İçeriğe Yönlendir

Geri Görüş Kamerası Devreden Çıkıyor

Önder Özcan

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu
1 saat önce, Önder Özcan yazdı:

emoji16.pngemoji16.png

7 sn der kaçarım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
On 27.05.2019 at 01:06, Recep Selim Kaya yazdı:

O halde sorunu yine SBC pompasında aramak gerek. Zaten zamanında değişmemiş miydi? Acaba pompa zorlanıyor da aşırı güç mü çekiyor? 

SBC sisteminde zaten belirli periyotla pompa çalışmıyor. Sistemi hazır halde tutmak için ihtiyaç oldukça çalışıyor. Bu sebeple fren basış sayısına aldanmamak gerek. Yetkili servise değişimin teyidi yapılmalı bence. Aksi durumda ömrünü uzatmak için basit müdahaleler yapılmış olabilir. 

3 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Az önce tekrar denemeye indim. Her seferinde Sbc fren pompası devreye girdiğinde gidiyor.Değişik sayıda frene basınca yapmasının sebebi, yukarda bir arkadaşımızın (hatırlayamadım ismi, pardon) dediği gibi pedala basma şiddeti farkı. Pedalı 1-2 defa kökleyince pompa hemen devreye giriyor ve cihaz kesiliyor. Frene basmadığın sürece cihazda kesinti yok. Zaten bazen basarken bazen ayağı pedaldan çekince yapıyordu, demek sadece pompa çalışınca yapıyormuş.

Şimdi bu duruma yoğunlaşsak, neden olur? Aşırı güç mü çekiyor? Öyleyse teybi kesmesi nasıl önlenir.

Aşırı güç çekmesi normal ise teybi kesmesine çare aramak gerek bence. Ağrı kesici vererek, eğer varsa asıl sorunun üstü kapanmamalı. Önemli bir konu çünkü. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
24 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Aşırı güç çekmesi normal ise teybi kesmesine çare aramak gerek bence. Ağrı kesici vererek, eğer varsa asıl sorunun üstü kapanmamalı. Önemli bir konu çünkü. 

Öndeki akünün konma sebebi bu zaten. Onun bitik olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden elektrik sisteminde dalgalanma oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Elektrik islerinden pek anlamam ama aklima sadece Disardan enerji destegi de verildi kismindaki islemde sase surekli aractan mi alindi sorusu geldi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
13 saat önce, Furkan Bakırel yazdı:

Araca şase vermeyi denediniz mi ?

Diğer bir çözüm metodu cihazın artı kabloları üzerine kondansatör ve diyot bağlamak.

Diğer metod cihaza direk elektrik hattı çekmek.

Bunlardan biri bu sorunu çözer diye düşünüyorum ve çin malı bu tarz ürünleri almayın , aldırmayın diyip kaçıyorum.

Canım bunların alayı zaten orda üretiliyor :) Navitech Navimaster Newfron Navix vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs :)

Bendeki teyple aynı yazılımına varana kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Mercedes bozmaca olmasın ya lütfen. Güççük aküyü ölçelim, muhtemelen geberik, sağlamıyla deneyelim olumlu sonuç alıp ocakbaşına geçelim.İftarımızı açıp mutlu mesut evlerimize dağılalım. Olma mı?

Haha.. canın da neler istiyor. :)

9 saat önce, Önder Özcan yazdı:

emoji16.pngemoji16.png

5a478480fa94fc89583a485d13438127.jpg

Bu tabloya göre passat mercedesi yer.. 

Passat sıfır kondisyonda.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
9 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

yanacak kablo kılıfında durmaz.

resimdeki tablodaki araçlar arasında 15 sene fark var. 

15 Sene ve 280.000 km kullanım :)

9 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Kesinlikle. 15 yıl az değil. Her yıla 10 salise kayıp koyalım 

Sürücü faktöründen de, o her yıl için koyduğun 10 saliseden (total 2,5 saniye) 3 sn geri düşelim.

8 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

7 sn der kaçarım :)

Yödö sönöyö, twön chörgör

19 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Haha.. canın da neler istiyor. :)

Bu tabloya göre passat mercedesi yer.. 

Passat sıfır kondisyonda.. 

Sürücüsü 2milyon km kondisyonda ama :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
14 saat önce, Furkan Bakırel yazdı:

Araca şase vermeyi denediniz mi ?

