İçeriğe Yönlendir

W124 Lazziya

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

288lira yazmış hemen e devlette çıkıyor. ceza bende hızlı geldi eve

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Geçmiş olsun şimdi gördüm kusura bakma Allah beterinden saklasın, Beni de plakasız çevirdi polis 2 saat önce kaza yaptım tutanakta burada plakanın hali de bu dedim tamam devam et dedi.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Geçmiş olsun, emek boşa gitmiş oldu. Allah beterinden saklasın. 

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Serhat Işık

Geçmiş olsun Mustafa. Çok büyük bela atlatmışsın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

9bjqte.jpg

Direksiyon kutusunda boşluk vardı. Pandemi öncesi bulgardan parça gelecekti. Oydu buydu derken baktım gelmiş. Onu değiştik. Çok hafif bunda da var sonuçta çıkma. Revizyon yapılamıyor diye taktık. Bi 100 bin km daha gider eskisine göre :). Üstündeki artık rüzgarda vs gezme yaptırıyordu 200 gibi 😛

Sol sinyal kazadan değişmişti sağ ile hafif fark vardı. Onu da yeniledim. Ama sonradan çözdüm olayı. Bizim taktigimiz da iç turuncu siper yok.  😛 izmitte olanlar sipersizmis. Maslaka gidince olmadı ondan da alacaz eş olsun.

NY7sH0.jpg

Işığın acısına göre dikkat edince fark ediliyor 😛

Önce ampul den diye sıfır ampul aldım sonra evin orda takarken farkettim 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Orjinalcilerin takıntısı olan çamurluk fitili tek tarafı eksikti. İki tarafa da yeni fitil kestirdim 

LRbasb.jpg

Em4EUs.jpg

Cam düğmeleri ışıklarından biri yanmıyordu . Ve yönü hatalı idi . Onlari da yeniledim.

Gece resmi çekerim birazdan.

LPG tankı 42 lik şamandıra da düzgün degil diye az alıyor. Stepne yerine uyacak 54 Luk depo sipariş çekildi onu da takacaz.

Sonra eksik kalorifer işi var. Biraz soğuk kalıyor kışa girerken onu da halledecez.

Satacaktim ama vaz geçiyorum galiba :)

Nette etiketleri basmışlar benim bı iki eksik var onu da alacam

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Önder Özcan yazdı:

Anlaşıldı, eksikleri tamamlayıp satacaksın :D

80 lik s350 130 oldu alamam daha galiba 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Güle güle kullan patron :)

bu sene kara nasıl gidecez ona hiç hesap yaptınmı :D

sami önden gitse peş peşe bağlasak mercedesle pasatı çeker heralde tepeye kadar :nargile:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

Güle güle kullan patron :)

bu sene kara nasıl gidecez ona hiç hesap yaptınmı :D

sami önden gitse peş peşe bağlasak mercedesle pasatı çeker heralde tepeye kadar :nargile:

Fiestayi  Sami nin kamyona yukleriz 😛 sığar heralde kasaya. Mercedes karda iddialıdır kışlık lastik var ya. Kuzu yaylaya cikayazdim bı kere

92hHvv.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Sami Demirpaz yazdı:

Hepinizi cikartacam yukari bu kis :)

Kızağı çeki demirine baglicam çek beni dicem.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kızağı çeki demirine baglicam çek beni dicem.

Bak o mantikli. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

kızakla aşağı kayarız sonra vinçle bizi geri yukarı çeker

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

kızakla aşağı kayarız sonra vinçle bizi geri yukarı çeker

Bak o da olur 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ampülleri degistim. Sisleri de Alicam bı ara aynı renk . Photon extreme sis sarısı

dtIrmN.jpg

Etiketler geldi onları yapıştırcam bana lazım olan bı iki tanesi idi ama set olunca komple aldık

NyjG9P.jpg

Asıl iş LPG tankı idi sinir oluyordum aldığımdan beri. 41 litrelik tank takılmış kocaman boşluğa .şamandıra da az alıyordu 27 litre ile uzun yol sinir bozuyordu. 54 Luk tank takıldı hatta 60 lik istedim ama yüksek gelir diye bunu taktık siparişle.

FVfki9.jpg

Orjinal kapak anca kapanıyor bunla

FVfki9.jpg

Ze9GCS.jpg

LPG bakımı da yapıldı. Regülatör basıncını az yaksın diye kismislar. Ben de cansız devirleniyor bu diyordum açtık biraz baktım enjektör süreleri de düştü motor bı tık daha canlandı.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Depo 50 litre aldı :) 45 de ötmeye başlıyor şamandıra . Pompada artık ne kadar basınç varsa 50 bastı kes dedim 😛 tam uzun yol işi oldu 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

4Ln0Db.jpg

Cam düğmeleri ışıkları gitmişti ve birinin şeması yanlış idi ayar olurum o detaya her düğmenin kendi şeması var  sol cam sol a bakar sağ cam sağa. Bizim camlar sonradan elektrikli oldugu için dayı ikisini de sol takmış zamanında. Birinin ışığı yanmıyordu diğeri de kirli olduğu için hoş durmuyordu. Üstündeki iş orjinal yıldızlı parça . Biz önce ışığı yanmayani Bulduk ama hep sol var elinde febi marka kaliteli. Onu takinca diğeri eski kaldı yanında. Diğer parçacı da sordun her yon var dedi ama yerli 😛 isigi yanıyor mu dedim yanar inşallah dedi. Ver dedim taktık gündüz anlaşılmiyor aydınlatma.  Ama iki tus da temiz görüntüye sahip oldu. Tabi gece fark çıktı. Soldaki Alman yan sanayi sağdaki yerli yan sanayi. :)

mt6Q3S.jpg

Gece dayanamadım yine etiketleri yapıştırdim eskiyen

mQBFwo.jpg

Zcdfkm.jpg

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

GATfts.jpg

joCuSY.jpg

m6lVM7.jpg

Vks6Db.jpg

Etiketcilere :) eksikleri tamamladık. 

İlanlara baktım 200 binliklerde bile hep eksik ya bunlar :) kim koparıyorsa yerinden

Egzantrik kapağı da gelsin iyi olacak :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

almanya servis no sunu ne yapsınlar burada

Direk Stuttgart a bağlıyız. Mengerleri mi arayak

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Direk Stuttgart a bağlıyız. Mengerleri mi arayak
Almanya 2. Liginden uzak dur :)

Çok geçmiş olsun bu arada, yenileri de hayırlı olsun..
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...