İçeriğe Yönlendir

2020 ile Nakit Hayata Geri Dönüyoruz

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Karı koca Asgari ücretle çalışıyor olsaydık, yine gayet başarılı bir hayat sürerdik. Ev krediside ödenirdi. Ama dediğiniz gibi yaz tatillerinde ancak Sivas gidilir, haftasonu istanbul içi denize girilirdi. 

Otobusle tatile gitmek, Cruze ile tatile gitmekten pahalı :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Karı koca Asgari ücretle çalışıyor olsaydık, yine gayet başarılı bir hayat sürerdik. Ev krediside ödenirdi. Ama dediğiniz gibi yaz tatillerinde ancak Sivas gidilir, haftasonu istanbul içi denize girilirdi. 

Otobusle tatile gitmek, Cruze ile tatile gitmekten pahalı :D

2 asgari ücretle ev ve cruze alınabilecek miydi?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sani Gerşon yazdı:

ali abi alır onla iddalaşma :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

ZAten bir Cruze sahibi değilim. :D Teknik olarak :D. Ama bizim burda iki asgari maaşla apartman diken aile var. Aile apartmanı diktiler. Yöntem basit, Evlenilir, takılar peşinat yapılır. Ev alınır , kredi ödenir. Çok yakınım yapıyor şuan :D

Her neyse bak japonun biri ne yazmış. Çok mantıklı geldi :D

My name is Yoshikage Kira. I'm 33 years old. My house is in the northeast section of Morioh, where all the villas are, and I am not married. I work as an employee for the Kame Yu department stores, and I get home every day by 8 PM at the latest. I don't smoke, but I occasionally drink. I'm in bed by 11 PM, and make sure I get eight hours of sleep, no matter what. After having a glass of warm milk and doing about twenty minutes of stretches before going to bed, I usually have no problems sleeping until morning. Just like a baby, I wake up without any fatigue or stress in the morning. I was told there were no issues at my last check-up. I'm trying to explain that I'm a person who wishes to live a very quiet life. I take care not to trouble myself with any enemies, like winning and losing, that would cause me to lose sleep at night. That is how I deal with society, and I know that is what brings me happiness. Although, if I were to fight I wouldn't lose to anyone.

"Benim adım Yoshikage Kira. 33 yaşındayım. Evim, tüm villaların olduğu Morioh'un kuzeydoğu kesiminde ve ben evli değilim. Kame Yu mağazalarında çalışan olarak çalışıyorum ve her gün en geç 20.00'de eve dönüyorum. Sigara içmiyorum ama ara sıra içerim. Saat 23: 00'e kadar yataktayım ve ne olursa olsun sekiz saat uyuduğumdan emin ol. Bir bardak ılık süt içtikten ve yatmadan önce yaklaşık yirmi dakika uzatma yaptıktan sonra, genellikle sabaha kadar uyumakta sorun yaşamıyorum. Tıpkı bir bebek gibi sabahları hiç yorgunluk ve stres olmadan uyanırım. Son kontrolümde herhangi bir sorun olmadığı söylendi. Çok sakin bir hayat yaşamak isteyen bir insan olduğumu anlatmaya çalışıyorum. Geceleri uykumu kaybetmeme neden olacak, kazanmak ve kaybetmek gibi herhangi bir düşmanla kendimi rahatsız etmemeye özen gösteriyorum. Ben toplumla böyle başa çıkıyorum ve bana mutluluk getiren şeyin bu olduğunu biliyorum. Yine de, eğer dövüşürsem kimseye kaybetmezdim."

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Ama bizim burda iki asgari maaşla apartman diken aile var.

inkar tecrübedir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tok açın halinden anlamıyor işte :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

inkar tecrübedir

Abi ne yaptın. inkar nerden çıkardın. İki asgari maaş + düğün takısı ile yüksek girişte daire alan akrabam var :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

2 asgari maaşla apartman dikebilmek için 1 kuruşun hesabını yapıp ot gibi yaşamak gerekir
En son ne zaman dışarıda yemek yemişler sorsana ?

