İçeriğe Yönlendir

Sahte Motor Yağı Nasıl Anlaşılır?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Bu benim sahte sandığım motor yağı. Sekiz silindir videosu izledikten sonra benim motor yağının orjinal olduğunu anladım.. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Bu benim sahte sandığım motor yağı. Sekiz silindir videosu izledikten sonra benim motor yağının orjinal olduğunu anladım.. 

Rolex’in bir çakmaları var, rolex’ten daha iyi :) 

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Serkan Gülderen
Erkan Işık yazdı:

Serkan bey nasıl ayırt edecegiz 

abi çok profesyonel baskı ve kutu tasarımı yapmış adamlar. malesef ayırt etmek zor gibi, kutu içi hologramlı folyo kapağına kadar aynı yapmışlar. internette satılan castrollerin %80 i sahte demek oluyor bu videoya göre. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Püh Allah'ın cezaları. 😄 Bu yüzden kapımın önünden Castrol geçirmem. Onaylı satıcıdan Shell almaya devam

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Serkan Gülderen yazdı:

abi çok profesyonel baskı ve kutu tasarımı yapmış adamlar. malesef ayırt etmek zor gibi, kutu içi hologramlı folyo kapağına kadar aynı yapmışlar. internette satılan castrollerin %80 i sahte demek oluyor bu videoya göre. 

En son aldıgımda bosch bayisi 390 yedekparcacı 320 demişdi işi garantiye almak için bosch baysinden alacagız ozaman şansımız yok :((

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağrı Alaf yazdı:

Püh Allah'ın cezaları. 😄 Bu yüzden kapımın önünden Castrol geçirmem. Onaylı satıcıdan Shell almaya devam

Bp’den alın yağı. En garantisi bu galiba. Ama bp’nin kendi işlettiği yerden almak daha garanti olur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bp’den alın yağı. En garantisi bu galiba. Ama bp’nin kendi işlettiği yerden almak daha garanti olur

Bp de yapmışlar orada oda var tansu bey :)) bp ile castrol aynı yag sanırım yanlısım yoksa

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Erkan Işık yazdı:

Bp de yapmışlar orada oda var tansu bey :)) bp ile castrol aynı yag sanırım yanlısım yoksa

bp de var aynen 🤣

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Abi PTTAvm'de bir mağaza var Shell yetkilisi aldım bir sefer orjinal çıktı aynı yerden veya bildiğim Shell İstasyonlarından temin ediyorum. Shell markadan başka da kullanmak istemiyorum, 40 numarada HX8 diye bir gerçek var.

Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Zaten alışveriş sitelerinde neredeyse yarı fiyatına satılan yağlar var.

Castrol yağlarda sanırım kapağı açtıktan sonra, bidonun iç ağız kısmında seri no oluyordu, orijinal olup olmadığını oradan sorgulayabiliyorduk. Yanlış hatırlamıyorsam Castrol olması lazım.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Ben bir arkadaşa castrol alırken Luqi molly bayisi satıyor idi o zaman, Bidon yanından kapağa bakımca Bidon kapağında CASTROL yazısı oluyor üst ile alt aynı hizada olması lazımmış dedilerdi.

maslo-castrol-otlichit-poddelku.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bence de ana satış kanalı sadece online olan motullar da daha çok sahte çıkabilir

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Pejoya Total quartz aldım en son n11 den. Hem satıcısı direk bayisiiydi hem de gelince paketi epey inceledim. Orjinal olduğunu düşündüm.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Castrol'ün internet sitesinden yetkili satıcıya baktım direk gittim ordan aldım.

Sahte değildir herhalde 🤨

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Bekir Çelik yazdı:

Zaten alışveriş sitelerinde neredeyse yarı fiyatına satılan yağlar var.

Castrol yağlarda sanırım kapağı açtıktan sonra, bidonun iç ağız kısmında seri no oluyordu, orijinal olup olmadığını oradan sorgulayabiliyorduk. Yanlış hatırlamıyorsam Castrol olması lazım.

Lastikler de piyasadaki bir çok bayiden ucuz satılıyor internette. Mesece michelin internette 700 lira olan lastik bayide 1300 lira. Lastik de mi sahte :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mesece michelin internette 700 lira olan lastik bayide 1300 lira. Lastik de mi sahte

her mişlen mişlen değil rusu var fransızı var slovakı var var da var

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Alman yazıyor. İnternette zaten herkes sorgucu biliyorsunuz. Alman üretimi demiş. Yılın son çeyreği üretildi demiş. Hatta bayideki daha eski olabilir. 

benim o konuda tezim, farklı ithalat kanalları ile lastik getirilmiş. Veya çalıntı mal. Lastik depoları çok sık patlatılır

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile lastik fiyatları ayrı bir oynak aynı satıcıyı 1 ay takip ettim, %50 indirim le aldım genel rakama göre, garip garip işler

Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Çağlar Bayur yazdı:

Makbulu hangisi ???

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile lastik fiyatları ayrı bir oynak aynı satıcıyı 1 ay takip ettim, %50 indirim le aldım genel rakama göre, garip garip işler

Sadece lastik değil. İnternette her şeyin g… başı ayrı oynuyor. Bi ürünü alıyorum. Yarın 200 lira daha ucuz. Öbürsü gün 500 lira daha pahalı. Bu ne yaa

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Çağlar Bayur yazdı:

kormoran.. yarı fiyatına

Ben michelin sordum, ucuz alacak kadar zengin değiliz. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yunus Gökhan Ay yazdı:

Ben michelin sordum, ucuz alacak kadar zengin değiliz. 

sıfır araçta gelmişti onun harici hiç alamadık

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...