İçeriğe Yönlendir

4x4 Arayışı Başladı Maksimum Bütçe 55 Bin

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu
Osman Yüksel yazdı:

"Bana kalırsa 55" civarına alınabilecek en iyi 4x4 2004-2005 model subaru forester 2.0 XT modelidir. 

forester güzel bir araç ancak bana pek jip gibi gelmiyor daha çok sw kasa otomobil gibi belki ben abartıyorum ama ne bileyim bana öyle geliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

forester güzel bir araç ancak bana pek jip gibi gelmiyor daha çok sw kasa otomobil gibi belki ben abartıyorum ama ne bileyim bana öyle geliyor. 

Sw mi :) 

images?q=tbn:ANd9GcSl0RluTV739tzk-dLz-Qi

4x4 konusunda hem liderliğe oynar hem de yürütme maliyeti ve dayanıklılık konusunda amerikan ve ingilizlerden birkaç gömlek üstündür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Bi ara bunlara takmıştım kafayı. Ama derdi tasası varmı bilmiyorum. 02ed27d63c9269653e2854ef4e387063.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sw mi :) 

images?q=tbn:ANd9GcSl0RluTV739tzk-dLz-Qi

4x4 konusunda hem liderliğe oynar hem de yürütme maliyeti ve dayanıklılık konusunda amerikan ve ingilizlerden birkaç gömlek üstündür. 

bu kasa biraz modelli galiba benim bütçemin yettiği 2002  - 2004 arası kasalar onlarda https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-subaru-subaru-forester-hastasina-739955836/detay yan görünüm sw otomobil gibi :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bir arkadaşımda vardı bunlardan kullandım, güzel hoş araba ama altı diğer suvlar kadar yüksek değil, yazın bununla gittiğin yere kangoo ile gelirler, lpg de yakıtı düşüktür, sürüşü filan keyifli ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

bu kasa biraz modelli galiba benim bütçemin yettiği 2002  - 2004 arası kasalar onlarda https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-subaru-subaru-forester-hastasina-739955836/detay yan görünüm sw otomobil gibi :) 

O foto 2004 olması lazım. Yani eğer off road değilse bence yeterli. Nadir olarak acaba altı değer mi diyorsunuz. Tabi ki kafa tamamen rahat olsun her yere girip çıkayım aracı değil. Ama bu sayede ve motorun (Ağırlık merkezinin) boxer olup yere yakın olması sayesinde asfaltta çok daha iyi sonuçlar çıkarıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

motor gücü, turbo olmayanlarda yeterli gelmeyecektir. ancak kışın filan müthiş bunlar. amarigada subaru legacy deneyimlemiştik. süper.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sakat araç, direksiz kapıları nedeniyle fitilleri çok çok önemli, parçaları fena halde uçuk, hele ki lpg vs varsa piston yuvaları kesin yumurta şeklini almıştır. 

Geri kalan çekiş sistemi. Ona laf eden taş olur 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu tur araçlarda maliyet düşünülürse üzüntü olabilir.

suzukiler nisbeten altından kalkılabilen araçlar subaru sürekli sorun... bence..

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Sakat araç, direksiz kapıları nedeniyle fitilleri çok çok önemli, parçaları fena halde uçuk, hele ki lpg vs varsa piston yuvaları kesin yumurta şeklini almıştır. 

Geri kalan çekiş sistemi. Ona laf eden taş olur 

Diğer markalarla karşılaştırıldığında hiç de pahalı değil. Yan sanayisi pek yok. Zaten olmuyor da. Ama orijinal parça japon sağlamlığında. Fabrikasyon gibi oluyor. 

ben florya’daki beka servise çok gidiyorum. Hem subaru satış-servis hem mazda servis. Subaru parçaları ile vw parçaları arasında fiyat farkı yok.

amerikan araçlarından daha mı pahalı parçası? Grandvoyager bakarken demiştin, motorunu yaptırmak diğerleri gibi değil. Çok pahalı olur diye. 

subaru da diğerleri gibi lpg’de zarar görebiliyor. Çoğu da yanlış montaj ve ayarsızlık. Çoook kullanıcı var. Lpg’de yıllardır biniyor. Özellikle euro5 öncesi motorlar taş gibi. 

eğer düşünülen amerikan’sa subaru çok daha ucuza binilir bence. 