Mert Adam 150 bin liralık Ev aldı. Tutupda benim gibi 350 bin liralık eve girmedi. Gayette sağlıklı besleniyorlar. Ayrıca evlerinin balkonunu seraya cevirdi adam. Geçen sene Yalovada bir hafta tatil yaptılar. ÜStüne benden çok gezdiler :D 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Tamam marmariste kiralar 2500 den başlıyor 90 metrekare evlerde merkezde 850 bin
Eskişehirde bile stüdyo daireler 150 bin onlarda 10 yaşında falan

EV var ev var, Aprtman var, apartman var. Aile apartmanı dediğim eve dışardan baksan "ben burda oturmam" dersin. Ama adamlar yapmış etmiş. Altlarında Tofaş şahin var , ama adamın 3 katlı apartmanı var. Varmı var. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Avcılar hakkında pek iyi şeyler duymadım yaşan çevre hakkında
O bölgede oturanları iyi analiz etmek lazım

Bu sadece bir örnekti. O mahallenin insanı olunca, mahalleliler arasında pek sıkıntı çıkmıyor. Ben Ünalanda büyüdüm, Her tip insan vardı. Sancaktepe taşındım, burdada sürekli eylemler olurdu. Gaz bombası atan polisler yolu kapatırdı. İşten eve gelirken kendimi eylemcilerin arasında bulurdum. :D

Bir akrabam, çok yüksek duvarlarla çevrili bir siteden giriş kattan ev aldı. Çok fazla para verdi. Yazlığını sattı, 3 ncü kattaki evini bıraktı. Neymiş efendim, daha güvenli bir yerde oturmak istiyormuş. Uzun süredir kendisini görmüyorum. Daha güvenli bir evi var ama her gün Anadolu yakasından , Avrupa yakasına gitmek zorunda kalıyor. Tam bir planlama hatası örneği :D Evinde geçirdiği zaman ile trafikde gecirdiği zaman arasında fazla fark kalmıyor :D

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

gelir vergisi dilimleri değişecekti, okuyan varmı?

Ali Darbaz yazdı:

:DEvinde geçirdiği zaman ile trafikde gecirdiği zaman arasında fazla fark kalmıyor :D

tamam da herşey para değil. insan huzurla uyuyabilmeli.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Anlaşılan beylikdüzü ve avcılar emlakçılarıyla daha tanışmamışsınız. Şu ilanı arayın. Size söyleyeceği ilk cümle “dairenin o fiyata olabileceğini düşünmediniz heralde” olacaktır :) fotoğraflarla oynanmış, geniş gösteriyorlar. Binalarda iskan yok. Belli ki sıkıntı var. İlandaki m2 hatalı. Üstünde yazan fiyat da peşinattır. 10 yıllık kredi ile devredilecektir. Beylikdüzü’ne hoşgeldiniz :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Anlaşılan beylikdüzü ve avcılar emlakçılarıyla daha tanışmamışsınız. Şu ilanı arayın. Size söyleyeceği ilk cümle “dairenin o fiyata olabileceğini düşünmediniz heralde” olacaktır :) fotoğraflarla oynanmış, geniş gösteriyorlar. Binalarda iskan yok. Belli ki sıkıntı var. İlandaki m2 hatalı. Üstünde yazan fiyat da peşinattır. 10 yıllık kredi ile devredilecektir. Beylikdüzü’ne hoşgeldiniz :) 

yahu telefonda öyle derse evi almamki. 

Dogan Arsiray yazdı:

tamam da herşey para değil. insan huzurla uyuyabilmeli.

Adamın düşmanı yoki kimden neden korksun. Bence emlakcı iyi pazarlamış. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

beylikdüzü ve avcılar emlakçılarıyla

hepsi beyzade hepsi asilzade " süleyman çakır" :d 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu gün gaza geldim. Nevsime hakim oldum. Hem sağlığım için hemde çüzdanım için iyi oldu. En az 15 tl tasarruf ettim. Abur cubur, çay kahfe vs yemedim içmedim. Miğde sıkıntısı üstüne sindirim problemlerim vardı. Çok rahat günü gecirdim. Paracıklarda cepde kaldı. 

