İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Parçalanıp hava emişe giderse

Emişe gitmex. Mesafe var

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

İşte karşınızda yarı geçirgen, soğutma girişi çözümüm Arabanın hava alığının %30 oranında kapattım. Tek dişi düşmüş canavara benzedi. 

AM-JKLW5Ig064svDWblByd1_rn_xIC0Ae_WCWAQp

Kullandığım malzeme 

AM-JKLXFcWGZu0f1O_DRyLRkuzXpvEIJd4bu7GLG

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Hiç bir etkisi olmuyor. Uzun yolda Megane 1 de denedik.

Akşam bir ölçüm yapacağım. Beraber göreceğiz. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Darbaz yazdı:

Orjinalin içini boşalt hortumun içine r9 termostatı yerleştir. 82 tl

https://www.n11.com/yedek-parca-otomobil/oem-yedek-parca?q=r9+termostat

Sonra arabayı yak sende kurtul bizde 😛

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Motor yağı değişeli 4000 km olmuş. Ben bu yağı 4000 km daha kullanayım tekrar düşünecem. 

AM-JKLVsQ3Xw0FdlB0pnAvRrXf_x9coEwnQVe0yf

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

ya bunun içide ufacık bişe değişlir bu ne böyle 

pasatınki bozuktu değiştik 150 lira behr markaydı 

yumurta kadar bişe büyüklüğü 

Yok, ben komple değişceğm. Orjinalini alıp takacağım. Bir kere değiştirdim. 44500 km dayanmadı. orjinal olsun 10 yıl dayansın. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

İşte karşınızda yarı geçirgen, soğutma girişi çözümüm Arabanın hava alığının %30 oranında kapattım. Tek dişi düşmüş canavara benzedi. 

Kullandığım malzeme 

Olmadı karizmayı bozuyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Kullandığım malzeme 

zenginlik böyle bir şey demek ki

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Plan ters tepti, hareket halinde hiç etkisi olmadı. Üstelik hava 16 derece. Söktüm attım. 

Boş ver 70 derece gezelim. Bişey olmaz. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Plan ters tepti, hareket halinde hiç etkisi olmadı. Üstelik hava 16 derece. Söktüm attım. 
Boş ver 70 derece gezelim. Bişey olmaz. 
Dur kalk trafiğe gir hararet hiç düşmez [emoji4]
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Tekrar karton diyorum, başka birşeyle olmaz o iş, ön ızgara karton ile komple kapatılacak. Kış vakti soğuktan donarsın arabada

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tekrar karton diyorum, başka birşeyle olmaz o iş, ön ızgara karton ile komple kapatılacak. Kış vakti soğuktan donarsın arabada
Olmaz olmuyor çaresi yok termostat değişecek.
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Akbal yazdı:
Ebrar Tüfek yazdı:

Olmaz olmuyor çaresi yok termostat değişecek.

Geçici olarak diyorum abi, panjurun yarısına yalıtım malzemesi bir işe yaramaz, üst tarafı komple kapatsa ozaman kalorifer ısınır

Akrabanın doblo ile ankaraya gittim termostat bozukmuş kış günü donduk çakallıya kadar zor geldim, çektim kenara bagajdaki kartonu aldım benzinlikten bant rica ettim ön tarafı komple kapattım yol boyu mis gibi sıcak sıcak gidip geldik. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Dur kalk trafiğe gir hararet hiç düşmez emoji4.png

Metin hocam , usta fiyatlaraı görünce çıldırmış. İzlemeni tavsiye ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Termostat, devirdaim falan japon grubunda çok kaliteli heralde. 15 senelik mazda 3’lerde bile suyla ilgili şikayet olmuyor hiç. Grupta görmüyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Termostat, devirdaim falan japon grubunda çok kaliteli heralde. 15 senelik mazda 3’lerde bile suyla ilgili şikayet olmuyor hiç. Grupta görmüyorum. 
Babamın 2006 yarisinki değişmedi hala. Zaten arabanın buji ve yağdan başka isteği yok. 300 ü geçik km si. Paranın yettiği toyotayı alacaksın cidden.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Babamın 2006 yarisinki değişmedi hala. Zaten arabanın buji ve yağdan başka isteği yok. 300 ü geçik km si. Paranın yettiği toyotayı alacaksın cidden.

@Ebrar Tüfek yazsın. Onda da eski yaris vardı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

İyidir hoştur, japan güzeldir. İtalyan Alman ortak mühendisliği A16xer arabamız var. 12 yaşında ve illaki bir arıza çıkması mühtemel. Minimum masrafla termostat almaya karar verdim. 5000 km sonra bakım var. Yola devam. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
[mention=49256]Ebrar Tüfek[/mention] yazsın. Onda da eski yaris vardı. 
2 tane 2004 yarisim vardı 1.3 motor, kafamın en rahat olduğu arabamdı, lpg de yoktu, benzini koy devam. 230 bin küsürde orjinal üst kapak contası, motora anahtar değmemişti. Yürüyen aksamı sıfırlayıp sattım, fren hortumlarına kadar değiştirmiştim. Sürüşü keyifli, tam bir hypermiling arabası.
Çoğu arabayı üzer 2. Vites 105 kmh kesiciye girerdi. Zincirsiz Ladik Akdağ gittim. Uzun yol 4.3 litre tüketim gördüm 80 sabit. Orjinal amortisör ve yaylarla ani dönüşlerde arka teker havalanır. 
1efd7b26e941f3407a176dd697cf2b94.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Antifriz en önemli etkendir homojenlik bozulmamışsa malzeme aynen olduğu gibi pırıl pırıl çıkar. Bir de plastik yerine kaliteli alüminyum malzeme.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...