Yani anlayamıyorum. Amerikan, sorunlu ingiliz araçlar kötülenmiyor ama amerikalıların bile tercih ettiği subaru daha çok kötüleniyor. Yapmayın abiler. Amerikan araçları dayanıklı olaydı, amerikada Japon araçlar tercih edilmezdi

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Diğer markalarla karşılaştırıldığında hiç de pahalı değil. 

Hava akışmetre. Oem olmayınca motoru tereyağı gibi eritiyor. Orjinali 1500 tl üzerinde. Başka parça yazmaya gerek yok bence. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Hava akışmetre. Oem olmayınca motoru tereyağı gibi eritiyor. Orjinali 1500 tl üzerinde. Başka parça yazmaya gerek yok bence. 

Abi gözünü seveyim. Golfün o2 sensörü 1800+kdv serviste. Geçen sene hemde. Subaru da aynı. Servislerde ucuz ne var ki?

ha dersen yan sanayi bulamazsın, servise Mecbur kalırsın,  ona tamam derim. Ama iş servise binence diğerlerinden farkı yok. Kaldı ki subarusa değişen parça çok daha uzun ömürlü. Japon tasarrufu diyoruz buna. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Lpg var mı yok mu onu de kafi 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Abi gözünü seveyim. Golfün o2 sensörü 1800+kdv 

Hangi seri golf. Bakayım servis liste rakamına. 

4bin civarı idi bir ara da. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

Lpg var mı yok mu onu de kafi 

Hangi seri golf. Bakayım servis liste rakamına. 

4bin civarı idi bir ara da. 

Bazen öyle kastamonu usulü parça çıkar ama VW de parçalar alınabilir rakamlar yine de. Ve dışarıya da parça satışı mevcut. Gidip parçayı ustanız servisten alabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Burda benm bakacağım yedek parçalar şunlardır ve forester (atmosferik 2.0) almaktan bu nedenle vazgeçtimdi. 

1- Fren diskleri

2- Ön far

Servet Aydın yazdı:

Yer çekimi kanunu subaru için dezavantaj. Bunu bilen boksör motor almaz 

iki senede bir ters yüz etsek bişeyleri? :) :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Yağlama mı dezavantaj?
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

Burda benm bakacağım yedek parçalar şunlardır ve forester (atmosferik 2.0) almaktan bu nedenle vazgeçtimdi. 

1- Fren diskleri

2- Ön far

iki senede bir ters yüz etsek bişeyleri? :) :)

Mantıklı valla 

Evren Erakçora yazdı:
Servet Aydın yazdı:

Yağlama mı dezavantaj?

Piston ve yatakları alttan aşınıyor. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

🤐

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

eski mesai arkadaşımız subarucu, forester alacaktım, biraz muabbet ettik... almadıydım

Halil Gümüş yazdı:

2.8 diesel makina hangi markanındı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Gerçekten 4x4 düşünen var ise öneriler:

1- suzuki 2009 öncesi grand vitara

2- yer problemi yoksa jimny

3- defender

4- lada niva

5- jeep 3.7 ler

6- Daihatsu terios

7- Freelander 1 temiz yahut 2

Şu an 4x4 alacak olsam ilk yapacak olduğum normal bir aracımın olduğundan emin olmak olur. Halihazırda da o durumdayım. rıfkı mevcut. son hızı dışında çok tatmin edici. Sırd bu nedenle defender'a geçmeyi düşündüm çok düşünüyorum da. 

suya girmek ve kayadan düşmek enteresan işler. Bunların haricindeki 4x4 aktiviteleri iyi. Ama su ve kaya ile uğraşılacaksa mutlaka bütçe uygun, ve ayrı bir araç olmalı. Mutlaka kırılacak sorun çıkacaktır. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Şu an 4x4 alacak olsam i

bir LR1 kullandım hocam acaip değşik hisler kapladı içimi, midibüse giriyorduk çaprazdan :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...