İçeriğe Yönlendir

Doğalgaz ve Elektrik Faturası

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Servet Aydın

Bi senin yaylayı göremedik.. 
Önder 1 
Sen 2 

Köksal'da bağ bostan yok kuru betonarme. Giresun'a gitmeli
Gebze yaylası..

Oraları özlemedim ama dönüş yolundayım ağlayarak
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Köksal'da bağ bostan yok kuru betonarme. Giresun'a gitmeli

Gitsin. Fındık getirsin.  

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bi senin yaylayı göremedik.. 
Önder 1 
Sen 2 
Ben gidemiyorum ki artık abi, her hafta giderken ayda bir zor artık. Nasip diyelim o zaman :)

Oraları özlemedim ama dönüş yolundayım ağlayarak
Anam sağolsun yazıcam bahçe girişine

3e3e4b09e92533c549733ee0ea5d83d7.jpg
Gitsin. Fındık getirsin.  

Fındık vakti olmayacağım bu yıl. Kardeşim toplayacak muhtemelen.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Köksal Yılmaz yazdı:

Fındık vakti olmayacağım bu yıl. Kardeşim toplayacak muhtemelen.

Ben bilmem kardeşini.. İsterim 10 kilo fındığımı 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

Kesin ip var.

sen de azuaparkta yaşa eve fatura gelmesin, fakir fakir kaldın tüm yaz evinde?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yeni oturduğum yerde merkezi pay ölçer hikayesi var gaz sadece banyo mutfak..bunların toplam maliyeti daha mı ucuz oluyor daha mı pahalı oluyor? Neden böyle yapıyorlar yeni usul böyle mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Mehmet Göktürk yazdı:

merkezi pay ölçer

Usulüne uygun yapıldıysa ve kullanılırsa tasarruflu oluyor. Bina dengeli ısınıyor .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

yeni oturduğum yerde merkezi pay ölçer hikayesi var gaz sadece banyo mutfak..bunların toplam maliyeti daha mı ucuz oluyor daha mı pahalı oluyor? Neden böyle yapıyorlar yeni usul böyle mi?

kiracı bekleyen evde sahibine masraf çıkarmaz, ortak alanlara katılım hariç,

Ersen Tapan yazdı:

Usulüne uygun yapıldıysa ve kullanılırsa tasarruflu oluyor. Bina dengeli ısınıyor .

hatalı ölçerse? :jedi:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

radyatörlere de takılıp oda sıcaklığını takip eden bir sistem de varmış. Bizimki öyle değil sanki. sadece su sayacı gibi ve giren çıkan suyun sıcaklığını da ölçüyordur muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

olması gereken min sıcaklıktan aşağı vananın kapatılamaması gerekiyor, 2 odayı kapadım salonda oturuyorum alt üst kattan banane diyememek için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Çağlar Bayur yazdı:

hatalı ölçerse? :jedi:

Ona hukuk sistemi bile çare olamıyor. Delilleri ve ispatında olsa gelen faturayı zorla ödettiriyorlar. 

Bakalım haklımı kazanacak haksızmı kazanacak.

Mehmet Göktürk yazdı:

radyatörlere de takılıp oda sıcaklığını takip eden bir sistem

O iğrenç bir sistem.

Mehmet Göktürk yazdı:

Bizimki öyle değil sanki. sadece su sayacı gibi ve giren çıkan suyun sıcaklığını da ölçüyordur muhtemelen.

Bizim sitede bu sistem kullanılıyor ve çok hakkaniyetli. Giriş çıkış su sıcaklığı ve miktarıyla harcanan kalori hesaplanıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Göktürk yazdı:

radyatörlere de takılıp oda sıcaklığını takip eden bir sistem de varmış. Bizimki öyle değil sanki. sadece su sayacı gibi ve giren çıkan suyun sıcaklığını da ölçüyordur muhtemelen.

Eski binalarda kalorifer suyu her oda için alt kattan üst kata geçiyor. Bu sebeple peteklere takılıp ne kadar ısı çektiği hesaplanıyor. Yeni binalarda eve tek giriş var, bütün ölçüm girişten yapılıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bizim siteye de bağlatıyoruz bu kış. Toplantıda söyledim hatta. Ev fazla ısınanlar camları açıyordu petek kapatmak yerine. Şimdi görelim asıl babayiğitleri bakalım açsınlar camları.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Su bu ay 20 TL geldi. 15 gün evde değildik. Kayınçoyu ziyarete gitmiştik. 

Doğalgaz faturası 40 TL geldi. 

Elektrik ise 152 TL geldi. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
İlkay Başaran yazdı:

Bizim siteye de bağlatıyoruz bu kış. Toplantıda söyledim hatta. Ev fazla ısınanlar camları açıyordu petek kapatmak yerine. Şimdi görelim asıl babayiğitleri bakalım açsınlar camları.

Peteklerin üstüne takılan modelmi ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
İlkay Başaran yazdı:

Kuzey cepheler çok ödeyecek, hele ilk kat ve son kat kuzeyler çok ödeyecek. Bazı daireler arasında 2 kat fark çıkacak. Ama kimse cam açmayacak. Eski evde pay ölçer falan yokken 2 petek açık oturuyorduk ama yine de cam açmıyorduk. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mahmut Yıldız yazdı:

Kuzey cepheler çok ödeyecek, hele ilk kat ve son kat kuzeyler çok ödeyecek. Bazı daireler arasında 2 kat fark çıkacak. Ama kimse cam açmayacak. Eski evde pay ölçer falan yokken 2 petek açık oturuyorduk ama yine de cam açmıyorduk. 

O dairelerin kirası da kökü de ucuz ama. Satış fiyatında o parametre var yani

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ersen Tapan yazdı:

Peteklerin üstüne takılan modelmi ?

Daire girişi olacak.

Mahmut Yıldız yazdı:

Bizim daireler 22 dereceyken karşı blok ara katlarda hep camlar açıktı. Hepmuyardım, uyardık. Yapmayın bunu günahtır. Hem paramızı hem ısımızı çalıyorsunuz hesabı. Yine de kimse oralı olmadı neredeyse. Ben parasını vermişim kardeşim yanacak da açacam da modundalar dile getirmeselerde. Şimdi açsınlar da görelim. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

72 daire yarısı yazın geliyor. Yakıt parası vermeyiz vs birsürü sıkıntı yaşıyoruz. Onların daireler kapalı dolayısıyla hava 0 sa daire de maks 5 tir. Altındaki üstündeki üşüyor mesela. Müteahhitin hazırladığı dökğmanda (adını unuttum) yazlık gelenler para vermez yakıta yazıyormuş. Mahkemeye vermeyi ancak ikna ettik. Müteahhitin yazdığı kanun mu ya da daha mı üst diye. Şimdi payölçer olunca 15 derece galiba altına da inemeyecek. 4 daire 16 dairelik apartmanı usıtmaya çalışmayacağız dolayısıyla.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...