İçeriğe Yönlendir

Kara Kartal (E200 Elegance Kompressor W211)

Engin Deniz

Recommended Posts

Önder Özcan

Ne 130 usd ı ya? 800 liraya yakin para. Cihaz zaten 2000 lira, kutidan optik kablo cikiyo diyorum. Orjinal teyplerin soketleri standarttir bence? Sendeki neyse bendeki de odur? Degilmidir? Benim orjinal tryp evde, bi resim cekeyim en iyisi.

Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Ne 130 usd ı ya? 800 liraya yakin para. Cihaz zaten 2000 lira, kutidan optik kablo cikiyo diyorum. Orjinal teyplerin soketleri standarttir bence? Sendeki neyse bendeki de odur? Degilmidir? Benim orjinal tryp evde, bi resim cekeyim en iyisi.
Abi cihaz sökülüp soketlere bakılacak. Seninki optik değilse içinden çıkan kablolar uyuyor. Optikse (ki büyük ihtimalle optik) dönüştürücü olmadan anfi devre dışı kalıyor. Başka forumlarda da aynı şekilde yazılmış.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Anfi isin icine girince olay degisti. Sende bagajda anfi mi var. Bende yok, ama kablolarim optikti, kutudan her iki cesit kablo cikti, optike uygun olani kullandilar. Digeri bende.ea02eb84407f3292ced8f92916327af0.jpgf6313603c3f4674be005682793742dcf.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Bu düğmeler nedir arkadaşlar? Sanırım alan kişi opsiyon listesinde ne varsa koydurmuş. Özellikle klima altındaki kafalık hareket şeyini hep merak ediyorum

kCU33I.jpeg

C0Qi9n.jpeg

FmCjgk.jpeg

@Furkan Avcı

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Bu araç Belçika'da sanırım. Fiyat 10.000 €.

Bu düğmeler nedir arkadaşlar? Sanırım alan kişi opsiyon listesinde ne varsa koydurmuş. Özellikle klima altındaki kafalık hareket şeyini hep merak ediyorum

Kafalık hareketin çok bi esprisi yok, manuel kaldırıyorsun kafalığı, basınca atıyor geriye.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

FmCjgk.jpeg

Bu direksiyon ayar ve ısıtması sanırım

Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Bu direksiyon ayar ve ısıtması sanırım
Evet.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@Furkan Avcı

kCU33I.jpeg

Bu resimde en üst solda ki arka camdaki perdeyi inidirip kaldırır, yanındaki geri giderken görmede sıkıntı yaşıyorsan kalkık durumda olan arka koltuktaki kafalıkları indirir.

vitesin önüne doğru sağ ve solu okuyamadım

sol taraftaki distronic mesafe kontrolü ve ayarı,

vitesin altındaki düğmeler Airmatic ayarları, soldaki aracı yükseltmeye(çamurlu, bozuk yolda vs işe yarar, ben garaja girerken sürtmesin diye kullanıyorum :D) , yanındaki süspansiyon sertlik ayarı, konfor/spor

2. resim masajlı koltuğun masaj ayarı

3. resim direksiyon ayarı ve ısıtması.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu düğmeler nedir arkadaşlar? Sanırım alan kişi opsiyon listesinde ne varsa koydurmuş. 

@Furkan Avcı

Mercedesde opsiyon listesi hayal gücünüz ile sınırlı. :) Yeterki paradan konuşun :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu resimde en üst solda ki arka camdaki perdeyi inidirip kaldırır, yanındaki geri giderken görmede sıkıntı yaşıyorsan kalkık durumda olan arka koltuktaki kafalıkları indirir.
vitesin önüne doğru sağ ve solu okuyamadım
sol taraftaki distronic mesafe kontrolü ve ayarı,
vitesin altındaki düğmeler Airmatic ayarları, soldaki aracı yükseltmeye(çamurlu, bozuk yolda vs işe yarar, ben garaja girerken sürtmesin diye kullanıyorum [emoji3]) , yanındaki süspansiyon sertlik ayarı, konfor/spor
2. resim masajlı koltuğun masaj ayarı
3. resim direksiyon ayarı ve ısıtması.

Hiçbiri de alışık olduğumuz şeyler değil.
Bir otomobil forumunda olmasak ağzımız açık, donup kalacağız.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hiçbiri de alışık olduğumuz şeyler değil.
Bir otomobil forumunda olmasak ağzımız açık, donup kalacağız.

Moralimizi bozuyorlar🥺 Geri giderken kafalik indirme nedir..  Seviyeyi Arşa cikarmanin ne anlami var ki🥺

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Arkada çok konuşan varsa korkutmak için de kullanılabilir [emoji41]

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Engin Deniz yazdı:

Arkada çok konuşan varsa korkutmak için de kullanılabilir emoji41.png

Seninki de indiriyor mu ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Önder Özcan yazdı:

Cihazın siparişini verdim, yarın buradaki iş ortağına gelecek. Büyük ihtimalle hafta sonu montajı olur. Bakalım nasıl olacak 🤔

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Ne olarak sipariş verdin. Cihaz artı ilave kablo mu?
Evet abi, hafta sonu söktük, optik kablo var, montajı yapacak kişide tanıdık. Dönüştürücüsüz olmaz bineceksen al dedi. Aldık bakalım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Alpay Sumer yazdı:

Geri giderken kafalik indirme nedir.

1 defa ihtiyacım oldu de arabaya yakacam :D 

belli bir noktadan sonrası boş donanım benim gözümde hiçbirini kullanmıyor kimse

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Gök yazdı:

1 defa ihtiyacım oldu de arabaya yakacam :D 

belli bir noktadan sonrası boş donanım benim gözümde hiçbirini kullanmıyor kimse

Düüüüuttt yanlış bilgi. Ben mesela arkada yolcu yokken daima kafalıklar inik kullanıyorum. Özellikle ortadaki kalkık olunca görüş kısıtlı (tüm arabalarda aynı). Faydası var. 😉

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Önder Özcan yazdı:

Düüüüuttt yanlış bilgi. Ben mesela arkada yolcu yokken daima kafalıklar inik kullanıyorum. Özellikle ortadaki kalkık olunca görüş kısıtlı (tüm arabalarda aynı). Faydası var. 😉

peki geri vitesten 1 e takinca yerine geliyor mu?🤔

Yorum bağlantısı
Engin Deniz
peki geri vitesten 1 e takinca yerine geliyor mu?[emoji848]
Yok kaldırma manuel malesef [emoji849]
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Önder Özcan yazdı:

😭

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Alpay Sumer yazdı:

Hayır, kafalıkları elle- manuel kaldırıyorsun. Yani zahmetli bir iş ayrıca :)  Düğmeye basınca kendi iniyor ama orada kaldırıyor, birisi kaldırana kadar.

(Geri vitesle de ilgili değil, isteğe bağlı, düğme ile iniyor)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

yahu gören kırkayak axcor la geri geri gidiyor sanır :D 

kamera var ayna var park sensörü var üzerine yetmeyip kafalık indirme donanımına mı ihtiyaç duyuyorsunuz 🤣

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Gök yazdı:

yahu gören kırkayak axcor la geri geri gidiyor sanır :D 

kamera var ayna var park sensörü var üzerine yetmeyip kafalık indirme donanımına mı ihtiyaç duyuyorsunuz 🤣

Hic oyle deme.. Bende olsa habire kullanirdim🤭 Hatta arkadaki yolculara seslenir lutfen elde n ele kafalilklari duzeltelim derdim😄

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...