İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Turbo-Enjektör Sorunu ve Duman Atma

Enver Küçükdoğan

Recommended Posts

1.4 tdci aslında üzerinde oynanmaya çok daha yatkin ama iyi bir bütçe şart.

Turbo enjektor intercooler komple oynanıp ona göre yazılım uygulaması da şart.

Ankarada var yapılan bir araç 170hp civarında bol dumanlı :)

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

1.4 tdci'te herhangi bir oynama sokaga atilan paradan baska bisey degildir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

1.4 tdci'te herhangi bir oynama sokaga atilan paradan baska bisey degildir.

Yine yanlışsın bune yahu :) 1.3 mjet interkulu tak, yazılım at iş bitsin, motor alt kısmı zaten 1.6 ile aynı, dayanımda sorun yok, interkul 250 tl. yazılımda o civarda, ee daha ne olsun, idare ediyor işte, ha bu arada 1.4 de 1.6 kağnı, yazıksa Ford a harcanan paraya yazık dede olsun, adam gibi giden araba yok gibi Ford da :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

Süha abi 1.6 tdci fiestaya yaptı. yaptı ancak olmadı. focus turbosu taktı. enjektörler değşti. turbo değişti ancak olmadı. olmayışının sebebi ise; fiesta da sabit geometrili, focus da değişken geometrili turbo olmasıymış. bu konuda Süha abinin deneyimlerinden faydalanabilrsiniz.

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin
(düzenlendi)

Yanlis anladiniz. 1.4 Tdci'e karsi kotu dusuncem yok. Sadece bu motora herhangi bir tuning yapilmasinin anlami yok, boyle islemler icin yanlis motor demek istedim. 1.4 tdci'ye yapilacak en basarili modifiye satip yerine 1.6 tdci almak. 

Süha abi 1.6 tdci fiestaya yaptı. yaptı ancak olmadı. focus turbosu taktı. enjektörler değşti. turbo değişti ancak olmadı. olmayışının sebebi ise; fiesta da sabit geometrili, focus da değişken geometrili turbo olmasıymış. bu konuda Süha abinin deneyimlerinden faydalanabilrsiniz.

Sabit ve degisken turbo geometrisinin model ile degilde versiyon ile alakali. 90 hp'lik 1.6 tdci'lerde sabit geometrili turbo, 109 hp'lik versiyonlarda ise degisken geometrili turbo kullaniliyor.

tarihinde Gürçay Hüseyin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Yine yanlışsın bune yahu :) 1.3 mjet interkulu tak, yazılım at iş bitsin, motor alt kısmı zaten 1.6 ile aynı, dayanımda sorun yok, interkul 250 tl. yazılımda o civarda, ee daha ne olsun, idare ediyor işte, ha bu arada 1.4 de 1.6 kağnı, yazıksa Ford a harcanan paraya yazık dede olsun, adam gibi giden araba yok gibi Ford da :)

Ali abi oldu mu o laf hic simdi ?? MONDEO nedir gitmiyor mu simdi mondeo cik cik cik kınıyoruz seni
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali abi oldu mu o laf hic simdi ?? MONDEO nedir gitmiyor mu simdi mondeo cik cik cik kınıyoruz seni

Intercoller tak gt2260 turbo gir guzel bir duzboru downpipe hard bir yazilim yaptir enjektor degerlerini biraz actir 3 5 ay gezin sonra aracinizi satin :D deneyimlerimizin tek aciklamasi budur bu yolda kolay gelsin size

Arabayı öldür demedik, ne o dev gibi turbo, kasapmıyız biz :) Fiesta da bastınmı biraz rahat hızlansın yeter, başka şey istemiyoruz zaten, ne bekliyorsunki küçücük arabadan, demi ama  :D

Mondeo 2.0 tdci ise idare eder, gitme derken 0-100 7 sn. altı olursa anca gitmeye başlar bana göre, Ford da adam gibi araba yok derken bunu kastettim, yoksa 2.5 ekoboostta var, ama o motora o güç az ayrı, alacak olsam şuan sadece S-max alırıdım, hem ihtiyaç hemde milleti şaşırtmak  için mesela...

