İçeriğe Yönlendir

W124 Lazziya

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Hem sürat  olsun hem az yaksin 😛

M111 de 192ps  lik debilen kaplinli kompresör inim inim inler yüksek devirde. ( Bazısı arıza der şimdi ama krank tahrikli şarjörun tahrik edici sesi)  163 lük de o kadar ses yoktur.

Uzun yolda hız kuralını uygularsan az yakıyor düşük devir çünkü. Tabi bunu 7 ileri 9 ileri ile kıyas değil 4 ileri otomatik ile kıyas yapmak lazım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Mercedesin has motoru m111 2.0

kompresör

Has şanzımani  5g- tronik. 

Bu motor şanzıman kombini e200 olsun c200 olsun bence yakıt performans olarak en ideali.

Ha 2000 de bitiyor bu kombin.

Pesine m271 kompresör geliyor 5g-tronik. 1.8 motor  onda da motorda ufak bı sürpriz olabilir ilk seri de. 2005 sonrası olanlar biraz daha iyi.

2000 sonrası kombin kötü yani ikisi de kompresör olarak. Ok

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Valla ben mi yanlış anlatıyom bilemedim

Mekanik olarak m111 93 den 2003 e kadar kullanıldı. Elektronik güncelleme ile

M271 2003 den 2009 a kadar birebir kullanıldı. Sonra yakıt sistemi çok MPİ tipden CGI ya geçti. 

Verim artıyor da sistem karmaşıklasiyor.

Ben MPİ seviyorum LPG ile binmelik

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kargo sancılı oldu sürat kargo nedeniyle.
 Neyse geldi taktım.
Öncesi
Plastik zamanla gevşemiş ve airbag korna yeri önceki dayilar nasıl abandı ise inceden kusurlu idi. Keyfimize keder veriyordu ( bu lafı doğru yerde herkes kullanamaz otomotiv de [emoji4] )

sonrası

Maşallah, ufak bir detay gibi görünüyor uzaktan bakınca ama aşırı derecede değiştirmiş arabayı, ayrı bir hava katmış.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

Evet ilk uzun yolumuzu yaptık. Sağ salim gitti geldi 2500 km yaklaşık 48 saatte. Tek atım 1250 km civarı olcak şekilde.

JaZug5.jpg

Full bagaj artı arka koltuk teki dolu. +3 kişi gittim tek şoför. Dönüşte boş araba tek şoför döndüm.

Giderken aile ile 120 140 arası hızlarda  normal sürdüm. Yollar boştu zaten malum nedenlerle.  Uzun zamandır atmosferik araçla yüksek rakimlara çıkmadım cekincem o idi çekiş vs olarak. Ama çok üzmedi performans. ( Ah bunda bı kompresör olsa dediğim bı iki rampa oldu elbette).

Süspansiyon konforu muazzam. Yol tutuş da keza öyle ki 100 150  km kadar virajlı yollarda gittim dolu da boş da.

Çok güzel bir çekim olamamış ama bizim oranın meşhur bir yolu vardı kısa bı video çektim rampa tırmanış da kamera geri yatmış olduğu kadar

Dutbeli geçidi ve dutbelivirajlari

LPG ile gittim geldim. Sadece gidiş yolunda LPG bitince istasyonlar yakıt vermedi gece o yüzden benznle bı 170 km kadar yol yaptım. LPG tankı küçük koymuşlar arabaya ne akla hizmet tek atım Kocaeli Ankara yapamıyor. Onu en büyük simit ile değişecem ilerleyen zamanlarda. Pompa ölçümü ortalama 10 litre LPG ile gittim geldim dönüşte boş araç olunca bı iki yoklama çektim performans adına. Top speed beklediğimden iyi şuanki bakım kondisyonu ile. Onun videosunu atmıyorum. Teknik veriden bı 10 km fazlasıni gördüm LPG de . Ateşleme sensör  ve güzel bir filitre bakımı ile daha da yükseği görür gibi . Daha yüksek görenlere inanmıyordum ama gidiyor yolu bulursa.

