İçeriğe Yönlendir

2020 ile Nakit Hayata Geri Dönüyoruz

Ali Darbaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
Ali Darbaz yazdı:

Benim aldığım daire 320 bin tl. 

Satış tamamlandı mı?

Yorum bağlantısı

eksperi bekliosanız tavsiye verim.

evin ilanı duruyormu duruyorsa 50 bin üzerini söyle satın alma bedeli. ilanıda 70 bin üzerine koy

kafa kafaya rakam verme ekspere olduğundan daha düşük değer biçiyorlar.

Ben ev alırken bana öyle bir değer biçtilerki deidkleri rakama aynı mahallede 1 tane bile sıfır ev yoktu. 30 senelik bina ile aynı rakamı biçmişlerdi öyle olunca eksik kaldı param ihtiyaç kredisi çekmiştim açığı kapatmak için

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

eksperi bekliosanız tavsiye verim.

evin ilanı duruyormu duruyorsa 50 bin üzerini söyle satın alma bedeli. ilanıda 70 bin üzerine koy

kafa kafaya rakam verme ekspere olduğundan daha düşük değer biçiyorlar.

Ben ev alırken bana öyle bir değer biçtilerki deidkleri rakama aynı mahallede 1 tane bile sıfır ev yoktu. 30 senelik bina ile aynı rakamı biçmişlerdi öyle olunca eksik kaldı param ihtiyaç kredisi çekmiştim açığı kapatmak için

Evin ilanı yok. :( Biz bu evi almak istediğimizi söyledik. Onlarda ver paraya al dedi. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

Evin ilanı yok. :( Biz bu evi almak istediğimizi söyledik. Onlarda ver paraya al dedi. 

ev sahibinine durumu söyle. fake bi ilan aç yaz 50 bin üstünü

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

ev sahibinine durumu söyle. fake bi ilan aç yaz 50 bin üstünü

ona gerek yok ekspertize itiraz edersin de süreç uzar. satıcılar sevmez. bu ara çok kavga ediyoz.

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
ona gerek yok ekspertize itiraz edersin de süreç uzar. satıcılar sevmez. bu ara çok kavga ediyoz.

Ben de ekspere itiraz etmiştim, ertesi gün hemen yeni değer verdiler. Ha çok bişey artmadı, 10000 daha koymuşlar. Ben de en azından tapu masrafı çıkar dedim. Bilmiyorum belki her yerde süreç aynı olmayabilir tabi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Darbaz

Merhaba 

Tapudan mesaj geldi. 

Cekmekoy Tapu Mudurlugunde ***** Basvuru Numarasi Ile Satis ve Ipotek Islemi Basvurunuz Alinmistir. Tapu Mudurlugumuz tarafindan sizinle irtibata gecilerek islem detay bilgileri alinacaktir. Bu asamada tapu mudurlugune gitmenize gerek BULUNMAMAKTADIR. B030

Bu mesaj geleli 6 gün oldu. Halen bana bir yanıt gelmedi. Tecrubeli arkadaşlar. Ne yapmam gerekiyor. bilgi verebilirmisiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Merhaba 
Tapudan mesaj geldi. 
Cekmekoy Tapu Mudurlugunde ***** Basvuru Numarasi Ile Satis ve Ipotek Islemi Basvurunuz Alinmistir. Tapu Mudurlugumuz tarafindan sizinle irtibata gecilerek islem detay bilgileri alinacaktir. Bu asamada tapu mudurlugune gitmenize gerek BULUNMAMAKTADIR. B030

Bu mesaj geleli 6 gün oldu. Halen bana bir yanıt gelmedi. Tecrubeli arkadaşlar. Ne yapmam gerekiyor. bilgi verebilirmisiniz. 
Bu sıralar tapuda çok sıra var. Kayınpedere müstakil ev için anlaştık, evin yeni tapusu 15 gündür çıkmadı. Emlakçı ayrı uğraşıyor, ev sahibi ayrı.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

son bir yıla baktım da bonus karta yıllık aidat ödemeyip, 650 liralık bonus kazanmışım. Nakite geçmeye çok da gerek yok :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

son bir yıla baktım da bonus karta yıllık aidat ödemeyip, 650 liralık bonus kazanmışım. Nakite geçmeye çok da gerek yok :) 

Aynen bende son bir ay içinde 100 lira kazandım. Hatta yanımdakilere de diyorum verin bana peşin karttan çekelim diye. Oradan da geliyor. 😊

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Eyüp Çetin yazdı:

Aynen bende son bir ay içinde 100 lira kazandım. Hatta yanımdakilere de diyorum verin bana peşin karttan çekelim diye. Oradan da geliyor. 😊

Aynen hocam. Bonus flaş uygulamasından kampanyaları takip ediyorum. Hatta bir şey alacaksam bekletiyorum, kampanya sık sık oluyor, kampanya dönemine denk getiriyorum. Şu tatil ödemesinden 2 kampanyaya dahil oldum. 90 lira verdi. ve garanti postan geçirince ilave 40 verdi mesela. Tatil parasının yanında kum tanesi ama para paradır :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba, biz alışverişi pazardan yaptığımız için pek kart kullanmıyoruz. Koçailem kredi kartım var. Çoğu aile avantajını değerlendiremiyorum bile. Çoğu avantajlı şey ya işime yaramıyor yada daha ucuza zaten buluyorum. Tatilde bile kredi kartı kullanamadım çünkü peşin ödemede 1650 tl olan oda fiyatı 1450 liraya düşürdüler. Ne zaman peşinde para çıkarsam çok güzel indirim aldım. Arabanın bakımını dahi peşin nakit ödeyeceğimi söyleyince ustanın gözleri parlamıştı. Çok iyi bir fiyata arabayı komple bakım yaptırdım. Her parçayıda orjinal ürün taktı. 

