İçeriğe Yönlendir

100.000 Lira Civarında Araç Önerileriniz

Murat Öngür

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Karadeniz yazdı:

2005 model

alınmaz diye bir şey yok. araç ankara'da ise herter'deki ustalara baktırabilirsiniz. önemli olan bakımları düzgün ve doğru mu? satıcı bu konularda kesin ve net konuşabiliyor mu? mesela ben "tüm bakımları yapılmış" lafına bakıp tercih yapmam. ya götürdüğü servisin forumunda liste dökecek ya kendi bilecek anlatacak. bakımlı olduktan sonra gerisi kolay.

Yorum bağlantısı
Mahmut Karadeniz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

alınmaz diye bir şey yok. araç ankara'da ise herter'deki ustalara baktırabilirsiniz. önemli olan bakımları düzgün ve doğru mu? satıcı bu konularda kesin ve net konuşabiliyor mu? mesela ben "tüm bakımları yapılmış" lafına bakıp tercih yapmam. ya götürdüğü servisin forumunda liste dökecek ya kendi bilecek anlatacak. bakımlı olduktan sonra gerisi kolay.

Yani bakımı düzgün olduktan sonra bu araba alınabilir diyor musunuz? Bu arada herter neresi hocam? 

Yorum bağlantısı
Mahmut Karadeniz
Çağlar Bayur yazdı:

ihtiyaçlar? kullanıım tarzı? uzun yol kısa yol? diğer kriterler?

Aileye de uygun olması gerekiyor. Standart bir kullanıcıyım. Ankara'da kullanılacak araba, işe gider gelirim, haftasonu da gezerim işte, belki ailemle belki arkadaşlarımla. Bu paraya çok bi kriter koyamıyorsunuz ama yine eli yüzü düzgün, çok yaşlı olmayacak, sıkıntı çıkarmayacak temiz bi araç tercihim olur. 

İbrahim Arslan yazdı:

Forumda birisi yazmıştı,

Eski model araba alacaksan "paran hangi toyotaya yetiyorsa onu al"  diye.

Etrafta gördüğüm araclar bunu dogruluyor.

98 toyotalar peynir ekmek gibi satılıyor.

O yaşlardaki arabaya para vermem mümkün değil. 2004-05-06 corolla bulunabiliyor bu paralara, temiz bulsam alırım ama daha 250 bin km aşağısına denk gelmedim

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Ankarada Mazda ustası Rem Oto Ekrem bey var. Mazdacılar genelde onu tavsiye eder. Mazda 3 BM kasa hep gönlümde inşaallah kısmet olur.

Yorum bağlantısı
Mahmut Karadeniz
Recep Demirci yazdı:

Ankarada Mazda ustası Rem Oto Ekrem bey var. Mazdacılar genelde onu tavsiye eder. Mazda 3 BM kasa hep gönlümde inşaallah kısmet olur.

Arabaya kesin karar verirsem uğrarım kendisine. Siz bu bahsettiğim araç hakkında ne düşünüyorsunuz? Km yüksek mi sizce? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Karadeniz yazdı:

Yani bakımı düzgün olduktan sonra bu araba alınabilir diyor musunuz? Bu arada herter neresi hocam? 

Öncelik kazasız olması. Ufak vuruk çizik önemli değil. Kozmetiğinin iyi olması da bence önemli.

bakımları da tamsa, Deneme sürüşünde problem görmediyseniz son olarak eksper ya da herter’e götürüp baktırabilirsiniz. Herter’de tecrübeli mazda ustaları var. Yenimahalle’de. Ona göre tercih sizin tabi. Fiyatı belki biraz daha kırabilirsiniz. 

Recep Demirci yazdı:

rem de var ama grup’ta birkaç arkadaş gidip memnun kalmadı. O yüzden demedim. Herter yetkili servis ve asalet bey mazda’ya önem verir. Diğer markaların da satış ve servisi var. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Karadeniz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Öncelik kazasız olması. Ufak vuruk çizik önemli değil. Kozmetiğinin iyi olması da bence önemli.

bakımları da tamsa, Deneme sürüşünde problem görmediyseniz son olarak eksper ya da herter’e götürüp baktırabilirsiniz. Herter’de tecrübeli mazda ustaları var. Yenimahalle’de. Ona göre tercih sizin tabi. Fiyatı belki biraz daha kırabilirsiniz. 

