İçeriğe Yönlendir

Audi A6 S-Tronic 2.0 TDI 190 PS

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel
Vaaay.. Komplo kurmus bana metin hoca... 
Kahvede dedim artık,  hak onun ise kirpik ucuyla bile  bakmam bülent abi  [emoji1]

Tiguan onun ama sana Audi ayırdım. Boşver tiguyu pis o pis sen audiyi al ağam
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
ben salgın öncesi her sene motor takozu bitirirdim :f1: 120-150k km  denebilir
titreşim yavaş yavaş başlar, insan alışıyor, değişince farkı hissediyor

Hissetmek ne demek resmen traktör gitti uçan halı geldi.
Bugün şehir dışı bir işim vardı gittim geldim, eskiden yüksek hızlara çıkarken nazlanma vardı. Bende *** çamur *** sürmüyordum. Şimdi nazlanma ne demek resmen pati çekerek yolu yırtarak gidiyor. Bu volant bu kadar mı fark ettirir arabayı. Pes valla. İkinci el araç aldığımda mutlaka şanzıman yağından tutunda lastiğine varana kadar değiştirirdim, artık volantı da değiştirecem. Nasıl olsa artık bir arabaya 3-4 yıl biniyorum. Sonra değiştirene kadar ilk aldığımda değiştirip rahat edeyim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Arda Bülent Güzel yazdı:

Tiguan onun ama sana Audi ayırdım. Boşver tiguyu pis o pis sen audiyi al ağam

Abi sağol var ol.. O vw sevdalısı belli etmiyor o yüzden derdi var benle😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Cem Işık yazdı:

6 ileri ıslak iyi diyen servis, daha sonra 7 çıkınca 7 kuru aslında iyi diyor. Hangisi iyi bilmiyoruz valla . ıslak kuru farketmez, dert açmasın başımıza başka birşey istemez :)

Abi senin araba 140 mı 150 mi beygir?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Emre Şimşek yazdı:

Abi senin araba 140 mı 150 mi beygir?

150 hp benim araç. (Yazılım öncesi) 

sonrası 185.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Abi sağol var ol.. O vw sevdalısı belli etmiyor o yüzden derdi var benle[emoji23]
Yok yahu VAG olsun çamurdan olsun [emoji3]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Cem Işık yazdı:

150 hp benim araç. (Yazılım öncesi) 

sonrası 185.

Hah. Aynı kombinasyon komşumun 2018 r line tiguanda var. Yılda 100 bin km yapan bir insan. Arabadan çok çok memnun.. Kuru tip denilen dsg de kullanmış ama bu daha iyi diyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Arda Bülent Güzel

205.000 bakım zamanı geldi aracımızın. Yarın yetkili serviste yağ, yağ filtresi, hava filtresi polen filtresi vede mazot filtresi değişecek. Ön tamponda küçük bir çarpma izi var onu yapacaklar. Arka Balatalarda geri giderken fren yaparken ses var ona bakılacak. Sanrouf da ses var o yağlanacak. Dpf jenerasyonu yapılacak.

2020 yılında pandemi dönemi yılda 8.000 km yapmıştım. Şimdi ise 6 ayda 15.000 km devirmişiz. Kısaca yılda 2 bakım yapılacak. Yaza doğru 220.000 km buluruz gibi.

Arkadaşlarım km den dolayı değiştir arabayı diyorlar. Ben çok memnun olduğum için değiştirmek istemiyorum. Ama sizce arkadaşlarım haklımı değiştireyim mi yoksa bu piyasada benim gibi düşünüp değiştirmeyeyim mi. Km takıntım yok çünkü benim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
205.000 bakım zamanı geldi aracımızın. Yarın yetkili serviste yağ, yağ filtresi, hava filtresi polen filtresi vede mazot filtresi değişecek. Ön tamponda küçük bir çarpma izi var onu yapacaklar. Arka Balatalarda geri giderken fren yaparken ses var ona bakılacak. Sanrouf da ses var o yağlanacak. Dpf jenerasyonu yapılacak.

2020 yılında pandemi dönemi yılda 8.000 km yapmıştım. Şimdi ise 6 ayda 15.000 km devirmişiz. Kısaca yılda 2 bakım yapılacak. Yaza doğru 220.000 km buluruz gibi.

Arkadaşlarım km den dolayı değiştir arabayı diyorlar. Ben çok memnun olduğum için değiştirmek istemiyorum. Ama sizce arkadaşlarım haklımı değiştireyim mi yoksa bu piyasada benim gibi düşünüp değiştirmeyeyim mi. Km takıntım yok çünkü benim.
Arkadaşlarınızın ne dediginden ziyade sizin ne düşündüğünüz önemli. Ama bence sanki bu yazı da gorur arabanız için öyle karar verirsiniz gibi geliyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Arda Bülent Güzel yazdı:

Bu kasayı yeterince tanıdık sayenizde. Yeni kasa a6 'yı tanısak birazda 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Arkadaşlarınızın ne dediginden ziyade sizin ne düşündüğünüz önemli. Ama bence sanki bu yazı da gorur arabanız için öyle karar verirsiniz gibi geliyor.