Yorum bağlantısı

Illaki birinde patlıycak :D

Hiç etik değil :) galeri kosak tan araba alınmaz [emoji14]

Enjektör buyumedikce sakat o iş :) 06 eyz plaka fiestayi arastir ciddi emek var sağlıklı yürüyor makine :) elbet o da bir gün patlar ama daha uzun vadede. Enjektorler 2 ayda o kadar açılmaya karşı hemen isemeye başlamaz :)

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Arabayı öldür demedik, ne o dev gibi turbo, kasapmıyız biz :) Fiesta da bastınmı biraz rahat hızlansın yeter, başka şey istemiyoruz zaten, ne bekliyorsunki küçücük arabadan, demi ama :D

Mondeo 2.0 tdci ise idare eder, gitme derken 0-100 7 sn. altı olursa anca gitmeye başlar bana göre, Ford da adam gibi araba yok derken bunu kastettim, yoksa 2.5 ekoboostta var, ama o motora o güç az ayrı, alacak olsam şuan sadece S-max alırıdım, hem ihtiyaç hemde milleti şaşırtmak için mesela...

Ölmez be abi 3 5 ay gidiyor bu dediklerimle :D konu hiz ise 2.5 mondeo 2.0 tdci mondeo ama görüntü dersen suan tek hayalim 2015 mondeo abi Allah gönlüne göre versin hayırlısı olsun senin icin☺

Hiç etik değil :) galeri kosak tan araba alınmaz [emoji14]

Enjektör buyumedikce sakat o iş :) 06 eyz plaka fiestayi arastir ciddi emek var sağlıklı yürüyor makine :) elbet o da bir gün patlar ama daha uzun vadede. Enjektorler 2 ayda o kadar açılmaya karşı hemen isemeye başlamaz :)

Galeri Koşak arabalari genellikle orjinaldir patlamaz ahaha
Yorum bağlantısı

Ölmez be abi 3 5 ay gidiyor bu dediklerimle :D konu hiz ise 2.5 mondeo 2.0 tdci mondeo ama görüntü dersen suan tek hayalim 2015 mondeo abi Allah gönlüne göre versin hayırlısı olsun senin icin☺

Galeri Koşak arabalari genellikle orjinaldir patlamaz ahaha

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Yurumustu :) sonra? :D

Sattik halada ayni sekilde yürüyor :D sadece 1 kere turbo pal egdi okadar oda alan arkadasin buz gibi havada ilk mars sonra dip gaz gitmesinden kaynaklanan bir problemdi :)
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İlker Kaya

Turbo büyüttük diyelim turbo lag oluşcak ee sonra buna yazılım geliştirilcek.Bu yapıya uycak yeni ekipmanlar alıncak falan harcı borcunu kurtarmıcak kısacası.İntercoler olmayan araçta turbo büyütmekte neyin nesi  :) Senin ilacın güzel bir yazılım sadece memnun eder  : :good1: Macera arama.  :yes:

Sayın onur bulut kardeşim macera arama demişsin ama aracını modifiye etmek zaten bir macera değilmidir  :shok: Yazılım intercooler vs konularda sıkıntım yok şuan zaten aracımda yazılım var ama pek hoşuma gitmiyor.Sadece fikirlerinizi almak istemiştim macera arama vs kullanman pek hoşuma gitmedi. :i-ih:

İyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

+1

1.6 tdci olsa oynamaya daha müsait ama 1.4 tdci bence çok kötü bir motor bu işler için

1.4 tdci aslında üzerinde oynanmaya çok daha yatkin ama iyi bir bütçe şart.

Turbo enjektor intercooler komple oynanıp ona göre yazılım uygulaması da şart.

Ankarada var yapılan bir araç 170hp civarında bol dumanlı :)

170hp denilen 1.4tdci ın hiç kadranının göründüğü bir hızlanma vidyo su var mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

+1

1.6 tdci olsa oynamaya daha müsait ama 1.4 tdci bence çok kötü bir motor bu işler için

170hp denilen 1.4tdci ın hiç kadranının göründüğü bir hızlanma vidyo su var mı ?

