İçeriğe Yönlendir

2008 Yıldız S350L 4Matic

Furkan Avcı

Recommended Posts

Selim Bilgin
Furkan Avcı yazdı:

Alıştım alıştım :)

Minibüs sürüyormuş gibi düşünüp genişten alınca her yere girer, ben de öyle yapıyorum da oradan biliyorum. :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mercedesin turu ile fiestadan daha rahat manevra yapıyorum :P.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Hayalimi geniş tutmak için çok zorluyorum kendimi, w204 C 180'den öteye gidemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sığar mısın ki.. 

1 kez yeltendim abi işte . Zorlamam , niyetlenmem bile : )

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Cem Işık yazdı:

1 kez yeltendim abi işte . Zorlamam , niyetlenmem bile : )

Koltuk ve direksiyon ayarındandır. Baldızın diyorsun, koltuk en önde ve yüksektedir, direksiyon en yakın ayardadır :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Önder Özcan yazdı:

Koltuk ve direksiyon ayarındandır. Baldızın diyorsun, koltuk en önde ve yüksektedir, direksiyon en yakın ayardadır :)

Aynen abi koltuk yüksek direksiyon alçak vs derken, görüntü bile rahatsız etti.. al senin olsun dese, allem eder kallem eder girerdim içine:)

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
E38 2.5 tds manual modelinin hayelini kurduğum için kendimi ezik hissettim aranızda. [emoji4]
Alımından değilde işletiminden korkuyorum [emoji4] 
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-hiz-canavari-862673379/detay
Sen sen ol bmw nin eskisine girme, bizim gibi çalışanlara gelmez, hayattan soğutur.
Koltuk ve direksiyon ayarındandır. Baldızın diyorsun, koltuk en önde ve yüksektedir, direksiyon en yakın ayardadır [emoji4]
Ben arkadaşın cla ile kısa bi tur attım ben anca sığdım, ufacık tefecik halimle. Cem in cla sığm... yazamadım :D
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Furkan Avcı

Dün kamyon gibi ses çıkaran disklerden kurtuldum, 4 disk orjinal mercedes yıldızlı parça ile balatalar ise PAGID marka ile değişti, önceki balatalarım iyi olduğu için onları ayrıca yedeğe aldım bir sonraki değişimde kullanacağız. Ayrıca arka külbütör havalandırmasının contasından yağ kaçırıp egzos manifolduna düşüp koku yapıyordu, arada onuda giderdik.

Sağ ön lastiğe de minik bir vida girmişti, onuda soğuk yama ile tamir ettik.

Kısmetse 1 hafta 10 gün içinde memlekete (Elazığ) gitme niyetindeyim. Hava durumu genelde iyi görünüyor o zamanlarda o yüzden yazlıklarla gidip geleyim diyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Furkan Avcı yazdı:

Kısmetse 1 hafta 10 gün içinde memlekete (Elazığ) gitme niyetindeyim. Hava durumu genelde iyi görünüyor o zamanlarda o yüzden yazlıklarla gidip geleyim diyorum.

Bende risk alma diyorum şu an buralar 10 derece civarında :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Metin Akbal yazdı:

Bende risk alma diyorum şu an buralar 10 derece civarında :)

Elazığ, Malatya, Kayseri buralar sıcak ama Gürün, Darende, Uzun yayla, Ziyaret geçişlerini düşünüyorum. Gerçi sabah yola çıkıp gündüz yol gideceğim için biraz rahatım sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Konuyu yeni gördüm.
Harika birşey. Bu arabaysa diğerleri ne oluyor işte orası tanımsız kalıyor.
Böyle araçları gördükten sonra sıradan arabalara bir ton para vermem artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Elazığ, Malatya, Kayseri buralar sıcak ama Gürün, Darende, Uzun yayla, Ziyaret geçişlerini düşünüyorum. Gerçi sabah yola çıkıp gündüz yol gideceğim için biraz rahatım sanırım.
Yapıştır, Allah'ın izniyle bişey olmaz 4matic var altında [emoji2]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Avcı yazdı:

Dün kamyon gibi ses çıkaran disklerden kurtuldum, 4 disk orjinal mercedes yıldızlı parça ile balatalar ise PAGID marka ile değişti, önceki balatalarım iyi olduğu için onları ayrıca yedeğe aldım bir sonraki değişimde kullanacağız. Ayrıca arka külbütör havalandırmasının contasından yağ kaçırıp egzos manifolduna düşüp koku yapıyordu, arada onuda giderdik.