4 adet kazası var. Hepsi toplam 2500 civarı kayıt çıkıyor. Önce bi denerim, sonra ekspere sokup ustaya baktırırım. Onlardan okey alırsam alırım. Çünkü bu paralara cidden donanımlı araç yok. Gidip symbole filam para vermek istemiyorum 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Karadeniz yazdı:

4 adet kazası var. Hepsi toplam 2500 civarı kayıt çıkıyor. Önce bi denerim, sonra ekspere sokup ustaya baktırırım. Onlardan okey alırsam alırım. Çünkü bu paralara cidden donanımlı araç yok. Gidip symbole filam para vermek istemiyorum 

1.nesil çok da donanımlı değil. 2.nesilde donanım olayı uçtu. Ama 1.nesil de çok güvenli araç. Onu belirtmek isterim. Kozmetiği iyi diri araçsa her türlü piyasa araçlarından daha iyidir. Sürmesi zevklidir. İnsanı biraz agresif yapar, hırçın sürmek istersin. Mercedes gibi yumuşatmaz :) tepkileri iyi alırsın. 

Bakın az önce gördüm bunu. Kadir usta da istanbul’da mazda’dan çok iyi anlayan ve servisi olan biri. 2006 140 binde temiz bir aracı yazan fiyata satılmış. Ona göre değer biçebilirsiniz. 

oi48z2.jpeg

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
(düzenlendi)

98 toyotayı örnek olarak verdim.

98 satıldıgına göre 2008ler havada gider zaten.

umarım gönlünüze göre bir arac bulursunuz.

Bir de ben olsam dizel almazdım.Dizeller yuksek km.de çok sorun çıkarabiliyor.

tarihinde İbrahim Arslan tarafından düzenlendi
ekleme
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Maalesef bütçeniz piyasa arabası disinda bir araca yetmeyecektir. Moralinizi bozmak istemem. Belki fiat grande punto olabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Forumda satılık bir ayten olacaktı. Epeyde az yakıyormuş. Fabrikasyon lpg sistemli. Sahibi hipermilcimi übercimi anlamadım, epey hassas kullanıyor arabasını. Satılık arabalar bölümünde arabası. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Mahmut Karadeniz yazdı:

Merhaba herkese. Şu ara acil bi araç almam gerekiyor. En fazla 45 bin tl çıkıyor. Bu paralara araç bulmak gerçekten zor. Siz ne tavsiye edersiniz? (linea ve symbol kesinlikle düşünmüyorum) 

Mahmut bey, "Araç Danışma" bölümünde biraz önce konu paylaştım, istersen bir incele.

Yorum bağlantısı
Mahmut Karadeniz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

1.nesil çok da donanımlı değil. 2.nesilde donanım olayı uçtu. Ama 1.nesil de çok güvenli araç. Onu belirtmek isterim. Kozmetiği iyi diri araçsa her türlü piyasa araçlarından daha iyidir. Sürmesi zevklidir. İnsanı biraz agresif yapar, hırçın sürmek istersin. Mercedes gibi yumuşatmaz :) tepkileri iyi alırsın. 

Bakın az önce gördüm bunu. Kadir usta da istanbul’da mazda’dan çok iyi anlayan ve servisi olan biri. 2006 140 binde temiz bir aracı yazan fiyata satılmış. Ona göre değer biçebilirsiniz. 

oi48z2.jpeg

Bu araç yeni mi satılmış bu fiyata? Eğer öyleyse sahibinden'dekiler cidden uçmuş. Adamlar 270 bindeki aynı arabaya 50 yazıyorlar

Yorum bağlantısı
Mahmut Karadeniz
İbrahim Arslan yazdı:

98 toyotayı örnek olarak verdim.

98 satıldıgına göre 2008ler havada gider zaten.

umarım gönlünüze göre bir arac bulursunuz.

Bir de ben olsam dizel almazdım.Dizeller yuksek km.de çok sorun çıkarabiliyor.

Teşekkür ederim. Dizellerde üst sınır nedir hocam herkes farklı bir şey söylüyor. Birde benzinlide kaçtan sonrası alınmaz? diye sorayım

Hacı Şenyurt yazdı:

Maalesef bütçeniz piyasa arabası disinda bir araca yetmeyecektir. Moralinizi bozmak istemem. Belki fiat grande punto olabilir.

