İçeriğe Yönlendir

VW Multivan Hypermill Rekorumu Kırdım 5.8 Litre/100 KM

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Ulen Ali.

Geri dönülmez bi yola soktun bizi. Koca cipi sattım çok yakıyor diye. [emoji23]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ulen Ali.

Geri dönülmez bi yola soktun bizi. Koca cipi sattım çok yakıyor diye. emoji23.png

Abi içindeki Vw aşkını böyle gizleyemezsin inanmıyorum. :D 

Ae101 toyotadan beri var sende zaten hypermillcilik.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Kapının önunden cıkıyorum sabah  10 km git 10 km gel 7,4 ort tüketim gösteriyor passat :)) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi içindeki Vw aşkını böyle gizleyemezsin inanmıyorum. [emoji3] 

[emoji87][emoji85]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Abi içindeki Vw aşkını böyle gizleyemezsin inanmıyorum. :D 

Tabi ki yaa bende koleos varken yorum yazıyordu benim qq kasınca 6 litre şehir içi yakıyorum diyordu ben hatırlıyom :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Teşekkür ederim, sizden görüp heves ettim, yakıt tüketimini yarıya indirdim, artık bende tüketim paylaşmaya başlarım

Hypermil tek l ile bitiyor. İki l olursa torna tesfiye tezgahı oluyor. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Hypermil tek l ile bitiyor. İki l olursa torna tesfiye tezgahı oluyor. 

Elim öyle alışmış nedense, dikkat ederim bundan sonra 

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Uzun yolda 5 litre ise biraz fazla değilmi :)

Uzun yol değil İzmir içi kullanım. Geçen depo full az yaksın diye kastım yol bilgisayarı 3.5lt gösteriyordu 4.6lt pompa çıktı. Bu sefer hiç dikkat etmedim keyfime göre sürdüm bilgisayar 4lt gösteriyor pompa 5.1lt sapma yine 1.1lt bu kadar kasmaya 0.5lt fark oluşmuş hiç az yaktırcam diye uğraşmaya değmezmiş. Arabayı alalı 7bin km oldu 5.1lt den fazla ortalama çıkmadı.

L60xTR.jpeg

VCPfRN.jpeg

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Vasfi Gişten yazdı:

Uzun yol değil İzmir içi kullanım. Geçen depo full az yaksın diye kastım yol bilgisayarı 3.5lt gösteriyordu 4.6lt pompa çıktı. Bu sefer hiç dikkat etmedim keyfime göre sürdüm bilgisayar 4lt gösteriyor pompa 5.1lt sapma yine 1.1lf bu kadar kasmaya 0.5lt fark oluşmuş hiç az yaktırcam diye uğraşmaya değmezmiş. Arabayı alalı 7bin km oldu 5.1lt den fazla ortalama çıkmadı.

Vay be, ne kadar az yakıyor. 

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Vay be, ne kadar az yakıyor. 

3.1lt karma tüketim  fabrika verisi olan bir araba için hiç iyi değil gibi ama bu haliyle bile benim eski 1.4 tdci fiestadan daha az yakıyor orası ayrı.

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Servet Aydın yazdı:

