İçeriğe Yönlendir

2008 Yıldız S350L 4Matic

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı
Dogan Arsiray yazdı:

dışarıdan kesinlikle fark var.

evet arka kapıdan net belli oluyor

Evren Erakçora yazdı:

Beklediğim kadar pahalı değilmiş sıfırı, 2 milyoncuk. 

saçma sapan bir sürü vergi olmasa ...

Önder Özcan yazdı:

Arka koltuk mesafesinde 13 cm az mı? Bence çok.

Farka değer, lafı edilmez manasında.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Sinan Akgöl yazdı:

Tercih meselesi tabi ama long diyorum :) 

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

S alınacaksa Long olmalı. Short için bizimkiler kafi [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Long olarak oy kullanıyorum yeterki siyah olmasın şöför gibi görünmiyim :D 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Sinan Akgöl yazdı:

Aynen, gri filan olsun. Hatta bordo olsa ne güzel olur. :D 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Mercedes_w221_s600_white_4.jpg

Bundan olsun. Sonrası alttaki video :D :D 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Sinan Akgöl yazdı:

Selim Bilgin yazdı:

:) Bu sebepten şu anki rengini aldım, bir de siyahın bakımı vs. Kirli gören küfreder

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Avcı yazdı:

:) Bu sebepten şu anki rengini aldım, bir de siyahın bakımı vs. Kirli gören küfreder

Ben şahsen siyah S'i kirli görsem, bu nasıl şoförlük, sabah akşam yıkayacaksın arabayı derim. :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
[emoji4] Bu sebepten şu anki rengini aldım, bir de siyahın bakımı vs. Kirli gören küfreder
Griye kaplatayım bari [emoji848]
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kısa gövdeli atsan atılmaz satsan satılmaz S serisi aracınız değerinden alınır.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Dogan Arsiray yazdı:

kısa gövdeli atsan atılmaz satsan satılmaz S serisi aracınız değerinden alınır.

Kısa bulursak Selim e haber verelim :D

Öldüm fiyat değil miydi?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Fatih Keskin yazdı:

Makas a alacaklar dikkat et

kesen makas bulamazlar ya, bu devirde S satılır mı? clio olmuş 200.000 :D 

Mert Yeldan yazdı:

Slx aldın diyorlar

S sonuçta, fazlası bile var L X

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Furkan Avcı

Merhaba,

S350 yi alalı tam 1 yıl oldu. :nazar: 

Çok detay olmasada biraz kullanıcı deneyimini paylaşayım isterim.

Öncelikle yıllık ortalama 20.000 km ye yakın yol yapardım ama salgın sebebiyle 11.250 km de kalmışız geçen 1 yıllık sürede.

Her şeyden önce S serisi etrafımdaki çoğu kişide olduğu gibi forumdaki dostlar tarafından da; aman delimisin, çok pahalıdır, masrafı çoktur, binilmez, işletme maliyeti yüksektir vs gibi düşünülüyordur, eminim. Bu konuda biraz gözü karayım sanırım, bazı konularda düsturum: ölümlü ve 3 günlük dünyada bazı şeylere imkan var ise; gözümde kalacağına kapımda kalsın şeklindedir.

C320 yi ilk alırken, 3.200 motora benzin mi yetişir diye vazgeçirmeye çalıştılar, ya binerim olmadı az zarar eder satarım dedim. 6.5 yıllık 110.000 km lik yakıt ortalamamı söyledim, forumdaki bir çok 2.0 benzinli araçtan daha az yaktığını gördük, uzun yolda benzin ile 6.7 litreyi bile gördüm, bunun yanında 220 BG her zaman ayağım altındaydı (çok nadir ihtiyaç duysamda)

Vel-hasıl kelam, evet masraflı bir araç, özellikle sarf olmayıp biraz nadir olan parçalar pahalı. Mesela çok nadir görülen bir fren kaliper problemi yaşadım, ön kaliperleri komple değiştirdik 4.800 TL ödedim. Airmatic amortisörler arıza yaparsa sıfır çok pahalı ama Ankara İstanbul gibi yerlerde tamir ediliyor. Rutin bakım için 8 litre 0w-40 yağ ile birlikte, yağ filtresi, polen filtresi vs 840 TL ödedim. Neyse Allah arıza vs vermesin deyip (amin) bu kısmı geçip genel kullanım deneyimi paylaşayım.

