İçeriğe Yönlendir

Az Yakanlar Kulübü

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Geçen cuma istanbul’da acayip trafik vardı. Sabah çıktık. Akşam başladığım yere geri döndüm. 50-60km toplam sürüş yaptım. Toplam 2 saat 40dk sürdü. Ben videoları en az 2,5 kat hızlandırdım. Sizler de x2 yapabilirsiniz. 

gelelim konuya. 3,8lt/100km ile tamamladım. Klima hep açık. Sürüşte fazla kasmadım. Zaten trafik fenaydı. Ama yolu bulunca da yavaş gitmedim

başlığın hakkını verdim :) bu güzergahta en iddialı turbo benzinli küçük motor sizce kaç yakar?

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Esenyurt’ta autopia arkalarındaki sitelerden e5 üstünden halkalı 212’ye geldim. 20-25km sanırım. Klima hep açıktı. Pillerin fazla dolmasından dolayı benzinli motor çalıştı. Pil dolunca fazla enerjiyi soğurmak için motor çalışıyor. 

trafik yoktu. 60-70 hızla sürdüm e5’te. 2,6lt/100km yaktı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Esenyurt’ta autopia arkalarındaki sitelerden e5 üstünden halkalı 212’ye geldim. 20-25km sanırım. Klima hep açıktı. Pillerin fazla dolmasından dolayı benzinli motor çalıştı. Pil dolunca fazla enerjiyi soğurmak için motor çalışıyor. 

Video yokmu ? 

Benim bu hafta ortalamam 7,8 litre. 10 günde 580 km yol yaptım :( 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Video yokmu ? 

Benim bu hafta ortalamam 7,8 litre. 10 günde 580 km yol yaptım :( 

Birden gelişti. Beylikdüzü’nden dönerken hep aynısı oluyor. Haramidere ve avcılar şükrübey inişlerinde pil full doluyor. bir daha gidersem video yapacam oraya. 

Şunu aldım 100₺’ye letgo’dan. Çocuklar plajda öğlen uyur dinlenir. Normalde 365 yazıyor decathlon sitesinde. 

images?q=tbn:ANd9GcT1MXOg-lQEbdrZlLkV99c

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Birden gelişti. Beylikdüzü’nden dönerken hep aynısı oluyor. Haramidere ve avcılar şükrübey inişlerinde pil full doluyor. bir daha gidersem video yapacam oraya. 

Şunu aldım 100₺’ye letgo’dan. Çocuklar plajda öğlen uyur dinlenir. Normalde 365 yazıyor decathlon sitesinde. 

images?q=tbn:ANd9GcT1MXOg-lQEbdrZlLkV99c

Vaay, iyi yapıştırmışsın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Merhabalar az yaktığımı düşünüyordum. Eskiden.. default_smile.png şu ara 1000 km yol yaptım. 900 ü uzun yoldur. 100 kmsi de gittiğim yerlerdeki şehir içidir. Şehir içinde olabildiğine agresif, uzun yolda 110-120. Hepsinde klima açık.
(Arabayı bilmeyenler için 1.6 115hp focus lpg) bu kadar uzun yol yapmama rağmen anlamadığım bir şekilde ortalama hızım 65km. Doğru bir ölçüt olmasa ki buna bakmıyorum ort. yakıt 6.5 L gösteriyor. Lpg pompa ölçümüm 9 litre. Kışın 7.5-8 litreler yakıyordu. Şöyle okuyunca normal geliyor. Sizce nasıl ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Görkem Karakaş yazdı:

Merhabalar az yaktığımı düşünüyordum. Eskiden.. default_smile.png şu ara 1000 km yol yaptım. 900 ü uzun yoldur. 100 kmsi de gittiğim yerlerdeki şehir içidir. Şehir içinde olabildiğine agresif, uzun yolda 110-120. Hepsinde klima açık.
(Arabayı bilmeyenler için 1.6 115hp focus lpg) bu kadar uzun yol yapmama rağmen anlamadığım bir şekilde ortalama hızım 65km. Doğru bir ölçüt olmasa ki buna bakmıyorum ort. yakıt 6.5 L gösteriyor. Lpg pompa ölçümüm 9 litre. Kışın 7.5-8 litreler yakıyordu. Şöyle okuyunca normal geliyor. Sizce nasıl ?

Yani litre bazında bakarsak sizi şu başlığa alabiliriz :) gerçi lpg en ucuz 4,5 olmuş. Biraz taşra’da 5tl. Bu haliyle 9lt yaz tüketimi benzinle beraber en az 45kuruş. Kışın da artar. Lpg şu an çok kar etmiyor 

Hesaplara göre şu an lpg %25 kâr bırakıyor. 

