İçeriğe Yönlendir

A6 3.0 TDI Quattro

Selim Bilgin

Recommended Posts

Önder Özcan
Önder bu havada mercedes ile marmaraya kadar bile gidememiştir.
Gidememiştir mi gidememiş mi default_lol.gif
üstad sakin. mercedesi olanlar zaten işe gitmiyorlar [emoji3]
Bizim şoför bozulmuş zaten. Ben brunctayken kahyaya not bırakmış dadı getirdi notu, forumda yazılanlar beni yürekten yaraladı, kalmak ne demek sorar mısınız demiş.
Yukarda buna cevap verilmisti zaten. Ben evde latte esliginde kar yagisini izliyordum. Sirkette ben yokken mudur idare eder zaten.
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Köksal Yılmaz yazdı:

Gidememiştir mi gidememiş mi :D

Gidememiş. :)

Önder Özcan yazdı:

Yukarda buna cevap verilmisti zaten. Ben evde latte esliginde kar yagisini izliyordum. Sirkette ben yokken mudur idare eder zaten.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Gidememiş. :)

Çok mu belli oldu ya 😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Konuyu arabaya getireyim.

Gümrükten gol yemezsek bu hafta yeni bölüm geliyor gibi.

custom.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

Konuyu arabaya getireyim.

Gümrükten gol yemezsek bu hafta yeni bölüm geliyor gibi.

custom.png

Mercedesi arabadan saymadın galiba :)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mercedesi arabadan saymadın galiba :)

Konu Mercedes değil de Önder abinin kendisi gibi geldi bana. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

Konu Mercedes değil de Önder abinin kendisi gibi geldi bana. :) 

Haklısın.. öyleydi. ama pas vermiyor.. iyisi mi araba konuşalım... 

Eee ne geliyor Almanya'dan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Konforu arttırmasını planladığım bir şeyler ama inşallah faydası olur, heyecanlıyım. :) 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Güzelim konuyu çok dağıtmayalım diye şeyettim. Yoksa paylaşırım bak alakalı karikatürleri :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

Konforu arttırmasını planladığım bir şeyler ama inşallah faydası olur, heyecanlıyım. :) 

Air ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Air ?

Ventilli yapsalar ciddi düşünüyorum ben yumuşak yumuşak gezeriz.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Air ?

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ventilli yapsalar ciddi düşünüyorum ben yumuşak yumuşak gezeriz.

Keşke olsa ama saçma bir maliyete çıkar muhtemelen hiç bakmadım ona. Ama orijinal airmaticli benim kasa allroad kullandım, çok isterdim benimkinde de olmasını inanılmaz bir konfor + yol tutuş var. İkisi birlikte. 

Ben 4 yay + 4 amortisör aldım. Spor amortisörleri çıkaracağım. 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

e0fdbc5ecf77d9013995fa52412533d6.jpg
Jantı görünce senin araç sandım. Başka forumda karşıma çıktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Keşke olsa ama saçma bir maliyete çıkar muhtemelen hiç bakmadım ona. Ama orijinal airmaticli benim kasa allroad kullandım, çok isterdim benimkinde de olmasını inanılmaz bir konfor + yol tutuş var. İkisi birlikte. 

Ben 4 yay + 4 amortisör aldım. Spor amortisörleri çıkaracağım. 
Spor amortisör nasıl oluyor abi , spor yay biliyordum da amortisör hiç duymamıştım.Konfor konusunda A6 bana çok sert geldi özellikle arkası hiç esnemiyor , yayları kesik şahin gibi arka kısım da esneme yok[emoji846].
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Bakırel yazdı:

Spor amortisör nasıl oluyor abi , spor yay biliyordum da amortisör hiç duymamıştım.Konfor konusunda A6 bana çok sert geldi özellikle arkası hiç esnemiyor , yayları kesik şahin gibi arka kısım da esneme yokemoji846.png.

Amortisörün absorbesi ve geri tepkisi daha net, salınımı daha az, ben ilk aldığımda spor süspansiyonlu Alfa Romeo'dan inip bindiğim için sert şerit geçişlerinde filan acayip tedirgin oluyordum, 17'den 18 janta geçince bayağı iyileşti, B6 amortisörlerden sonra bayağı iyi oldu o açıdan. Ama 1 seneye yakın kullandıktan sonra anladım ki bu o işin arabası değil, şehiriçi yollar da çok bozuldu son yıllarda, vazgeçtim onun için. Malzeme bu => https://www.bilstein.com/int/en/product/bilstein-b6/ Yeni aldığım da bunun B4 olanı.