PAGID nedir yahu? çok mu fakiriz yoksa bilemedik çünkü... ufalarakyok olduk.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş

AMG menüyü açmahmı abi [emoji3]
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Dogan Arsiray yazdı:

PAGID yine Alman üretimi mercedes onaylı bir ürün, orjinal mercedes elinde yoktu ustanın daha önce C de de kullandığım için tereddüt etmedim :)

Fatih Akbaş yazdı:

AMG menüyü açmahmı abi emoji3.png

Aha bir çılgın daha geldi :D kaşındırmayın la adamı @Fevzi KARAMAN la birlikte...

Fedai Özoğlu yazdı:

Konuyu yeni gördüm.
Harika birşey. Bu arabaysa diğerleri ne oluyor işte orası tanımsız kalıyor.
Böyle araçları gördükten sonra sıradan arabalara bir ton para vermem artık.

Aldığım zaman sıfır full paket megan alınıyordu, şimdi piyasa yükseldi ama biraz geçti meganı ama yine nerdeyse aynı para.

image.thumb.png.cc709240b90a8b28948df1992a54ed52.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Dogan Arsiray yazdı:

Hella. Ben de 1 yıl önce değiştirmiştim. İyisi olarak bunu tavsiye ediyorlar.

image.thumb.png.efe5b0e0f042528cb40f4281bc014b62.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Avcı yazdı:

Abi Kasım ayında bence kış lastiği daha kafa rahat olur. Zaten lastiğin varsa ya da takacaksan bence risk alma.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Önder Özcan yazdı:

Hella. Ben de 1 yıl önce değiştirmiştim. İyisi olarak bunu tavsiye ediyorlar.

image.thumb.png.efe5b0e0f042528cb40f4281bc014b62.png

sadece hella olsaydı yerli malı diyecektim. ben kullanmıştım kötü değildi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Güründen geçilecek ise kış lastiği daha iyi olur, sabahları Sivas merkez 5e kadar düştü. Gürün daha da soğuktur. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Selçuk Bakış yazdı:

Güründen geçilecek ise kış lastiği daha iyi olur, sabahları Sivas merkez 5e kadar düştü. Gürün daha da soğuktur. 

Muhtemelen Gürün geçişim öğlen 12-13:00 gibi olur, gece veya erken saat geçmem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Furkan Avcı yazdı:

Muhtemelen Gürün geçişim öğlen 12-13:00 gibi olur, gece veya erken saat geçmem.

O saatlerde pek sorun olmaz inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Furkan Avcı yazdı:

Gecen 24 mayıs da kar yağdı kar :) Sivasi geçerken ben de nasip olursa ay sonuna doğru gidicem kışlık için jant bakiyom o yüzden

Yorum bağlantısı
Fevzi KARAMAN
Furkan Avcı yazdı:

PAGID yine Alman üretimi mercedes onaylı bir ürün, orjinal mercedes elinde yoktu ustanın daha önce C de de kullandığım için tereddüt etmedim :)

Aha bir çılgın daha geldi :D kaşındırmayın la adamı @Fevzi KARAMAN la birlikte...

Aldığım zaman sıfır full paket megan alınıyordu, şimdi piyasa yükseldi ama biraz geçti meganı ama yine nerdeyse aynı para.

image.thumb.png.cc709240b90a8b28948df1992a54ed52.png

bana uyar yaparım vallaha :D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Furkan Avcı

Geçen hafta Elazığ'a git-gel yaptım (toplam 2.258 km). Bu seyahatte yalnız olduğum için müsait olan yerlerde arabayı deneme fırsatım oldu.

