İçeriğe Yönlendir

Sahte Motor Yağı Nasıl Anlaşılır?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Gencay Bengli
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Bu hb sitesinde satın aldığım motor yağın fiyat epey düştü. Günden günede düşüyor. Merakım şu. Bu motor yağı sahte olma ihtimali nedir. Kurumsal bir web sayfasından satılıyor olması onun doğru ürün olduğunu ne kadar ispatlar. 

Bana gelen yağın etiketi kabarmıştı. Ama bu durum normal dediler. Ama içimde halen bir şüphe var :) 

https://www.hepsiburada.com/castrol-magnatec-a5-5w-30-4-lt-p-HBV0000019GI4

Dikkat ettiyseniz aynı yağ HEPSİBURADA satıcısında 154₺. Benim size nacizane tavsiyem satıcı olarak da hepsiburada seçmeniz halinde gönül rahatlığı ile alış-veriş yapabilirsiniz. Kafanızda soru işareti kalmaması adına.

HB üzerinde yer alan farklı fiyat dalgalanmasıyla ilgili HB ye bir önerim olmuştu zamanında. Kullanıcı yorumlarında ürünün kimden alındığını belirten bir alanı seçip yorumu öyle yapsak daha sağlıklı olur demiştim.

HB üzerinden satıcıyı da HB seçerek yıllardır yağ alıyorum. Bu zamana kadar hiçbir sorun yaşanmadı. Piyasadan da ortalama 50-100 arası bir uygunlukta alıyorum. Onu da dip not olarak eklemek isterim.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Satıcısı hepsiburada ise hiç bir şey olmaz. boşuna panik yapmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Satıcısı HB olanlara bende önceden güveniyordum, bundan 1 ay önce bir telefon siparişi verdim, fiyatı yüksek olduğu halde HB nin ürününü sepete ekleyip aldım.

Sonuç... HB ürünü 3 gün kargoya vermedi.. 4. gün PTT kargo ya verdi PTT nin  şahane teslimat  şekli sayesinde ürünü 8 gün sonra alabildim.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Şunu da yazayım unutmadan, geçen yıl firma olarak bir ihale aldık, ürünlerin temini için bayisi olduğumuz firma ile görüştük.

Örnekle... 1000 adet 10/40 4lt yağ aldık, firma bu alıma istinaden bana 50 tane 1 lt 5/30 gönderdi bedelsiz.

Elimde olan bu 50 tane ürünü HB, N11 gibi yerlere ilan açıp satmayı düşündüm, normal fiyatı 30 liraydı ben 20 liradan satacaktım.

Eğer ki bu ürünleri ilana koyup 20 liradan satışa sunsaydım muhtemelen çok ucuz olduğu için soru işaretleri oluşacak ve rağbet görmeyecekti. :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Şunu da yazayım unutmadan, geçen yıl firma olarak bir ihale aldık, ürünlerin temini için bayisi olduğumuz firma ile görüştük.

Örnekle... 1000 adet 10/40 4lt yağ aldık, firma bu alıma istinaden bana 50 tane 1 lt 5/30 gönderdi bedelsiz.

Elimde olan bu 50 tane ürünü HB, N11 gibi yerlere ilan açıp satmayı düşündüm, normal fiyatı 30 liraydı ben 20 liradan satacaktım.

Eğer ki bu ürünleri ilana koyup 20 liradan satışa sunsaydım muhtemelen çok ucuz olduğu için soru işaretleri oluşacak ve rağbet görmeyecekti. :) 

Böyle düşünmeyi akıl ediyorsun da kazan'ın öldüğüne neden inanm.. yok bu o değildi, hah fiyatı 24-25 yazmayı neden akıl edemiyorsun.

Muadili 30 liraysa sen de 25 yaz. 😒

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Önümüzdeki ay bakım zamanı, bu sefer yağı PO dan alıcam PO marka 5 30.

