İçeriğe Yönlendir

Doğalgaz ve Elektrik Faturası

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Murat Gedik
Ali Darbaz yazdı:

99 lira doğalgaz. 

55 tl doğalgaz faturası geldi. İlk defa Ali beyi bir tasarruf konusunda geçtim 🙂.

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Gedik yazdı:

55 tl doğalgaz faturası geldi. İlk defa Ali beyi bir tasarruf konusunda geçtim 🙂.

ev boştu ve her cihazın fişi çekiliydi sanırım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Erhan Doruk yazdı:

Bizde doğalgaz yok - merkezi sistem

Su 90 tl

elektrik 530 tl geldi.

Elektrik faturanız çok yüksek, bizde de doğalgaz yok (merkezi sistem) elektrik 198,00 TL

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Nihat Palolu yazdı:

Elektrik faturanız çok yüksek, bizde de doğalgaz yok (merkezi sistem) elektrik 198,00 TL

Tüketimi yapanlar,  Elektrikli termosifon, hiç durmayan fırın , çift buzdolabı , sürekli açık tv , ufak çocuk var , çamaşır makinası haftada 4-5 kez çalışır, hergün bulaşık makinası çalışıyor. 

bu yılki önlem olarak elektrikli termosifonu iptal edip doğalgazlı şofbene geçeceğim.

Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yoo normal yaşıyoruz 🙂 doğalgaz faturası. Elektrik faturasında onu geçmek hayal.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

2 kişilik çok çekirdek bir aileyiz (bir de kedimiz var).  Sürekli çalışan cihazlar modem ve buzdolabı. A+++ çamaşır makinesi ve kurutucu haftada 3 defa çalışıyor (kurutucu her döngüde 1 TL yakıyor, ölçtüm :D ), bulaşık makinesi haftada 2 defa çalışıyor. ütüyü ayda 2 defa toptan yapıyoruz. daha klima bile açmadım. evi robot süpürge süpürüyor. tüm aydınlatma led ve akşamları sadece 2 lamba yanıyor. 

Haziran Ayı:

Elektrik 300,

Su 120

Gaz 130 

Bizim ev ne yakıyor anlamıyorum? Gündüzleri evde bile yokum. Sayaçlar da yeni kalibreli. Fatura ödemekten bezdim :(

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bizim ev sürekli yaşıyor.  sürekli tv. modem. bazen pc. saç kurutma, 3 günde bir fırın, her gün bulaşık makinesi. iki günde bir çamaşır makinesi çalışıyor. sonuç 1000 tl.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

şipitak terlik, şort, termos bardak.....

ne yanmışım be, o kadarda 50 faktörlü sürdüydüm, haa bacaklara bronzlaştırıcı sürdüydüm ondan sanırım, terlik izi yok yalın ayaktım, buralar sakin bu sene oh ne güzel :seytan:

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Doğalgaz demiş yahu, kaç cihaz doğalgaz ile çalışıyor :)

Doğan Arşiray yazdı:

bizim ev sürekli yaşıyor.  sürekli tv. modem. bazen pc. saç kurutma, 3 günde bir fırın, her gün bulaşık makinesi. iki günde bir çamaşır makinesi çalışıyor. sonuç 1000 tl.

Modem elektrik tüketim kalemlerine eklenecek kadar elektrik harcıyor mu ya :) Baz istasyonu gibi birşey var evde?

Saç kurutmanın bile kayda değer tüketimi olacağını sanmıyorum. Buzdolabı, çamaşır/bulaşık makinesi, fırın, ütü ve aydınlatma bence tüketimi oluşturan canavarlar 😂

Burada KWh 28-30 cent arası. Tek çocuklu bir aile ve 2+1 ev için ortalama 50 euro fatura çıkıyor. Hesap kitap yapmayı gerektirecek bir tutar değil neyse ki.. Evde hangi cihaz ne kadar yakıyor bilmiyorum ama 2017 de hepsini A++ veya A+++ olarak almıştım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Erhan Doruk yazdı:

Tüketimi yapanlar,  Elektrikli termosifon, hiç durmayan fırın , çift buzdolabı , sürekli açık tv , ufak çocuk var , çamaşır makinası haftada 4-5 kez çalışır, hergün bulaşık makinası çalışıyor. 

bu yılki önlem olarak elektrikli termosifonu iptal edip doğalgazlı şofbene geçeceğim.

