İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ümit Türk
Evren Erakçora yazdı:

700 e satan mı kazıkçi yoksa 400e satan sahte mi satıyor acaba?

Stoktan verip satmak başka birşey kendisi alıp fiyat farkı koymak başka birşey. 
sahte olma ihtimali elbette vardır. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Cruze dün muayeneden geçti. Yağ kaçağı ve güneş yanıklarını hafif kusur olarak yazmışlar. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Babam emekli ve bir kira alıyor. Aldığı kirada 2200 tl gibi komik bir tutar. Bu adam en düşük emekli aylıklarından birine sahip..

arabayı babama verirken 2 ay önce sıfırlamıştım. Şu an 1200 km yol yapmış. 

hadi ben finansmanımı şirket sağlıyordu benzinde gezebiliyordum. Babam araba benzinli ve 9,5 litre tüketimle 500 metre mesafeye dahi arabayla gidiyor. 

aylık 6500 geliri olan babam 2 ayda 1200 km , yaz aylarında 2 ila 3 defa Sivas’a 1000 km mesafe uzunyolu yapabiliyor. Senede 10000 kmden fazla yol yapıyor. 

lakin bakıyorum sıfır aldığı arabayı çok yakıyor diyerek lpg takıp , sonrada senede 10000 km yapmayan insanlar var. Halkının maliyet muhasebesi yaparken bişeyleri yanlış yapıyor olduğu ortada. 

kaldıki bir İsmail beyde kolay yetişmiyor. şişli küledibinin eski Avize imaltcılarından.. Türkiyenin en eski Cami Avizesi ustalararından. Ya babam çok efsunlu biri yada dış mihraklar tarafından fonlanıyor. 

Sivas’da evine gitmek için sabırsızlanıyor. Yılda 12000 km aşıcak gibi bir hali var. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ben de hibrite taktırsam mı diye hesap yaptım. Senede 4-5 bin lira kâr bırakıyor. Babana 10 bin lira kâr bırakır. 

5 sene kullansam 22 bin lira kâr bırakacak. 10 bini taktırma maliyeti zaten. 5 senede 12 bin lira kâr edeceğim diye lpg taktırmam.

Ama siz 25 bin lira kâr edeceksiniz. 1350 dolar

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Egea az yakınca prim veriyor ya şirket, onla babani fonla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Burada bir mantık hatası var Ali. LPG'yi şu an 8-9 bin liraya takıyorlar. Senede 12 bin km yol yaptığında muhtemelen 2. yıl bitmeden amortisman tamamlanır. Sonrası kar. Burada tercihler devreye giriyor. Senede 10 bin lira kar etmek aracın bakımı muayenesi ve sigortasının bedavaya gelmesi demek. Sen tercih etmezsin, ben ederim. Bunun maliyet muhasebesi yapamamakla alakası yok, tercihlerle alakası var.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hipermil yapmak varken ne lpgsi yahu. 
adam bakkala 500 metre yol gider. Sizin o lpgler devreye girmez..

Uzun yolda zaten oğlu hipermil yapar 5,5 litre ile köye götürü…

benim baba lpg nefret edenler topluluğunun elebaşı. Bende onun oğluyum. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Valla lpg bu forumda kıyamet alameti.

Eski lpg kullanan ben lpg den nefret ederim diyor. Tüplü araba mı olur tup mutfakta olur diyen  lpg forever yazıyor. Akaryakıt fiyatları milletin ayarlarını bozdu galiba 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Valla lpg bu forumda kıyamet alameti.

Eski lpg kullanan ben lpg den nefret ederim diyor. Tüplü araba mı olur tup mutfakta olur diyen  lpg forever yazıyor. Akaryakıt fiyatları milletin ayarlarını bozdu galiba 

Hem severiz hem döveriz. Mal bizim olduğundan sığkıntı yoğh :) ama 8-10lt benzin yakan arabam olsa ben taktırırdım

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hem severiz hem döveriz. Mal bizim olduğundan sığkıntı yoğh :) ama 8-10lt benzin yakan arabam olsa ben taktırırdım

Köyde 6 litre . 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Köyde 6 litre . 

Motoru ısıttık mı? Ok

Eğimli yerleri geçtik mi? Ok

Yol boş mu? Ok

Manevralar bitti mi? Ok

Ana yollara çıktık mı? Ok

artık tüketim verisi paylaşabiliriz :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Motoru ısıttık mı? Ok

Eğimli yerleri geçtik mi? Ok

Yol boş mu? Ok

Manevralar bitti mi? Ok

Ana yollara çıktık mı? Ok

artık tüketim verisi paylaşabiliriz :) 

Bi sponsor bulamadik ki yapalım testi.  Kiminki daha eco kimin ki daha minik :)

Ama ona da gelmez cruze

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Darbaz yazdı:

Hipermil yapmak varken ne lpgsi yahu. 
adam bakkala 500 metre yol gider. Sizin o lpgler devreye girmez..

