İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Sinan Akgöl yazdı:

Siz gene çekicideyken rahatmışsınız, benim çekicinin arka stopları yanmıyordu, benim aracın 4lüleri yanık gidiyorduk akü bitmesin diye çekici üstünde çalıştırıp akü dolduruyordum. Üstüne bir de çekicinin lastiği yarılıp yana yatmalar kaza atlamak :) Hiç demorolize olacak birşey yok mekanik şeyler bozulur keyfini çıkarın.

Tam 58 dakika rotar yaptıktan sonra yola döndük. 

Klasik opel motoru olunca çözüm hızlı oldu. Sizin bmwde sorun neydi. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Tam 700rpm fark var mesela benim arabayla hız devire bakıldığında bu da hiç bir şey bence.

Benim BMW'deki sorunu çıkma ZF 8hp almak zorunda kalmıştım.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

gece açık dükkan nasıl buldunuz o çok iyi denk gelmiş

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

gece açık dükkan nasıl buldunuz o çok iyi denk gelmiş

Adamlar teşkilatı kurmuş. 

Bizi  ilk karayolları trafik geldi. Kukaları koydu. Adamın birini arayıp çekici istedi konum attı. 

Çekici 20 dk sonra geldi, yükledi bizi çekti düzce sanayide son derece aktif bir tamirciye. 4 5 tane teknisyen benim gibi kalmış yada kalmış işleri çözüyor. 

Usta Baktı kayış sağlam. Astra h bilyası varmış. Yazaneden buldu getirdi taktı. Sıvıları doldurdu. 38 dk sürdü. 

200 çekmeye 150 işcilik ve gergi bilyasına. 

Takması okadar kolaymışki kendim bile yaparmışım. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Çekici harici bakıldığında 150tl parça dahil o durumda iyi. 300 dese de vereceksin yolda kalmışsın. Aklımızda dursun düzce sanayi nöbetçi tamirci.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Duygusal çöküntü olacak bir durum yok, takma bu kadar kafana, Sinan ın dediği gibi o saatte o fiyata bedava çözmüşsün olayı. Milletin başına neler geliyor yollarda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sinan Akgöl yazdı:

Çekici harici bakıldığında 150tl parça dahil o durumda iyi. 300 dese de vereceksin yolda kalmışsın. Aklımızda dursun düzce sanayi nöbetçi tamirci.

Tam konum atayım...

İşaretli yer
Akınlar, 2595 Sk., 81100 Mamure/Düzce Merkez/Düzce yakınında
https://maps.app.goo.gl/Z2gNbwKLdGR9TBjx8

Köksal Yılmaz yazdı:

Duygusal çöküntü olacak bir durum yok, takma bu kadar kafana, Sinan ın dediği gibi o saatte o fiyata bedava çözmüşsün olayı. Milletin başına neler geliyor yollarda. 

Tamirciye gidene kadar aklımdan neler gecti bi bilsen. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Darbaz yazdı:

Tam konum atayım...

İşaretli yer
Akınlar, 2595 Sk., 81100 Mamure/Düzce Merkez/Düzce yakınında
https://maps.app.goo.gl/Z2gNbwKLdGR9TBjx8

Tamirciye gidene kadar aklımdan neler gecti bi bilsen. 

Ben de kaldım bikaç kere, seni anlayarak yazıyorum ;)

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ali Darbaz yazdı:

Okadar demoralize oldumki, o çekiciye yüklenmesi, direksiyonda oturup karanlık kadranlara bakmak üzücü. 

tam sigara yaklamık bir ortam olmuş o ara ama peder var

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Arabamız 6,7 litrelik yakıt tüketimi İstanbul'a gece 24:00 da ulaştı. Sivas'dan henuz direksiyonu teslim etmiştimki, saate 127 km hıza ulaşarak radara yakandık. Sivaslı Arkadaşlar, trafik denetiminde tv kameraları ve Drone ile bizi video aldılar. Sanırım haberlere çıkıcaz. Babam eline aldığı 288 liralık makbuzun şoku ile bir daha direksiyon başına geçemedi. 

Yenilenen gergi sorun çıkarmadı. Soğutma suyu eksilmedi.  Sağ salim vardık. 

857 km yolu 6,7 litre yakıt tüketimi ile tamamlandı

57 litre benzin tüketildi. 