Hızın nazarlıgi detayda. Yeni silgi alacaz artık

f2TjY4.jpg

Yolda 4 mevsim yaşadık. Sivasta kar bile yağdı

XsAEeB.jpg

Kaloriferimiz kontrol edilecek 😛 petek tıkalı galiba ılık üfledi karda kışta 😛

direksiyon kutusunda biraz boşluk var biliyordum . Korona günleri geçince bakilacaklar arasında idi . Şehir içinde o kadar sıkıntı yapmıyordu. Ama uzun yolda yüksek hızda rüzgar yiyince keyfe keder katti. 

Onun dışında falken yazlık lastiklerden çok memnun kaldım. Yuke rahmen hiç rahatsızlık vermedi ki türlu yol tipine maruz kaldı .

simdi yasak nedeniyle kapının önünde yatıyor. 

guzel bir cila ve temizlik sonrası bı sonrasi onu dinlenmeye alıp Karabela ile ilgilenicez

qR7Xxb.png

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

alamnacılar tavanda da bagaj ile ne gider gelirdi bunula, o zaman lpg de yoktu

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

alamnacılar tavanda da bagaj ile ne gider gelirdi bunula, o zaman lpg de yoktu

Bu yolun ve benim işimi görecek olanı aslında E300 turbodisel sw.

İzmitte satılık bir tane var ama turbo değil. Ve spidak gibi bı kac donanım eksik. Tekrar bir w124 alırsam onlardan alırım heralde. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

İzmitte satılık bir tane var ama turbo değil. Ve spidak gibi bı kac donanım eksik. Tekrar bir w124 alırsam onlardan alırım heralde. 

kullanmadan alma

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bu yolun ve benim işimi görecek olanı aslında E300 turbodisel sw.

turbo olmasın? kullanılmış bitkisel yağı koy gez. ben sürekli biriktiriyorum iş yerinde. 80 90 litre yağım oldu :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

zZqK57.jpg

Görmemişin mercedes i olmuş gitmiş Stuttgart plaka yaptırmış 😛

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Tüfekçi

stutgart parçalarla bakıyoz araca. bayramda yine memlekete gidecem yağı filitresi bujisi yenilensin dedim birde bonusla simarttik

😛

PWQMAa.jpg

filitre farkı . yıldıza hak edeni verirsen yıldızı parlak durur

MzOTiU.jpg

E9Fpju.jpg

bujimiz beru yağ filtresi hengst yağ Castrol 10w40

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

w87W6d.jpg

bonusumuz.

kaput izalatoru yıpranmış diye sökmüşlar onu nette görüyordum  baktım parçacı getirmiş aldım taktım orta kısmı yapıştırma yapmak lazım bel vermesin diye. aslında segman atacak yerler var da bali ile yapistiriyorlar. bide apaçi işi kocaman yıldız armali olanlar vardı ucuza ondan almadım tabi 😛

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Masallah, kesene bereket. O kaput izalotoru tam boy mu oluyor, orjinali oyle mi? İlgincmis.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Önder Özcan yazdı:

Masallah, kesene bereket. O kaput izalotoru tam boy mu oluyor, orjinali oyle mi? İlgincmis.

iki tipi var biri yarım akü havuzu kapatan biri tam  boy.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

nazar diye bişi var arkadaş. kendim degdirdim diyeyim kimsenin gunahina girmeyeyim.

park halinde aracın el freni her ne sebeple oldu ise boşalıp karşı caminin duvarına bindirdi araç.bu olay aracı park ettikten bı  yarım saat sonra oldu.

ZkPUrH.jpg

0uOdsO.jpg

Bayram sonrası kasko macerasına bakacaz

şuan İlyas Salman gibi dolanıyorum memlekette 

kötü olan kısmı tampon işli değildi kaskoda :(

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Geçmiş olsun Mustafa, allah beterinden korusun.. çok sıkıntı yok görünen

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Cem Işık yazdı:

Geçmiş olsun Mustafa, allah beterinden korusun.. çok sıkıntı yok görünen

sağol abi. sıkıntı servise çekince belli olacak.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Servet Aydın yazdı:

Geçmiş olsun Mustafa. Vites tutmadı mı aracı?

viteste değildi.  sonrasında da denedim yürümüyor hic. bı ihtimal yoldan geldim diskler sıcaktı soğuyunca saldı diye dusunuyorum

Mert Yeldan yazdı:

Geçmiş olsun satmadın bana

yaptırıp satarız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...