İçeriğe Yönlendir

100.000 Lira Civarında Araç Önerileriniz

Murat Öngür

Recommended Posts

Muhammed Orak

abilerim hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum sanırım focus bakacağım forumdan satan olur diye biraz bekleyecegim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Rıdvan Ergün
On 15.02.2019 at 00:08, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Honda Civic

İlanı var mı?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Valla 40 bine benzinli manual i10 alir binerdim. Biz 3 aile olarak kullaniyoruz. Hic bos kalmiyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Herkes kullandığını veya gönlünden geçeni yazmış.

Bende yazayım;

Passat B5.5 1.8T alırdım heralde. Temizleri 40’i geçti ama sabredip beklenirse bulunabilir.

İlave olarak 1.9 TDI PD130 Bora veya Golf bulursam kaçırmam. 40’a alınır. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
13 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Bende yazayım;

Passat B5.5 1.8T alırdım heralde. Temizleri 40’i geçti ama sabredip beklenirse bulunabilir.

40 ı ne kadar geçti ama 41 mi 49 mu? İlgimi çeken bir modeldir eskiden beri 1.8T 5.5 kasalar :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Şimdi, Köksal Yılmaz yazdı:

40 ı ne kadar geçti ama 41 mi 49 mu? İlgimi çeken bir modeldir eskiden beri 1.8T 5.5 kasalar :)

Temizleri düşük km’leri 50’lere dayandı. 50 üstüne satıldıklarını da duyuyoruz ama gerçekliğini bilemem.

Ancak 45’e temiz bulunur. Highline’lar biraz daha yüksek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Baktığım arabaların yıllık maliyetlerini hesaplayıp, buna değicekmi kafamda tartarım.. Örnek tablom.

7apg05.png

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
31 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Baktığım arabaların yıllık maliyetlerini hesaplayıp, buna değicekmi kafamda tartarım.. Örnek tablom.

Keyif katsayısı eksik burada. O da adamına göre değişir. 

Hangi araba beni mutlu eder? Bu değişkene bir katsayı belirleyip ters orantı kurarsak daha sağlıklı bir liste olur kanaatimce.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
6 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Hangi araba beni mutlu eder? Bu değişkene bir katsayı belirleyip ters orantı kurarsak daha sağlıklı bir liste olur kanaatimce.

Araba, salt akılla alınan bir eşya olsa bu kadar çeşit olmazdı bence

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
11 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Hocam benim mutluluğum, ailemin mutluluğu. Ailemin rıskını yaşam kalitesini düşürecek eylemde bulunmak istemiyorum. Araba alırken kendim için yaptığım en ufak harcamayı bile düşünerek yapıyorum. Fiat Egea alsam yıllık bana 2000 tl maliyet olarak dönecek. Ben o 2000 tl ile ailemi senede 1 defa her şey dahil otelde tatil yapmasını sağlayabilirim.  Tabi bu basit bir örnek :( 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Bir saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Hocam benim mutluluğum, ailemin mutluluğu. Ailemin rıskını yaşam kalitesini düşürecek eylemde bulunmak istemiyorum. Araba alırken kendim için yaptığım en ufak harcamayı bile düşünerek yapıyorum. Fiat Egea alsam yıllık bana 2000 tl maliyet olarak dönecek. Ben o 2000 tl ile ailemi senede 1 defa her şey dahil otelde tatil yapmasını sağlayabilirim.  Tabi bu basit bir örnek :( 

yanlış. tek yönlü bakıyorsunuz

sabaha  kadar tartışmaya açık bi konu bu

1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Araba, salt akılla alınan bir eşya olsa bu kadar çeşit olmazdı bence

liberty sırf akılla alınan araba :D 

aklıma geldi şimdi bak yazdığını görünce allah akıl fikir versin bana diyerek imzayı attıydım noterde :kutlama:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Araba bir ihtiyaç ve herşey bütçeye doğrudan bağlı.

Ancak ihtiyaçları zevklerle birleştirmek yine bizim elimizde.

Ben araç alırken vergi, bakım maliyeti gibi şeyleri göz önüne alırım ama tek önceliğim olmaz. 

