İçeriğe Yönlendir

Uzun Yolda En Rahat Yolculuk Yaptığınız Araba Hangisi?

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Okay Kaygusuz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Uzun yolda aracın motor gücü, yol tutuşu ve ses izolasyonu rahatlığı en çok etkileyen faktörler. Doblo türü araçlar ses ve motor gücü dışında yolcularına sağladıkları hareket kabiliyeti açısından neredeyse otobüs kadar rahatlar. Uzun yolda bindiğim araçlardan motorunu en güçlü olan passat 1,8 t 150 hp lik araçtı motoru harikaydı koltuklara yapıştırıyordu. Yolculuk yaptığım araçlardan Kia Cerato, Toyota Corolla, Mitsubishi ASX, Opel Vectra, Mondeo Mk2 Mondeo Mk4, Peugeot partner, Fusion, Fiesta, Focus, Flash, Doğan S ... araçlardan Passat 1,8 T nin motor gücü ve uzun süre kullandığım Mondeo mk4 yol tutuşu ve özellikle arka koltuğunun rahatlığı aklımda iz bırakan araçlardır.  

güzel yol arabası birde üstüne turbo eklenmiş muntazam bayılıyorum o passatlara

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hız sabitleyici olan her araba beni yormaz. Ayaklerimi kısa süreli rahatlattığım sürece benim için sıkıntı yok. Varsın rampada üçten 2 ye atayım. Hız sabitleyicisi olan Manual vites arabayla uzun yola gitmek , Çatalla salata yemekten daha az yorucu oluyor. 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Bu zaman kadar bir çok araca bindim Octavia öncesi araçlar pek rahat değildi . Octavia ile hiç durmadan çok yol gittim hiç bir yerim ağrımadı. Yüksek aracı daha yeni kullanmaya başladım bu da ayrı bir güzelmiş 2800 km yol yaptık uyku yorgunluğundan başka bir yerim ağrı olmadı gayet rahat seri ve söz dinleyen bir araçmış Sportage...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

2014 C Maxim vardı. Eşimin bana geçen hafta söylediği lafı yazayım. Güzelim arabayı sattın, kuş kadar arabayı aldın. :) şimdiki 308 i kastederek.

• Beğen 4
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Passat 1.8 T, mondeo MK3 ve MK4, jetta, polo, Nissan primera, Renault Scenic, Citroen C3 ve C4, Fiat Albea ve Linea, Peugot 308 ve 301, clio, hyundaı accent gibi araçlarım oldu ve hepsiyle uzun yollar yaptım. Ancak bu araçlardan hiçbiri Alfa Romeo 156 2.0 TS gibi olmadı, olamaz. Alfa ile uzun yola çıkmak bırak yorgunluğu keyif veriyordu yol bitmesin sürekli gidelim hissiyatı veren bir araçtı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

500m den selektör yapanlar veya aşırı yavaş gidenler olmazsa benden rahatı yok. 110 km ile rahat rahat giderim, Spotify açarım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bence sürücüyü yoran araçlar : Yol tutmayan, motoru çekmeyen pısırık araçlar oldu hep. 

Viraj dönmek için sürekli hesaplamalar yaparsanız, sollamak için sürekli formuller kullanmak zorunda kalırsanız yorulursunuz..

Basınca gidecek, basınca duracak, çevirince dönecek. 

Lastiğin iyi yakıtın iyi, depon dolu olacak.

%100 katılıyorum.

Basınca gidecek, basınca duracak, çevirince dönecek.

En önemli faktörler bunlar. Yoksa rampada araba zorlanırken siz de yoruluyorsunuz.

Mahmut Yurt yazdı:

Ancak bu araçlardan hiçbiri Alfa Romeo 156 2.0 TS gibi olmadı, olamaz. Alfa ile uzun yola çıkmak bırak yorgunluğu keyif veriyordu yol bitmesin sürekli gidelim hissiyatı veren bir araçtı. 

