İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Ben şimdi savunma sanayi gelişmelerini nerde paylaşıcam. FOrum uçmuş. Ankalara Cats sistemi takılıyor. bunu nere yazacam şimdi. 

Valla konuyu kendin sabote ettin :)

Bakayım o konuyu temizleyebilirsem açayım tekrar.. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dostlar diyorumki Su pompası ve Direksiyon pompasının kafalarını sökeyim, Oraya elektirikli matkabı motoru bağlıyayım. 

Bunları 12 volt ile aküden besliyeyim. Motordan bağımsız tahrik olabilsin. Termostadı iptal edip, onada elektrikli vana takayım. 

Egzos maniforu üzerindeki ısı kalkanını sökeyim. Üzerine ekonomizör yerleştireyim. Kombine enerji çevrimi Motor çabucak ısıtayım. 

En az %15 yakıt ekonomisi, bozulmayan arızalanmayan hararet yapmayan, süper bir motora dönüşür. 

2026887.png2028041.png2189286.png

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Dostlar diyorumki Su pompası ve Direksiyon pompasının kafalarını sökeyim, Oraya elektirikli matkabı motoru bağlıyayım. 

Bunları 12 volt ile aküden besliyeyim. Motordan bağımsız tahrik olabilsin. Termostadı iptal edip, onada elektrikli vana takayım. 

Egzos maniforu üzerindeki ısı kalkanını sökeyim. Üzerine ekonomizör yerleştireyim. Kombine enerji çevrimi Motor çabucak ısıtayım. 

Kamyoncular gibi arabanın altına ateş yak, daha kısa yoldan çözüme ulaşırsın.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
çok iyi fikir, sanayiye destek olur
Ustanın iyisi parça artirandir.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Köksal Yılmaz yazdı:

Satılık mı :)

Aman tanrım didim......

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Aman tanrım didim......
Yeğene araba bakıyoruz, ortam çok fena. Şu dünyada alınacak başka cruze da bilmiyorum
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Köksal Yılmaz yazdı:
Mustafa Tüfekçi yazdı:
Aman tanrım didim......

Yeğene araba bakıyoruz, ortam çok fena. Şu dünyada alınacak başka cruze da bilmiyorum

Özellikle Cruze ise tabiki Ali'nin ki . Ama neden Cruze

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Sivas'daki ev için ustaya 20 bin borcumuz var. Asgari ücret zamlarını bekliyoruz. Asgari cüret zammına istinaden etkilenecek 4 tane maaş var. Babamın emekli maaşına kadar herşey etkilenecek. Beklentimiz oluşmaz ise Ocak ayında aile meclisi toplanıp bir karar varılacak. %15 ihtimalle araba satılabilir. 

Selim Bilgin yazdı:

Kamyoncular gibi arabanın altına ateş yak, daha kısa yoldan çözüme ulaşırsın.

Maksat yaptığım bu argeyi 2003 - 2020 arasın tüm Gm Family1 motorlara satmak. Hepsi aynı tasarım. Hacimleri farklı. 

Köksal Yılmaz yazdı:
Mustafa Tüfekçi yazdı:
Aman tanrım didim......

Piyasadaki en kirli araba. Nerden baksan 5 aydır yıkamadım.. Pislik içinde gidip geliyorum. 

AM-JKLWuGKrMOAcGYT035ku272yIx7_3t6KZ9JKn

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
150 bine araba kalmamış içine sinerek binilecek
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Doğan slx ler var. Ekmekli hemde
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Köksal Yılmaz yazdı:
Mustafa Tüfekçi yazdı:

100 değil miydi o 150 mi olmuş

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bunu alın bence. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-2010-model-cruze-1.6-ls-otomatik-kredi-takas-imkani-977740947/detay

Piyasada sorunsuz ucuz opel arıyorsan lpgsiz a16xer alacaksın. Buda daha az km de çok güzel. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-ozdeniz-balikesir-den-2010-chevrolet-cruze-1.6-otomatik-vites-960304031/detay

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Kış güneşini bulduk. Aileyi aldım Şileye götürdüm. 

5.8 litre ortalama yaktık. Termostad arızası tüketimi şimdilik etkilemiyor. 

n1cvccy.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çekiş bile artar, piste çıkarken hep böyle arızalar verdirilir ki araba daha iyi yürüsün diye, mesela maf/hego sensörleri de yanıltılır, motorun sağlıpı önemsizdir

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Sorunsuz, ucuz, opel

1995 model corolla alsın, daha sorunsuz olur bence :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Otomatiğe gerek yok, manuel daha az yakar

Lpgsiz manual bulamadım. Otomatik lpgsizlerin en ucuzları

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Lpgsiz manual bulamadım. Otomatik lpgsizlerin en ucuzları

Mazda 3, ilk kasanın lpg’siz manuelleri var. 2003 sonrası sanırım. 120-130’a bulunur. Sorunsuz taş gibi motor işte. Japon işi

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mazda 3, ilk kasanın lpg’siz manuelleri var. 2003 sonrası sanırım. 120-130’a bulunur. Sorunsuz taş gibi motor işte. Japon işi

Mazda 3 ne ya, acayip bişiy. Cruze alacan 2011 miss gibi 

Şilede kaza olmasa 6 litre altından gelirdim. Kaza trafiğinde 6,3 litreye çıktı. 

giphy-downsized-large.gif

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Mazda 3 ne ya, acayip bişiy. Cruze alacan 2011 miss gibi 

Şilede kaza olmasa 6 litre altından gelirdim. Kaza trafiğinde 6,3 litreye çıktı. 

Made in japan. Gözün kapalı bin. Ben karadeniz sahil yolunda sıfır trafikle 30km sürdüm. 80km sabit hızla 5,8lt yakmıştı. Tam otomatik. Düşün manueli sen. Motor da sabit 90 derecede çalışıyor :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Made in japan. Gözün kapalı bin. Ben karadeniz sahil yolunda sıfır trafikle 30km sürdüm. 80km sabit hızla 5,8lt yakmıştı. Tam otomatik. Düşün manueli sen. Motor da sabit 90 derecede çalışıyor :) 

yahu deget, tüpsüz olsun, benzin olsun hiç bir araba yolda bırakmaz. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Debriyaj alt merkez gidince kalmistik. Üstelik 0 km den itibaren bizde olan manuel araçta.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...