İçeriğe Yönlendir

Kombiyi Doğru Kullanıyor muyuz? Doğalgaz Tüketiminiz?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
Mert Yeldan yazdı:

Benim fikrim, kombi dönüş suyundan sadece on off yapabildiği. Modülasyon yapamadığı. Soruna dönersen, Yoğuşmalı Kombi+Tam modülasyonlu termostat en verimlisi.

Biraderim kombi bu, kombinin garantisi var daha 5 sene, o yüzden aynı marka termostat alayım diyorum.

https://www.demirdokum.com.tr/urunler/nitron-condense-yogusmal-kombi-22656.html

Modülasyonlu ürünün en uygun fiyata burda buldum, fiyat farkına değer mi? Modülasyon 320 tl, normal 160 tl

https://urun.n11.com/yedek-parca/demirdokum-exacontrol-7r-programlanabilir-kablosuz-oda-termostati-P389582159

Bu da aç kapa termostat

https://www.gittigidiyor.com/isitma-sogutma-sistemi/oda-termostati/demirdokum-exacontrol-7_spp_67485?id=397963055&ga_prodid=397963055&scxid=14489-145823-2357-0&utm_source=akakce&utm_medium=ocs&utm_campaign=standard&utm_content=standard&v=1.67.5

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Termostat olacaksa modülasyonlu olmalı. On off almanın manası yok zaten kombi bu mantıkla çalışıyor dönüş suyuna göre aç kapa çalışıyor. Sonuç olarak on off termostat almak manasız. Ha kombi üzerinden 40-50-60 diye ayarlamışsın ha termostattan 20-21-22 diye ayarlamışsın. Modülasyonlu al, almışken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Benim kombide modülasyon yok, termostata gerek yok mu o zaman.

Mert Yeldan yazdı:

Termostat olacaksa modülasyonlu olmalı. On off almanın manası yok zaten kombi bu mantıkla çalışıyor dönüş suyuna göre aç kapa çalışıyor. Sonuç olarak on off termostat almak manasız. Ha kombi üzerinden 40-50-60 diye ayarlamışsın ha termostattan 20-21-22 diye ayarlamışsın. Modülasyonlu al, almışken.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Kombi modülasyon destekli değilse on of tabiki.
Benim kombiye uygun modülasyonlu termostat yok görünüyor. Servisi bi arayıp sorayım.

termostat.jpg
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Benim kombiye uygun modülasyonlu termostat yok görünüyor. Servisi bi arayıp sorayım.

termostat.thumb.jpg.147b741f93376c7d9dcbea411ccde44e.jpg
Termostatin da demirdokum olmasi sart degil termostatin modulasyonlu olmasi yeterli A ya da B termostat. Ha bazi markalsr uyuz sadece kendi termostatini kabul ediyor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Termostatin da demirdokum olmasi sart degil termostatin modulasyonlu olmasi yeterli A ya da B termostat. Ha bazi markalsr uyuz sadece kendi termostatini kabul ediyor.
Garanti devam ediyor diye aynı marka baktım. Servisle konuştum kendileri bağlayıp termostat için garantiyi başlatacakmış. Fiyat için tekrar dönüş yapacak yine sorayım garanti işini.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Servet Aydın yazdı:

Antifiriz kafi aga. Bende 2 litremi ne var sistemde. Sıfır korozyon ve filtre pisliği ile çalışıyor kombi. Bundan önceki evde 6 yıl çalıştı, çıkmadan önce bakımı yapayım dedim geri dönüş filtresi ilk günkü gibi tertemiz 

Ağam şöyle bir durum var. BU arabalara konan organik antifrizlerin içeriği etilen glikol antifriz diye geçiyor lakin bu insan sağlığına zararlı imiş zehirleyebilirmiş. Endişem şöyle ki:

Geçen sene ya kombi tesisat suyu veya şebeke tesisat suyu birbirine karıştı eşanjör delindiği için. Basınç ha bire yükseliyordu. Eşanjör değişti, muhtemelen kullanım suyuna da karışmış olabilir. İlçedeki evimizde de güneş enerjisi var, oranında antifrizi bitti. Antifriz alalım almasına da kombilere ve enerjilere propilen glikol antifriz konuyormuş. Sağlıklı olanı da bu imiş. Napalım biz şimdi? Birde 

Ben geçen sene sorun yaşadığım için  mevzuyu anlattım.

