İçeriğe Yönlendir

Arabam - Citroen C5 1.6 Hdi Confort

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Alpay Sumer yazdı:

Abi ben iki arac fullendi ve karsilastirildi diye anladım.. 

He, tamam. 
Mustafa 11,77 litre yaktı. 
Tamamen birebir aynı hızda ve güzergahta gidip geldik.  Picassonun Ortalama gerçek tüketimi 5,1 litre oldu. 

Ancak bagajda biraz yükü vardı.  Dönüşte de Kemal yolcusu idi. Yük dezavantajı vardı.  

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ancak bagajda biraz yükü vardı.  Dönüşte de Kemal yolcusu idi. Yük dezavantajı vardı.  

Tecrübesi paha biçilemez ama 👋

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Mustafa hocamda 2 kişide de bu kadar fark ediyor mu? Araç ağırlıkları aynı mı iki aracın. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben manuelin avantajlarını kullandım. 
dik inişlerde motor freni, az eğimlerde boşa aldım. Erken vites büyüttüm vs. 
Bir de. Şunu farkettim. Dik rampalarda hız yeterli olsa bile 4. Vitesle daha az yakıyormuş.  

Mehmet Yeter yazdı:

Mustafa hocamda 2 kişide de bu kadar fark ediyor mu? Araç ağırlıkları aynı mı iki aracın. 

Ağırlıklar aynı diye düşünüyorum. Picasso yüksek ve otomatik.  
Bence sonuç normal. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Emmi rampalarda fırfır yaptı. Hep ben vitesten düşmemek için tırmanışta biraz bastım o inişler de boşta gelip beni yakaladı. 3.8 le tırmanmaya başladığım da rampa bitimde 4.8 felana çıkıyordu yolavadan Bursa'ya giderken dönüşte de 5 den 4.5 a kadar düştü . :p bide ben taşırana kadar doldurdum :∆  Kadran 4.5 pompa 4.94 çıktı lütfen ama. 

Emmi yakıtı arttı diyordu C5 in ama bence sakın sürüşte reel artış yok da yol bilgisayarı sapması artıyor. Yol boyu benim araçla 1 litre tam fark kadranda vardı reelde ben 0.7 fazla yakmış oldum.

Yani C5 normal yakıp az gösteriyor  kadranda gibi bir şey.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kadran 4.5 pompa 4.94 çıktı lütfen ama. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ortalama gerçek tüketimi 5,1 litre oldu. 

bu test kendini imha etmiş sayılmaz  olmaz, veriler tutarsız,

teknik adamım , test lazım, hem mesafe de kısa, İzmir yolunda bol şahitli (4 koltuk dolduruzu) test lazımmmış acilmiş

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Emmi rampalarda fırfır yaptı. Hep ben vitesten düşmemek için tırmanışta biraz bastım o inişler de boşta gelip beni yakaladı. 

😂

Rampa yukarı basılır mı ya, 

ilk rampada denedim ben, baktım vites düşünce daha az yakıyor. Ondan sonra zaten rampalarda hep vites düşürdüm. 

Rampa aşağı boşa alınacak yerlerde hep aldım 

ışıklara yaklaşırken hep kompresörle yavaşladım. 

Ha bişey fark ettim. 
Benim dpf boşaltılınca kompresyon azalmış.  
Senin frensiz indiğin yerlerde seni geçmemek için fren kullandım ben. 

Çağlar Bayur yazdı:

teknik adamım , test lazım, hem mesafe de kısa, İzmir yolunda bol şahitli (4 koltuk dolduruzu) test lazımmmış acilmiş

Acil izmir toplansın o zaman.  
Bakalım balıkları söyledikleri kadar güzeldi.  
Not: Paralı yollara girmem. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Siz az yakma çelınç mı yapıyordunuz? Ben de 1-2 kere aranıza girdim, baktım ne önde Mustafa yürüyo ne sen arkadan yetişiyorsun bastım gittim. olmaz olsun öyle yolculuk :D

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Not2. Balıkesir de toplansın çünkü yağ almam lazım. 
Yoksa bir teneke yağ için Ayvalık’a gidip 1000 lira harcıyorum. 

Önder Özcan yazdı:

Siz az yakma çelınç mı yapıyordunuz? Ben de 1-2 kere aranıza girdim, baktım ne önde Mustafa yürüyo ne sen arkadan yetişiyorsun bastım gittim. olmazolsun öyle yolculuk :D

Haberin yok muydu 😂

Bursada yandex açsaydı Mustafa 

0,1 litre daha az yakardık. Google bilmiyor bu işi. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

Pompayı yanlış okumuş 11.77 değil 11.37 litre . 7.30 dan 83 lira aldık. O yanlış okumuş. 😛

Bagajsiz 6 koltuga bilet keserim izmire. Otobanlara bile gireriz bilet parası iyi olursa.

