İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Evde zaten uzunyola gidebileceğin başka bir araba var ise bence de mantıklı olan senin yaptığın, a sınıfı araç istanbulda büyük nimet. Daha iyi bir i10 alamıyorsam arabayı değiştirmezdim senin yerinde olsam. 

Bayıldım sw cruze a. Keşke 2.0 163 hp gelseymiş, ciddi ciddi düşünebilirdim ozaman. Bi yazılım egr dpf iptal direk 210 hp oluyor. Fena sleeper olurdu. Chevrolet demişken forumdan Haluk hocamızın aveosunu kullanmıştım, kadranına bayılıyorum o arabaların. Motorsiklet gibi.

yahu sende sürekli bir şeyleri iptal ediyon. :D 

Bana orjinal mühendisin tasarladığı halde araba lazım. Bu bizim cruze arka tampon çıkma, ön tampon boyalı. İlk defa fabrikadan kalma arka far ampülü değişti . Özelikle subabları değişmemiş, lpg takılmamış jantları oynanmamış araba aldım. 6 camıda fabrikanın camı. O kadar takık bir adamım. En ufak ses değişimi hemen kulağıma gelir. 

Benim garibime giden bukadar orjinal arabayı biz nasıl 40 bin tlden aldık. Nasıl bu kadar ucuza kapattık. Tarcanlar oto expertize götürmeye korkuyom :)

Aldığımızda pekde iyi durumda değildi ama onarımlar ucuzdu. 3 ayda topladık.

4 uzun yol yaptı. 140 160 basan babama dayanıyorsa, bana hayli hayli yeter. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

yahu sende sürekli bir şeyleri iptal ediyon. :D 

Bana orjinal mühendisin tasarladığı halde araba lazım. Bu bizim cruze arka tampon çıkma, ön tampon boyalı. İlk defa fabrikadan kalma arka far ampülü değişti . Özelikle subabları değişmemiş, lpg takılmamış jantları oynanmamış araba aldım. 6 camıda fabrikanın camı. O kadar takık bir adamım. En ufak ses değişimi hemen kulağıma gelir. 

Benim garibime giden bukadar orjinal arabayı biz nasıl 40 bin tlden aldık. Nasıl bu kadar ucuza kapattık. Tarcanlar oto expertize götürmeye korkuyom :)

Aldığımızda pekde iyi durumda değildi ama onarımlar ucuzdu. 3 ayda topladık.

4 uzun yol yaptı. 140 160 basan babama dayanıyorsa, bana hayli hayli yeter. 

Egryi iptal ettim, rölanti titremesi geçti, yakıtım uzun yolda 10 litreden 7 litreye, şehir içinde 13 litreden 10.9 litreye düştü. Aracın ivmelenmesi arttı. Orjinal olupta bu sıkıntılar olacaksa söker atarım daha iyi.

Ben orjinal binmem, satmak mantıksız geldi şimdi bu saatten sonra asıl projeler, donanım eklentileri başlıyor. 1750 devirde 400 nm tork veren yazılım ile başlayacağım, sonra hız sabitleyici, motor ısıtıcı Servebasto( servet abiden öğrenince adını böyle koydum :Dsis farı ile motor ısıtma projesi) ile devam edeceğim. Mercekli far vs, Tavanı kesip, bir arabadan çıkma komple cam tavan bile takarım da tavandaki bağımsız climatronic'e acıyorum. Ön koltuk ısıtmalar tamir edilirken orta ve en arka koltuklara bile ısıtma yapabilirim. Bu yaz gürcistana gidersem ısıtmalı touareg direksiyonu bulup airbag sargısıyla birlikte alıp multişe montajlayacağım. Multivanda 2 parmak kalınlığında yalıtım var, finali tavan televizyonu ve sinema ses sistemi tarzında 4 bölge hoparlör döşeyip uzun yolda ön koltukların arkasından perdeyi çekip arkayı bağımsız hale getirerek, sinema salonu yaratmak, şuan 6 adet tweeter, 2 adet midrange 2 adet iki yollu oem component ve 1000 rms ciğer söken subwoofer ile ses sistemi tamam, sadece tv kaldı. Blu ray ve arabaya koyduğum modem ile netflixden film ve ayrıca evdeki ps3 ü bile çalıştırabilirim. 

Artık amacım TR deki en dolu multivanı yapmak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Cruze, bilya ses yapıyor mazareti ile otoparka yatır moda geçirdik. Eşşekliği gene Ayten yapacak. Zaten Cruze için gidilcek uzun yol şimdilik yok. Aracın bazı bakımlarını üstü üste gelmesi yerine tek işcilik ücreti ile hepsini bir yaptıralım anlayışı üzerinden hareket edeceğiz. O nedenle para biriktirme moduna gectik. 

Cruze yapılcaklar listesi şöyle 

4 tane yep yeni gıcır gıcır Falken As210 alıncak 

Bilya sesi çözülcek. 