385 tl harcandı. 

sGt851p5Yn5ja1EpdxZ59f8Y0pKiIX7d7KqgV-7u

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Geçmiş olsun sağ salim gelmene sevindik. O zaman benim 6.8 ortalamam gayet iyi senin 6.7 ye göre :D 3 hafta önce İstanbul yaptım geldim 1500 km yol yaptım.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Geçmiş olsun sağ salim gelmene sevindik. O zaman benim 6.8 ortalamam gayet iyi senin 6.7 ye göre :D 3 hafta önce İstanbul yaptım geldim 1500 km yol yaptım.

Abi ben sadece yılmazlar dinlenme tesisine kadar kullandım. Otobanı başka şöför gecti. Tır devrilmiş 1saat 30 dakika trafikte kaldık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Darbaz yazdı:

Abi ben sadece yılmazlar dinlenme tesisine kadar kullandım.

Bizde kışlık var, 17 jant var ve geldiğim yol bu :)

2e12e4d8f78711ca7a9d542434ed7c38.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Bizde kışlık var, 17 jant var ve geldiğim yol bu :)

2e12e4d8f78711ca7a9d542434ed7c38.jpg

Arabada babam varken hipermil yapamıyom abi. Düm düz sürüyorum. 105 altına inmiyorum. 

Bizde klima actık 24 derece iç anadolu bölgesi. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

vah vah ali abi herkes seni dinleseydi aytenle gidip cezasız belasız gidip gelirdiniz hayırlısı buymus olması gerekiyormus demekki, can saglıgı versin.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Okay Kaygusuz yazdı:

vah vah ali abi herkes seni dinleseydi aytenle gidip cezasız belasız gidip gelirdiniz hayırlısı buymus olması gerekiyormus demekki, can saglıgı versin.

Kime ne dediysem çıktı. Başlarına bela oldu

Cruze kayış gergisi dedim patladı 

Baba ceza yiycen dedim 1 dakikda sonra yedi 

Küzen termostat bozuk dedim, hararet yaptı yolda kaldı 

İşin kötüsüde , amcama doblo kayışı bozuk dedim 2 gün içinde bişey olcak. inşallah olmaz. 

Dedeminde triger kayışı yılı dolmuş, onu değiştirin dedim. Onun ki koparsa al sana bela 

Felaket tellali oldum 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kendini Gerceklestiren Kehanet denir psikolojidrle. Halk arasindakini yazmaya gerek yok halk arasinda cunku [emoji16] Neyse ki daha buyuk sorunlar cikmadan halledildi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ali Darbaz yazdı:

Kime ne dediysem çıktı. Başlarına bela oldu

Cruze kayış gergisi dedim patladı 

Baba ceza yiycen dedim 1 dakikda sonra yedi 

Küzen termostat bozuk dedim, hararet yaptı yolda kaldı 

İşin kötüsüde , amcama doblo kayışı bozuk dedim 2 gün içinde bişey olcak. inşallah olmaz. 

Dedeminde triger kayışı yılı dolmuş, onu değiştirin dedim. Onun ki koparsa al sana bela 

Felaket tellali oldum 

kendini adadın abi sen gönül verdin bu işlere, bence kimseyle ugrasma aytenle mutlu ol.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

sen felaket tellalı değilsin gerçekleri söylemeye çekinmeyen adamsın sadece

arkadaşımın birinin arabasına bindim geçen sene e 5 te gidiyoruz öndeki araba frene basıyor bu ayağını gazdan çekmiyor bir müddet daha devam ediyor sonra aniden frenle 1 metre kala tamponun da yavaşlıyor. sürüş tarzı o hale gelmiş

dedimki   arkadan vurursun birine fren lambasını görünce ayağını gazdan sorgusuz çek ben öyle dedim diye alındı surat yaptı 1 hafta sonra çağlayanda birine arkadan vurdu e 5 te . far tampon kaput çamurluk hepsi değişti fluancesinde 15 16 binlira hasar çıktı şükür kendine bişe olmadı

sonuç ben şom ağızlı felaket tellalı oldum. iyide ben gerçeği söyledim yine olsa yine derim

ha bide ney evrene kötü enerji yollamışım bak hele bak

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Gök yazdı:

ha bide ney evrene kötü enerji yollamışım bak hele bak

:D :dance3:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...