Diğer bir çözüm metodu cihazın artı kabloları üzerine kondansatör ve diyot bağlamak.

Diğer metod cihaza direk elektrik hattı çekmek.

Bunlardan biri bu sorunu çözer diye düşünüyorum ve çin malı bu tarz ürünleri almayın , aldırmayın diyip kaçıyorum.

Yöntemlerin hepsi denendi.

Çinde yapılıyor olması kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Aldığın mal ile ilgili. Aynı marka cihazı Focus 3 de de kullandım sorunsuz.

Iphone da çinde üretiliyor, Huawei zaten çinli, Xiaomi çinli. vs.

57 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Canım bunların alayı zaten orda üretiliyor :) Navitech Navimaster Newfron Navix vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs :)

Bendeki teyple aynı yazılımına varana kadar.

:)  👍

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
24 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Sürücü faktöründen de, o her yıl için koyduğun 10 saliseden (total 2,5 saniye) 3 sn geri düşelim.

Mersedes'in teknik üstünlüklerinin yanında yukarıda etmen bütün avantajı mersedes lehine çevirir. Dur bi doğum günü kutlaması yapayım.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
4 saat önce, Önder Özcan yazdı:

3 sn geri düşelim.

3 sn avans veriyorum passat önden başlasın diyor. Vuuu... 400 nm tork :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kw/kg oranını biriniz çıkarsın hele iki arabanında 

Amerikayı baştan keşfetmeye gerek yok. Üretici zaten hesaplamış kendi ürettiğini, demiş ki bu araç 9,3 sn.de 100 km hıza çıkar.

Öteki ne demiş 10,8 sn de çıkar.

Daha oran orantı yapmaya ne gerek var ? :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
59 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kw/kg oranını biriniz çıkarsın hele iki arabanında 

İçindekiler dahil mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
46 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Amerikayı baştan keşfetmeye gerek yok. Üretici zaten hesaplamış kendi ürettiğini, demiş ki bu araç 9,3 sn.de 100 km hıza çıkar.

pilotaj var, lastik var, aracın yıpranma payı var daha sayayım mı :biggrin: 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
12 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

pilotaj var, lastik var, aracın yıpranma payı var daha sayayım mı :biggrin: 

Yukardaki bir mesajda hepsinden bahsedildi. Eskimeyi, yıpranmayı, 300k km dezavantajını nötralize eden bir sürücü faktörü var :D

Alırım anahtarını Mayk :D

59 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Pilotaj var

Pasatın pilotu hem biraz yaşlı hem biraz yorgun. Refleksler yavaş kalır.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Lakırtı yapma hesap yap 

36 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

İçindekiler dahil mi?

Sen şimdi bana göbeğin arabaya fazla ağırlık mı yapar demek istedin 

18 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Yukardaki bir mesajda hepsinden bahsedildi. Eskimeyi, yıpranmayı, 300k km dezavantajını nötralize eden bir sürücü faktörü var :D

Yaşlı adamın eli ctesi ölçüm yaparken hop kayar iki kaployu kısa devre yapar 

• Mutlu 3
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
5 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Sizin gibi sürücüleri pistlerde görmek isteriz o passat pilotu ki kaç kere piste girmiş pist tecrübesi olan manav arabası ile bile piste girmeyi göze almış bir pilottan bahsederken biraz daha dikkatli olmakta fayda var bence 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Sizin gibi sürücüleri pistlerde görmek isteriz o passat pilotu ki kaç kere piste girmiş pist tecrübesi olan manav arabası ile bile piste girmeyi göze almış bir pilottan bahsederken biraz daha dikkatli olmakta fayda var bence 

Pist asvalt filan bunlar fakir işler. Uçak kullanan birinin ne işi olur yollarda mirim 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Abim konuya biraz erken dahil (!) oldum biraz da konunun cahiliyim ama iç güdülerimle ben de yazayım istedim.

Benzer sorunu kapasitörlü araç kameraları da yapardı. Yani kapasitörün gücü yetmediğinde aracı çalıştırırken cihaz kapanıp açılırdı ya da o an açılıştaysa güç kesilirdi neticede hiç açılmazdı. Yani öndeki aküyü kontrol ederek bence doğru yolda olacaksınız. 

Son bi not:

ıbi bn ılsım bı ırıbıyı kırcılıtmım :fiuw:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...