdı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Soranda olmadı foto yokmu.

Yetkililer adına çok özür dilerim :)

Şimdi dostlar benim 8 9 yaşında olduğunu sandığım akü 2016 üretimi çıktı.  Yeni akü ise 2020 üretimi.

Sen böyle bir hata yapmazdın? Üzgünüm ama değişim erken olmuş o zaman. Mehmet abi demişti akü yolda bırakana kadar kullanılır. Bende yolda kaldım öyle değiştirmiştim.
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

.. akü yolda bırakana kadar kullanılır. Bende yolda kaldım öyle değiştirmiştim.

Öyle deme bak tork artmış, Beygir artmıış, motor sesi azalmış, hararet düzelmiş, gaz tepkisi artmıs, çekiş artmış.. 

Dünyanın bakımını yapsak bu kadar seyi elde edemezdik.. Kolay degil. 😄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alpay Sumer yazdı:

Öyle deme bak tork artmış, Beygir artmıış, motor sesi azalmış, hararet düzelmiş, gaz tepkisi artmıs, çekiş artmış.. 

Dünyanın bakımını yapsak bu kadar seyi elde edemezdik.. Kolay degil. 😄

Ateşleme sesi komple değişti. Tok sesden daha tok ses çıktık. Anahtarın kapı açma mesafesi bile değişti. nerden baksan 100 metreden kapatıp açabiliyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Artık marş sonrası orta ekran kapanmıyor :)

giphy.gif

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Artık marş sonrası orta ekran kapanmıyor [emoji4]

giphy.gif

Yenge buradan anlamasın değiştirdiğini
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Yeldan yazdı:

Yenge buradan anlamasın değiştirdiğini

Anlamaz heralde , 1 ayda 3000 tl harcadığımı bilse :D   Bu gün az gezdirdim, bunalımda idi. Prim kastim biraz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Anlamaz heralde , 1 ayda 3000 tl harcadığımı bilse [emoji3]   Bu gün az gezdirdim, bunalımda idi. Prim kastim biraz [emoji4]

Çengele inmişsin iyi yapmışsın
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Niye şaşırıyorsun ki? Yenge konumunu da biliyor daima. Ona şaşırmadın da fotoğrafa mı şaşırdın :D 

Bu kadarını beklemiyordum

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

Ateşleme sesi komple değişti. Tok sesden daha tok ses çıktık. Anahtarın kapı açma mesafesi bile değişti. nerden baksan 100 metreden kapatıp açabiliyorum. 

Tövbeler olsun. Anahtarda mı değisti😱

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alpay Sumer yazdı:

Alpay merkezi kilit sinyal mesafesi uzamış. Anla işte, uğraştırma beni. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Ben resim çekmek için 2 saniyeliğine yan çevirdim. 

çok tehlikeli

Ali Darbaz yazdı:

Arabanın sürüş karakteri değişti. Çekişi hissedilir seviyede arttı. Gaza basınca aldığım tepki, motor çalışma sesi herşey değişti. Araba 108 derece hararet ile yürüyor. Düşük devirde torkum arttığı bariz belli. 

gagıldan gelip konuyu okyan olur: kalitatif bir değerlendirme olmuş, akü ile ilintisi olmaz torkun

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

gagıldan gelip konuyu okyan olur: kalitatif bir değerlendirme olmuş, akü ile ilintisi olmaz torkun

Genel olarak bende aynısını Anlatmaya calıstım Ama yormayın beni dedi 😄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alpay Sumer yazdı:

Genel olarak bende aynısını Anlatmaya calıstım Ama yormayın beni dedi 😄

kamu adına bilgi vermek görevimiz, sonra akücü ye gidip dayak yemesin buraları okuyan

Ali Darbaz yazdı:

Alpay merkezi kilit sinyal mesafesi uzamış. Anla işte, uğraştırma beni. 

değişir, ay dünyayaya %10 daha fazla yanaştı ve nem oranı yüksek

Alpay Sumer yazdı:

AY, 50bin km kadar daha yakın şu an , dünyaya, tüm elektronik cihazlar etkileniyor

Ali Darbaz yazdı:

giphy.gif

akü yuvasındaki eksikliğin sebebi nedir?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

kamu adına bilgi vermek görevimiz, sonra akücü ye gidip dayak yemesin buraları okuyan

değişir, ay dünyayaya %10 daha fazla yanaştı ve nem oranı yüksek

AY, 50bin km kadar daha yakın şu an , dünyaya, tüm elektronik cihazlar etkileniyor

akü yuvasındaki eksikliğin sebebi nedir?

Hergün bir fiil kullanıyom arabayı. O nedenle 1 2 newtonluk değişimi hissederim. Zaten anormal biriyim. Tüm yol boyunca motor sesi dinlerim. Bir şeyler değiştimi ilk anda anlarım. 

Aküdeki boşluk dizel model yüzünden. Dizel modelde 82 Ah uzun akü kullanılıyor. 1.6 ve 2.0 dizel akü yuvası ortak üretim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çoğu yarış arabasında akü yoktur, gereksiz ağırlık olacağı için

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bozuk ama harbi bozuk akü daha fazla şarj talebi ister ve motor illaki daha fazla efor harcar. Yumruk kadar alternatör 2kw harcıyor. Az kw üreten motorda anlaşılır anormal olaylar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Az kw üreten motorda anlaşılır anormal olaylar

burası doğru, bunu atlamışım, motorun da kondüsyonu da önemli tabii, herşeyi yolunda olan bir motorda hissedilmez olarak revize edebiliriz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Çağlar Bayur yazdı:

burası doğru, bunu atlamışım, motorun da kondüsyonu da önemli tabii, herşeyi yolunda olan bir motorda hissedilmez olarak revize edebiliriz.

Çağlar abi ben 1900 devirle araba sürüyorum. Ben hissetmeyeceğimde kim hissedecek. 

Bu gün yaptığımız geziden kısa bir video

https://youtu.be/Hlg-sgqPz84

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...