İzlediğim youtube videoları ve eskişehirde tanıştığım yağ satıcısı bunda etkili oldu, castrol'un bir mandrake'liği kalmamış artık.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Sen foruma konu aç biz YAĞmalarız

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Önder Özcan yazdı:

Muadili 30 liraysa sen de 25 yaz.

Büyük resme odaklanalım sayın moderatörüm...

Şimdi 20 tane ilan da 5/30 yağ 30 tl iken, sen 20 de yazsan 25 de yazsan aynı sonuç çıkar ortaya. 29,50 tl yazsan farklı olur. Diğer ilanlar ile fiyatı aynı tutup kargo ücretsiz kazsan daha farklı olur.

Köksal Yılmaz yazdı:

Sen foruma konu aç biz YAĞmalarız

Yağın kargo ile gönderiminde şu aralar pürüzler var çözülürse belki olabilir.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Büyük resme odaklanalım sayın moderatörüm...

Şimdi 20 tane ilan da 5/30 yağ 30 tl iken, sen 20 de yazsan 25 de yazsan aynı sonuç çıkar ortaya. 29,50 tl yazsan farklı olur. Diğer ilanlar ile fiyatı aynı tutup kargo ücretsiz kazsan daha farklı olur.

Yağın kargo ile gönderiminde şu aralar pürüzler var çözülürse belki olabilir.

İşte işi bu kadar iyi biliyorsun hala cız yapıyorsun. 29,5 yap tamam. Bak üstüme gelme yatağına kesik at kafası koyarım 🐴

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Toptanı dururken perakendesi ile uğraşamam.

Ne o öyle 3-5 litre, rakam ile gelin bana :keyifli:

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Toptanı dururken perakendesi ile uğraşamam.

Ne o öyle 3-5 litre, rakam ile gelin bana :keyifli:

Sattığınız yağın markası nedir. 

Avatarı değişince anlayamadım petrolcü olduğuna. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Ali Darbaz yazdı:

Sattığınız yağın markası nedir. 

Petrol Ofisi

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

Ben de bixoin sampuandan süphelenmiştim, eczaneden aldıysanız sahte olmaz demişti.

bixenon diye okuyanlar beğensin.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

bixenon diye okuyanlar beğensin.

Ben birkeresinde Citroen C5'i Mehmet Özyurek diye okudum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Valla bende nerede i10 görsem aklıma @Ali Darbaz geliyor.

o iş piskolojik bendede var. i10 ve önder abinin C5 Ten görünce istemsizce yol veriyorum :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Valla bende nerede i10 görsem aklıma @Ali Darbaz geliyor.

Ali Gök yazdı:

o iş piskolojik bendede var. i10 ve önder abinin C5 Ten görünce istemsizce yol veriyorum :D

Bende i10 görsem şöförü inşallah erkekdir diyorum :( 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Bu motor yağı sahte olma ihtimali nedir. Kurumsal bir web sayfasından satılıyor

başka markada resmi distribütörün resmi bölge bayisin de bile şüpheli rakama ürünler oluyor. sitenin kurumsallığına ben bu şartlarda güvenmem, ayrıca sahtedir değildir tespiti de mümkün değil

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Yedek parça satan arkadaşım "Bi gün dükkana biri girdi abi uygun fiyatlı yağ ister misin ne marka isterseniz o marka kutusunda yağ getireyim " demiş . Popüler markaların sahtesi bol olur diye düşünüyorum Castrol Mobil gibi markalar ın sahtesi çok olur/olabilir

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Anıl Akca

Hepsiburada'dan almayın demesinde ki mantık ne acaba 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Anıl Akca yazdı:

İstasyonlardan alın, para dışarı gitmesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Anıl Akca yazdı:

Aldığı törpü geç gönderilmiş olabilir :D

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Anıl Akca
Önder Özcan yazdı:

İstasyonlardan alın, para dışarı gitmesin.

Bu arada Castrol Aytemiz ile de anlaşma sağlamış tabelalarına castrol logosu takmışlar raflarda castrol var hep 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...