İçeriğe Yönlendir

Az Yakanlar Kulübü

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Evren Erakçora yazdı:

300 kg su ve iki kişi taşıma kapasitesini geçebilir. 

Geçen sene kurban bayramında öyle bir hata yaptım ben. Azami yük olayı hiç aklıma gelmemişti. Tek tosunu yükledik ve 3,5 kişi ile 10km kullanmak zorunda kalmıştım. 

31-E9-EF32-875-F-4-F57-9-D54-AA42750-C75

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

En iyi hypermil arkadan gelen bir arabayı sana yetişmesi için beklerken yapılıyor. 2 sene önce egealı zamanlarda Kırşehirden van'a giderken samsundan yola çıkan arkadaşla erzincan Refahiye'de buluşup yola öyle devam edecektik ama ben refahiyeye geldiğimde arkadaşım hesapladığımızdan 2 saat geç çıkması nedeniyle daha 140 km gerideydi. gece olması ve arabada çocuklar olması nedeniyle durup bekleyemedim. Dedim ben yavaş gideyim o bana yetişir. O kadar sakin gittim ki bir ara 3.5 litre oldu ortalama. Neyse Ağrıya geldim ama halen bana yetişemedi arkadaş, yolda iyiyce yormuş ve sabah olmuştu. Artık beklemekten yorulunca Van'a kadar gazladım. 3.8 olan 900 kmlik ortalama Van'a vardığımda 4.9 olmuştu. Arkadaşım 2 saat sonra gelmişti. Telefonlarda konum açıktı ve birbirimizi takip ediyorduk haritadan. La olum ağrıda noldu size, uzayıp gittiniz diyordu 😀  o zaman bıraktım hypermili. 2 saat hypermil yapsam sonrasında sağ ayağımda enerji birikmesi oluyor ve patlıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Ali Darbaz yazdı:

Kıyılırmı bu ortalamaya. :(

Tüm gece arkadan geleni bekle, uykusuz kal, 900 km nin üstüne 300 km daha yolun olsun, nelere kıyılır 😀

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Evren Erakçora yazdı:

300 kg su ve iki kişi taşıma kapasitesini geçebilir. 

300 kg + ben (100 kg). Hanımı ve çocukları arabaya bindirmem gerektiğinde boşalttım bagajı. Taşıma kapasitesini çok önemsemem de arabanın kıçı çöküyor, burnu havaya dikiliyor. Sürüş açısından riskli. 

Ali Darbaz yazdı:

Vay arkadaş abanmayın arabalara. Yazıktır. :D

İvedi ev bulmam gerekmişti. 5. kat ve asansör yok. Markete gidince bagajı 5 litrelik sularla dolduruyorum, kendimi hazır hissedince boşaltıyorum :D 

Fatih Mehmet Uslu yazdı:

En iyi hypermil arkadan gelen bir arabayı sana yetişmesi için beklerken yapılıyor. 2 sene önce egealı zamanlarda Kırşehirden van'a giderken samsundan yola çıkan arkadaşla erzincan Refahiye'de buluşup yola öyle devam edecektik ama ben refahiyeye geldiğimde arkadaşım hesapladığımızdan 2 saat geç çıkması nedeniyle daha 140 km gerideydi. gece olması ve arabada çocuklar olması nedeniyle durup bekleyemedim. Dedim ben yavaş gideyim o bana yetişir. O kadar sakin gittim ki bir ara 3.5 litre oldu ortalama. Neyse Ağrıya geldim ama halen bana yetişemedi arkadaş, yolda iyiyce yormuş ve sabah olmuştu. Artık beklemekten yorulunca Van'a kadar gazladım. 3.8 olan 900 kmlik ortalama Van'a vardığımda 4.9 olmuştu. Arkadaşım 2 saat sonra gelmişti. Telefonlarda konum açıktı ve birbirimizi takip ediyorduk haritadan. La olum ağrıda noldu size, uzayıp gittiniz diyordu 😀  o zaman bıraktım hypermili. 2 saat hypermil yapsam sonrasında sağ ayağımda enerji birikmesi oluyor ve patlıyor.

