İçeriğe Yönlendir

2008 Yıldız S350L 4Matic

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

Gördüğünüz gibi bir sürü ıvır zıvır ayar/detay var. Benzin koy bas git :D

AFR yi denerim, kuyu kebabı hatrına, tad vermezse çok uygun fiyata satılık BRC kit var olur :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Gördüğünüz gibi bir sürü ıvır zıvır ayar/detay var. Benzin koy bas git [emoji3]
AFR yi denerim, kuyu kebabı hatrına, tad vermezse çok uygun fiyata satılık BRC kit var olur [emoji3]

Ne zaman geliyon onu de [emoji3]
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Gördüğünüz gibi bir sürü ıvır zıvır ayar/detay var. Benzin koy bas git [emoji3]
AFR yi denerim, kuyu kebabı hatrına, tad vermezse çok uygun fiyata satılık BRC kit var olur [emoji3]
Mazdadaki BRC 3500 devir üstü benzinle destek veriyordu. Vardır mutlaka bi ayarı
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Engin Deniz yazdı:
Furkan Avcı yazdı:
Gördüğünüz gibi bir sürü ıvır zıvır ayar/detay var. Benzin koy bas git emoji3.png
AFR yi denerim, kuyu kebabı hatrına, tad vermezse çok uygun fiyata satılık BRC kit var olur emoji3.png

Mazdadaki BRC 3500 devir üstü benzinle destek veriyordu. Vardır mutlaka bi ayarı

BRC programı/kablosu var bende bir kurcalayayım akşam

Fatih Akbaş yazdı:

Ne zaman geliyon onu de emoji3.png

Haber edeceğim, ciddi geleceğim :D

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Haber edeceğim, ciddi geleceğim [emoji3]

Baş üstündesin 10 undan sonra gel ama
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Furkan Avcı
Fatih Akbaş yazdı:

Abi malifold filan nasıl olacak bir sürü delik kapatmak filan boşver sen Aralık 10 dan sonra gel Ankara’ya hem ayar yaptıralım hem meşhur kuyu kebabı yiyelim emoji3.png

Kuyu kebabı yasaklar yüzünden yalan oldu, Burda AFR ayarı yapıyorum diyen biriyle görüştüm, öncelikle LPG regülator basıncı fazla açıkmış, onu biraz düşürdü, abi senin araba muhtemelen LPG de boğuluyor dedi, sonra yola çıktık dip gaz tapagaz vs radara girmeden bir test yaptık, durduk normal kalktık vs, değerler normal seviyede dedi ama egzosa bir şey takmadı, güç ekskiliği devam ederse gel dedi ayrıldım bakalım.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Kuyu kebabı yasaklar yüzünden yalan oldu, Burda AFR ayarı yapıyorum diyen biriyle görüştüm, öncelikle LPG regülator basıncı fazla açıkmış, onu biraz düşürdü, abi senin araba muhtemelen LPG de boğuluyor dedi, sonra yola çıktık dip gaz tapagaz vs radara girmeden bir test yaptık, durduk normal kalktık vs, değerler normal seviyede dedi ama egzosa bir şey takmadı, güç ekskiliği devam ederse gel dedi ayrıldım bakalım.

Abi ona yol ayarı diyorlar ltft-stft değerine göre enjektör zamanı ayarlıyolarlar o kolay kısmı.Bide openloop ayarı var onu sensörle yapılması lazım çünkü openloopta benzin enjektörü düzeltme yapmadan basıyo LPG enjektörüne orda ayar lazım işte değişik yorumlar var tabi oksijen sensörü işe yaramıyor düzeltmeyi zaten kendi sensörü üzerinden yapıyo egzostaki düzeltilmiş gazı okuyo diyede benim araba lpg de 260 a kesilmeden çıkıyodu ayardan sonra şimdi filitreyi değiştirdim bozuldu basınç ayarı sanki kesiliyodu 220 lerde filan
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bazen guc versin diye aciyorlar.Ozamanda problem yaratıyor.. Afr ayarina guvenenlerdenim. İyi yerde iyi usta.. Arabanı off süper olmus dedirtecek hale getirir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Fatih Akbaş yazdı:

Abi ona yol ayarı diyorlar ltft-stft değerine göre enjektör zamanı ayarlıyolarlar o kolay kısmı.Bide openloop ayarı var onu sensörle yapılması lazım çünkü openloopta benzin enjektörü düzeltme yapmadan basıyo LPG enjektörüne orda ayar lazım işte değişik yorumlar var tabi oksijen sensörü işe yaramıyor düzeltmeyi zaten kendi sensörü üzerinden yapıyo egzostaki düzeltilmiş gazı okuyo diyede benim araba lpg de 260 a kesilmeden çıkıyodu ayardan sonra şimdi filitreyi değiştirdim bozuldu basınç ayarı sanki kesiliyodu 220 lerde filan

DEnk gelirse hafta içi sabah gelip döneceğim o ara gideriz ama kebap yalan oldu demi, paket servisi yok mu ? :D 

Alpay Sumer yazdı:

Bazen guc versin diye aciyorlar.Ozamanda problem yaratıyor.. Afr ayarina guvenenlerdenim. İyi yerde iyi usta.. Arabanı off süper olmus dedirtecek hale getirir.