En önce zevk almalıyım kullanırken. Zevk almadıktan sonra gerisinin bi önemi yok. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Bende yazayım;

5.5 denen kasalar hangi model yillarinda?
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

5.5 denen kasalar hangi model yillarinda?
2001-2005

O paraya yine focus 2.5 tdci alırdım sanırım, gerçi şimdi alacak olsam c Max olur, 2 çocuk ile focus yetmiyor :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
2001-2005

O paraya yine focus 2.5 tdci alırdım sanırım, gerçi şimdi alacak olsam c Max olur, 2 çocuk ile focus yetmiyor default_smile.png

Bilgi icin tesekkur ederim. Aslinda bir suredir d sinifi, hatta e mercedeslere de bakar oldum. Lakin yurutme maliyetlerini de dusunerek erteliyorum. Buyuk arac seviyorum simdilerde. Yaslandik herhalde. :-) Birazda secim yaparken; zaten yasi belli noktayi gectigi icin kilometresinden ziyade temizligine bakilan tipte araclar olmasi, birde yasini gostermeyen tarzda oluslari mercedeslere daha sicak baktiriyor ama sadece eski kasa bir 190d tecrubem oldu yillar evvel. Aslinda sorun/masraf cikarip hic basimi agrirmasada hedefe aldigim konfor ve ebatlarda degil. Baskada markaya dair ne tecrubem nede bilgim olmayinca zamana yaydim. Bmw yine markajimda. Lakin orda tecrubemde olmasina ragmen yine yeterli miktarda degil ve durum biraz daha karisik. Malum piyasa sartlari ve simdiki kullanici kitlesinin iyice apaci moda kaymasindan oturu kursagimda kalan e46 hevesimden dahi vazgectim sayilir. Aslinda ne ebat ne konfor olarak basta belirttigim hedefin araci degil e46 ama marka imaji olarak belirttim. C max degil ama s max veya galaxy dusunebilirim mesela bende. Sahsima ait passat tecrubemde hic yok ama cokca gorup duyuyorum 5.5 kasa diye. Vardir bir hikmeti durumunda kaldim. Orda kaldikcada ilgimi cekmeye basladi. Gozumde alisti herhalde ki hosumada gitmeye basladi. :-) O sebepten biraz bilgi toparlamaya calisiyorum. Iki aractan teke inme hedefimiz var. Isabetli secim yapip masrafi teke dusurelim derken denklemim sonunda yine ayni kapiya cikmamak icin ince eleyip sIk dokumaya calisiyoruz. Malum ekonomi devri. Demisken; ekonomide hic iyi sinyaller yok oda ayri konu. Hakkimizda hayirlisi cumleten.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Bu fiyatlara s-max veya e Mercedes çok zor bulunur.Bence siz temiz bir Mondeo veya c-Max bakın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Burak Uzel

2012 model 2.0 tdci ptomatik mondeoların bazıları 140 beygir bazıları 163 beygir.
Aradaki fark tam olarak nedir?
Bir yerde 163 beygir olan versiyonda şanzıman arıza oranının daha fazla olduğunu yazmış birisi. Doğru mudur? Var mı bilgisi olan?

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Bu fiyatlara s-max veya e Mercedes çok zor bulunur.Bence siz temiz bir Mondeo veya c-Max bakın

:-) Bu fiyatlara degil. Ahmet beye cevaben yazmistim. Tabii baslikta rakam gecince is orda biraz karisiyor sizde haklisiniz. :-)
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şimdi işin sadece benzin maliyeti yok, arkadaşlar. Önce eldeki arabayı satıp,  satın alma sürecinde, 22 bin tl kredi borcuna girmek gerekiyor. Biz bu krediyi 2 senede ödesek, ayda 1250 tl yükü var.  Arabanın artan vergisi de olucak. 1500 tl 1,4 motor vergisi . 

Ben 1,4 Egea aldığımda karşıma çıkan tablo 

Senelik mtv 600 liradan, 1500 liraya çıkıcak. 900 tl yıllık zarar

2 yılık kredi  için 5500 tl faiz yemiş olucağım. Bana yıllık 2250 tl zarar

Arabanın bana yakıt maliyeti ise yıllık 2000 tl zarar. 

Ben 2019 model Egea almanın 1 yıllık zarari, 5150 tl.  Karşılığında alacağım yan fayda ise sadece hacim ve garantisi olan bir otomobil. İ10 dan Egea hacim artışı bana yıllık 5150 tl ye maliyeti oluyor. Bunu çok iyi düşünmek hesaplamak lazım .  5150 tl dediğin bir asgari ücretli çalışanın 2 aylık maaşı. Benim 6 aylık ev kiram. 

Bununla beraber kredi ödemesinin yüküde var. Aylık 1140 tl ödeme yapmak, hayat standartlarımı düşürecektir. "Hadi gel bu akşam dışarda yiyelim" demek yalan olcak. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Konu neden dönüp dolaşıp Egea’ya geliyor her seferinde :) 

40.000’e alınacak araçları konuşuyoruz burada.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
1 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Galiba yanlış oldu. ben bana yazılan yorumlara artı cevabım olsun istedim, konunun ana maddesini unuttum. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
3 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Yakit ve maliyetleride unutmayalim.😊

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Şimdi, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Halen bulamadım makul birşey.

Sen ne bakıyorsun mustafa?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)
2 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Sen ne bakıyorsun mustafa?

40 bine satılabilecek  aile arabası .

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...