Yukarıda yazdığım faktörler işte, otomobil ile araç arasındaki farklar. :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ses izolasyonundan şikayetçi olmasam şimdiki aracım gayet tatmin edici geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
Hakan Gürsu yazdı:

2014 C Maxim vardı. Eşimin bana geçen hafta söylediği lafı yazayım. Güzelim arabayı sattın, kuş kadar arabayı aldın. :) şimdiki 308 i kastederek.

e haksız sayılmaz :) yayla gibi arabadan kuş kadar arabaya geçiş yaptın :) 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

koltuğu en rahat arabam libertym  :D 

lpg tankı küçük diye sık mola vermesem oyum liberty olurdu ama o lpg deposu ile haketmiyor bu oyu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Yüksek araçlar yani SUV serileri bence uzun yolda her zaman rahattır. Ben en rahat yolculuğumu CRV ile yapmıştım.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Doğru söz ancak alkışlanır 😉

Hakan Gürsu yazdı:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
(düzenlendi)

Ramazanın son haftası istanbula günü birlik git gel yapmıştım. Uykusuz 30 saatin üzerindeydim. Denizli'ye dönerken yanımdaki arkadaşa 2 saatlik verdim. Giderken devamlı arka tarafta yayla gibi bulup uyuduğu için uykusuzluğu yoktu :) Söylediği cümle, Hakan aracın cidden çok rahat hem uyurken hem sürerken :D 

Boşuna Superb dememişler 😛

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Gerek eşim ve çocuklarım, gerek ben en rahat ettiğimiz araç VW Caravelle oldu. Güçlü motoru, yormayan sürüşü ve rahatlığı sayesinde kesinlikle o. Sonra ise E200, B6 Passat, Sorento geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tayfun Aydın yazdı:

Yüksek araçlar yani SUV serileri bence uzun yolda her zaman rahattır. Ben en rahat yolculuğumu CRV ile yapmıştım.

Tersini düşünüyorum. Yüksek araç sert süspansiyonludur. Aerodinamiği kötüdür. Rüzgar ve yol sesini kesmek için ciddi yalıtım ister ve alt segmentler bunu yapmaz. Rüzgara karşı direnci çoktur. Yorar. Süzülemez. 

Hakan Tarım yazdı:

Ramazanın son haftası istanbula günü birlik git gel yapmıştım. Uykusuz 30 saatin üzerindeydim. Denizli'ye dönerken yanımdaki arkadaşa 2 saatlik verdim. Giderken devamlı arka tarafta yayla gibi bulup uyuduğu için uykusuzluğu yoktu :) Söylediği cümle, Hakan aracın cidden çok rahat hem uyurken hem sürerken :D 

Boşuna Superb dememişler 😛

Arka diz mesafesine hayran olduğum araba. Gerçekten işini bilen bunun manueli alıp yıllarca kullanır. Dsg güven vermiyor. Hele ki vw yeni bir manuel şanzıman çıkarmış. Sanırım manuellerden servis parası kazanamadığı için onu da bozacaklar :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Travego, Axor vs... Hem yüksek, hem altı alçak. Herkesi memnun eder :D 

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Gökhan Albayrak yazdı:

Travego, Axor vs... Hem yüksek, hem altı alçak. Herkesi memnun eder :D 

bana axor demeyin :D 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Ali Gök yazdı:

bana axor demeyin :D 

Şu cümle "Niye?" sorusunu hak etmiyor mu :D 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Focustan sonra kangoo yüksek oturuş pozisyonu olması bile yetti,tek derdim uzun yolda 6.vitesi arıyorum.5 viteste bağıran motor hem ses hem yakıtta sıkıntı yapıyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Kullandıklarım içerisinde en iyisi 740d xDrive. Ancak E250 de yolcu olarak bulundum Mercedes daha konforlu geldi.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Gökhan Albayrak yazdı:

Şu cümle "Niye?" sorusunu hak etmiyor mu :D 

Aynamda 3 saniye tehlikeli madde yazısını gördüğüm araçtır kendisi😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...