İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Turbo-Enjektör Sorunu ve Duman Atma

Enver Küçükdoğan

Recommended Posts

Serkan Toker

Arkadaslsr aracimin enjektor memeleri arizaliymi 1250 tl ye hallodu. Dort meme degisti yag degisti contalar ve iscilik.

Geçmiş olsun, otoyolda giderken mi kontağı kapattınız anlayamadım ? İyice kontrol ettirseydiniz, sonradan takılmış elektronik bir ürün var mı aracınızda ?

Yorum bağlantısı
Tuncay Çınar

Geçmiş olsun, otoyolda giderken mi kontağı kapattınız anlayamadım ? İyice kontrol ettirseydiniz, sonradan takılmış elektronik bir ürün var mı aracınızda ?

Serkan bey kartepeden donerken oldu araba cildirmiscasina gaz verdi. Emniyet seridine 90 100 arasi girdim hemen kontagi kapattim ama arabayi durdurdum kontak kapali araba halen tam gaz her sey offline motor online o halde vitesi 4 attim debriyaj salinca stop etti ama debriyaj aski kulagini yedik. Sonra cekici ile maslak oto sanayi 1700 tlye patladi. Simdide abs isigi yandi bilgisayara baglattim sol arka abs sensoru ariza veriyor. Servis ise abs beynini degistirmemiz gerekiyor diyor anlamadim

Geçmiş olsun, ucuz kurtarmışsın resmen...

Tesekkur ederim ali bey allah korudu yoldan gecenlerde durdular allah razi olsun onlardan da.
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Hasan İnalpulat

s.a hayırlı günler, Hayırlı Ramazanlar.. 

2008 model aracım 174.00 km dayandı ve artık turbo ötmeye başladı her ne kadar çekişten düştüğünü hissetmesem de içimde bir tereddüt bir şey olacak diye. 

Yakinen ford yedek parça satan tanıdığım birisinin 2 önerisi var bunalr hakkında bilgi alabilirmiyim.

kkk marka 750 tl 

egts marka 450 tl

her iki markada garantili.

önerilieriniz benim için önemlidir.

Yorum bağlantısı
Oğuz Tiryaki

Sani bey'e katılıyorum kesinlikle orijinal garret öneririm. Geçen arkadaşım fiyat uygun diye başka marka aldı oda garantiliydi fakat orijinal inin keyfini alamadı tekrar kendi orijinal garret turbo sunu revize edip onu kullanıyor. Revize işlemini ege turbo  İzmir firmasıydı yanlış hatırlamıyorsam oraya yaptırdı memnun kaldı.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Sıfır orjinal 780 tl ise 400 tl verip revizyon yaptırmak ne kadar mantikli olur

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Garret alın, turbo tamirinide unutun, ucuz olabilir ama asla ve asla sıfır Turbo yerini tutmaz, Turbo sıfır alınır:

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Revizyon ve diğer yan sanayi çinli turbolardan randuman alamazsınız hiçbir zaman. Sizin aracın orjinali garret'tir ve hiç riske girmeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Hayırlı ramazanlar..

Turbo ötmesi ile alakalı kesin net bir km verilmez. 10.000km de tamamen dağılabilir.. 50.000km'de.

Güvendiğiniz bir yerde, referansı olan biryerden orjinal turbonuzu revizyon yaptırabilirsiniz. Bunda risk vardır... Risk almayıp, komple sıfır turbo öneririm lakin sizin bahsettiğiniz markalar değil. Orjinall garret almanız gerekmekte. Başka bir markayı aklınızdan bile geçirmeyin..

tarihinde İ.Göksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

fisliyorsa hortumlardan birinde delik-yirtik vardir ya da hortum yerinden cikmis tam oturmamistir büyük ihtimalle. 

Yorum bağlantısı
Hasan İnalpulat

Ford'un orjinali Garrett'tir. Ona da bakmanızı öneririm.

İstanbul da önerebileciğiniz yer var mıdır?

Sani bey'e katılıyorum kesinlikle orijinal garret öneririm. Geçen arkadaşım fiyat uygun diye başka marka aldı oda garantiliydi fakat orijinal inin keyfini alamadı tekrar kendi orijinal garret turbo sunu revize edip onu kullanıyor. Revize işlemini ege turbo  İzmir firmasıydı yanlış hatırlamıyorsam oraya yaptırdı memnun kaldı.

Revize etmesi halinde memnuniyet derecesi nasıl..

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

s.a Hayırlı Ramazanlar.. 

Aracımın turbosu ötmeye daha doğrusu fısıldamaya başladı... yaptıran, tavsiyesi olan arkadaşlar önerileriniz benim için çok önemlidir.

aracım şu an 174,058 km dedir.

kkk ve egts diye iki marka turbo önerisi geldi...

Çekişte problem yoksa duman atma yoksa bence çok dert etmeyin sesi. 174bin kilometre düzgün bakılmış bir fiesta için hiç birşey değil. Ancak arkadaşların dediği gibi hortumda yırtık olduğu zaman çok ses yapar ve çekiş çok düşer.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Servis ne takiyormus peki madem dunyada yoksa? Neptunden mi getiriyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan İnalpulat

Servis ne takiyormus peki madem dunyada yoksa? Neptunden mi getiriyorlar

bu gibi soru lar yer almaya başladı kafamda. ben de anlam veremiyorum.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Servise bi turbo fiyati sorun 2000 tl gibi bir fiyati vardi. Life card varsa yaşa göre indirimde yapiliyor

Yorum bağlantısı
Hasan İnalpulat

Çekişte problem yoksa duman atma yoksa bence çok dert etmeyin sesi. 174bin kilometre düzgün bakılmış bir fiesta için hiç birşey değil. Ancak arkadaşların dediği gibi hortumda yırtık olduğu zaman çok ses yapar ve çekiş çok düşer.

duman atma vites geçişlerinde hafif var. turbocuya götürdüm onlara kalsa öldük bitti arabayı çöpe at halbuki araç bakımları 6 000 km yapılmakta. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

http://www.turboakden.com/web_15009_1/entitialfocus.aspx?primary_id=6858&target=categorial1&type=376&detail=single

http://www.guventurbo.com/MainPage/?LanguageID=1

duman atma vites geçişlerinde hafif var. turbocuya götürdüm onlara kalsa öldük bitti arabayı çöpe at halbuki araç bakımları 6 000 km yapılmakta. 

Tek konudan devam edelim lütfen.

Yorum bağlantısı
Oğuz Tiryaki

İstanbul da önerebileciğiniz yer var mıdır?

Revize etmesi halinde memnuniyet derecesi nasıl..

şuan için sıkıntı problemi yok memnun eskisi gibi diyor turbom, yukarıda konuda geçtiği gibi sıfır almakta mantıklıdır bence 

Yorum bağlantısı
Hasan İnalpulat

yok hocam gidişde vs bir problem yok turbocu ya gösterdim ısınıyor vs. dedi hayırlısı bakalım kaldık bir ikilemde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...