İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur

onlar bakım parçası. triger aksesuara girmez

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

onlar bakım parçası. triger aksesuara girmez

Abi yedek parça diyecektim. yanlış yazdım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi yedek parça diyecektim. yanlış yazdım. 

otomotivciyim hassasım yapma böyle şeyler, yüreğime indi

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

otomotivciyim hassasım yapma böyle şeyler, yüreğime indi

Ben motorun reviyonunu yapmak istiyorum. Aklımda bişey kalmasın. Külbitör kapağım sızıntı yapıyor . Onu bir aradan çıkartayım istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

Ben motorun reviyonunu yapmak istiyorum. Aklımda bişey kalmasın. Külbitör kapağım sızıntı yapıyor . Onu bir aradan çıkartayım istiyorum. 

500 TL küsür dedi bana yetkili servis, siz trigeri değiştirmeden önce kaçırmıyordu dedim, eskimiştir dediler 12 yaşında araba conta kaçırabilir dediler. Conta, değişen listesinde görünmediği için garantiye sokamayız dediler. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

500 TL küsür dedi bana yetkili servis, siz trigeri değiştirmeden önce kaçırmıyordu dedim, eskimiştir dediler 12 yaşında araba conta kaçırabilir dediler. Conta, değişen listesinde görünmediği için garantiye sokamayız dediler. 

Diyorsunki triger ve külbitör contasını aynı anda değiştir. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Servisin Transporter rektifiyesi yetişmeyince, işe yine Cruze ile gittim. Ayten dururken neden cruze kullanıyorum derseniz, arabanın son onarımdan içime sinmesi için fırsat buldukca kullanma eğilimindeyim. Servis nedeniyle işe gel git maksadıyla 150 km yol yaptım. Bu haftayıda böylece bitirmiş olduk. 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

külbörtörün contasını değiştirebilirsin ali abi yalnız alacagım malzeme conta oem olsun yetkiliden al yoksa cincancünler tam basmıyor kücük geliyor sızdırma tekrar yapabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Okay Kaygusuz yazdı:

külbörtörün contasını değiştirebilirsin ali abi yalnız alacagım malzeme conta oem olsun yetkiliden al yoksa cincancünler tam basmıyor kücük geliyor sızdırma tekrar yapabilir.

Orjinali alayım diyorum, ama maaşı yatmasını bekliyorum. Bir diğer konuda kargo firmaları kapatacakmış . Bide o dert var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benim ustam contayi asilarak cekti saglamligini kontrol icin kopmadi. Montaj yaparken ilgili yerlere conta surdu oyle kapatti. Yenisini de taksan yapabilir o yuzden bu sekil devam dedi.

Ust contayi triger degisiminde kontrol ettir.

Triger setini Dayco taktilar. Teflonlu daha uzun omurlu olur dedi ustam. Sanirim Astra H trigeri.

Baski balata km dusukse henuz geregi olmayabilir debriyajda asir sertlik aracta anormallik yoksa.

Graf devirdaim nasildir bilemem GM kullananlarda 2 senede bir sikinti yasayan kisiler okudum. Valeo dusunebilirsin.

Krank kasnagi Ina marka bak. Dayco veya Gateste olur.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

VArabada canımı sıkan durum. Bu contayı değiştirmek istiyorum. 

OCtVWO.jpg

uJ7ldI.jpg

fh7ui6.jpg

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

kulbutor contasi. Kaliteli olani alip az bi sizdirmaz sivi conta takviyesiyle dogru kararda sıkılmasi lazim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
VArabada canımı sıkan durum. Bu contayı değiştirmek istiyorum. 

Hayati bir şey değil. Bir ıslak mendil yeterli.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Cruze için 1000 tl değerinde opet yakıt kartı aldım. Evdekal olayı işi bozdu. Korona benim bol gezmeli planlarımı bozdu. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Mühtemel bir sokağa çıkma yasağına karşı tedbir için 95 litre tatlı su temin ettik. Cruze ile Şile üvezli köyüne 5 adet 19 litrelik su bidonu götürdük. Meydandaki suyu kesmiş köylüler. Köyün hemen girişindeki başka bir kaynaktan sularımızı doldurduk. Su tadım testini yaptım. Fark yok gibiydi. 

Altaki resme dikkat çekerim. Sedan arabada 19 litrelik şaşal suyu dik koyabilmek çoğu sedanda görülmez. Biz böyle 3 sıra geriye doğru dik koyabiliyoruz. 

4SPR8kr4fELnuTTKmnTXtR07Cne_jgzyeHXS3VXC2rFc-gyVhOKqp4ftLina4dJSkl0tNCFEc8mVu8lo

iilSQ0HyxHgUEsX_SH2yL814nrVzxkgIAL0yni4j

0e5_HIJTFAqL0x06Q2vonDXgWwdPgvZJ7OwO_-L3

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu kitabın dijital versiyonunu arıyorum. Şu ana dek bulamadım :( 

CV7Y18Y3gyLeiAGlWa-fZLJgxPgSY2ZO-il93Kxb

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Alpay Sumer yazdı:

resim yok.

YIiYvW.png

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ali Darbaz yazdı:

Sedan arabada 19 litrelik şaşal suyu dik koyabilmek çoğu sedanda görülmez

Köyde sünnet düğünü vardı, kuzenim C5 ile gidecektik bagaj geniştir diye, sığmadı dik olarak özellikle kenarlara, benim Focus 2 sedan ile gittik. Yanlış hatırlamıyorsam 9 (10 da olabilir) damacana koymuştuk :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

ebay de satılıyor haynes

Bana rus warez sitelerinde olan free kitap lazım abi :) 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Köyde sünnet düğünü vardı, kuzenim C5 ile gidecektik bagaj geniştir diye, sığmadı dik olarak özellikle kenarlara, benim Focus 2 sedan ile gittik. Yanlış hatırlamıyorsam 9 (10 da olabilir) damacana koymuştuk :)

Aytende yan yana dik 3 tane zor sığıyor. Cruze 9+ tane sığıyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Bana rus warez sitelerinde olan free kitap lazım abi :) 

haynes bedavaya gelmez, kalite tesadüf değildir

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

haynes bedavaya gelmez, kalite tesadüf değildir

ELimde halihazırda Haynes kitapları var . Cruze bulamadım ama ciddi miktarda warez Haynes kitabı buldum. İlgimi çeknleriş indirdim. 

gbs3dybVAIb1UeWQc3uY3CUq7PI1E-oksOhJUtGx

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Darbaz yazdı:

ELimde halihazırda Haynes kitapları var . Cruze bulamadım ama ciddi miktarda warez Haynes kitabı buldum. İlgimi çeknleriş indirdim. 

gbs3dybVAIb1UeWQc3uY3CUq7PI1E-oksOhJUtGx

Astra G var mı?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Astra G var mı?

Vardı tabi ama nerde kaldı bulmak lazım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...