Yani kredi kartı bonus felan güzel ama nakit daha güzel . 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba, biz alışverişi pazardan yaptığımız için pek kart kullanmıyoruz. Koçailem kredi kartım var. Çoğu aile avantajını değerlendiremiyorum bile. Çoğu avantajlı şey ya işime yaramıyor yada daha ucuza zaten buluyorum. Tatilde bile kredi kartı kullanamadım çünkü peşin ödemede 1650 tl olan oda fiyatı 1450 liraya düşürdüler. Ne zaman peşinde para çıkarsam çok güzel indirim aldım. Arabanın bakımını dahi peşin nakit ödeyeceğimi söyleyince ustanın gözleri parlamıştı. Çok iyi bir fiyata arabayı komple bakım yaptırdım. Her parçayıda orjinal ürün taktı. 

Yani kredi kartı bonus felan güzel ama nakit daha güzel . 

Zaten her seferinde nakite indirim var mı diye soruyorum. Yoksa çek karttan diyorum :) bazen nakite güzel indirim yapıyorlar gerçekten

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Yeni evi aldıktan sonra , kredi hariç bir ayda ev için 16000 liralık masraf yaptım. 

Dolabı, mobilyası, Balkonu kapatması vs vs derken kredi kartı limiitim doldu. EKsi bakiyede harcadım. 

Ay sonunu bekliyen  emekliye döndüm. Benzin alacak limit bile kalmadı :) 

Chevrolet Cruze'un dolar kumbarası var. Hipermil ile biriktirdiğim para neredeyse onu bile kullanmaya başlayacam. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Yeni evi aldıktan sonra , kredi hariç bir ayda ev için 16000 liralık masraf yaptım. 
Dolabı, mobilyası, Balkonu kapatması vs vs derken kredi kartı limiitim doldu. EKsi bakiyede harcadım. 
Ay sonunu bekliyen  emekliye döndüm. Benzin alacak limit bile kalmadı [emoji4] 
Chevrolet Cruze'un dolar kumbarası var. Hipermil ile biriktirdiğim para neredeyse onu bile kullanmaya başlayacam. 
Yeni ev alan herkes bu süreci yaşıyor. Ilk yıl biraz zor geçiyor ekstralar yüzünden. Biraz disimizi sıkmak gerek. Güle Güle oturun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ha ha ha Dün hesap kesim tarihiydi. Kredi kartında eksi 56 tl limit görüyorum :) Ne trajik. 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Bu sene sadede benim bonus kart’tan 605tl bonus kazanmışız. Aidat ücreti ödemiyorum. Hanım da yapı kredi’den 350 civarı kazanmış. O da aidat ödemiyor. banka uygulamalarının kampanya kısmını hep takip ediyoruz. Evin ihtiyacı ölçüsünde faydalanmaya çalışıyoruz. Kampanyadan yararlanacağız diye gereksiz şeyler almıyoruz tabi. 

çıktı bakım parası. Kart kullanmasam bakım bedavaya gelmezdi :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu sene sadede benim bonus kart’tan 605tl bonus kazanmışız. Aidat ücreti ödemiyorum. Hanım da yapı kredi’den 350 civarı kazanmış. O da aidat ödemiyor. banka uygulamalarının kampanya kısmını hep takip ediyoruz. Evin ihtiyacı ölçüsünde faydalanmaya çalışıyoruz. Kampanyadan yararlanacağız diye gereksiz şeyler almıyoruz tabi. 

çıktı bakım parası. Kart kullanmasam bakım bedavaya gelmezdi :) 

Ama Tansu. Kart kullanmak için alışveriş yapmamız lazım. Bizim aylık alışverişimiz çok küçük bir rakam. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Ama Tansu. Kart kullanmak için alışveriş yapmamız lazım. Bizim aylık alışverişimiz çok küçük bir rakam. 

Aylık kış ayı elektrik faturana baktım. Su faturana baktım. Olağan dışı şekilde düşük. Alışveriş çok küçük. Abi napıyorsunuz evde merak ediyorum. Fotosentez espirisi yapmak da istemiyorum yani ayıp olur :) nedir bunun sırrı

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aylık kış ayı elektrik faturana baktım. Su faturana baktım. Olağan dışı şekilde düşük. Alışveriş çok küçük. Abi napıyorsunuz evde merak ediyorum. Fotosentez espirisi yapmak da istemiyorum yani ayıp olur :) nedir bunun sırrı

Baba Çınar gibidir meyve vermez ama gölgesi yeter 😉

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Selçuk Bakış yazdı:

Baba Çınar gibidir meyve vermez ama gölgesi yeter 😉

Minimalizim. gereksiz alışverişi kesmek. Ayrıca yüklü miktarda kredi ödüyoruz. Pek harçlık kalmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İşten artmaz dişten artar. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

İşten artmaz dişten artar. :)

Zaten öbezite sorunumuz vardı. Az yesek bile kilo alıyoz. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Beyler, 

Bu başlığı açmamdan bu yana 1bir sene geçmiş. Tabi sonucu merak ediyorsunuz. Ben size sonucun grafiğini yapayım. Ev aldığım tarihe kadar hızlı şekilde karttaki borclarımı kapattım. Evi aldıktan sonrada tadilat , eksikler vs derken grafik tekrar yukarı ivme aldı. 

4 ay içinde borcumun yarısını kapatmıştım, Ama şu an peak noktada kaldık. Önümüzdeki günlerde ilk 3 ayda yarı yarıya kart borclarımı kapatma hedefindeyim. 

ACtC-3cyvwRDg2YL4FmxuPpXdYlvXxohPBbagbpS

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...