Evet haklısınız farkındayım ben de. Piyasa arabalarına düşmeden önce son çare mazda 3 bakıyorum. Temizini bulursam alırım düşünmeden 

Ali Darbaz yazdı:

Forumda satılık bir ayten olacaktı. Epeyde az yakıyormuş. Fabrikasyon lpg sistemli. Sahibi hipermilcimi übercimi anlamadım, epey hassas kullanıyor arabasını. Satılık arabalar bölümünde arabası. 

Ayten nedir hocam yerli otomobil çıktı haberimiz mi yok :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Karadeniz
Hüseyin Maviş yazdı:

Mahmut bey, "Araç Danışma" bölümünde biraz önce konu paylaştım, istersen bir incele.

Teşekkürler baktım. Fiyat ne düşünüyorsunuz? 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Mahmut Karadeniz yazdı:

Teşekkürler baktım. Fiyat ne düşünüyorsunuz? 

Sizin limitinizin biraz üzerinde ama dediğim gibi aracımın hiç bir sıkıntısı ve masrafı yok, istediğiniz yere gösterebiliriz.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mahmut Karadeniz yazdı:

Teşekkür ederim. Dizellerde üst sınır nedir hocam herkes farklı bir şey söylüyor. Birde benzinlide kaçtan sonrası alınmaz? diye sorayım

Evet haklısınız farkındayım ben de. Piyasa arabalarına düşmeden önce son çare mazda 3 bakıyorum. Temizini bulursam alırım düşünmeden 

Ayten nedir hocam yerli otomobil çıktı haberimiz mi yok :)

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/298897-satılık-2014-hyundai-i10-10-blue-lpg/

Yorum bağlantısı
Mahmut Karadeniz
Ali Darbaz yazdı:

İ10'u hiç ayten diye okumamıştım :) bu bize çok ufak gelir

Hüseyin Maviş yazdı:

Sizin limitinizin biraz üzerinde ama dediğim gibi aracımın hiç bir sıkıntısı ve masrafı yok, istediğiniz yere gösterebiliriz.

Anladım. Aklımda bulunsun

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Karadeniz yazdı:

Bu araç yeni mi satılmış bu fiyata? Eğer öyleyse sahibinden'dekiler cidden uçmuş. Adamlar 270 bindeki aynı arabaya 50 yazıyorlar

Evet Yeni. az önce grupta gördüm. Facebook grubunda. Fiyatı biraz daha kırabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Cihat Eyüboğlu

toyota ve honda piyasa arabası olduğu için çok fazla el değiştiriyo ve aradığınız fiyat aralığındaki arabalar laşka olur. peugeot 308 önerebilirim 2008 model dizel bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Tansu beyin önerdiği gibi daha düşük km temiz Mazda3 denk gelirse Mazda3 alın derim. DSC o yıllardaki araçlarda Mazda 3de var muadillerine göre daha donanımlı. Ancak fiyat çok çıkamıyorsanız Benimde Focus1 Otomatik Vites ilk aracımdı 11bin km kadar kullandım ve memnundum.Diğer araçlara göre Focus1ler daha uygun fiyatlı. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Mahmut bey, Mazda ile ilgili konuyu bu konunuzla benzer nitelikte olduğu için birleştirdim. Bilginiz olsun. Keyifli forumlar.

Yorum bağlantısı
Mahmut Karadeniz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Evet Yeni. az önce grupta gördüm. Facebook grubunda. Fiyatı biraz daha kırabilirsiniz. 

Deneyeceğim ama sitedeki malum piyasa yüzünden millet fiyat da kırmıyor. arabasına ederinin çok üzerinde fiyat yazanlar yüzünden hak ettiği fiyata araç almaz zor valla

Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

eski araç düşünmüyorum demişsiniz ne kadar eski, 2002 eskimi mesela 76800 km de honda civic otomatik sedan malum site ilanı https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-favoriye-ekleyip-bekleyenlere-son-cagri-ilan-yayindan-kalkacak-734968219/detay  

Hocam 2005'ten aşağısına elim gitmiyor. Ayrıca ilandaki aracın km düşük ama afedersiniz anası ağlamış orijinal parçası yok :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...