Hacı bey bana kalsa 2 yıl daha bineceğim. Kafamı karıştırdılar kısaca. Artık herkes 200.000 km alışmaya başladı bence. Birde araç değiştirmek artık çok zor. Önceden 40-50 bin koyarak 3-4 yaş gençleştirebiliyorduk. Şimdi 2-3 yaş gençleştirmek için 200-300 bin koymak lazım. Bu kadar para bağlamakta istemiyorum birde. Fikriniz içinde teşekkür ederim bu arada
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Bu kasayı yeterince tanıdık sayenizde. Yeni kasa a6 'yı tanısak birazda [emoji3]

Serkan üstad yeni kasa çok zor şuanda. 1.500.000 TL vermek çok zor şu anda. Birde iki kasa arasında o kadar para edecek bir fark yok bence. Gönül benzinli araçta artık bende birde.
Aynısının 50-60 bin km de almaya kalkınca ne kadar fark ödenir.

Mert üstadım 200-250 bin civarı en az.
  • Beğen 1
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Arda Bülent Güzel yazdı:

Serkan üstad yeni kasa çok zor şuanda. 1.500.000 TL vermek çok zor şu anda. Birde iki kasa arasında o kadar para edecek bir fark yok bence. Gönül benzinli araçta artık bende birde.

2.0 tfsi 252 ps quattro ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
2.0 tfsi 252 ps quattro ?

Valla aklımdan geçen motoru bildiniz. Tebrikler Serkan bey. Hele birde Bu olursa süper olur.
fe17862655657c3fda0b50471c492e0a.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Çil

Valla abi nacizane dediğin gibi şu piyasada sattığını geri alamıyorsun. Birde elinde ki aracın herşeyini yaptırdın biliyosun kafan rahat. Farklı kasa model motora geçmedikten sonra bence pek mantıklı gelmiyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Arda Bülent Güzel yazdı:

Mert üstadım 200-250 bin civarı en az.

Üstüne senin harcayacağın 60-70 bin TL yide hesaba kat (araba 50-60.000 km olsa bile) :) o yüzden 150.000 km için 300 küsür bin verilmez bence
O yüzden bu kadar bakımlı araç satılmaz o arkadaşları dinleme burdaki arkadaşları dinle hocam. Ben bazen keşke C320 yi (367.000 km) de satmamayı zorlasaydım da şimdi garajda duruyor olsaydı, mis gibi bakımlı arabayı verdik gitti...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Valla abi nacizane dediğin gibi şu piyasada sattığını geri alamıyorsun. Birde elinde ki aracın herşeyini yaptırdın biliyosun kafan rahat. Farklı kasa model motora geçmedikten sonra bence pek mantıklı gelmiyordu.

Ben yanlış mı düşünüyorum diye foruma sormuştum. Herkes benle aynı fikir. Değiştirmek banada mantıklı gelmiyor.
Üstüne senin harcayacağın 60-70 bin TL yide hesaba kat (araba 50-60.000 km olsa bile) [emoji4] o yüzden 150.000 km için 300 küsür bin verilmez bence
O yüzden bu kadar bakımlı araç satılmaz o arkadaşları dinleme burdaki arkadaşları dinle hocam. Ben bazen keşke C320 yi (367.000 km) de satmamayı zorlasaydım da şimdi garajda duruyor olsaydı, mis gibi bakımlı arabayı verdik gitti...

Zaten değiştirmeyi düşünmüyordum. Bir iki arkadaş değiştir deyince kafama takıldı. Yoksa km benim çok umrumda değil. Dediğin çok doğru ben araçı değiştirsem en az 50 bin harcarım arabaya. Kafam rahat olsun diye. Bizim arkadaşla kısmetse 2 yıl daha beraberiz. Artık 300.000 km satarız. Alan alır almayan temiz araba kaçırmış olur değilmi Furkan üstad.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Cem Işık yazdı:

6 ileri ıslak iyi diyen servis, daha sonra 7 çıkınca 7 kuru aslında iyi diyor. Hangisi iyi bilmiyoruz valla . ıslak kuru farketmez, dert açmasın başımıza başka birşey istemez :)

Islak iyidir Abi.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

300 binden önce satma abi, her türlü bakımı orjinal parçalarıyla yetkili servisinde yaptırıyorsun. Keyfini sürmeye devam bence. Çiçek gibi araba maşallah :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Mert Gülkokan yazdı:

Yerine aynı sınıfta ya da daha iyisi sıfır olarak alınamadığı sürece ben değiştirmem

bakımlı ve ne olduğunı bildiğimiz her üst sınıf araba için geçerli olan yaklaşım bence. artık yeni normal bu.

Arda Bülent Güzel yazdı:

Valla aklımdan geçen motoru bildiniz. Tebrikler Serkan bey. Hele birde Bu olursa süper olur.
fe17862655657c3fda0b50471c492e0a.jpg

para var huzur var. :)

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

200 bin km hiç bir şey değil yahu bu arabalar için.

3.0 alınacaksa satılabilir. 😛 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

dolar bol ve ucuzken ne güzel çöpe atıyorduk 200 binde

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...