Önder Özcan yazdı:

Siz az yakma çelınç mı yapıyordunuz? Ben de 1-2 kere aranıza girdim, baktım ne önde Mustafa yürüyo ne sen arkadan yetişiyorsun bastım gittim. olmazolsun öyle yolculuk :D

Az yakma derdimiz değil benim ki aynı yolda ne yakar celincı idi. Hız sınırları düşük ve kamera rdar çok diye yavaş gittik. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Citroen zaten benim arabaya 4.8 yakar demiş uzun yolda altını senin sabrına bırakıyorum demiş. Emminin ki e-HDI  zaten benden az yakıyor evrak üstünde de

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Not: Paralı yollara girmem. 

kaptanın işine karışılmaz, sen yol muhasebesini kontrol et gözlüğü takıp

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İzmir'e mi gidiyoz şimdi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

İzmir'e mi gidiyoz şimdi :)

teknik amaçlı test

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

teknik amaçlı test

Saatleri ayarlıyor muyuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Haberin yok muydu [emoji23]

Yandex i sevdim. Bursadan gelirken paralı yola sokuyor 2. Seçenek ise benim vaktim var diyor vakitte 10 dk yani 10 dk için Osmangaziye sokuyor [emoji4]

Bu arada 80 'le gitseydi.... Bi bitmediniz diyecek biri şimdi [emoji23]
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Dün google deli etti bizi. Yav d100 ile tem arasında seçenekleri görmek istiyoruz. Ücretli geçişleri kullanma deyince d100 veya kuzey marmara’yı gösteriyor. Sanki tem otoyolu hiç yok. 

otoyolları kullanma deyince sadece d100 gösteriyor. 

bizde izmit’ten girdik tem’e. Kurtköy’den çıktık. Bi 10dk dur kalk trafik vardı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Haberin yok muydu 😂

Kaşar peyniri lazım olunca da Kars mı toplanacak? İkoya parasını yolla, kargoyla yollasın. Tabi gelen yağı ikoya güvenip kullanabilir misin bilemem. ben kullanmam. 🤪

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Google ana yoldan Yandex aradan dereden gidiyor. Koca otobüs her yola giremiyoriz biz  😛 yandex in şivesini beğenmiyorum ben:P

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bi 10dk dur kalk trafik vardı. 

Dur kalk senin için sorun değil zaten :)

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Google ana yoldan Yandex aradan dereden gidiyor. Koca otobüs her yola giremiyoriz biz  😛 yandex in şivesini beğenmiyorum ben:P

Niye la.. Ne güzel rus şivesi 😛

Ayrıca hiç te bile.. aradan dereden götürmez.. Tüm ışıkları dur kalkları hesap eder.. Gerekli gördüğünde sana mantıklı alternatifler sunar. 

Ben markete giderken bile açarım. Belediye yolu kazsa yandexin haberi olur. 

Biz google ile Bursa'dan çıkana kadar Servet yandex ile osmangazi köprüsüne girmişti. 

Önder Özcan yazdı:

Kaşar peyniri lazım olunca da Kars mı toplanacak? İkoya parasını yolla, kargoyla yollasın. Tabi gelen yağı ikoya güvenip kullanabilir misin bilemem. ben kullanmam. 🤪

Değerlendirilebilir.. açalım bir konu :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Dur kalk senin için sorun değil zaten :)

Yav ali sorun değil diyorum. Hacı araba yıpranmasın diyor. Tamam işte diyorum. Trafikte yıpranmıyor diyorum. Yok illa açık yola sokacak :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yav ali sorun değil diyorum. Hacı araba yıpranmasın diyor. Tamam işte diyorum. Trafikte yıpranmıyor diyorum. Yok illa açık yola sokacak :) 

sizin yolculuğu arka koltukta elimde çekirdekle izlemek isterdim :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Dün google deli etti bizi. Yav d100 ile tem arasında seçenekleri görmek istiyoruz. Ücretli geçişleri kullanma deyince d100 veya kuzey marmara’yı gösteriyor. Sanki tem otoyolu hiç yok. 

otoyolları kullanma deyince sadece d100 gösteriyor. 

bizde izmit’ten girdik tem’e. Kurtköy’den çıktık. Bi 10dk dur kalk trafik vardı. 
Yav ali sorun değil diyorum. Hacı araba yıpranmasın diyor. Tamam işte diyorum. Trafikte yıpranmıyor diyorum. Yok illa açık yola sokacak [emoji4] 
Biz kim diye soracaktım kılavuzun kim olduğu anlaşıldı [emoji3]
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Öyle deme batarya eskirse nolacak?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

. Ücretli geçişleri kullanma deyince d100 veya kuzey marmara’yı gösteriyor. Sanki tem otoyolu hiç yok. 

tem aslında yoghhh, akıllı zeka iyi ayarlanmış 10 defa rota değiştirmeye çalışıyor

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Biz kim diye soracaktım kılavuzun kim olduğu anlaşıldı emoji3.png

Öyle deme batarya eskirse nolacak?

Bir şey olmaz yav. Kullanmazsam yine eskir. Süre de önemli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...