İçeriğe Yönlendir

Uzun Yolda En Rahat Yolculuk Yaptığınız Araba Hangisi?

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

Kanat gölge yapıyor, nasıl yandın ki. Pilot kötü veya bozuk yolda gitmiş 

Benimki alltan kanatlı v tipiydi marka bilmiyorum ama işte 4 kişilik 170hp motorlu bişeydi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Emre Şimşek yazdı:

Yarım saat uçtum, midemde ne var ne yok hepsini boşalttım.

Kullananın midesi bulanmıyor :keyifli:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Servet Aydın yazdı:

Kullananın midesi bulanmıyor :keyifli:

Bir süre onu da yaptım ama ufuk çizgisi belirgin değildi. O nedenle vertigo oldun diyor keptın.

Tabi öncesinde yaptığı G hareketlerinden hiç bahsetmiyor.. 🤭

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
(düzenlendi)

Şahsi araçlarım içinde sıralamam

1 Tempra SX A akşama kadar işte çalışıp sabaha kadar uzun yol gittiğimi bilirim. 

2 500L halen kullanıyorum ama virajlarda biraz daha sağlam bassa 1. sıraya geçebilir. 500L kötü değil Tempram çok iyiydi bu arada :) 

3 über fiesta hiç yakmıyordu ama kafamız gürültüden yanıyordu :D 

Kendi aracım olmayıp sürdüğüm

1 Mercedes CLK 200 Kompressor Avantgarde bunun keyfi yukarıdakilerin toplamı :) 

2 Audi A6 2.0 TDI bunu da anlatmaya gerek yok.

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Eyüp Çetin

Daha önce 2010 Fiat Bravo 1.6 120HP 290NM'lik aracım vardı ve özellikle performans açısından çok iyi olduğu için güzel bir sürüş keyfi sunuyordu. Yol tutuşu da gayet başarılı bir araçtı.

Bir sonraki aracım 2015 Opel Astra J Sedan 115 Hp'lik olandı ama süspansiyonlar sert olduğu için hafif tırtıklı yollarda fazlaca ses yapıyordu ve sallıyordu. Ancak yol tutuşu gayet güzel bir arabaydı. Arkada oturan yolcular pek memnun olmuyordu.

Şu anda ise 1.6 120 HP 320NM'lik Fiat 500L kullanıyorum ve yaklaşık 3500 km katettim. Aracın biraz virajlarda savrulması harici müthiş konforlu bir araç. Hatta o kadar ki kullanan bir arkadaşım arabasını satıp 500L almayı düşünüyor.

Not: Kendime ait olmayan 2008 model E 200 Mercedes'i kullandım. Yorum yapmaya bile gerek yok. Mükemmeldi. Orta sınıf araçlar ile kıyaslama yapmak yanlış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Eyüp Çetin yazdı:

Daha önce 2010 Fiat Bravo 1.6 120HP 290NM'lik aracım vardı ve özellikle performans açısından çok iyi olduğu için güzel bir sürüş keyfi sunuyordu. Yol tutuşu da gayet başarılı bir araçtı.

Fiat Bravo ülkemizde kıymeti bilinmeyen bir otomobil.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Şu ana kadar uzun yolda kullandığınız araçları yorumlarsanız sevinirim arkadaşlar. 

Ben 320d, Mondeo, Passat ile uzun yol yaptım. Şu ana kadar en rahat olanı....

Hiçbiri değil. Uzun Şasi Fiat Doblo vardı bi tane. İstanbul'dan Rize'ye gitmiştim. O arabadaki rahatlığı hiçbir arabada bulamadım. Donanım namına hiçbir şey yoktu arabada ama ne bileyim. 10 saatlik yolculuk yaptım. 2 mola verdim sadece. Sıfır bel ağrısıyla ve sıfır yorgunlukla indim araçtan. 

Piskolojik mi bu? Yoksa yüksekte oturulan arabalar daha mı rahat uzun yolda? Ya da başka bir etmen mi var. Yoksa sorun bende mi [emoji3]
focus 2 dizel hb.
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Santa fe...X 5 ten bile çok çok rahat...-1000km git sıfır sters...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Bir sonraki aracım 2015 Opel Astra J Sedan 115 Hp'lik olandı ama süspansiyonlar sert olduğu için hafif tırtıklı yollarda fazlaca ses yapıyordu ve sallıyordu. Ancak yol tutuşu gayet güzel bir arabaydı. Arkada oturan yolcular pek memnun olmuyordu.
Şu anda ise 1.6 120 HP 320NM'lik Fiat 500L kullanıyorum ve yaklaşık 3500 km katettim. Aracın biraz virajlarda savrulması harici müthiş konforlu bir araç. Hatta o kadar ki kullanan bir arkadaşım arabasını satıp 500L almayı düşünüyor.

