İçeriğe Yönlendir

2008 Yıldız S350L 4Matic

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı
Fatih Akbaş yazdı:

Abi afr ayarı yaptır.LPG kalitesi benzin gibi standart olmuyor.O etken hariç 0 kesilme 0 sıkıntı.

O ayarı yapacak usta burada yok, Dönüşte yasaklar başlamasaydı Çorum'da ki BRC ustasına gidecektim. 

Söksem kafam daha rahat edecek, şehir içi meselesini çözersem  LPG ye gerek kalmaz :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
O ayarı yapacak usta burada yok, Dönüşte yasaklar başlamasaydı Çorum'da ki BRC ustasına gidecektim. 
Söksem kafam daha rahat edecek, şehir içi meselesini çözersem  LPG ye gerek kalmaz [emoji4] 

Ustalar ondan pek anlamıyor abi wideband sensörle filan yapılıyor.Ankaraya beklerim burda yaptırırız Akif tezele
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Söksem kafam daha rahat edecek, şehir içi meselesini çözersem  LPG ye gerek kalmaz [emoji4] 
Sizi dinleyip lpg taktırmadım. Hem kafam rahat hem de daha harcadığım parayı amorti edememiştim.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

LPG kiti neydi abi.  Çekis farkını obd den izlemek lazım . İnce ayar yapılır sökme bence 😛

bu arada yollar nasıldı abi kar kış ne durumda.

bizimkilere gelmeyin dedim yoksa gidicektim bende 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mustafa Tüfekçi yazdı:

LPG kiti neydi abi.  Çekis farkını obd den izlemek lazım . İnce ayar yapılır sökme bence 😛

bu arada yollar nasıldı abi kar kış ne durumda.

bizimkilere gelmeyin dedim yoksa gidicektim bende 

BRC kit var.

Sabah erken geçtim ama Ziyaret geçidi (1900 m) 2 derece idi sabah 8 gibi. Yağış yoktu.

Engin Deniz yazdı:
Furkan Avcı yazdı:
Söksem kafam daha rahat edecek, şehir içi meselesini çözersem  LPG ye gerek kalmaz emoji4.png 

Sizi dinleyip lpg taktırmadım. Hem kafam rahat hem de daha harcadığım parayı amorti edememiştim.

En temizi.... Eskiden çok yol yapıyordum mantıklı idi şimdi yıllık 10000

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Sonderklasse'da LPG mi olurmuş, derhal sökülmesi lazım. 😛 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

benzinlimiydi bu? NM si düşüktür şimdi bu motorun. hele LPG. pfff... :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

mazotlu premium S olur mu yahu

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Engin Deniz yazdı:
Furkan Avcı yazdı:
Söksem kafam daha rahat edecek, şehir içi meselesini çözersem  LPG ye gerek kalmaz emoji4.png 

Sıfırdan takmak şu an gerçekten gereksiz. Ben mazda’ya taktım. Amorti etti. Üstüne bi 3000 bıraktı. 2,5 senede 3000 bırakmasa da olurmuş. Ama kitler ucuzdu o zaman. Gerçi hiç sorun da yaşamadım. Benzinden farksız gidiyordu. S350’de hazır kit varken bence iyidir. Güzel bi yol ayarı lazım. Furkan bey zaten sakin sürücü. Yol ayarına bir de afr eklenirse süper olur. Çorum’da afr yapmaz o meşhur usta. Yalan der :) 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Selim Bilgin yazdı:

Sonderklasse'da LPG mi olurmuş, derhal sökülmesi lazım. 😛 

Aynı düşüncedeyim, geçen sefer ustam bırakmadı söktüreyim, LPG Dolum pompasına her yanaştığımda sövüyorlar hissediyorum :D (uleynn arabaya bak bide LPG takmış ......... )

Dogan Arsiray yazdı:

Dizel'in derdi bitmez dedi ustam, yok mazot pompası, yok enjektör, yok turbo, yok bilmem ne vs.

Zaten dizel s350 leri tokatlıyorum her türlü ;) tork mork kurtarmıyor :D 

Çağlar Bayur yazdı:

bir sonraki kasada benzinli 500 den başlıyor 😯

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sıfırdan takmak şu an gerçekten gereksiz. Ben mazda’ya taktım. Amorti etti. Üstüne bi 3000 bıraktı. 2,5 senede 3000 bırakmasa da olurmuş. Ama kitler ucuzdu o zaman. Gerçi hiç sorun da yaşamadım. Benzinden farksız gidiyordu. S350’de hazır kit varken bence iyidir. Güzel bi yol ayarı lazım. Furkan bey zaten sakin sürücü. Yol ayarına bir de afr eklenirse süper olur. Çorum’da afr yapmaz o meşhur usta. Yalan der :) 

Zaten takıldığı için söktürme diyip baskı yapıyorlar :) düz yolda çok hissetmemiştim ama Ziyaret geçidi ve Gürün-Darende arası rampalarda hissettim.

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Avcı yazdı:

Zaten dizel s350 leri tokatlıyorum her türlü ;) tork mork kurtarmıyor :D 

bir sonraki kasada benzinli 500 den başlıyor 😯

iyiki e350 cdi e denk gelmemişsin ustam :) alman taksici arabası filan ama... hertürlü tükenmek bilmiyor o gövdede o motor.

yinede benzinli aracın tadı farklı. keşke bir s500 üm olsa :P :)

Çağlar Bayur yazdı:

bizde çok güzel olur amerika kıtasında olmaz. gerek de yok zaten. s dediğin 8 silindirde başlıyor oralarda. S560 ye binmiştim sessiz sakin, olgun, ne bileyim 469 hp vs. içi arabadan çok oturma odası ayarındaydı.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Zaten takıldığı için söktürme diyip baskı yapıyorlar [emoji4] düz yolda çok hissetmemiştim ama Ziyaret geçidi ve Gürün-Darende arası rampalarda hissettim.