Evet muhtemelen o kısım yanılgı olmuş, kullanamadım henüz bakalım, detay yazarım yine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Furkan Avcı yazdı:

Kuyu kebabı mı 😂 Karabük’te restaurantta yemek serbest kuyu kebabı restaurantlarında

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sensör mü? Bence merso’nun egzozunda 4’ten aşağı sensör yoktur. Afr’cinin kıçı kırık sensörüne mi kaldık 😁

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sensör mü? Bence merso’nun egzozunda 4’ten aşağı sensör yoktur. Afr’cinin kıçı kırık sensörüne mi kaldık 😁

4 tane var. Hepsini değiştim aldığımda.

muhtemelen bu aşırı basıncla ilgili olabilir..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

O AFR ayarı yapılmaz demiyor afr ayarı o şekilde yapılmaz diyor. Kat delinir oraya sensor koyulur. Egzoz çıkışına konulan sensörle ayar olmaz kat öncesi önemli diyor kattan sonra gelenin bi hayrı yok diyor.

Bende çalışıyorsa kurcalama modunda takılıyorum o yüzden :)

teknik olarak doğru demiş,

vesile ile AFR bir orandır, ayar takısı gelmez, pazarlama usülü olarak diyorlar, led xenon gibi birşey. enjeksiyon süre ayarı denmesi doğru olurdu.

standart egzos sensörünün bandı dar oladuğu için yanma sonucuun tam okumadan yakıt püskürtme ayarı doğru yapılamaz ve ideal afr tutmaz aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Furkan Avcı yazdı:

Ah be abi 😛

Nozullari vs baktı mi

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Evet muhtemelen o kısım yanılgı olmuş, kullanamadım henüz bakalım, detay yazarım yine.

Abi onu sıcak sevenlerdenim 24 ocakta filan açılacak diyorlar o zaman gel
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ah be abi 😛

Nozullari vs baktı mi

Söküp bakmadı, ya zaten bir görünme tanışma niyetiyle gittim

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bendeki atikeri kısmıslardı  bayıla bayıla gidiyordu 😛

afr ayarı diye yaptığı karbüratörlu aracın egsozdan  emisyonu ölçümü gibi bişi 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bendeki atikeri kısmıslardı  bayıla bayıla gidiyordu 😛

afr ayarı diye yaptığı karbüratörlu aracın egsozdan  emisyonu ölçümü gibi bişi 😛

Bir durum var o olursa, komple kiti uygun fiyata vereceğim foruma :)
AFR MFR dinlemeyeceğim

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mustafa Tüfekçi yazdı:

LPG iyidir ya sökme 

İyidir kısmına lafım yok, gerçekten tasarruf var. 

Bakalım kullanıyorum şimdilik. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bence LPG yi unutup ince benzinle Max kondisyona gelsin. Sonra ehil bı lpgci de çıtır bı revizyon, düzgün bı ayar ile aktif edilsin

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kit parasıyla da yarım depo benzin alırsın artık :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Furkan Avcı yazdı:

İyidir kısmına lafım yok, gerçekten tasarruf var. 

Bakalım kullanıyorum şimdilik. 

Vaay, Sök abi sök, durması bile sakıncalı bana göre. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Ali Darbaz yazdı:

Vaay, Sök abi sök, durması bile sakıncalı bana göre. 

İroni mi yaptın gerçek mi dedin muallakta kaldım :D 

Dogan Arsiray yazdı:

kit parasıyla da yarım depo benzin alırsın artık :)

takılı kalsın kullanma daha iyi diyorsun :D

Peki kit taıklı halde ama hiç kullanılmıyor diyelim, teknik olarak kablolar, nozullar falan bir dezavantajı var mı (ağırlıktan ve bagajda durmayan stepneyi saymıyorum)?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Furkan Avcı yazdı:

İroni mi yaptın gerçek mi dedin muallakta kaldım :D 

takılı kalsın kullanma daha iyi diyorsun :D

Komple Sök sat diyorum. En mantıklısı olur. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...