Bu şekilde devam edersem ay sonuna kadar 400 tl tasarruf öngörüyorum. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Bu gün gaza geldim. Nevsime hakim oldum. Hem sağlığım için hemde çüzdanım için iyi oldu. En az 15 tl tasarruf ettim. Abur cubur, çay kahfe vs yemedim içmedim. Miğde sıkıntısı üstüne sindirim problemlerim vardı. Çok rahat günü gecirdim. Paracıklarda cepde kaldı. 

Bu şekilde devam edersem ay sonuna kadar 400 tl tasarruf öngörüyorum. 

Abur cubura 400tl mi? 

Ali Darbaz yazdı:

yahu telefonda öyle derse evi almamki. 

Zaten müşteri kitleleri belli onların. Senin sesinden anlarlar almayacağını :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

ev alma komsu al diye bir laf var. kotu komsu ev sahibi yapar diye de.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Abur cubura 400tl mi? 

Zaten müşteri kitleleri belli onların. Senin sesinden anlarlar almayacağını :) 

Ben burda atıp tutuyom ama, nefsine hakim olamayan boş boğazın tekiyim. :(

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

Ben burda atıp tutuyom ama, nefsine hakim olamayan boş boğazın tekiyim. :(

Ali o bos degildir , pis bogazdır. bos olsa duramazdın.

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

boş boğaz herseyi konusur. pis boğaz herseyi yer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alpay Sumer yazdı:

Ali o bos degildir , pis bogazdır. bos olsa duramazdın.

Dogan Arsiray yazdı:

boş boğaz herseyi konusur. pis boğaz herseyi yer.

Hee, şimdi oldu. Yanlış demişim. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Gaza gelmek için tüm konuyu baştan sona okudum. 

Kolaylıklar dilerim

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

2021 takvim yılı (G.V.K. madde:103) Gelir Vergisi Tarifesi

24.000 TL'ye kadar

15%

53.000 TL'nin 24.000 TL'si için 3.600 TL, fazlası

20%

130.000 TL'nin 53.000 TL'si için 9.400 TL (ücret gelirlerinde 190.000 TL'nin 53.000 TL'si için 9.400 TL), fazlası

27%

650.000 TL'nin 130.000 TL'si için 30.190 TL (ücret gelirlerinde 650.000 TL'nin 190.000 TL'si için 46.390 TL), fazlası

35%

650.000 TL'den fazlasının 650.000 TL'si için 212.190 TL (ücret gelirlerinde 650.000 TL'den fazlasının 650.000 TL'si için 207.390 TL), fazlası

40%

diyorlar...

tarihinde Remzi Karaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Remzi Karaca yazdı:

2021 takvim yılı (G.V.K. madde:103) Gelir Vergisi Tarifesi

24.000 TL'ye kadar

15%

53.000 TL'nin 24.000 TL'si için 3.600 TL, fazlası

20%

130.000 TL'nin 53.000 TL'si için 9.400 TL (ücret gelirlerinde 190.000 TL'nin 53.000 TL'si için 9.400 TL), fazlası

27%

650.000 TL'nin 130.000 TL'si için 30.190 TL (ücret gelirlerinde 650.000 TL'nin 190.000 TL'si için 46.390 TL), fazlası

35%

650.000 TL'den fazlasının 650.000 TL'si için 212.190 TL (ücret gelirlerinde 650.000 TL'den fazlasının 650.000 TL'si için 207.390 TL), fazlası

40%

diyorlar...

Geçen senenin maaşı ile 2021 ve 2020 vergi dilimlerini hesapladım. 2021 vergi dilimine göre 1000 tl daha az vergi ödüyoruz :( 2020 de daha fazla vergi kesiliyormuş. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...