İçeriğe Yönlendir

Sahte Motor Yağı Nasıl Anlaşılır?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tahir İlter

Benzinlikler güvenilir gibi geliyor bu durumda veya opet, po gibi sahtesinin olma ihtimalinin düşük olduğu yağları tercih etmek mi lazim 

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Mustafa Yanar yazdı:

Liqui Moly satan gerçek distribütörü ise başka yağ satmıyor bildiğim kadarıyla, yoksa yağcıdan ne farkı kalır. 

Gerçek distribütörlük olarak bilemem ama luqi yağ ve malzemeleri, devox ürünleri, Castrol ise stand koymuş onuda satıyorlar... 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Talha Bilgi yazdı:

Gerçek distribütörlük olarak bilemem ama luqi yağ ve malzemeleri, devox ürünleri, Castrol ise stand koymuş onuda satıyorlar... 

Ben liquimolyturkey i tavsiye ederim, sizin dediğiniz satıcının ne olduğu net değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Mustafa Yanar yazdı:

Ben liquimolyturkey i tavsiye ederim, sizin dediğiniz satıcının ne olduğu net değil. 

haklısınız. Takitr sizin tabiki.  bizim konyada elimizin altında olunca sahibi ise araçlar konusunda bilgi sahibi olunca biz güvenerek gidip alıyoruz anlaşmalı servislerid e var. 

Yorum bağlantısı
Anıl Akca

Sadece internette yok sahte yağ satışı sanayide de bilerek veya bilmeden sahte filtre ve yağ satışı mevcut. Ozellikle cok bilinmis yağ markasi ve filtre markalarının sahteleri mevcut. Ben şahsen toyota aracım için Tem Toyota dan alıyorum.

Motul eco lite 5w30 JS Ashakashi filtre.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ali Darbaz

Arabaya sahte yağ koymuşlar sanırım. Motorun bizim Cruze ile aynı. Varyatörü bozulmuş tayzik subabına kadar tıkanmış.  Saçma bir ses çıkarıyor . Ayrca Nisa oto mikrofon kullanmaya başlamış :D

https://youtu.be/ODAZ4rq8HNM

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Shell Helix HX8,Ultra ve Mobil1 ESP serileri ile 3. yağ değişiminde sahte yağdan kalan yanıklar temizlenir kanısındayım. HX8 benim yağ kontrol çubuğunun ucunu bile parlatmıştı. Zira her 1 gram HX8 yağının %10.1'lik kısmı KOH(Potasyum Hidroksit)'dan oluşuyor.

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bir sonraki yağ değişiminde, bir miktar yağı boşaltıp içine yağ temizleme katkısı koyup biraz çalıştıracam. En iyi yap temizleme katkısını @Koray Demir bilir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

başka coğrafyada sanayilerde arızaya sebep arayıp portundan uyduran  profesörler yoktur, gözlerim yaşardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

başka coğrafyada sanayilerde arızaya sebep arayıp portundan uyduran  profesörler yoktur, gözlerim yaşardı.

Başka coğrafyada "sanayi" var mı? Workshop filan görmüştüm ama :nargile:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

Bir sonraki yağ değişiminde, bir miktar yağı boşaltıp içine yağ temizleme katkısı koyup biraz çalıştıracam. En iyi yap temizleme katkısını @Koray Demir bilir. 

ne gerek varki? iki kez yag degistirmen lazim en az. cevreye ve paraya yazik.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Castrol Edge ve Mobil ESP iyidir. 

Sahte yağ çok piyasada en çokta castrolün sahtesi var. Yağ katkısına karşıyım. Gerçi motora yapılan her türlü katkıya karşıyım. Performans düşerse eğer paraya kıyıp enjektör turbo bakımı ve dpf temizliği yaptırıp kafa rahat devam. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Dogan Arsiray yazdı:

Birçok markada durulamaya gerek olmadığına dair ibare var artık. Elbette sürekli kullanmamak lazım fakat 50000 de 1 veya yağ bakımları çok aksamış ise o çerçevede kullanılabilir. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ne sikayet var da gerek olsun? zaten omur boyu kirlenip degistirilen yag soz konusu. tam pazarlama basarisi bana gore. yag katilasacak donacak tikayacak duruma geldiyse bir sebeple, o motorun sokulmesi gerekir. bir sise kimyasal onu cozmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

Öyle değil. Şu an motordaki yağın birazı zamanla eksilecek. Ben son gün motora temizleme katkısı ekliycem.  30 dakika kullanıp tamircide boşaltıcam. 

Fazladan 5 litre yağ kullanmıycam. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Bu nedir gerçekten. Sahte yağın da bi adabı olur. Ya da şu merdiven altı katkılardan koydular

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Sahte yağ koymak ustacıkların da işine geliyor.  Hem satışından daha fazla kazanıyorlar hem de araç arıza yapınca tamir geliri oluyor 😄

Bizim pejoya özellikle kılavuzunda yazan motul 0-30 yağ buldum aldım. N11 den kendi bayisinden orjinal geldi. 

Son bakımda dikkat etmemiştim ancak ustacık 10-40 koymuş. Motor da bi garip çalışıyordu belki de bundandı. 

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu nedir gerçekten. Sahte yağın da bi adabı olur. Ya da şu merdiven altı katkılardan koydular

Vay arkadaş o katman nedir öyle, usta öyle demiş ama sahte yağ işi değil sanki. Bir ara aracının motoruna her türlü kimyasalı doldurup kullanan bir çılgın youtuber vardı onun arabası olmasın bu?

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
M. Asım Kahraman yazdı:

Vay arkadaş o katman nedir öyle, usta öyle demiş ama sahte yağ işi değil sanki. Bir ara aracının motoruna her türlü kimyasalı doldurup kullanan bir çılgın youtuber vardı onun arabası olmasın bu?

Siyah Zavallı Astra'dan mı bahsediyorsun ? :D 

// Bu başka bir şey, yapı değiştirmiş resmen. Sahte yağın bile bir oluru var çökelme desen değil resmen ısıdan slikonlaşmış bir malzeme. Her zaman Sertifikalı İnternet satıcılarından almaya gayret gösteririm.

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Çağrı Alaf yazdı:

Siyah Zavallı Astra'dan mı bahsediyorsun ? :D 

Buldum vicdansızı, bir videosunda Ford Ranger'a 11lt Bim ayçiçek yağı koyup 100km yol gitmiş. Astra'yı değişensiz boyasız fırsat aracı olarak okutmuş sanırım görünmüyor.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Anıl Akca
M. Asım Kahraman yazdı:

Buldum vicdansızı, bir videosunda Ford Ranger'a 11lt Bim ayçiçek yağı koyup 100km yol gitmiş. Astra'yı değişensiz boyasız fırsat aracı olarak okutmuş sanırım görünmüyor.

Şimdi ise 106. 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...