İçeriğe Yönlendir

Audi A6 S-Tronic 2.0 TDI 190 PS

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Metin Akbal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çıkan volanı atma, en az 10-15 kilo gelir. 

Hurdaya gitse 10 da 1 ini alsa iyidir.

Bakır kombi eşanjörü 850 ye taktırdım çıkanı bakirciya 85 liraya sattım 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Arabayı sıfırlıyoruz. Motor kulaklarınıda değiştiriyorum. Gitti 5.000 TL daha.

Yudumun mangalı iyi oluyormuş (bugün saflığım üzerimde).

Yudumda mangal bizim işimiz
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Vallaha kötü nazarla bakmıyorum keşke benim olsa dediğim doğrudur da gözüm kalmıyor yahu [emoji3]

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Arda Bülent Güzel yazdı:

Arabayı sıfırlıyoruz. Motor kulaklarınıda değiştiriyorum. Gitti 5.000 TL daha.

2.el panda 1.0 190bin tl... kulağa kurban olsun ayudi

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

5510fd30f7d53013425dc2995cacc798.jpg
Patlayan motor kulağı … yağ akıntısı görülüyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Arda Bülent Güzel yazdı:

Patlayan motor kulağı … yağ akıntısı görülüyor

Geçmiş olsun Arda hocam.
Bizde arabaları alıyoruz, her şeyini yaptırıp sonrada yapacak bir şey kalmayınca satıyoruz demi :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Geçmiş olsun Arda hocam.
Bizde arabaları alıyoruz, her şeyini yaptırıp sonrada yapacak bir şey kalmayınca satıyoruz demi [emoji3] 

Tiguan a biled falan taksa düşünürdüm ama ona da Alpay göz koydu [emoji3]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Geçmiş olsun Arda hocam.
Bizde arabaları alıyoruz, her şeyini yaptırıp sonrada yapacak bir şey kalmayınca satıyoruz demi [emoji3] 

He valla. Belki motor kulakları idare ederdi. Dedim değiştirin dördünü. Hastalık bu bizdeki ama pahalı bir hastalık.
Tiguan a biled falan taksa düşünürdüm ama ona da Alpay göz koydu [emoji3]

Yok yok öncelik sende.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Hayırlı olsun, kulak değişimi iyidir. Ben de tümünü değiştirdim geçenlerde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Arabayı bugün teslim aldım. Araba resmen çağ atladı. Volant değiştikten sonra vites geçişleri rahatlamış ve güç artışı olmuş gibi geldi. Araçta inanılmaz derecede sessizleşti. Turbo tribününün hava alış sesini bile duymaya başladım.

Motor kulakları(takozları) değişti ve arabada titreşim niyetine birşey kalmamış. Çıkan motor kulaklarının kauçukları bile çatlamıştı.

Verdiğim parayı bütün kuruşuna kadar hakketti bu bakım.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

volant ve motor takozları gizli gençlik iksiridir, teşhisi de bazen zordur, tavsiye etmek adına

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Volant resmen dağılmıştı. Perçinlerini zedelemişti. Sökülürken araç başında idim, resmen bitmiş okeye dönüyordu. Motor kulaklarında ise içerisinde yap kalmamış ve kauçuk parça çatlamış motoru resmen içe doğru yönlendirmiş. Kısaca motorun vibrasyonu kabin içimdeymiş. Parçalar değiştikten sonra anladım bunları. Şimdi pammık gibi araba. Satılık pammık a6 var. Fiyat 1.000.000 TL [emoji4].

Şaka bir yana yeni kasa a6 vardı sıfır fiyat 1.700.000 TL idi, oda geleli bir iki gün olmuş ve dün satıldı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

volant ve motor takozları gizli gençlik iksiridir, teşhisi de bazen zordur, tavsiye etmek adına

Abi yaklaşık kaç km sonra bu parçaların değişimi gündeme gelir? Misal 100.000 de bakılsa iyi olur denebilir mi? Yoksa sorun yaratana kadar çalışıyorsa kurcalama düsturunu şiar mı edinelim?Kullanıma , yol şartlarına göre değişir muhakkak ki. Ortalaması var mıdır merak ettim?:)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

DSG-Stronic şanzımanlı araçların çift kütleli volantları çok çabuk bozuluyor. Malum yolum çok düşüyor servise, sürekli bi kavrama+volan değişimi var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
DSG-Stronic şanzımanlı araçların çift kütleli volantları çok çabuk bozuluyor. Malum yolum çok düşüyor servise, sürekli bi kavrama+volan değişimi var.

Selim kullanımada bağlı bence. Benim araç 200.000 km de ilk kez değişiyor servis kayıtlarına ve parça numarasına göre.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Kullanıma , yol şartlarına göre değişir muhakkak ki. Ortalaması var mıdır merak ettim?

ben salgın öncesi her sene motor takozu bitirirdim :f1: 120-150k km  denebilir

titreşim yavaş yavaş başlar, insan alışıyor, değişince farkı hissediyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

ben salgın öncesi her sene motor takozu bitirirdim :f1: 120-150k km  denebilir

titreşim yavaş yavaş başlar, insan alışıyor, değişince farkı hissediyor

Bir kez amortisör değişince farketmiştim eskilerin ne kötü olduğunu. Bu da aynı desene abi.. 

Selim Bilgin yazdı:

Selim ağzından yel alsın,dolar euro aldı başını gitti, serviste öpecekler diyorsun☠️

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Arda Bülent Güzel yazdı:

Selim kullanımada bağlı bence. Benim araç 200.000 km de ilk kez değişiyor servis kayıtlarına ve parça numarasına göre.

Tabi ki kullanımın mutlaka etkisi var. A6 olmasının da etkisi var, üzerindeki malzeme daha dayanıklı sonuçta.

Cem Işık yazdı:

Selim ağzından yel alsın,dolar euro aldı başını gitti, serviste öpecekler diyorsun☠️

Seninki de 6 ileri ıslak kavrama abi, sen de şanslısın. :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Selim Bilgin yazdı:

Tabi ki kullanımın mutlaka etkisi var. A6 olmasının da etkisi var, üzerindeki malzeme daha dayanıklı sonuçta.

Seninki de 6 ileri ıslak kavrama abi, sen de şanslısın. :) 

6 ileri ıslak iyi diyen servis, daha sonra 7 çıkınca 7 kuru aslında iyi diyor. Hangisi iyi bilmiyoruz valla . ıslak kuru farketmez, dert açmasın başımıza başka birşey istemez :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Cem Işık yazdı:

6 ileri ıslak iyi diyen servis, daha sonra 7 çıkınca 7 kuru aslında iyi diyor. Hangisi iyi bilmiyoruz valla . ıslak kuru farketmez, dert açmasın başımıza başka birşey istemez :)

Servisi boşver abi sen bana güven. :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çıkanlar astraya uyar mı acaba [emoji3]
TDI yazısı veya Audi logosu çıkarsa ben talibim. En azından yapıştırırım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Tiguan a biled falan taksa düşünürdüm ama ona da Alpay göz koydu emoji3.png

Arda Bülent Güzel yazdı:

He valla. Belki motor kulakları idare ederdi. Dedim değiştirin dördünü. Hastalık bu bizdeki ama pahalı bir hastalık.
Yok yok öncelik sende.

Vaaay.. Komplo kurmus bana metin hoca... 

Kahvede dedim artık,  hak onun ise kirpik ucuyla bile  bakmam bülent abi  😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...