Tercih ve zevkler tartışılır tabi ama ben aldığımda o paraya sıfır megane benzeri araçlar alınıyordu. Gerçi hala öyle sanırım :D

Öncelikle beklendiği gibi araç uzun yol aracı. Her ne kadar bütün rahat/konfor dan hanım ve bizim ufak paşa faydalansa da; sürücü olarak ta gayet keyifli ve rahat bir kullanımı var. Arka koltukta diz mesafesi çok geniş, koltuklar çok rahat ama arka taraf gerçekten iki kişilik aslında, koltuklar hareketli olduğu için orta kısım rahatsız, mecbur kalınırsa seyahat edilecek türden. Üstelik ruhsatta 3+1 kişilik olarak geçiyor ( orta koltukta kemer vs olmasına rağmen) Bagaj çok çok geniş değil ama bize tam yetiyor (çocuktan sonra)

Multimedia donanım olarak makyajlı kasada çok güzel özellikler olmasına rağmen (bluetooth bağlantısı, navigasyon, TV vs gibi) benim model yılında opsiyonmuş alınmamış. (ama 6 lı CD değiştirici mp3 destekli ve video DVD oynatmada var orta ekranda)

3.498 cc 272 BG motor var ama ağırlık boş haliyle 2.050 kg. Bu sebeple C320 ile benzer bir hızlanması var, yakıt olarak ise 100 km de 1.5-2 litre fazlası var (şehir içi 5 litre)

Çok zorlayarak kullanmadım ama zorlayarak kullanan bazı gözü kara portifçi abilerimiz oldu @Servet Aydın ama 4matic inde etkisiyle sanırım sağlam tutuyor yolu. Bir kere tamamen karla kaplı yolda İzmir'e gittim-geldim pek sıkıntı yaşamadım.

Hiç kaç yapıyor bu acaba gibi denemem olmadı ama internette gördüğüm kadarıyla kadranda ne var ise görüyor(muş).

Airmatic sistemi özellikle uzun yolda çok konforlu, ayrıca bozuk veya yükseltilmesi gereken yerlerde yükseltilebilmesinin çok faydasını gördüm, uzun araç olduğu için bu özellik olmasa ortayı çok rahat sürteceğim yerlerde kalırdım.

Gece görüş sistemi var ama hiç sisli puslu yolda kullanmadığım için tam olarak ne faydası var bilemiyorum :) 

Opsiyon olarak bende olmayan ama olsaydı güzel olur dediğim bir tek distronic plus var (hız kontrol ama öndeki araca göre hızı ayarlayan sistem, adaptif de diyorlar)

Ama bu araç kesinlikle şehir içinde kullanılacak bir araç değil onu söyleyebilirim, bunu aldıktan sonra, salgın öncesi daha çok toplu taşıma kullandım, park problemi yüzünden :D. Park yeri bulursun sığmaz, katlı otoparkta girersin üst kata dönemezsin geri çıkarsın, dar yolda U dönmez diye taaa ilerdeki kavşaktan dönersin vs. ama ona da alıştım :) 

Siyah renk almadığım için ve bu renk denk geldiği için çok memnunun. siyah olanlar ile yan yana koyduğumuzda bu renk daha büyük ve kaslı görünüyor, üstelik. bu arabanın siyahı ile kirlide gezilmiyor, direk sövüyorlar :D 

Genel olarak yorumlarım böyle, Allah kısmet ederse, kaza bela ve ihtiyaç olmaz ise uzun yıllar kullanırız. Allah hepinize daha iyilerini nasip etsin, kimseyi de gördüğün geri bırakmasın diyerek duamla bitireyim.

• Beğen 26
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Furkan Avcı yazdı:

ölümlü ve 3 günlük dünyada bazı şeylere imkan var ise; gözümde kalacağına kapımda kalsın şeklindedir.

Yeni hayat felsefem budur, onca baskıya rağmen lpg taktırmadım keyfini sürüyorum. Allah sağlıklı binmemizi nasip etsin. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Engin Deniz yazdı:

Yeni hayat felsefem budur, onca baskıya rağmen lpg taktırmadım keyfini sürüyorum. Allah sağlıklı binmemizi nasip etsin. 

LPG takılı olmasaydı takmazdım, senin arabaya baktırmaya gittiğimiz Hasan usta bırakmadı söktüreyim, hatırlarsın belki konuşmayı :D

Önder Özcan yazdı:

Rabbim güle güle binmeyi nasip etsin Furkan.

Amin abim cümlemize inş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Aldığın şeyden keyf almalısın. Keyf vermiyorsa ne yapayım ki? :) 3 sene hacı muro ile gezdim, tertemizdi mis gibiydi. Öyle keyfliydi ki anlatamam. Ondan önce Ex, şuan superb. 

Bazı koşulları ön plana çıkartıp zaruriyetten hiç araç almadım, almam da. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Abim nazar değmesin idolumsun. Yüksek km Mercedes fikrini senle daha rahat astım bende. İnşallah Allah bayiden sifirini da çıkarmayı nasip etsin.

Benimde imrendigim bir model s serisi. İnşaallah bir gün alacam. Allah nasip etti bende bir çok kasa motor donanımina bindim. Şimdi fiyatlar biraz uzak kaldı bana ama verdiğim paralardan hiç pişman değilim. Bu gün imkan olsa yine basarım parayı alırım bı tane.

Senin aldığın rakamlara şuan 220 ler ediyor.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...