İçeriğe Yönlendir

Ankara-İstanbul Ortalama Hız

Emre Öğüt

Recommended Posts

Emre Öğüt

Merhaba,

Ankara İstanbul arasında şu anda ortalama hız testi yapılıyor mu bilenimiz var mıdır... eğer öyle ise 120 ye sabitleyip çıkıp gelecem..

Bayramda yollarda 120 ile geldim paso her yerde radar vardı o haldeyken bile bir kaç yerde radara girdim sanırım umarım girmemişimdir:)

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Merhaba,
Ankara İstanbul arasında şu anda ortalama hız testi yapılıyor mu bilenimiz var mıdır... eğer öyle ise 120 ye sabitleyip çıkıp gelecem..
Bayramda yollarda 120 ile geldim paso her yerde radar vardı o haldeyken bile bir kaç yerde radara girdim sanırım umarım girmemişimdir:)
Radarlar anlik hiz tespiti de yapiyor,bir de giris ve cikistaki saatlerinize bakarak ortalama hiz hesabi yapiliyor,ben ortasinda biyerlerde mola veriyorum.suan aktif mi bilmiyorum radarlar,ama aktiftir buyuk ihtimal bartinin bile heryerinde radar var ..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

İster yapılsın ister yapılmasın 137 sabitleyip gidiyorum. Göstergem radar ve gps hızından %5 fazla gösteriyor 137×0,95=130,15 km/h ile radarın önünden geçtim bolu batı kavşağında ceza falan gelmedi. 132 yi geçmedikten sonra sıkıntı yok.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ortalama hızdan ceza yemek için mola vermeden bayağı hızlı gitmek lazım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

132 km sınırı için epey sürat lazım. Ya da 3.20 dakika altında gişeden gişeye seyir 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Burak Uzel

Gişeler arası ortalama hız 121 olunca mı ceza yazıyorlar yoksa 133 olunca mı?
Kesin net deneyimleyen oldu mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
Ortalama hızdan ceza yemek için mola vermeden bayağı hızlı gitmek lazım. 

Neden baya hızlı gitmek gereksin ki molasız ve erken saatlerde gideceğim. Çamlıca gişeleri mi baz alıyor varış yaparken onu bilmiyorum sadece

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Gişeler arası ortalama hız 121 olunca mı ceza yazıyorlar yoksa 133 olunca mı?
Kesin net deneyimleyen oldu mu?

Aynen bende bunu merak ediyorum

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
54 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

Merhaba,lütfen tapatalk imzamizi kapalı olarak ayarlayalım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İzmit batı Gebze doğu arası 16 dakika üstü olmalı imiş misal. Ben 15.dakikada giriş yaptım, öpüldüm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
1 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

Neden baya hızlı gitmek gereksin ki molasız ve erken saatlerde gideceğim. Çamlıca gişeleri mi baz alıyor varış yaparken onu bilmiyorum sadece

Ortalama hız 132 üzerinde olması lazım ceza yemek için. Kadran hızı olarak 140 civarı.

Gişelerden geçtiniz, gebze, dilovası körfez vs. önüne otobüs atladı fren yaptın derken o 150 ile bile gitmeye çalışsan ortalama 140 olmaz.

Bir de üstüne mola verince zaten süre artıyor.

Servet abinin bahsettiği gibi kısa aralar tehlikeli tabi, orada dikkatli olmak gerek.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yol pc olanlar, gişeden geçince ortalama hızı sıfırlayın. Ben öyle yapıyorum. Landda olmayınca yalan oldu tabi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun

Yapacak bir şey yok Mecburen kurallara uymak gerekir ha 120 ha 132 kaç dk oynar ki   Radara girmek istemiyorsak düşük hız her zaman en iyisi kazalar malüm Allah kimsenin başına vermesin .

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Gişeden gişeye ortalama hız 132 km/h geçerse ceza garanti gelir. Google playde sürüo diye bir uygulama var otoyoldsn giriş ve çıkış noktalarını seçiyorsunuz size gitmeniz gereken süreyi normal  ve +%10 toleransa göre hesaplıyor. Ben sürekli 135 veya 136 ya sabitleyip giderim bugüne kadar ceza yemedim. Eski arabam 1.6 tdci idi ankara istikametinde kızılcahamam rampalarını cruise control ile 140 la çıkamıyordu ya vitesi 5 alacan yada 136~137 düşmem gerekiyordu. Bu arada mola verip daha hızlı gideyim demeyin ara noktalarda ölçüm yapan sabit ve hareketli radarlar var.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Otoyol için Gişeden girerken yol bilgisayarındaki ortalama hızı resetleyin ve bu veri 132 yi geçmeyecek şekilde seyredebilirsiniz.. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben sabit 110 la gidiyorum. Gayet rahat bir yolculuk oluyor. Hem de ekonomik. Bolu Ankara arasi 4.8 ortalama  ile gittik. 4 kisi klima acik.