Kullanılmayan boş evde,  sadece +14’C/-16’C yazlık modda ayarlı buzdolabı çalışıyor,  günlük 1.1 kwh ortalama ile 37 lira fatura geldi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Erdem Doğan yazdı:

Modem elektrik tüketim kalemlerine eklenecek kadar elektrik harcıyor mu ya :) Baz istasyonu gibi birşey var evde?

Evet modemler yaklaşık 10-12W harcıyor. Bir ampul yanıyormuş gibi düşünün. O nedenle geceleri modemi kapatıyorum.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Elektrik 169.2 geldi.

Aydınlatmalar led

Modem sürekli açık.

Tv uyanık olduğumuz her an açık.

Bir buzdolabı bir dondurucu var.

Çamaşır 4 kere bulaşık 3 4 kere çalışıyor.

Fırın da 3 5 arası değişiyor. Cihazların en eskisi 3 seneyi devirdi. 

Ocak elektrikli evde şofben kombi yok. 

Bizim saat bozuk sanırım :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Elektrik 169.2 geldi.

Aydınlatmalar led

Modem sürekli açık.

Tv uyanık olduğumuz her an açık.

Bir buzdolabı bir dondurucu var.

Çamaşır 4 kere bulaşık 3 4 kere çalışıyor.

Fırın da 3 5 arası değişiyor. Cihazların en eskisi 3 seneyi devirdi. 

Ocak elektrikli evde şofben kombi yok. 

Bizim saat bozuk sanırım :D 

trafoya kedi girmiş sanırım. :) saatte bir sıkıntı va rmuhtemelen.

Bazen de bi ayda 50 günde okuyup , diğer ay 20 günlük okuyabiliyorlar. Kaç günlük olduğuna bakın faturanın.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Erhan Doruk yazdı:

trafoya kedi girmiş sanırım. :) saatte bir sıkıntı va rmuhtemelen.

Bazen de bi ayda 50 günde okuyup , diğer ay 20 günlük okuyabiliyorlar. Kaç günlük olduğuna bakın faturanın.

29 günlük. Ev yeni cihazlar yeni. Ben ona yoruyorum abi. Gerçi eski evde de çok fazla gelmiyordu 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selçuk Keleş yazdı:

Evet modemler yaklaşık 10-12W harcıyor. Bir ampul yanıyormuş gibi düşünün. O nedenle geceleri modemi kapatıyorum.

az değil gerçekten.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

az değil gerçekten.

benim modemde 6w yazıyor. Saatlik mi günlük mü yazmıyor. Saatlik olsa 6x24x30 desek 4,3 kwh ediyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

dün hesaptan 3800TL bir ödeme olmuş. ne diye baktım... yayla evinin elektriği. bir ısıtıcı açık kalmış tüm kış. adamlar sezonda bekleyip bekleyip ölçüm yapmış. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 2
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

dün hesaptan 3800TL bir ödeme olmuş. ne diye baktım... yayla evinin elektriği. bir ısıtıcı açık kalmış tüm kış. adamlar sezonda bekleyip bekleyip ölçüm yapmış. 

yayla evi denmiş. bildirim geldi

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Göktürk yazdı:

nasıl yani?? yine az gelmiş.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Allahtan ev yanmamış. 

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
(düzenlendi)

Çalıştığım fabrikanın geçen ayki enerji raporundan 2 satır:( Yani şişeli ürün fiyatları gene artacak...

-Mayıs 2021'de 12 Milyon olan enerji maliyetinin Mayıs 2022'de 70 Milyona yükseldiği haziran 2022'de 77 Milyon olacağı,

-1 sene öncesine göre Dolar- TL kurundaki artışın % 90 olduğu, elektrik birim fiyatındaki artışın % 220, doğalgaz birim fiyatındaki artışın ise % 650 olduğu

tarihinde Hakan Yavaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

2,5 haftadır yalnızım. Evde sadece buzdolabı çalışıyor akşamdan akşam 1 saat modem ve tv açık. Hafta sonları 1 er makina çamaşır ve kurutma makinası çalıştırıyorum. 195 TL gelmiş. Geçen ay eşim evde iken 207 TL ödemişim. Çıldırcam nasıl oluyor bu. Sezona göremi fiyat biçiyorlar anlamadım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...