İçeriğe Yönlendir

2020 ile Nakit Hayata Geri Dönüyoruz

Ali Darbaz

Recommended Posts

Doğan Arşiray

yeni gosterge paneli filan aramasin da vurdurunca. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

yeni gosterge paneli filan aramasin da vurdurunca. 

Benim araba Amerigan arabası. Apollo 13 gibi elektrik sistemi var. Dün kontak kapalı test yaptım. 6 hoparlörlü ses sitemiyle yarım saat müzik dinledim. Müzik ve far açık iken kontak açtım. Araba marş verdi ve çalıştı . Fakat aracın kliması devre dışı kaldı.  2 dakika sonra elektrik seviyesi normale dönünce ancak devreye girdi. :D Bu durum servis manualinde var. Arabanın aküsü düşük voltajda iken yük korumasına tabi oluyor sistemler. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Benim araba Amerigan arabası. Apollo 13 gibi elektrik sistemi var. Dün kontak kapalı test yaptım. 6 hoparlörlü ses sitemiyle yarım saat müzik dinledim. Müzik ve far açık iken kontak açtım. Araba marş verdi ve çalıştı . Fakat aracın kliması devre dışı kaldı.  2 dakika sonra elektrik seviyesi normale dönünce ancak devreye girdi. :D Bu durum servis manualinde var. Arabanın aküsü düşük voltajda iken yük korumasına tabi oluyor sistemler. 

Amerikan arabası? :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Amerikan arabası? :) 

😛 amerigan 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba ,

Bankanın verdiği teşekur mesajına istinaden 12 aylık vadeli aldığım krediyide kapatmış oldum. Evin kredisi dışında ödenecek kredi borcum kalmadı. 

Şimdi, karı koca bu ay sonunda itibaren devasa büyüklükteki esnek hesap borçlarımızı kapatmak için çalışmaya başlıyacaz. Esnek hesap borcunun kapanması en az 3 ay sürecek. Tabi yapılan planın dışına çıkmaz isek. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

evasa büyüklükteki esnek hesap

15 bin falan herhalde 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

15 bin falan herhalde 

19000

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

19000

Maşallah abi iyi maaş alıyonuz Allah daha çok versin biz asgari ücrete devamke. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Maşallah abi iyi maaş alıyonuz Allah daha çok versin biz asgari ücrete devamke. 

yahu ne iyi maaşı, dişimizi sıka sıka iki dişim  kırıldı.  Ben büyük atıp küçükleri topluyorum. Babamın kirası ile geciniyorum. Maaş yattığı gün borca gidiyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Esnek hesap borcunun kapanması en az 3 ay sürecek.

dünyadan daha iyi durumdasıni dünyanın borcu 30 yılda sürse kapanmayacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

dünyadan daha iyi durumdasıni dünyanın borcu 30 yılda sürse kapanmayacak

İnsanlar fedakarlık yapmayı öğrenmezse 40 yılda olur. 

https://youtu.be/GHHt-CBKkS0

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

İnsanlar fedakarlık yapmayı öğrenmezse 40 yılda olur. 

https://youtu.be/GHHt-CBKkS0

yan, diyorsunki herkes aldığı bitkoyne verdiği parayı unutup cüzdanları silsin? ortalıkta söyleme valla 💣

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Keşke milli eğitim benim Akbil imi de doldursa [emoji16]

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Darbaz

Duvar kağıtcı esnafına olan 2200 tl borcu, banka kredi kartıyla ödemek için yola çıktık. Meşhur kayseri bankasına 2+2 taksit yaparak esnafa ödemeyi umuyoruz. Her türlü esnafın borcu ödenecek ama biz faiz ne kadar yeriz muallak. 

Böylece bankaya aktarılan borç miktarı 2 ile başlıyor olacak.

Araba tatil vs derken ipin ucu gene kaçmaya başladı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Eşimin maaş alması Zİraat kredi kartını tamamen kapattım. Borclarımın %12 si  daha silinmiş oldu. 

Şimdi tek bir kredi kartı ve evin 9 ncu taksidinin bu ayki maaş ile ödenmesi kaldı. Ay sonunu 4 gözle bekliyoruz. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...