İçeriğe Yönlendir

Kombiyi Doğru Kullanıyor muyuz? Doğalgaz Tüketiminiz?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Servet Aydın

Onu dedim ya. Su olmayacak. Isı transfer yağını koyacaksın misal. Çabuk ısınan geç soğuyan. Yağlı radyatör içindeki yağdan mesela 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

o yağ nedir satılırmı?  birşey olmasın alete... yada full antifiriz ve azda su eklesek...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mevcut kombi alt yapısı su kadar ince maddeye uygun da, yanıcı hiçbir sıvı kombi içinde olamaz mevcut teknoloji ile. 

Antifiriz yoğunluğu sudan fazla. Pompayı bozar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

araştırdım biraz, suya birşey eklersek kimyasal birşeyler, pompanın arkasındaki hava alma yerine ve 3 yollu vanamıdır nedir onu hallediyor, yani plastik aksam arabalardaki dayanıklı değil,  bu durumda ne yapabiliriz, saf su koysak olur aslında ama baya bir koymak lazım :)

yada bu iş için satılan özel maddeler var, onlardan koymak iyi olacak sanırım...

en güzeli sade su koymak, her senede suyu boşaltıp petekleri temizlemek sanırım, zaten kaç senedir kazandan gelen suyla ısınıyoruz, kir pas çıktığıda yok, gaz gelince temizler devam ederiz, kurcalamayacağım vazgeçtim :) temizlerken şundan kullanırım olur biter....

https://www.kombi.com/urun/resimleri/Scalemaster-GOLD-100-C-Cleanser-Eski-Kalorifer-Tesisati-Pas-ve-Kirec-Temizleyici-250ml-600.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Antifiriz kafi aga. Bende 2 litremi ne var sistemde. Sıfır korozyon ve filtre pisliği ile çalışıyor kombi. Bundan önceki evde 6 yıl çalıştı, çıkmadan önce bakımı yapayım dedim geri dönüş filtresi ilk günkü gibi tertemiz 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Servet Aydın yazdı:

Antifiriz kafi aga. Bende 2 litremi ne var sistemde. Sıfır korozyon ve filtre pisliği ile çalışıyor kombi. Bundan önceki evde 6 yıl çalıştı, çıkmadan önce bakımı yapayım dedim geri dönüş filtresi ilk günkü gibi tertemiz 

hımm,o zaman abartmadan koysak olur, seyrek olacak,  peki organik kullansam daha iyi değilmi...

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

araştırdım biraz, suya birşey eklersek kimyasal birşeyler, pompanın arkasındaki hava alma yerine ve 3 yollu vanamıdır nedir onu hallediyor, yani plastik aksam arabalardaki dayanıklı değil,  bu durumda ne yapabiliriz, saf su koysak olur aslında ama baya bir koymak lazım :)

yada bu iş için satılan özel maddeler var, onlardan koymak iyi olacak sanırım...

en güzeli sade su koymak, her senede suyu boşaltıp petekleri temizlemek sanırım, zaten kaç senedir kazandan gelen suyla ısınıyoruz, kir pas çıktığıda yok, gaz gelince temizler devam ederiz, kurcalamayacağım vazgeçtim :) temizlerken şundan kullanırım olur biter....

https://www.kombi.com/urun/resimleri/Scalemaster-GOLD-100-C-Cleanser-Eski-Kalorifer-Tesisati-Pas-ve-Kirec-Temizleyici-250ml-600.jpg

Her sene suyu boşaltıp yenilerseniz sistemde daha fazla kireç oluşmaz mı ? Ben her sene sadece filtre temizliği yapıyorum.Ayrıca Vaillant çok iyi kombi yapmış kombinin iç duvarları komple yalıtımlı 6 sene sonra içini açtım ilk günkü gibi toz dahi girmemiş. Bakım ücretlerinden ettiğim karı yarın arıza yaparsa orada kullanırım mantığı ile gidiyorum çünkü gelen çoğu servis toz almaktan filtre temizlemekten başka bakım yapmıyor.

lQX3aB.jpg

7BJ70P.jpg

VQOPqy.jpg

1pbVQY.jpg

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kabin içi izolasyon ısıl verim ile doğru orantılı. 

Evi aldım geçen yıl. Yeri göğü aradım yok. Artık gelmiyor bozulmayan yeryüzünün en iyi ve verimli kombisi. Baymak yine iyi iş görüyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allianz Sigortadan Ev poliçesi olanlar, ücretsiz kombi ve klima bakım hizmetiniz var. Gerekiyorsa kullanabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Allianz Sigortadan Ev poliçesi olanlar, ücretsiz kombi ve klima bakım hizmetiniz var. Gerekiyorsa kullanabilirsiniz. 

