İçeriğe Yönlendir

Otomobillerin Rampa Performansı

Ali Darbaz

Recommended Posts

Servet Aydın

Mini kompresör. Yanma odası basıncı artacak daha az yakıt ile daha yüksek güç alınacak. %15 gibi öngörüm var ama Alinin işlem yaparken araçtan uzakta olma şartım var 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Senin araba değil yahu. Hoş senin arabaya ufak bir işlem ile yırtarak çıkar orası ayrı. 

Arabada yaptırmak istediklerim. 

*Eco mod aktif etmek

*Tüketim ekranını aktif etmek

*lpg geciş sıcaklığını 80 yapmak.

*Stop start aktif etmek.

*Analog hararet göstergesi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Darbaz yazdı:

Arabada yaptırmak istediklerim. 

*Eco mod aktif etmek

*Tüketim ekranını aktif etmek

*lpg geciş sıcaklığını 80 yapmak.

*Stop start aktif etmek.

*Analog hararet göstergesi

Alt yapı varmı, yoksa analog hararet yapımı kolay, minik lcd termometre gösterge alırız, ısı sensörü blokta uygun yere sabitlenir. Güzelde olur 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Servet Aydın yazdı:

Mini kompresör. Yanma odası basıncı artacak daha az yakıt ile daha yüksek güç alınacak. %15 gibi öngörüm var ama Alinin işlem yaparken araçtan uzakta olma şartım var 

Kompresör denmiş bildirim geldi :)

Ben eğim hariç hiç rampa da gittimi anlayamıyorum yaa..

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Alt yapı varmı, yoksa analog hararet yapımı kolay, minik lcd termometre gösterge alırız, ısı sensörü blokta uygun yere sabitlenir. Güzelde olur 

Bunların gösterge fix aynı. Göstergede ne aktif olursa çalışıyor. Galiba düşündümde start stop olmuycak bende. Çünkü düğmeli çalıştırma lazım . 

Dolayısını ile eco modda aktif olmuyor. 

Tüketim ekranı açtırsam kafi sanki. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Yanlış anlama aklıma geldi, Senin Land tam model motor vites nedir. Lastik ölçülerin nedir. 

Tahminen senin land otoban rampası çıkma kapasitesi Golf 6 dan düşük olabilir. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Darbaz yazdı:

Yanlış anlama aklıma geldi, Senin Land tam model motor vites nedir. Lastik ölçülerin nedir. 

Hiç hesap yapma. Berbat bir motor var üzerinde. 2.0, 112 bg 240 nm tork. 1560 kg ve orjinal ölçüden büyük teker. Şanzıman sadece 4 ve 5.vitesleri kilitli ve daimi 4x4. Arazide iyi sadece, asfalt için sağda 90la gidilen araç 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Servet Aydın yazdı:

Hiç hesap yapma. Berbat bir motor var üzerinde. 2.0, 112 bg 240 nm tork. 1560 kg ve orjinal ölçüden büyük teker. Şanzıman sadece 4 ve 5.vitesleri kilitli ve daimi 4x4. Arazide iyi sadece, asfalt için sağda 90la gidilen araç 

Ben 70 le gidiyom hipermil yapiyom. İzmit körfez arası 9 litre altına düşer oldum pedalı zabdetince. Asfaltta kedi gibi mırıl mırıl toprakta 26 litre gürül gürül :)

Ali Darbaz yazdı:

Yaz alfa 159 1.9 JTDm 6 ileri manuel 225 45 17 lastik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Servet Aydın yazdı:

90 ile 7.2 bende. 80 ile denedim 7.5 litre 

Şanzıman od ye kaçta kitliyor çözemedim daha.  Lpgyi az zengine alsak iyi olur aslında

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Senin şanzımanda her viteste kilit var. Geçişleri say buçuk buçuk çıkar. Ama over drive ile vitesi 3e alıyor araç. Başka bir şeyi yok. Kompresyon freni için işe yarıyor 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ben 70 le gidiyom hipermil yapiyom. İzmit körfez arası 9 litre altına düşer oldum pedalı zabdetince. Asfaltta kedi gibi mırıl mırıl toprakta 26 litre gürül gürül :)

Bence yanlış hızda kullanıyon. Amerikalılar değişik bir sistem kullanıyor. Arabalarıda ona göre ayarlıyor. 45 mph ve 55 mph hızları dene. İllaki bir miktar fazla yakacak ama tüketim hıza ve zamana deyicektir. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Alfa 90 la ideal gidiyor sen rampasini bı hesapla bakalım ne çıkacak

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Alfa 90 la ideal gidiyor sen rampasini bı hesapla bakalım ne çıkacak

Kızım uyuyo gecti . hesaplamaların hepsi  onun bilgisayarında. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ali hocam , şunu izle çok güzel video, vw 40 sene evvel yapmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

Ali hocam , şunu izle çok güzel video, vw 40 sene evvel yapmış.

Nunu çok uzun süre önce izlemiştim. İlk yakıt tüketimi bilgiayarlarından biri.. :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Senin directh drive şanzıman oranın 4 ncü vitesde . Son dişli oranın ise 3,65 . Mevzu gereği direk şanzıman değerinden yürüdüğüm için 4 nncü vitesde tekerde 1100 newton tork basıyon yola. Buda %20 demek. 

image.png

image.png

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

4 de everest e vursam 90 la çıkar yani 😛 ben 6 da bile zorlanmadan gidiyorum demek ondan

2006 mk3 Mondeo 2.0 tdci 6 ileri manuel 205 55 16 lastik onu da bakalım.  Farkı söyleyecem sonra

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Senin directh drive şanzıman oranın 4 ncü vitesde . Son dişli oranın ise 3,65 . Mevzu gereği direk şanzıman değerinden yürüdüğüm için 4 nncü vitesde tekerde 1100 newton tork basıyon yola. Buda %20 demek. 

image.png

image.png

1.6 tdi 105 hp bluemotion Dsg 7 için bi hesaplasana :)
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

4 de everest e vursam 90 la çıkar yani 😛 ben 6 da bile zorlanmadan gidiyorum demek ondan

2006 mk3 Mondeo 2.0 tdci 6 ileri manuel 205 55 16 lastik onu da bakalım.  Farkı söyleyecem sonra

Mert Yeldan yazdı:

1.6 tdi 105 hp bluemotion Dsg 7 için bi hesaplasana :)

Boyacı küpüydü... :)

dizi bitince bakarım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Darbaz

Hort :D

Uzun yola çıkıcamya merak ettim. Cruze tırmanman performansı % kaç eğimdi. Yüzde 12 olarak hesaplamışım. Yaşlandıkca tembelleşiyoruz. Tekrar hesaplamak ile uğraşmak istemedim. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Hort :D

Uzun yola çıkıcamya merak ettim. Cruze tırmanman performansı % kaç eğimdi. Yüzde 12 olarak hesaplamışım. Yaşlandıkca tembelleşiyoruz. Tekrar hesaplamak ile uğraşmak istemedim. 

Hazır boşsun şu sıralar, canın sıkılıyordur. Lineayı da hesaplasana 1.3 95 hp olanı :D 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...