Kimseyi beklemem abi yolda, bir kere babamı bekledim, en son sağa çekip sigara molası vermiştim yetişsin diye. O son oldu zaten :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

3lt altı yakanlar diye yeni kulüp açılsın :) burası yine mazot koktu :) AE5-D4959-5-A7-A-40-D9-B5-EB-DFDD9-F262-

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

3lt altı yakanlar diye yeni kulüp açılsın :) burası yine mazot koktu :) AE5-D4959-5-A7-A-40-D9-B5-EB-DFDD9-F262-

3.8 uygunsa bende geleyim 😂

Ama cok yakanlarda bizim ... orayı acarken hic 3.8 lere dusecegım arac alacağim aklıma gelmemişti 😂 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

spritmonitor.de sitesinden veri transferi yapıyorduk eskiden foruma. Kimin ne yaktığını profil fotosunun altında görüyorduk. Öyle bir şey mi yapmalı acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

3.8 uygunsa bende geleyim 😂

Ama cok yakanlarda bizim ... orayı acarken hic 3.8 lere dusecegım arac alacağim aklıma gelmemişti 😂 

Mazda varken yüzümü benzinle yıkıyormuşum meğer 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mazda varken yüzümü benzinle yıkıyormuşum meğer 😁

benim de yakıt aldıgım yer bana abi bi kabahatimiz mi oldu dedi 😂

Yok kabahat sizde degil dedim 🤣

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Hep az yakanlar Klübüne üye olmak istemiştim bakalım nasip...

Cumartesi günû Mazotu Fulleyip İzmirden yola çıktım Klima kapalı araba yüklü sadece sürücü , hız kontrolü 95 sabitledim Afyonda durdum

327 km yol yapmışım Fulledim 110 tl tuttu 33.6 kuruş yakmış.

Hız sabitleme 95 yollar kalabalık klima kapalı Samsunda durdum + 692 km sabah kalkıp depoyu tekrar Fulledim 205 tl ödedim 29.6 kuruşa düştük bence gayet iyi.

Tüketim 3,3 lt olarak gösteriyor , hatalı...

https://ibb.co/T0jzSPT

https://ibb.co/GvTFr1K

https://ibb.co/0Zgbc06

https://ibb.co/j5WZrYf

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
resim yükleme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dikkat et, kaçak akım riski var :D 

Bu arada bence ellerinde çok daha başarılı teknolojiler var, eskisini satmak için beklettiklerini düşünüyorum...

Aytac Sakal yazdı:

Hep az yakanlar Klübüne üye olmak istemiştim bakalım nasip...

Cumartesi günû Mazotu Fulleyip İzmirden yola çıktım Klima kapalı araba yüklü sadece sürücü , hız kontrolü 95 sabitledim Afyonda durdum

327 km yol yapmışım Fulledim 110 tl tuttu 33.6 kuruş yakmış.

Hız sabitleme 95 yollar kalabalık klima kapalı Samsunda durdum + 692 km sabah kalkıp depoyu tekrar Fulledim 205 tl ödedim 29.6 kuruşa düştük bence gayet iyi.

Tüketim 3,3 lt olarak gösteriyor , hatalı...

https://ibb.co/T0jzSPT

https://ibb.co/GvTFr1K

https://ibb.co/0Zgbc06

Kuruş hesabı tutmaz ama, sonuçta yakıt fiyatı değişken. 

Focus CC ile 4 litre dolaylarında yakmaya müsait bir araç ama. Full depo ile 1000 km gittiğimiz oldu uzun yolda. Piyasadaki algının aksine, selefi vaglardan da az yakıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Murat Sahın yazdı:

Bu arada bence ellerinde çok daha başarılı teknolojiler var, eskisini satmak için beklettiklerini düşünüyorum...

Kuruş hesabı tutmaz ama, sonuçta yakıt fiyatı değişken. 

Focus CC ile 4 litre dolaylarında yakmaya müsait bir araç ama. Full depo ile 1000 km gittiğimiz oldu uzun yolda. Piyasadaki algının aksine, selefi vaglardan da az yakıyor. 

Ben Şehir içini düşüremiyorum , şehir dışı bu motora göre bence gayet iyi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

Şöyle ki; istanbul trafiğinde stres yaptıkça araba daha az yakıyor. Stresin ürettiği elektrik yükünü şarj ediyor araba :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağrı Alaf

O devirde benim arabam daha kalksam mı kalkmasam mı diye düşünüyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selim Bilgin yazdı:

Müracaat nereden?

47.jpeg

Aman dpf felan artık hangisi sende varsa, takını mıkanu benden bilirsin sonra :D

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Aman dpf felan artık hangisi sende varsa, takını mıkanu benden bilirsin sonra :D

DPF yok, bende kurum kalmaz merak etme. :D 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Müracaat nereden?

47.jpeg

Acaba silindir başına mı hesaplıyor :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Acaba silindir başına mı hesaplıyor :) 

3.0 tdi japonların hesapladığı minimum tüketim hacmine yakın hacme sahip. 

Toyotaya göre 2.2 litre, hondaya göre 2.4 litre. Bu iki hacim en ekonomik motor hacimleri. Az yakarsa şaşırmam. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...