İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Bayraktar Tb2 çıkınca , f16 modası gecti dedilerdi.. Ama F16lar bir gece ansızın gelebiliyormuş

288C13A1-95FD-484F-94B9-25AF3D7A37DF.jpeg

D49A3404-F422-44CB-9413-4533F2C7569C.jpeg

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Darbaz

Merhaba .. 

Babam dün sabah arabayı kontrol etmemi istedi. Bir tur atıp geldim ve kaputunu açıp inceledim. 

Kulbitör kapağı yağ sızdırıyor. 

Yağ seviye ölçüm senserü soketi contası yağ kaçırıyor,

Yağ soğutucusu ile Termostat arasındaki metal borunun contası yüksek sıcaklıkta antifriz sızdırıp , buhar çıkarıyor. 

Karter contası zaten bilinen bir gerçek olarak yağ sızdırıyor 

Araba her kış gördüğünde yağ sızdıran kısımların sayısı artıyor.

Bazen ısıtmalı bir garajım olsaydı bu tip sorunların asla olmayacağını düşünmeye başladım. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz

Bu arabayı Dolar kuru 6,15 tl iken Cruze 40000 tl almışım.  6500 dolara tekavul ediyor 

Ortalama Cruze şu an 300000 tl 15.885,37 dolara denk geliyor.. 

Biri bana şunu açıklayabilir mi. Bir otomobil dolar bazında fiyatı nasıl 2,5 kat artar.  

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Bu arabayı Dolar kuru 6,15 tl iken Cruze 40000 tl almışım.  6500 dolara tekavul ediyor 

Biri bana şunu açıklayabilir mi. Bir otomobil dolar bazında fiyatı nasıl 2,5 kat artar.  

otomobil zor bulunur olunca değeri dolar karşısındada arttı. 

altınla dolara yatırararak bekleyenler mal karşısında eridi. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

açıklması basit, hatta aslında zarardasın, karda olduğunu sanmam sır dolu bir mucize aslında

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

açıklması basit, hatta aslında zarardasın, karda olduğunu sanmam sır dolu bir mucize aslında

Zarar nasıl oluyor abi.. 77 bin tl değerinde Toyota corolla alacaktık babamla ortak. 2019 yılında 1,6 corolla manual şanzımanlı. Hurda indirimli alacaktık. 

Ben Hyundai i10 ve babamda hurda bir murat 131 verecekti. Corolla 1.6 litre 2019 model alacaktım.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Zarar nasıl oluyor abi.. 77 bin tl değerinde Toyota corolla alacaktık babamla ortak. 2019 yılında 1,6 corolla manual şanzımanlı. Hurda indirimli alacaktık. 

Ben Hyundai i10 ve babamda hurda bir murat 131 verecekti. Corolla 1.6 litre 2019 model alacaktım.. 

50 avroya belgesi ile hasaplayabilirm zarar rakamını

Ali Darbaz yazdı:

murat 131 verecekti.

satlık mı duyuorsa? T stop mu

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

50 avroya belgesi ile hasaplayabilirm zarar rakamını

avrodan yapma işi abi erirsin mal karşısında  kaşar peyniri vs gibi bir mala endeksle :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Darbaz yazdı:

Eş değer araçlar ne oldu. 40 a aldığında bir 2005 c200 kaç paraydi şimdi kaç para  baktın mı mesela 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Eş değer araçlar ne oldu. 40 a aldığında bir 2005 c200 kaç paraydi şimdi kaç para  baktın mı mesela 

bir dur ses etme yahu 50 avro kazanacaz akşam pazarı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ben kar ettim yatırım yaptım paraya para demedim demiyorum yalnız.. Bana araba lazımdı aldığımız arabada 40 bin tl idi. Zaten bunun 25000 tl si kredi ile alındı. Malum o sırada babama destek olamadım Ev aldım şu an yaşıyorum..  Kirada olsaydım altımda şu an 2019 1600 cc Corolla vardı. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Ben kar ettim yatırım yaptım paraya para demedim demiyorum yalnız.. Bana araba lazımdı aldığımız arabada 40 bin tl idi. Zaten bunun 25000 tl si kredi ile alındı. Malum o sırada babama destek olamadım Ev aldım şu an yaşıyorum..  Kirada olsaydım altımda şu an 2019 1600 cc Corolla vardı. 

Ev her zaman en iyi yatırımdır. İstanbul gibi bir yerde ev almak ve sahibi olmak büyük bir nimet. Ofisteki kiracı olan arkadaşlarımın hepsi ev sahipleriyle davalık oldular. %100 ve üzerine kira artışları söz konusu. 

2019 corolla olsa ne olur olmasa ne olur abi. İhtiyacını karşılayan bir aracın var mı var. Ama evi he deyince alamıyorsun. Araba bir şekilde bütçeye göre alınır. Ev için bütçe meselesi de kalmadı artık. 

Çok iyi hatırlıyorum. 2010 yıllarında banka şubesinde çalışırken asgari ücretliye 2-3 kefil getirmesi durumunda ev kredisi veriyorduk. Tabi o zaman krediler çok ucuzdu. Ozaman kafasına çalıştıran durumu olan birden fazla ev alıp kiraya verseydi şuan da çalışmasına bile gerek yoktu. 

Şimdi asgari ücretten fazla maaş alan ev alamıyor neredeyse. 

Yani ev aldığına pişman gibisin.:D 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Yani ev aldığına pişman gibisin.:D 

Yok ben ne pişmanı. Flextradan 65 inç ekran yapıştırdım daha yeni :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

corolla vereyim evle takasa?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Yok ben ne pişmanı. Flextradan 65 inç ekran yapıştırdım daha yeni :D

11 64 lük aldım. Nakite çevireceğim. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

11 64 lük aldım. Nakite çevireceğim. 

Onu fix yapıyorlar zaten. Orayı 10 yıldır tanırım hep telefon alıp satarlar 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Onu fix yapıyorlar zaten. Orayı 10 yıldır tanırım hep telefon alıp satarlar 

Başka türlü nakite dönmez.

Para lazım satabilirim. 16.5 a 🤣

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Darbaz

Babama Emminin verdiği 7.basamaktan 3520 tl Trafik sigortası bedelini duyunca şok gecirdi. :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

sevinçten mi?

Yok çok pahalı diyor. yarın esnaf sigortacıları gezecek.  O halen emekli maaşlarının 2800 tl olduğu 3 yıl öncede kaldı . Alaşamadı piyasaya 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Babama Emminin verdiği 7.basamaktan 3520 tl Trafik sigortası bedelini duyunca şok gecirdi. :D

Kesin değil ya.. Ön bilgi idi o.. 

Ali Darbaz yazdı:

Yok çok pahalı diyor. yarın esnaf sigortacıları gezecek.  

Ahaha.. 

Ya sistem çalışmıyor bugün ama 7. basamak 3520 dedim ben sana. 

Fiyat çalışmadım hiç.. 

Yarın detaylı bakarım ben :)

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Ali abi dün kuzenim 6500 e yaptırdı sigortayı.

Bence şükretmek lazım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...