Sağol ya. Alayım klima bakım parası 350 tele 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Oku diyorum ben sana :)

Boşa mı veriyorsun o kadar parayı.. Baksana bi .. Ne yapmışız :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Oku diyorum ben sana :)

Boşa mı veriyorsun o kadar parayı.. Baksana bi .. Ne yapmışız :)

7km ötedeki acentenin işinin adı ne. Göndersin kombici klimacı. Okusam Göktürk hocam ile marsta latte içiyor olurduk 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Her ortamda her konuda kac kere gecti vallaha [emoji16] Uzayda latte icenler bile duydu.

lQX3aB.jpg

7BJ70P.jpg

VQOPqy.jpg

1pbVQY.jpg

M Power yazisini aramadi degil gozlerim sonra kombi oldugunu anladim [emoji16]
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

alırız kombiyi kabine yaparız yaltımın alasını, hele bir gaz gelsinde, kombiye basacağım saf su ve 2lt organik antifiriz, dahada temziliğe gerek yok :)

bu arada marka model ne önerirsiniz, daikinin ufağı çıkmış ama ses fazla yapıyor diyorlar mesela...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

alırız kombiyi kabine yaparız yaltımın alasını, hele bir gaz gelsinde, kombiye basacağım saf su ve 2lt organik antifiriz, dahada temziliğe gerek yok :)

bu arada marka model ne önerirsiniz, daikinin ufağı çıkmış ama ses fazla yapıyor diyorlar mesela...

Evdeki modele bakayım. Mutfakta ve yanımda iken çalışma sesi yok. Bilhassa en sessiz olanı aldım. Birde, 24kw yerine 30kw aldım. Daha çabuk ısıtıyor evi ve tüketimi daha az 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Servet Aydın yazdı:

Evdeki modele bakayım. Mutfakta ve yanımda iken çalışma sesi yok. Bilhassa en sessiz olanı aldım. Birde, 24kw yerine 30kw aldım. Daha çabuk ısıtıyor evi ve tüketimi daha az 

güçlü al rahat et, klima gibi, hesapta 24 bin btü çıkyorsa 30 btü lük al garanti olsun gibi yani, kombidede aynı olay var, güçlü alıcaksın anında ısıtacak :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

16 senedir çalışan demirdöküm kalisto var. En son gaz Valfini değiştim. 2-3 senede bir 200-300 lira sıkışıyor. Onu da mazur görüyoruz :) 

bu arada kombi beyin arızası için 500-600 liralar vermenize gerek yok. Tüm kombilerin beyin tamirini 1 yıl garantili karaköyde yapıyorlar. 2 sene önce 80 liraydı. Bilginize. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

2015 de sıfır takıldı Demirdöküm nitromix sınıfının en sessiz kombisi diye biliyorum ve gerçektende çok sessiz. 4 yıldır çok şükür tık demedi maşallah. Bu arada petekler açık ilk faturamız geldi 115 tl🙂

Hesap hareketlerinden baktım geçen sene de aynı ay 115 tl gelmiş. Demekki geçen sene daha çok m3 harcamışız🙂 malum zam olayları sonrası 115 geldiğine göre🙂 ne kadarlık gaz alıyorsun hep 11. Ayda 115 ödüyoruz misali😀

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bu termostatlar kombi garantisini etkiler mi? Kablosuz alayım diyorum, kabloyu evde dolaştırmak sıkıntı olabilir. Fiyat/performans ürün tavsiyesine açığım.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arif Aykın yazdı:

2015 de sıfır takıldı Demirdöküm nitromix sınıfının en sessiz kombisi diye biliyorum ve gerçektende çok sessiz. 4 yıldır çok şükür tık demedi maşallah. Bu arada petekler açık ilk faturamız geldi 115 tl🙂

Hesap hareketlerinden baktım geçen sene de aynı ay 115 tl gelmiş. Demekki geçen sene daha çok m3 harcamışız🙂 malum zam olayları sonrası 115 geldiğine göre🙂 ne kadarlık gaz alıyorsun hep 11. Ayda 115 ödüyoruz misali😀

Geçen seneki kış doğalgaz faturalarının alayı duruyor kıyas yapacağım :)

Köksal Yılmaz yazdı:

Bu termostatlar kombi garantisini etkiler mi? Kablosuz alayım diyorum, kabloyu evde dolaştırmak sıkıntı olabilir. Fiyat/performans ürün tavsiyesine açığım.

Garantiyi bilmem de Cosa ile iyi gidiyoruz şimdilik.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Darbaz yazdı:

Radyatöre Evans doldursak nasıl olurdu abi :)  @Servet Aydın

https://www.evanscoolants-tr.com/

Güzelmiş. İşe yarar 

Köksal Yılmaz yazdı:

Etkilemiyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...