İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Desene sen genel olarak soğudun arabalardan 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sizin ağzinzzz ne diyy 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Desene sen genel olarak soğudun arabalardan 

Arabası ısıtmıyor ki nası soğumasın :crazy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sizin ağzinzzz ne diyy 

mazota 50 kuruş daha indirim varmış senin hybridden dur kalk trafiğinde daha az yakacam navara ile yakında :nargile:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Gök yazdı:

mazota 50 kuruş daha indirim varmış senin hybridden dur kalk trafiğinde daha az yakacam navara ile yakında :nargile:

İki sabahtır yolda senin navaradan görüyorum beyaz 6 kol 17 jant (sanırım), çok hoşuma gidiyor yahu duruşu :) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:

İki sabahtır yolda senin navaradan görüyorum beyaz 6 kol 17 jant (sanırım), çok hoşuma gidiyor yahu duruşu :) 

beyazı güzel. 17 jant  2009 de platinıum die bir seride vardı.   geneli  16 kant  d40 kasaların  bendeki 16 jant  

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ali Darbaz

Bu araba varya kimsenin beğenmediği cruze…

Fiat egeayı ve Renault symbolü sürüş zevki konusunda evire çevire döve döve fabrikaya  yollar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Ali Darbaz yazdı:

Bu araba varya kimsenin beğenmediği cruze…

Fiat egeayı ve Renault symbolü sürüş zevki konusunda evire çevire döve döve fabrikaya  yollar..

Egea ve symbolü kimse zevk alsın diye yapmıyor üretmiyor almıyor. Aksine filo arabası olarak ucuz malzeme ucuz maliyet olarak dizayn ediliyor. Cruze ise dönemin iyi amerikan c segmenti.

Sadece Türkiye piyasasından çekilmesi ve ağırlığı yüzünden segmentine göre biraz fazla yakması eleştri sebebi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Gelmiş geçmiş en kötü 1.6 atmosferik motor bu kasaya can veriyor. Başka da bir şey demiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Görkem Karakaş yazdı:

Sadece Türkiye piyasasından çekilmesi ve ağırlığı yüzünden segmentine göre biraz fazla yakması eleştri sebebi

Renault TCE90 motorundan az yakıyor.. 

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Ali Darbaz yazdı:

Renault TCE90 motorundan az yakıyor.. 

0.9 tce konusundaki ilk mesajlar bu arabanın hipermile çokta uygun olmadığı ve yaktığıydı zaten. Doğrudur

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Cruze’u satıp aynı segmentten model yükseltecektin ikinci araç olmadı külliyen masraf.

Koray hoca bize 3 araba lazım. Cruze babamın arabasıydı. İade ettiğim gibi adam memlekete göçtü. Bugün aradım istanbul'a dönmem diyor. 

Ayrıca babam alıyo aylık 7500tl emekli maaşı. Nasıl yükselttin arabasını. Hadi babamla beraber yükseltelim, arabayı köye götürcek. Ben o zaman ne yapacam? 

Özlemişsinizdir, o artık Sivaslı. 

2023-05-11-1.jpg

2023-05-11.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Sırf şu motordan sebep zafira alamıyorum, opelin yüz karası gibi bişey.

Zibil gibi parçası var. Benim Sembolün şanzıman takozu 1500 tl , ama Chevrolet Cruze ile Çin cumhuriyeti arasındanki bağdan dolayı bir takozu 450 tlden başlayan fiyatlara alabiliyorsun. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ebrar Tüfek yazdı:

Sırf şu motordan sebep zafira alamıyorum, opelin yüz karası gibi bişey.

Sanayici sende bunu dersen biz ölelim 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Akbal yazdı:

Sanayici sende bunu dersen biz ölelim 😅

Abi yolun ortasında ailenle rezil olduktan sonra istersen opelin şirket ortağı ol farketmiyor :D Şaka bi yana bendekinin bi üst model zafiraya niyetlendiğimde sanayide çoğu ustaya sordum, kimse siyah kapak ecotec’i sevmiyor. Kesinlikle aldırmadılar.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi yolun ortasında ailenle rezil olduktan sonra istersen opelin şirket ortağı ol farketmiyor :D Şaka bi yana bendekinin bi üst model zafiraya niyetlendiğimde sanayide çoğu ustaya sordum, kimse siyah kapak ecotec’i sevmiyor. Kesinlikle aldırmadılar.

