İçeriğe Yönlendir

VW Multivan Hypermill Rekorumu Kırdım 5.8 Litre/100 KM

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
Servet Aydın yazdı:

3.2 benim. 

Benim flu ile 3.5 lt(60 km ortalama hız)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Ben bunu yapamıyorum işte, tork konvertörü kalkışta yapıştırıyor koltuğa, ondan sonra gaza basmamak için ciddi bir irade lazım o da bende yok :f1:

Bir dokunuyorum pedalın düğmesine, bi vakit sonra minibüs kullandığım aklıma geliyor :) 

Minibüs ama cidden sürüşü çok zevkli bi araba, gidişi ve sesi, gaza basmak için tahrik ediyor :)  

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)

Eo4jEn.jpg

Hipermilsiz, arada S'de yaptığım bu benim. Kağnı mod deneyeceğim bir gün, ilk rakamda 5 göreyim beni o zaman gör.

Ama konvertörle imkansız sanki. Sen manuelle 5.8 yapmışsın, bu üstüne ekler sanırım. 

Şehir içi bu arada.

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Alpay Sumer yazdı:

Ama simdi bu oldu mu 🙄

16 tane falan var ilanda, bakalım size de bitane :)

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ebrar Tüfek yazdı:

16 tane falan var ilanda, bakalım size de bitane :)

Yok Az yakan araba sevmiiim ben 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Köksal Yılmaz yazdı:

Benim flu ile 3.5 lt(60 km ortalama hız)

Gebze İzmit tuzla vs dahil. Hiperin hiperi 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Eo4jEn.jpg

Hipermilsiz, arada S'de yaptığım bu benim. Kağnı mod deneyeceğim bir gün, ilk rakamda 5 göreyim beni o zaman gör.

Ama konvertörle imkansız sanki. Sen manuelle 5.8 yapmışsın, bu üstüne ekler sanırım. 

Yol şartları çok önemli, önüme çok araba çıktı frenli gazlı 95 km ile 5.8 yaktım, sizin aracın motoru sıfır yapıldı benimkinden daha verimli gider. Ruhsattaki ağırlık kaç kg 

Alpay Sumer yazdı:

Yok Az yakan araba sevmiiim ben 😁

Pedala azcuk basarsanız tam sevdiğiniz tarzda bir arabaya dönüşür, tecrübe edildi :D

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Benim en iyi hypermill rekorum

Bmw e90 320d M47n20 163hp rft 205 55 r16

İstanbul Bakırköy- Muğla Bodrum Akyarlar 1450km

Gidiş klima kapalı maks hız 100km

Dönüş klima 1 kademe açık maks hız 90 100

Ortalama 4.5lt

Daha iyisini 177hp n47n20 motorda 5 altına inemedim. Lastikler önler 225 arkalar 255 r17 idi belki ondandır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mert Gulkokan yazdı:

Fabrikası verisi 4 olan 1.2 tsi polo ile Ankara Eskişehir arasında klima kapalı şekilde 95 i geçmeyecek şekilde yol bilgisayarına göre 4 ortalama yapmıştım ama bir daha yapar mıyım asla sabır taşı olsa çatlardı

Aynı modda Nevşehir-Adana gittim. 250km. Ortalama hız 89, tüketim 4.3litre. 
Ben seviyorum sakin takılmayı aslında.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ebrar Tüfek yazdı:

Yol şartları çok önemli, önüme çok araba çıktı frenli gazlı 95 km ile 5.8 yaktım, sizin aracın motoru sıfır yapıldı benimkinden daha verimli gider. Ruhsattaki ağırlık kaç kg 

Aynıydı seninkiyle. 2100 ruhsat, ama daha ağır araba. Kapıda öyle yazıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Çok yakan araba yoktur. çok yaktıran kullanıcı vardır.(yeni nesil araçlarda)
Özellikle turbolu araçlarda kullanıcı faktörü çok fazla etkiliyor yakıtı, uzun yolda bende çok rahat fabrika verisinin çok altında değerlerde rahatlıkla yolculuk yapabiliyorum vw görse kıskanır cinsten :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yakıt akış sınırlı bir arayüz yapılsa acayip az yakabilir araçlar. Tabi ki arkadan geleni de zora sokmamak gerekir rampa vs olunca. Boşluğu yakalayıp aktif hale gelecek sistem. Nefis olur 