Kadran koymamış abi hiç scirocco ile rolling vardı
Yorum bağlantısı
Misafir

Tek o var sanırım

Bir kaç tane de uzaktan çekilmiş gece videolar var başka araclarla :) neyse zaten yapılan araç ile ilgili düşüncelerim konusunda da artık aynı düşünmüyorum bi ara anlatırım abi ;)
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bir kaç tane de uzaktan çekilmiş gece videolar var başka araclarla :) neyse zaten yapılan araç ile ilgili düşüncelerim konusunda da artık aynı düşünmüyorum bi ara anlatırım abi ;)

Bizi kendi araçlarımız bağlar :)

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Sayın onur bulut kardeşim macera arama demişsin ama aracını modifiye etmek zaten bir macera değilmidir  :shok: Yazılım intercooler vs konularda sıkıntım yok şuan zaten aracımda yazılım var ama pek hoşuma gitmiyor.Sadece fikirlerinizi almak istemiştim macera arama vs kullanman pek hoşuma gitmedi. :i-ih:

İyi forumlar.

Kardeşim bütçen varsa yap konusunuda burdan aç takip edelim.Modifiye yapmak macera değil zevk işidir.Yazılım intercoler konusunda sıkıntım yok demişsin neyi kastettin anlamadım ? Araçta yazılım ve intercoler uygulumasımı var ? 1.4 68 Hp motordan ne bekliyosunki hoşuna gitmediyse macera arama demem macera ara o zaman :)
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tolga Efe

Kardeşim senin suan kafandaki soru işaretlerinin düşündüklerinin hepsini ben aracıma yaptım daha önce fotografları ile paylaşmıştım forumda

öncelikle 68bg 1.4 tdci araç ile harcanan paraya yazık vb gibi düşünen arkadaşlara imkanı olsa herkes yüksek motor hacimli araçlara biner buradaki amaç elindeki fark olan araç ile nasıl keyif alınır nasıl tatmin edilir

ben böyle düşünerek aracımı topladım kendi segmentinde bir çok araç ilede yürüyorum keyif de veriyor

Yapabilceklerine gelirsek

orta düzey iyi bir yazılım

downpipe ve cutout

k&n kutu içi filitre

enjektörlerinin memelerini italyan fırad marka ile değiştirebilirsin yakıt değeri 32gr dam 50 gr a kadar yükselmiş olacak.

turbo da aracın üzerinde KKK marka orjinal turbo varsa şanslısın harika bir turbo sadece turbo tamir takımını clio megane tamir takımı ile değiştirince süper sonuç elde ediliyor

bunları uyguladıktan sonra cok keyifli bir araç olacak ve cok ciddi para harcamamış olacaksın en güzelide kendi segmentindeki bir çok araç ile trafikte oynayacaksın o herşeye bedel zaten :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tuncay Çınar

Arkadaşlar merhaba,

2007 fiestam var 1.4tdci ve bugün çok talihsiz bir olay oldu. Ailecek Kartepe ye gittik giderken motorda bir çınlama sesi geldi fazla önemsemedim sanziman zannettim. Kartepeden donuse gecdim sol seritten 100-110 arasi geliyorum gultepe dinlenme tesislerini tirmanirken tam tepede motordan ve egzozdan beyaz duman alabildigine motor son gaz devir 6000 araba birden cildirdi kontagi kapattim motor halen son gaz calisiyor anlamadim sagimdaki tir hemen yavasladi yol verdi hemen emniyet seridine girdim durdum 2nci vitese attim oyle stop ettirdim. Hanim kaynana cocuk hemen disari cikardim baslarim arabasina dedim yol yardimi aradim cevap yok yoldan gecenler durdu allah razi olsun hepsinden. Çekici tesaduf geciyordu adapazarina dogru karsi seritten dondu geldi. Yildiz yol yardim izmit, istanbul maslak oto sanayiye 450 tl ye geldik. Araba su anda ustanin dukkaninin onunde bakalim masraf ne cikacak sizce nedir bu problem basina boyle bir olay gelen varmi saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Onur Doyuran

2005 fiesta im turbosunu yeni degistirdim. 2 sefer yan sanayi aldim 450 tl ye olmadi. Ayni firma alman mali orjinal yollado 900 tl ye ve sorun kalmadi.

Yorum bağlantısı
Tuncay Çınar

Arkadaslsr aracimin enjektor memeleri arizaliymi 1250 tl ye hallodu. Dort meme degisti yag degisti contalar ve iscilik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun, ucuz kurtarmışsın resmen...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...