Anaaa ben de hyperci olmuşum.

• Beğen 3
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Tamamdır 130 a sabitlerim bende. Antalya Ankara arası 120 ye sabitleyip gittim 4 yetişkin full bagaj klima devamlı açık giderken de gelirken de 5L yaktım.
d1754b5ac902760b6446e54897b31103.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
15 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

Merhaba,

Sadece radar değil mobeseler de iki mıbese arası zaman ölçümü de yapılıyor. Gezici radarları saymıyorum. Hız limitlerine ceza için değil kendin için uy. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Dün gece izmirden geldim. Balıkersir bursa arası 4 saat. Otobana geçince orta ve sag şeritler 100 ile gidiyor. Sola çıkınca da sürekli arkadan taciz geliyor 140 gösterge hızınile gitsem bile. Bu nedenle zaman zaman onun da üstüne çıkmaz zorunda kaldım. Neden bazıları 160 170 ile gitmeyince öndekini taciz eder ki daha yaklaşmadan flaş yapma magandalığı....bu tür adamlar okula da mı gitmemiş acaba?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bence otobanda orta şerittekileri sağ tarafa zorlamak lazım selektör ile. Yol kaç şerit olursa olsun sol şerit boş kalmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Sorun orta şeritte. En sağ 100 ile gidiyor, adam ortadan 90'la gidiyor, ister selektör yap ister davul çal çekilmiyor da, onun için yolun hızına göre soldan yardırıp gitmek daha güvenli geliyor bana.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
54 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Dün gece izmirden geldim. Balıkersir bursa arası 4 saat. Otobana geçince orta ve sag şeritler 100 ile gidiyor. Sola çıkınca da sürekli arkadan taciz geliyor 140 gösterge hızınile gitsem bile. Bu nedenle zaman zaman onun da üstüne çıkmaz zorunda kaldım. Neden bazıları 160 170 ile gitmeyince öndekini taciz eder ki daha yaklaşmadan flaş yapma magandalığı....bu tür adamlar okula da mı gitmemiş acaba?

Hocam sol şeritte 130'un üzerinde sollama yapıyorsanız arkayı umursamamak lazım. Bekleyecekler. Ayrıca yukarıdaki hız konusunda yorumlara eleştiri olsun. Arkadaşlar 130 çok iyi bir sürat, inişi var çıkışı var. Ortalama 130 için zaman zaman 150 bile yapsanız ortalama bozulmaz. Daha ne istiyonuz bayram zamanı. Hele hiç mi mola vermiyeceniz. Zevk alalım, seyahatleri işkenceye dönüştürmeyelim. Kazasız yolculuklar. Not, Gerede Eskipazar arasında 70 km kuyruk var.:))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
20 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Sorun orta şeritte. En sağ 100 ile gidiyor, adam ortadan 90'la gidiyor, ister selektör yap ister davul çal çekilmiyor da, onun için yolun hızına göre soldan yardırıp gitmek daha güvenli geliyor bana.

Kesinlikle. Trafiğin şişme nedeni şeride uygun seyirde araç kullanmamak 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
14 dakika önce, Cihaner Öztürk yazdı:

Hocam sol şeritte 130'un üzerinde sollama yapıyorsanız arkayı umursamamak lazım. Bekleyecekler. Ayrıca yukarıdaki hız konusunda yorumlara eleştiri olsun. Arkadaşlar 130 çok iyi bir sürat, inişi var çıkışı var. Ortalama 130 için zaman zaman 150 bile yapsanız ortalama bozulmaz. Daha ne istiyonuz bayram zamanı. Hele hiç mi mola vermiyeceniz. Zevk alalım, seyahatleri işkenceye dönüştürmeyelim. Kazasız yolculuklar. Not, Gerede Eskipazar arasında 70 km kuyruk var.:))

Sollama yapmıyorum gidiyorum. Yani sürekli sollama. Çünkü ortaya geçmek için acı fren gerek. Amerikada da yıllarca araç kullandım kalabalık olunca sol şerit de normal şerittir.

48 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Bence otobanda orta şerittekileri sağ tarafa zorlamak lazım selektör ile. Yol kaç şerit olursa olsun sol şerit boş kalmalı.

Emre sol şeritten sen gitme ama çok otobanla işin yok sanıyorum. Yoksa böyle demezsin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...