Motor triger seti değişimi bu sene yapılabilir. (10000 km kalmış)

Triger ile su pompasınıda değiştirelim istiyorum 

Bakımmı yapılcak. Mühtemel mayıs sonrası 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Cruze, bilya ses yapıyor mazareti ile otoparka yatır moda geçirdik. Eşşekliği gene Ayten yapacak. Zaten Cruze için gidilcek uzun yol şimdilik yok. Aracın bazı bakımlarını üstü üste gelmesi yerine tek işcilik ücreti ile hepsini bir yaptıralım anlayışı üzerinden hareket edeceğiz. O nedenle para biriktirme moduna gectik. 
Bilya sesi çözülcek. 

Devirdaim trigere bagli olmadigi icin ustam gerek yok sizdirana kadar devam dedi. Hicbiri orijinali kadar uzun omurlu olmazmis. Isciligi de kolaymis. Baktim. Lifte kaldirip davlumbazi sokunce kapak gibi meydanda. O yuzden V kayisi ile devirdaimi degistirmedim.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:
Ali Darbaz yazdı:
Bilya sesi çözülcek. 

Devirdaim trigere bagli olmadigi icin ustam gerek yok sizdirana kadar devam dedi. Hicbiri orijinali kadar uzun omurlu olmazmis. Isciligi de kolaymis. Baktim. Lifte kaldirip davlumbazi sokunce kapak gibi meydanda. O yuzden V kayisi ile devirdaimi degistirmedim.

Hocam , herşeyin orjinalini alacağım. Yada Oem. Oem ürünler ucuz ve kaliteli. Elimle inceleyip metalürjik olarak kaltitesini belli ediyor aten. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hocam , herşeyin orjinalini alacağım. Yada Oem. Oem ürünler ucuz ve kaliteli. Elimle inceleyip metalürjik olarak kaltitesini belli ediyor aten. 
Orijinal derken uzerinde gelen parca alacagim herhangi bir devirdaimden orijinali bile olsa (GM, Valeo, Graf, Airtex) daha uzun omurlu olmayacagini soyledi.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Orijinal derken uzerinde gelen parca alacagim herhangi bir devirdaimden orijinali bile olsa (GM, Valeo, Graf, Airtex) daha uzun omurlu olmayacagini soyledi.

Arabayı kendime topluyacağım. çiçek gibi edecem.. 520 gibi olcak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ali Darbaz yazdı:

Arabayı kendime topluyacağım. çiçek gibi edecem.. 520 gibi olcak.

3 tür o 3 😁 Çicek gibi olur sizin gibi titiz birinin elinde. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Multivanı 3 aylığına ali abiye satıp geri mi alsam, her hücresini oem yapar mis gibi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sinan Akgöl yazdı:

3 tür o 3 😁 Çicek gibi olur sizin gibi titiz birinin elinde. 

Adac testinde Alamanlar 5 serisi konforunda demiş. :)

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

Sen pek sevmemistin alindiginda.. Ben sana zamanla baglanirsin demistim..

Daha bunlar bir baslangic.. Ayrilamayacaksin..

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alpay Sumer yazdı:

Sen pek sevmemistin alindiginda.. Ben sana zamanla baglanirsin demistim..

Daha bunlar bir baslangic.. Ayrilamayacaksin..

Bana sağlam para lazım,

En az 3000 tl. 

Bak ozaman ne hale gelecek. 

Külbitör contasına kadar değişircem. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ali Darbaz yazdı:

Alamanlar demişse tamam o zaman. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Aha alacağım lastik : ) Züvasda gördük hörekeyi. 

9d178d6f4d33611f391f52950b7829b5.jpg

Sinan Akgöl yazdı:

Alamanlar demişse tamam o zaman. 

Yanlış ifade etmişim. Almanlar iç genişliği için özellikle ön bölüm için çok iyi demiş. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ali Darbaz yazdı:

Almanlar iç genişliği için özellikle ön bölüm için çok iyi demiş. 

Aynen dediğiniz gibi Adac test pdf inde Bagaj, ön kısım koltuklar ve konfor iyi not almış.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

kulbitör contasına kadar değişircem. 

ucuz bir parca. Cok bekleme 🙂

Ali Darbaz yazdı:

Ben mi yanlis goruyorum yoksa Lastigin deseni ters mi 🙊

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Alpay Sumer yazdı:

Lastigin deseni ters mi

Düz gibi duruyor, yerdeki izlerde ok arkaya bakiyor Nokian da da.

images?q=tbn:ANd9GcQi5ccmZyfrw8ngOrT48Dk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şöyle bomboş yerler olsa da yazlık lastikle video felan çeksek

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Ali Darbaz yazdı:

Külbitör contasına kadar değişircem. 

Ben de bir ara öyle diyordum ama karter contasını 3 defa değiştirmek zorunda kaldım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ben buna bir CC takarsam sorma benim keyfime. 
Aliexpresste dugme kismi satiliyor ama nasil aktiflesir bilmiyorum.
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:
Ali Darbaz yazdı:
Ben buna bir CC takarsam sorma benim keyfime. 

Aliexpresste dugme kismi satiliyor ama nasil aktiflesir bilmiyorum.

Yazilim cogu ustada- serviste var. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yazilim cogu ustada- serviste var. 
Yazilim tamam da bakalim tesisat var mi :)

Sis fari takacagim ecu tesisati yok mesela.
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...