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Servet Aydın yazdı:

Yakıt akış sınırlı bir arayüz yapılsa acayip az yakabilir araçlar. Tabi ki arkadan geleni de zora sokmamak gerekir rampa vs olunca. Boşluğu yakalayıp aktif hale gelecek sistem. Nefis olur 

Kickdown tuşuna basılmadıkça devreden çıkmayan, yazılımsal yakıtı kısan bir mod yapılabilirmi acaba. Sarı sitede bir CLA45'te görmüştüm, öyle bir yazılımı olduğu yazıyordu.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Ben uzun yolda tek başıma çok rahat sakin kullanıyorum. Açıyorum müziği sabitliyorum 80 km(yol ve sollama durumuna göre 70-90 arası) çok rahat 4 lt rakamlarla yolculuk yapıyorum ama araçta 2-3 kişi oldumu bir noktadan sonra piskolojik baskı yapıyorlar ne kadar uzun sürdü bu yol bitmek bilmedi vs vs gibi ister istemez hızı artırası geliyor insanın bırazdaha aynı yolu 5 lt değerlerle gelmek zorunda kalıyorum.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Mert Gulkokan yazdı:

Sürüş modu olan araçlarda hypermil rahat yapılır
Al eco mode a bassanda gitmez zaten :)

Etkisi çok az bence uzun yolda cc açık iken rampa eğim vs durumunda daha çok zorlanıyor ama düz yolda ideal bilgisayar oyunu gibi +km olarak gösteriyor benim araçta mesela şu kadar eklendi yol bilgisayarına gibi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Rampayı 90 km ile çık düz yolda 130 u geçme 4.0-4.3 arası.

5 ile mi 4 ile mi 3 ile mi :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vites mi?

Evet ?

Rampayı 90 la çıkarken kaçta olayım

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Bu değerleri gördükçe arabayı satasım geliyor eve giderken depoyu doldurayım bakalım ne yakmış hiç dikkat etmeden kullandım bu sefer ekrana göre 4lt tüketim var ama bence 5ltyi çok rahat geçecek 😬

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Evet ? Rampayı 90 la çıkarken kaçta olayım

5. Viteste 90 km hız 1600-1700 devire denk geliyor. Bana göre tatsız oluyor biraz. Duruma göre 4 e çekersin. Gidişini beğenmezsen.
120 yi geçmezsen hiç bir şartta, rampa çıkarken de dikkat edersen gider gelirsin çeyrek depo yada biraz daha azı gibi mazot kalır.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Bu değerleri gördükçe arabayı satasım geliyor eve giderken depoyu doldurayım bakalım ne yakmış hiç dikkat etmeden kullandım bu sefer ekrana göre 4lt tüketim var ama bence 5ltyi çok rahat geçecek [emoji51]

Bi enjektör kontrolü yaptırsanız [emoji28]
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Mert Yeldan yazdı:

Bi enjektör kontrolü yaptırsanız emoji28.png

Onuda yaptıracam fırsat bulunca bu aracın fabrika verisi uzun yolda 2.6lt bilgisayara göre o değerler yakalanıyor ama realde asla :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Vasfi Gişten yazdı:

Bu değerleri gördükçe arabayı satasım geliyor eve giderken depoyu doldurayım bakalım ne yakmış hiç dikkat etmeden kullandım bu sefer ekrana göre 4lt tüketim var ama bence 5ltyi çok rahat geçecek 😬

Uzun yolda 5 litre ise biraz fazla değilmi :)

Erkan Işık yazdı:

Ebrar 6 vitesi kullandınmı peki kaç deviri geçmedin

Abi 5. Vites 2100 devir 6. Vites 1700 devir civarı gittim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Yusuf Berke yazdı:

Kickdown tuşuna basılmadıkça devreden çıkmayan, yazılımsal yakıtı kısan bir mod yapılabilirmi acaba. Sarı sitede bir CLA45'te görmüştüm, öyle bir yazılımı olduğu yazıyordu.

Bir ara çalışma yapacağım. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

5 ile mi 4 ile mi 3 ile mi :)

Anlık tüketime bak, vitesi değiştir hız sabit iken, tüketim yüksek viteste araç rahat çıksa dahi fazla olacak. Geçen ki mevzuyu dene. Son dişli olayı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...