Senin sanayide opel ustası yoktur.  Mesela bir şey farkettim, İstanbul bostancı Otosanayi Opel ustası dolu ve birbirlerinin fiyatını kırdıkları için opel tamiri ucuz. Aynı şekilde Kartal oto sanayi ise zibil gibi Renault Dacia  ustası dolu ve gene bir birlerinin fiyatlarını kırıyorlar. Cruze ile Kartal Otosanayiye gittim , adamlar arabama bakmaya yanaşmadı. Hatta bazısı Cruzu dükkanıma sokmam bile dedi.  Olan tek ustada çok kalabalıkdı. Ama Bostancıda böyle bir durum yok. 

İş bu sebeble Cruze için Bostancı, Renault için Kartal oto sanayiye gidiyorum. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Senin sanayide opel ustası yoktur.  Mesela bir şey farkettim, İstanbul bostancı Otosanayi Opel ustası dolu ve birbirlerinin fiyatını kırdıkları için opel tamiri ucuz. Aynı şekilde Kartal oto sanayi ise zibil gibi Renault Dacia  ustası dolu ve gene bir birlerinin fiyatlarını kırıyorlar. Cruze ile Kartal Otosanayiye gittim , adamlar arabama bakmaya yanaşmadı. Hatta bazısı Cruzu dükkanıma sokmam bile dedi.  Olan tek ustada çok kalabalıkdı. Ama Bostancıda böyle bir durum yok. 

İş bu sebeble Cruze için Bostancı, Renault için Kartal oto sanayiye gidiyorum. 

2 tane büyük opel servisi var, gerisi ara sokaklarda ufak tefek dükkanlar, burda çok opelci yok, hatta opel parçası satan 2 3 dükkan var, sayılar az.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

iyi stopaj ödüyor demek ki ben hala suzuki ustası arıyorum bulamadım

Ebrar Tüfek yazdı:

2 tane büyük opel servisi var, gerisi ara sokaklarda ufak tefek dükkanlar, burda çok opelci yok, hatta opel parçası satan 2 3 dükkan var, sayılar az.

Renault ile Bostancı oto sanayiye gittim. 185 65 r15 lastik bulamadılar. Zar zor bir tanesinde 2 tip lastik vardı. Birisi 4 mevsim Goodyear tanesi 1800 tl. Diğer yazlık Triangle 1200 tl. Taksici arabası olduğu halde uygun ölçü lastik bile yok. Ustalar ise parçalarım yanımda ise yağ ve filtre değişimini 500 tl karşılığında yapacaklarını söylediler. 

Oysaki ben Kartal otosanayide yağ bakımından çok daha fazlasını 500 tl işcilikle gibi fiyata yaptırdım . Bu ustada Kartal otosanayinin en meşhur Renault ustasıydı. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

klima açıkken rölantide titreşim artıyor mu? rampada çekişi çok farkediyor mu ? özellikle sıcak havada

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

klima açıkken rölantide titreşim artıyor mu? rampada çekişi çok farkediyor mu ? özellikle sıcak havada

Cruze zaten 4 silindir. Her 90 derecede bir taner powerstroke var. Üzerinde dik bozuk para duruyor du . Klima açıkken sadece gitmiyor titreşim yok. 

Valla rampada titrerdi çünkü volanı eskimişti. Klima açık olsun olmasın. İyi devir tutmazsa titriyordu. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Cruze zaten 4 silindir. Her 90 derecede bir taner powerstroke var. Üzerinde dik bozuk para duruyor du . Klima açıkken sadece gitmiyor titreşim yok. 

Valla rampada titrerdi çünkü volanı eskimişti. Klima açık olsun olmasın. İyi devir tutmazsa titriyordu. 

sümbülün konuya yazdım sanıyorum, cruze a yazmışım :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ustası bol olan arabaları almak marifet. Ustası neden bol diye kimse sormuyor ama :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ustası bol olan arabaları almak marifet. Ustası neden bol diye kimse sormuyor ama :) 

Trafikte gezen sayısı fazla, çoğunlukla tutulan arabanın ustası bol olur :) Reno fiat toyota ustası dolu sanayi, sorunlu markalar mı yoksa :) ben buralarda hiç daihatsu tabelası görmedim veya saab, ikisi de sağlam arabadır kendine göre :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...