Not: Kendime ait olmayan 2008 model E 200 Mercedes'i kullandım. Yorum yapmaya bile gerek yok. Mükemmeldi. Orta sınıf araçlar ile kıyaslama yapmak yanlış. 
Beni de tek tedirgin eden bu savrulması, biraz dönerken ani fren vs olması durumunda araçta dalgalanma oluyor.
Fiesta sonrası virajlarda çok üzülüyorum [emoji2]
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Selçuk Bakış yazdı:

Beni de tek tedirgin eden bu savrulması, biraz dönerken ani fren vs olması durumunda araçta dalgalanma oluyor.
Fiesta sonrası virajlarda çok üzülüyorum emoji2.png

Yüksek bir araç olunca kaçınılmaz oluyor savrulma. Bu arabanın performans için değil aile arabası olduğunu düşündüğüm için aldım bu yüzden de virajlarda yavaş gidiyorum. Sorun değil. 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Tempra SXAK çok rahattı belki küçüktük öyle geliyordu ama oturaklı arabaydı.

Q7

e270 cdi

2 tane Bmw e90 320d m paket olmayan diğerine göre daha konforsuzdu ama daha iyi yola otururdu.

5 seriside rahat tık yok ses yok otobanda izole sürüş ama bir asla mercedes değil. 

En rahat edemediğim ise Seat leon mk2 idi net. Denizliye gittim dayak yemiş gibi indim.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Selim Bilgin yazdı:

Fiat Bravo ülkemizde kıymeti bilinmeyen bir otomobil.

Kesinlikle. Nedeni de Fiat olması. Bravo'ya VW amblemi takılıp satışa sunulsa yok satardı. Tasvip etmediğim bir durum.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Volkan Nazlı

Kia ceed 2013 concept vardı, uzun yolda çok rahattı, sonra focus 2006 ghia vardı bir tık altta kaldı

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Opelle cok denedim.. Gün ici çalısıp, aksam 7 den sabaha kadar gidiyorum.. Boyun agrısı harici problem olmuyor.. Ama golfte niyeyse bel ağrısı Hissettim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arabalarımın hepsi de rahattı.
Hep D sınıfı aldığım için galiba.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Üniversiteye giderken babamın 2.0 lagunası vardı onun şehir dışı yolculuklarını çok severdim ya gençliktendi ya da araba güzeldi 😀

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Arabalarımın hepsi de rahattı.
Hep D sınıfı aldığım için galiba.

o sınıf farkı her yerinden fışkırır arabanın, floresan da bozuk yollarda iyiydi mesela, ama uzun yola çıkmam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Şu ana kadar üç aracım oldu en rahatı c max açık ara. Bagaj yönünden de beni çok mutlu etti. Arkada çocuklarda rahat oturuyor. Manuel olması bile yormuyor. Hız sabitleyicimizde mevcut. İndiğimde trafiksiz bir uzun yol yaptıysam çok rahat akşam oturup çay içebiliyorum. Trafiksiz uzun yoldan kastım feribot ücretleri de köprüye rakip olunca körfezi dolanmak farz oldu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Selçuk Bakış yazdı:

Şahsi araçlarım içinde sıralamam

1 Tempra SX A akşama kadar işte çalışıp sabaha kadar uzun yol gittiğimi bilirim. 

2 500L halen kullanıyorum ama virajlarda biraz daha sağlam bassa 1. sıraya geçebilir. 500L kötü değil Tempram çok iyiydi bu arada :) 

3 über fiesta hiç yakmıyordu ama kafamız gürültüden yanıyordu :D 

Kendi aracım olmayıp sürdüğüm

1 Mercedes CLK 200 Kompressor Avantgarde bunun keyfi yukarıdakilerin toplamı :) 

2 Audi A6 2.0 TDI bunu da anlatmaya gerek yok.

Uno ile Sivas Kırıkkale Sivas yaptım güzel bir bel ağrısı miras kaldı 😀

2008 in henüz siftahi yok ama 500ü hız devir ve yokuş performansı yönünden arayacak gibi hissediyorum. Zamanla belirtirim inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bu konuya daha önce yazdıysam S max demişimdir ama şimdi Galaxy derim, daha konforlu, evde tv koltuğunda oturur gibi yolculuk yapıyorsun, termosta çay kahve de varsa değme keyfine, Galaxy lastiklerin 17 inç ve 50 yanak olması sebebiyle daha konforlu, yol tutuş olarak da bu lastik ve janta göre beni hiç üzmedi, 450lt bagaja rağmen 7 koltuk açık, 143ps 320nm tork, 6 ileri tam otomatik, çocukların markete bile Galaxy ile gitmek istemeleri bu otomobilin kalitesini gösteriyor, uzun yollu söylememe gerek bile yok sanırım. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...