Birde bu propilen antifriz in monosu var, biosu var. Onlar da ne anlama geliyosa artık.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Köksal Yılmaz yazdı:

Konunun başına dönmüş olmuyor muyuz o zaman abi? Kombi mi kombi+termostat mı daha ekonomik sorusuna

Bendeki on off termostat ve vana 

Metin Akbal yazdı:

Bak bunu düşünmedim hiç. Boşaltırım sistemi hemen. Dediğinden alırım 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bak bunu düşünmedim hiç. Boşaltırım sistemi hemen. Dediğinden alırım 
O zaman link bekliyoruz [emoji16]
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mahmut Yıldız yazdı:

Organik antifizi koymayalım mı yani şimdi?

Adam zehirli dedi gözümü korkuttu 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

"Yağ mağ yok. Yalandan yere içine yağlı bi sıvı basıp kaçak ve basınç testi yapıp boşaltıyorlar. Aynı sıvıyı da tekrar tekrar kullanıyorlar. Siyahlık sebebi kaynaktan kalan curuf artığı"

öyle kaynak yapıyorlarsa at o radyatörü, ne curufu al eline elektrodu kaynatmı yapıyorlar, bunlarda punto atma gibi direk elektro kaynak olmalı, yani iki sacı presleyip akım verince ısınıp eriyerek kaynama gibi...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Adam zehirli dedi gözümü korkuttu 
Valla abi bir kac yazi ve makale gorunce emin olamadim. Kullanma suyu ile isitma suyu ayri olsa sorun yok. Merkezi sistem ile sofben gibi. Fakat kombi her iki isi gorunce, birde gunes enerjili sistemlerdeki antifriz kullanma suyuna karisma ihtimali soz konusu, buda saglik icin ciddi tehlike arz ediyor. 80 gram etilen antifriz bir yetiskini oldurebilecek potansiyele sahipmis.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Arabadaki kaçağın ne olduğunu anlamak için tadına bakan vardı bu forumda. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
"Yağ mağ yok. Yalandan yere içine yağlı bi sıvı basıp kaçak ve basınç testi yapıp boşaltıyorlar. Aynı sıvıyı da tekrar tekrar kullanıyorlar. Siyahlık sebebi kaynaktan kalan curuf artığı"

öyle kaynak yapıyorlarsa at o radyatörü, ne curufu al eline elektrodu kaynatmı yapıyorlar, bunlarda punto atma gibi direk elektro kaynak olmalı, yani iki sacı presleyip akım verince ısınıp eriyerek kaynama gibi...

[emoji2] abi sence öyle bir maliyeti kim yapar? Yapsa bile kaça satar? En iyisi gaz altı kullanıyor.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mert Yeldan yazdı:

emoji2.png abi sence öyle bir maliyeti kim yapar? Yapsa bile kaça satar? En iyisi gaz altı kullanıyor.

gaz altıysa biz boşa uğraşıyoruz, çürüme kaçınılmaz.....

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
gaz altıysa biz boşa uğraşıyoruz, çürüme kaçınılmaz.....

Üstüne Statik toz boya fırınlı :)
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
https://www.turkoilmarket.com/Goby-PD-NSF-Gida-Onayli-Antifriz-16-kg,PR-54498.html?gclid=EAIaIQobChMIqsrg1dni5QIVy5AYCh1cQg33EAQYAiABEgIDJvD_BwE

Beyler ürün bulundu 
16kg. Ev başına 2 kilo kullanmak kafi. Danaya girer gibi ortak alınmalı. 
Bunu icersek bisey olmaz degil mi [emoji16]

Kullanim suyuna karissa da zarar vermeyecek bir urun mu abi?

Danaya giren varsa ben alirim. Hatta 4 kilo alirim ben. Hem kendi evime hem de ilcedeki gunes enerjisine.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gıda üretimi olan yerde kullanılıyor. Bugün Ülker fabrikada idim. Kademeden aldım ismini. 

Alışkanlık değeri yazılı olsa iyi olurdu. Tüm sistemi bununla doldururum 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Gıda üretimi olan yerde kullanılıyor. Bugün Ülker fabrikada idim. Kademeden aldım ismini. 
Alışkanlık değeri yazılı olsa iyi olurdu. Tüm sistemi bununla doldururum 
Onu da firmadan mi ogrenmek gerek?
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Evet. Vakit olursa yarın görüşüp amacımı anlatacağım. Bakalım ne diyecekler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...