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Yani litre bazında bakarsak sizi şu başlığa alabiliriz [emoji4] gerçi lpg en ucuz 4,5 olmuş. Biraz taşra’da 5tl. Bu haliyle 9lt yaz tüketimi benzinle beraber en az 45kuruş. Kışın da artar. Lpg şu an çok kar etmiyor 

4.40 dan kmde 37.5 kr yakıyor. Şehir içi kullanımda benzinle 45-50leri buluyor. Lpg montaj fiyatlarının da kurla beraber tavan yaptığını düşünürsek şuan olsa taktırmam ama takılı olduğu için kullanmaya devam
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Görkem Karakaş yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:
Yani litre bazında bakarsak sizi şu başlığa alabiliriz emoji4.png gerçi lpg en ucuz 4,5 olmuş. Biraz taşra’da 5tl. Bu haliyle 9lt yaz tüketimi benzinle beraber en az 45kuruş. Kışın da artar. Lpg şu an çok kar etmiyor 

4.40 dan kmde 37.5 kr yakıyor. Şehir içi kullanımda benzinle 45-50leri buluyor. Lpg montaj fiyatlarının da kurla beraber tavan yaptığını düşünürsek şuan olsa taktırmam ama takılı olduğu için kullanmaya devam

E tabi. Hazır lpg var arabada. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu konu başlığında rakibin yok tek başına şampiyonsun 😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Pilli bebekleri kenara alalım. 

HDI power 

76 ile bitmez o yol ama :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

76 ile bitmez o yol ama :) 

76 otobandan çıkarken :) 90 100 geldim giriş çıkıslarla ortalama 83 mu ne olmuş.

90 la girerken pil çalışıyor mu 😛

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ekranda uzun yol ortalaması 4.1 litre görünüyor. 

Bu sayılır mı.. Sayılmazsa depo dolumunu bekleyeceğiz. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

90 la girerken pil çalışıyor mu 😛

110 ile giderken motor stop bile ediyor. Bazen tedirgin olmuyor değilim :) 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

3 4 günlüğüne Ankara'ya gittim, gidişte 195 tl lik lpg yaktım, dikkat etmeden 100 120 arası geldim, bagaj yarım dolu, klima hep açık 3 kişiydik. Ankara içinde Çubuğa gidip geldim, Çankaya Keçiören gezdim, dönüşte Çitlekçiye girdim cüzdanın yarısını bıraktım. Samsuna geri dönerken 140 tl lik lpg yaktım, bagaj full yük+odun sobası koydum, yine 3 kişi ve klimayı kapatmadım. Rakım farkı ve Çorumdan Çakallı çıkışına kadar yağan sağanak yağmurdan dolayı 90 sabit gelmemden dolayı dönüşte 140 tl yaktı, tl hesabı 36 kuruş yapıyor.

Toplamda 800 km yol yaptım.

Multivan geçen sene sadece gidiş dönüş içerde gezmeden 550 lira yakıyordu. 

O kadar ağırlığa rağmen 1.6 ecotec motoru uzun yolda sakin gittiğinde çok az yakıyor. 

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Hybrid corolla, 2,5 kişi + bagaj dolu, 35psi lastik, klima kapalı, gece sürüşü istanbul gelibolu 4,2lt/100km

otobanda 110 ile sürdüm. Baktım feribot saatinden önce varacağız, tekirdağ’dan sonra hızı azalttım. Zaten gelibolu kabatepe arası yol çalışmaları var. Ortalama hız 90km çıktı. Tabi sürüş esnasında rampa çıkışlarda hızı kademeli düşürdüm. Rampayı düz yol hızı ile çıkmıyorum. İnişlerde de süzülüyorum. Tekirdağ malkara arası ciddi yokuşlar var. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hybrid corolla, 2,5 kişi + bagaj dolu, 35psi lastik, klima kapalı, gece sürüşü istanbul gelibolu 4,2lt/100km

otobanda 110 ile sürdüm. Baktım feribot saatinden önce varacağız, tekirdağ’dan sonra hızı azalttım. Zaten gelibolu kabatepe arası yol çalışmaları var. Ortalama hız 90km çıktı. Tabi sürüş esnasında rampa çıkışlarda hızı kademeli düşürdüm. Rampayı düz yol hızı ile çıkmıyorum. İnişlerde de süzülüyorum. Tekirdağ malkara arası ciddi yokuşlar var. 

Uzun yolda hibrid devreye giriş çıkış obd videosu yokmuydu

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

505 km yolu 3 kişi + 1 bebek dolu bagaj maks 90-95 km hızla gidip geldim. Ayvalık - Kuşadası. Otoban değil ücretsiz yoldan. Yol bilgisayarı verisi 5,9/100 km ortalama. Pompa hesabı 6,5 litre lpg yakmış 100 km de. Ortalama hız da 54 gösteriyordu yanlış hatırlamıyorsam. İzmir otogar kavşağından gaziemire 1.5 saatte gittim dur kalk bu da var arada. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Uzun yolda hibrid devreye giriş çıkış obd videosu yokmuydu

Video var. Dönüş yolunu da ekleyecem. Hatta pazartesi ankara gidiş dönüş yapacam onu ekleyecem. Kolaj anlatımlı bir video yapacam

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Video var. Dönüş yolunu da ekleyecem. Hatta pazartesi ankara gidiş dönüş yapacam onu ekleyecem. Kolaj anlatımlı bir video yapacam

En sağdan 90 sabit gitsene bişey merak ettim 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

En sağdan 90 sabit gitsene bişey merak ettim 

Düz yolda mı? Rampa inerken mi çıkarken mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...