Gebze İzmit tuzla vs dahil. Hiperin hiperi 

Önden çekişli olup, arkaya diferansiyele dikine koyulmuş elektrikli forklift motorlu bir araba muayeneden geçermi, yada muayene öncesi söküldüğünde bagajda niye kocaman bir delik var diye muayeneden bırakırlarmı ? İnternette bitane elektrikliye çevrilmiş fiat bis gördüm. Aklıma bi proje geldi. Benzin lpgli bir araba alınsa, motor aynı kalıp arkaya diferansiyel ile forklift motoru takılsa, bagaj iptal edilip akü doldurulsa, direksiyon üzerine ps joysticklerindeki kademeli gaz fren düğmeleri gibi bi düğme koyulsa, bu düğmeye basılan güç kadar elektrikli motor tahrik etse, yada başka şekilde bi kol olsa. Nasıl olur ? Tavanı komple kaplayan esnek güneş paneli, akülerin dolumuna yardımcı olur. Plug in hybrid gibi uzatma kablosuyla şarj edilir, kısa mesafelerde yada kilit trafikte %100 elektrik ile gitse ? Tabi aracın fren, direksiyon ve elektrik sistemi için normal motor rölantide çalıştırılacak. Aracın motordaki aküsü iptal edilse normal elektrik ihtiyacı bagajdaki akülerden karşılansa, alternatör biraz büyük takılıp düğme ile devreye girse, mesela evden aküleri %100 doldurup çıktın, elektrik menzili kadar elektrikli motorla hareket edip, akü durumu azaldığında düğmeyi açıp alternatörü devreye sokuyorsun aracı yakıtlı motorda devam ettirirken aküler  yakıtlı motorun ve aracın elektrik ihtiyacını karşılaması için dolduruluyor. Rampalarda yakıtlı motorun gazına basarken elektrik ile yardım edeceksin, sıkışık trafikte komple elektrikle gideceksin vs. Böyle bi sistemin yapılması mümkünmüdür, bayaa uzun oldu ama çok merak ettiğim bişey. Durumları düzeltince 25 bin civarına manuel lpgli toyota yaris vs bi araç almak istiyorum ikinci araba olarak. Hayalim o arabayı satmayıp işe girdiğimde ona bu anlattığım sistemi takmak. Olabilirmi bu anlattığım şey

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ah ah benzin mazot litresi 3 tl olsun bak bakalım kimse hipermill yapıyormu. Benim a6 düşünsenize otobanda 90 la gidiyorum herkes ne der. Adama bak altındaki arabayla kaçla gidiyor. Basmayacaksan neden aldın derler. Birde söverler. Bende gidip Polo alacam 1.6 Tdi otomatik. Polo alırsam da bu seferde çevremdeki insanlar bu battı derler. Ne kötü durum ya. [emoji23]

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tabi ki yaa bende koleos varken yorum yazıyordu benim qq kasınca 6 litre şehir içi yakıyorum diyordu ben hatırlıyom [emoji3]

Kasmak bi yere kadar ya. [emoji28]
Alman yapmış, kasmadan da az yakılabiliyor.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kasmak bi yere kadar ya. [emoji28]
Alman yapmış, kasmadan da az yakılabiliyor.

Çıktın mı yola?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çıktın mı yola?

Yook. Akşamüstü çıkacağım.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yook. Akşamüstü çıkacağım.

Trafik sigortasını yaptın mı [emoji28] depoyu BP den fulle. Ha üye ol bir de. 100 liraya 4 lira.
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mert Yeldan yazdı:

Trafik sigortasını yaptın mı emoji28.png depoyu BP den fulle. Ha üye ol bir de. 100 liraya 4 lira.

Petrolcü de daha ucuz 😄

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mert Yeldan yazdı:

Petrolcüye gidene kadar ne yapacak

Selam ve dua ile hayırlı cumalar :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Yeldan yazdı:

Trafik sigortasını yaptın mı emoji28.png depoyu BP den fulle. Ha üye ol bir de. 100 liraya 4 lira.

Yaptım dün :)

Hala senin poliçeden geziyordum.. 

Shell ile fulledim. 

Maximum kampanyası % 6 veriyor.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Shell demek menzilde -25 km demek depoda. Bp demek daha sessiz ve pürüzsüz sürüş ve +25 km demek. Son 1 yıllık gözlemim bu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Yeldan yazdı:

Shell demek menzilde -25 km demek depoda. Bp demek daha sessiz ve pürüzsüz sürüş ve +25 km demek. Son 1 yıllık gözlemim bu.

Senin biriktirdiğin kurumları bi atalım da.. Geçeriz Bp'ye :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Senin biriktirdiğin kurumları bi atalım da.. Geçeriz Bp'ye :)

Abi o kurumlar, Şubat ya da Mart ayında atıldı. Şuan kurum olduğunu zannetmiyorum. Kurum olsa gidişi öyle olmaz onun.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mert Yeldan yazdı:

Petrolcüye gidene kadar ne yapacak

2 sokak ötesinde ama ikimizi de dinlememiş :D 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Yaptım dün :)

Hala senin poliçeden geziyordum.. 

Shell ile fulledim. 

Maximum kampanyası % 6 veriyor.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...