Abi malifold filan nasıl olacak bir sürü delik kapatmak filan boşver sen Aralık 10 dan sonra gel Ankara’ya hem ayar yaptıralım hem meşhur kuyu kebabı yiyelim [emoji3]
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Fatih Akbaş yazdı:

Abi malifold filan nasıl olacak bir sürü delik kapatmak filan boşver sen Aralık 10 dan sonra gel Ankara’ya hem ayar yaptıralım hem meşhur kuyu kebabı yiyelim emoji3.png

satsın kurtulsun bence. LPG li S mi olur.  2019 berlingo ile takas varmı?

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Dogan Arsiray yazdı:

iyiki e350 cdi e denk gelmemişsin ustam :) alman taksici arabası filan ama... hertürlü tükenmek bilmiyor o gövdede o motor.

yinede benzinli aracın tadı farklı. keşke bir s500 üm olsa 😛 :)

bizde çok güzel olur amerika kıtasında olmaz. gerek de yok zaten. s dediğin 8 silindirde başlıyor oralarda. S560 ye binmiştim sessiz sakin, olgun, ne bileyim 469 hp vs. içi arabadan çok oturma odası ayarındaydı.

E350 dengim değil tabi nerden baksan 300 kg hafif, S in amacı başka ben aynı kasada ki dizelle karşılaştırdım. E350 de benzinli E350 den çok geride kalır ;)

Fatih Akbaş yazdı:

Abi malifold filan nasıl olacak bir sürü delik kapatmak filan boşver sen Aralık 10 dan sonra gel Ankara’ya hem ayar yaptıralım hem meşhur kuyu kebabı yiyelim emoji3.png

Manifoldu LPG yi salla, kuyu kebabı mı 🤫

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Manifoldu LPG yi salla, kuyu kebabı mı [emoji2958]

Gel abi gel sen o işler bende [emoji41]
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sıfırdan takmak şu an gerçekten gereksiz. Ben mazda’ya taktım. Amorti etti. Üstüne bi 3000 bıraktı. 2,5 senede 3000 bırakmasa da olurmuş. Ama kitler ucuzdu o zaman. Gerçi hiç sorun da yaşamadım. Benzinden farksız gidiyordu. S350’de hazır kit varken bence iyidir. Güzel bi yol ayarı lazım. Furkan bey zaten sakin sürücü. Yol ayarına bir de afr eklenirse süper olur. Çorum’da afr yapmaz o meşhur usta. Yalan der [emoji4] 
Ben meşhur Çorum lu ya montaj yaptırdım AFR de yaptırmadım :)
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Ben meşhur Çorum lu ya montaj yaptırdım AFR de yaptırmadım :)

Sıkıntı yok. O da olur. Ama Afr’yi bilen birine yaptırırsan arabadan güç istediğinde daha güzel cevaplar alırsın :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sıkıntı yok. O da olur. Ama Afr’yi bilen birine yaptırırsan arabadan güç istediğinde daha güzel cevaplar alırsın [emoji4] 
O AFR ayarı yapılmaz demiyor afr ayarı o şekilde yapılmaz diyor. Kat delinir oraya sensor koyulur. Egzoz çıkışına konulan sensörle ayar olmaz kat öncesi önemli diyor kattan sonra gelenin bi hayrı yok diyor.

Bende çalışıyorsa kurcalama modunda takılıyorum o yüzden :)

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
O AFR ayarı yapılmaz demiyor afr ayarı o şekilde yapılmaz diyor. Kat delinir oraya sensor koyulur. Egzoz çıkışına konulan sensörle ayar olmaz kat öncesi önemli diyor kattan sonra gelenin bi hayrı yok diyor.

Bende çalışıyorsa kurcalama modunda takılıyorum o yüzden default_smile.png

Abi onun dediği close loopta mantıklı düzeltip gönderiyor yakıtı ecu ama openloop ta herhangi bir düzeltme yok afr orda işe yarıyor tapa gazda en azından benim araçlarda o şekil oldu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Abi onun dediği close loopta mantıklı düzeltip gönderiyor yakıtı ecu ama openloop ta herhangi bir düzeltme yok afr orda işe yarıyor tapa gazda en azından benim araçlarda o şekil oldu.
Doğrudur bana da bu şekilde mantıklı gelmişti :)
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Sensörler oksijeni ölçüyor. Kat öncesi serbest oksijen molekülleri ile kat sonrası o2 sayısı arasında oran var. Ayar yapılırken zaten çıkış değerlerine göre ayar yapılıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Fatih Akbaş yazdı:

Prins sistemde 4.000 devir üstü benzine geç özelliği vardı, BRC de olsa direk onu açtıracağım.3.500/4.000 devirin üstüne çıkıyorsam ne yapayım LPG yi demek ki güç lazım ekonomi değil :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Adam haklı demiş. Egzostan afrmi yapılır . 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Prins sistemde 4.000 devir üstü benzine geç özelliği vardı, BRC de olsa direk onu açtıracağım.3.500/4.000 devirin üstüne çıkıyorsam ne yapayım LPG yi demek ki güç lazım ekonomi değil [emoji4]
Olması lazım. Çalışma devir aralığı mi diyeyim öyle bir ayar mevcut ama geçişlerde nasıl etkilenir onu bilmiyorum. Atiker de bile vardı o ayar.
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Metin Akbal yazdı:

katalitik konvertör çıkışı ile motora giden yakıtın hiçbir anlamı yoktur zaten. katalitik sonrası yapılan ölçüm sadece katalitik konvertörün sağlığını ölçebilmek içindir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...