Giderken sabah erken çıkıp akşam karanlığa kalmamak için, dün ise dönerken akşam 20:00 den önce geleyim diye normal kullandığım hız aralığının biraz üzerinde gittim geldim (yol durumuna göre 140+ km/s hızlarda). Özellikle giderken Gürün'den Malatya'ya kadar başka bir Mercedes E250 ile birlikte yol aldık ve fren/viraj denemeleri yaptım. Araca güvenim yerine geldi. Önceleri aracı C(omfort) modda kullandığımı farketmedim virajlarda biraz yatıyordu araç, farkedince S(port) moda geçmemle araç hem alçaldı hemde sertleşti. Çok daha rahat ve güvenli girmeye başladım virajlara.

Normalde hep 110-120 km/s aralığında gidip gelirdim ama bu sefer biraz limitlerimi aştım. Bu arada LPG nin özellikle rampalarda gücü nasıl törpülediğini net gördüm, giderken yaklaşık 60 km benzinde kullandım rampaların bol çıkışların olduğu yerlerde.

Genel olarak yakıt tüketimim şöyle oldu :

Gidiş 1.002 km / 138.2 litre LPG, (+7-8 litre benzin) = 13.8 litre/100 km
Dönüş : 1.008 km / 110.9 litre LPG = 11 litre /100 km

250 km de şehir içi kullandım onu saymıyorum.

Toplam 900 TL yakıt sarfiyatım oldu. Benzin ile gitsem muhtemelen 300 TL daha fazla öderdim, şehir içi kullanım için şimdilik başka araç yok, nasip olur küçük ikinci bir araç alma durumu olursa bundan LPG yi sökeceğim net karar verdim :) 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Geçen hafta Elazığ'a git-gel yaptım (toplam 2.258 km). Bu seyahatte yalnız olduğum için müsait olan yerlerde arabayı deneme fırsatım oldu.
Giderken sabah erken çıkıp akşam karanlığa kalmamak için, dün ise dönerken akşam 20:00 den önce geleyim diye normal kullandığım hız aralığının biraz üzerinde gittim geldim (yol durumuna göre 140+ km/s hızlarda). Özellikle giderken Gürün'den Malatya'ya kadar başka bir Mercedes E250 ile birlikte yol aldık ve fren/viraj denemeleri yaptım. Araca güvenim yerine geldi. Önceleri aracı C(omfort) modda kullandığımı farketmedim virajlarda biraz yatıyordu araç, farkedince S(port) moda geçmemle araç hem alçaldı hemde sertleşti. Çok daha rahat ve güvenli girmeye başladım virajlara.
Normalde hep 110-120 km/s aralığında gidip gelirdim ama bu sefer biraz limitlerimi aştım. Bu arada LPG nin özellikle rampalarda gücü nasıl törpülediğini net gördüm, giderken yaklaşık 60 km benzinde kullandım rampaların bol çıkışların olduğu yerlerde.
Genel olarak yakıt tüketimim şöyle oldu :
Gidiş 1.002 km / 138.2 litre LPG, (+7-8 litre benzin) = 13.8 litre/100 km
Dönüş : 1.008 km / 110.9 litre LPG = 11 litre /100 km
250 km de şehir içi kullandım onu saymıyorum.
Toplam 900 TL yakıt sarfiyatım oldu. Benzin ile gitsem muhtemelen 300 TL daha fazla öderdim, şehir içi kullanım için şimdilik başka araç yok, nasip olur küçük ikinci bir araç alma durumu olursa bundan LPG yi sökeceğim net karar verdim [emoji4] 

Abi afr ayarı yaptır.LPG kalitesi benzin gibi standart olmuyor.O etken hariç 0 kesilme 0 sıkıntı.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...