Uzun yolda zaten oğlu hipermil yapar 5,5 litre ile köye götürü…

m

benim baba lpg nefret edenler topluluğunun elebaşı. Bende onun oğluyum. 

ŞAşırıyorum yazdıklarına cidden.

babam geçen ay ist e gitti geldi 90 km hızla araç yaris. 6,5 litre yakmış 100 km de 23 liradan 1250 tl yapıyor.
Birebir aynı yolu ben gittim geldim 115 - 125 gibi hızlarla (kardeşime gittik geldik) 570 tl yakıt harcadım. Toplamı 800 km gitgel yol. Ya sen hesap yapmayı bilmiyorsun ya da ben.

Birinin litresi 23 tl diğeri 9,5. Yazmaya gerek bile yok da neyse yine elektrik yaktık.

1250 değil 1200 yanlış yazmışım. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bi sponsor bulamadik ki yapalım testi.  Kiminki daha eco kimin ki daha minik :)

Ama ona da gelmez cruze

Sponsor: allianz arena :) 

bana 1.0 e-tsi lazım. Bir şey deneyeceğim

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
İlkay Başaran yazdı:

babam geçen ay ist e gitti geldi 90 km hızla araç yaris. 6,5 litre yakmış 100 km de 23 liradan 1250 tl yapıyor.
Birebir aynı yolu ben gittim geldim 115 - 125 gibi hızlarla (kardeşime gittik geldik) 570 tl yakıt harcadım. Toplamı 800 km gitgel yol. Ya sen hesap yapmayı bilmiyorsun ya da ben.

Birinin litresi 23 tl diğeri 9,5. Yazmaya gerek bile yok da neyse yine elektrik yaktık.

Daha da tuhafı dizel araçta bile öyle ortalamalar için sıkmak lazım 🙂 Benim dizel fiesta bile uzun yolda klima olmaksızın 4.5-5 litre arası yakar 100-120 bandında. 90 km hızla 4-4.5 olur belki. Benzinli bir araç şehiriçi diye 5 litre söylenince ben mavi ekran 😂

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ü.Emre Kartal yazdı:

Daha da tuhafı dizel araçta bile öyle ortalamalar için sıkmak lazım 🙂 Benim dizel fiesta bile uzun yolda klima olmaksızın 4.5-5 litre arası yakar 100-120 bandında. 90 km hızla 4-4.5 olur belki. Benzinli bir araç şehiriçi diye 5 litre söylenince ben mavi ekran 😂

Ş.içi 5 litre diyen heralde anlıktan falan bahsediyordur. Ona bakılırsa benim bazen yakmıyor :D

Hibrit ayrı ondan bahsetmiyorum.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sponsor: allianz arena :) 

bana 1.0 e-tsi lazım. Bir şey deneyeceğim

İlkay Başaran yazdı:

Ü.Emre Kartal yazdı:

İlkay Başaran yazdı:

Ş.içi 5 litre diyen heralde anlıktan falan bahsediyordur. Ona bakılırsa benim bazen yakmıyor :D

Hibrit ayrı ondan bahsetmiyorum.

Benzin litresi 30 üstü zamanlarda arabayla Sivas'a gitmişliğimiz vardır. Araba 1 depo ile 1100 km yol yaptı :D 5,2 litre yakmıştı. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yolun yarısından sonra basmıştın sanırım. Baban hadi oyalanma demişti. Astra ile peşpeşe giderken

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

çok matematiksel düşünüon :rofl:

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yolun yarısından sonra basmıştın sanırım. Baban hadi oyalanma demişti. Astra ile peşpeşe giderken

Yok bu benim solo sürüşüm.. Ayrıca babam bana oyalanma fena dememiştir. 

Ümit Türk yazdı:

Şirket yakıt desteğini kestiğinde göreceğim seni 😎

Ben Şirket aracını aldığımdan beri yakıt desteği almıyorumki. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

çok matematiksel düşünüon :rofl:

Haklısın abi. Kilosu 10 tl olan kokaryakıt yakacağıma 25 lira olanı yakar hipermil yapar bakarım keyfime :crazy:

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Haklısın abi. Kilosu 10 tl olan kokaryakıt yakacağıma 25 lira olanı yakar hipermil yapar bakarım keyfime :crazy:

Echte kömür ile şok market kömürü aynı lezzeti verir mi hiç :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Echte kömür ile şok market kömürü aynı lezzeti verir mi hiç :) 

motorla ne yapmayı planladın bilemem de ben kaputu açıp ısırık falan almam yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

motorla ne yapmayı planladın bilemem de ben kaputu açıp ısırık falan almam yani

yağın yanında iyi gider, deneyin :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...