A6 gerçekten yumuşak bir araba değil, tam otoban arabası, 200 ile ip gibi gidiyor. Ama bizim örnekler sanırım yıllar içinde de bir şeyleri kaybetmişler. Sıfırken bu kadar sert olduğunu sanmıyorum. Bakalım yay ve amortisör değiştikten sonra yorumlayacağım tekrar.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Amortisörün absorbesi ve geri tepkisi daha net, salınımı daha az, ben ilk aldığımda spor süspansiyonlu Alfa Romeo'dan inip bindiğim için sert şerit geçişlerinde filan acayip tedirgin oluyordum, 17'den 18 janta geçince bayağı iyileşti, B6 amortisörlerden sonra bayağı iyi oldu o açıdan. Ama 1 seneye yakın kullandıktan sonra anladım ki bu o işin arabası değil, şehiriçi yollar da çok bozuldu son yıllarda, vazgeçtim onun için. Malzeme bu => https://www.bilstein.com/int/en/product/bilstein-b6/ Yeni aldığım da bunun B4 olanı.

A6 gerçekten yumuşak bir araba değil, tam otoban arabası, 200 ile ip gibi gidiyor. Ama bizim örnekler sanırım yıllar içinde de bir şeyleri kaybetmişler. Sıfırken bu kadar sert olduğunu sanmıyorum. Bakalım yay ve amortisör değiştikten sonra yorumlayacağım tekrar.

Orijinalden daha mı sert oldu b6 ? Bozuk yolu çok hissediyorum içeriden bu da pek hoşnut olmadığım bir durum , yayları felan sıkıntısız kesilme, preslenme vs yok.Lastikler de 16". Expertizlerde ki amortisör test cihazında denedik ne kadar doğru sonuç verir orası tartışılır ama herşey normal çıktı sonra dedim değişelim 4 amortisör o da çok külfetli ve malzemeler yan sanayi , öylece kaldı daha kurcalamadım Belki de yapısı böyledir [emoji846] . Bence sen de uğraşma boşuna abi .
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Bence de genel yapisi böyle. Air benzeri yapı olmayan her araçta özellikle de d e f segmentte çok ta yumuşak olmayacaktır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Bakırel yazdı:

Orijinalden daha mı sert oldu b6 ? Bozuk yolu çok hissediyorum içeriden bu da pek hoşnut olmadığım bir durum , yayları felan sıkıntısız kesilme, preslenme vs yok.Lastikler de 16". Expertizlerde ki amortisör test cihazında denedik ne kadar doğru sonuç verir orası tartışılır ama herşey normal çıktı sonra dedim değişelim 4 amortisör o da çok külfetli ve malzemeler yan sanayi , öylece kaldı daha kurcalamadım Belki de yapısı böyledir emoji846.png . Bence sen de uğraşma boşuna abi .

Sert ama taş anlamında sertilk değil, salınım azaldığı için aslında iyi yollarda konfor artıyor. Bir de tabi çıkan amortisörler kaç yaşındaydı bilmiyorum. Uğraşmayı seviyorum benim olayım o. :) Bu kadar sert olmamalı bu arabalar, hele seninki 16 jantla bayağı konforlu olması lazım.

Hacı Şenyurt yazdı:

Bence de genel yapisi böyle. Air benzeri yapı olmayan her araçta özellikle de d e f segmentte çok ta yumuşak olmayacaktır diye düşünüyorum.

Aynı yılın W211'leri filan çok farklı. Pamuk gibiler 16-17 jantla.

Arda Bülent Güzel yazdı:

e0fdbc5ecf77d9013995fa52412533d6.jpg
Jantı görünce senin araç sandım. Başka forumda karşıma çıktı.

Güzel durmuş, 19" olabilir bu fotodaki.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Bence berbat görünüyor , müptezel işi olmuş ki A6 nın ağırlığı kalmamış...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Bakırel yazdı:

Bence berbat görünüyor , müptezel işi olmuş ki A6 nın ağırlığı kalmamış...

Fazla gömdün sanki. :) 

11885701_882722578474807_662738406060873

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Göze mi geldik ne olduysa bizim koli gümrüğe takılmış, uğraşacağız belli. 😕

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

+ yüzde yirmi, gönderi bedeli hariç vergi ödersiniz ptt gümrüğüne hepsi o.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Dogan Arsiray yazdı:

+ yüzde yirmi, gönderi bedeli hariç vergi ödersiniz ptt gümrüğüne hepsi o.

Yok o normal prosedür zaten bu sefer ticari olarak kabul edip beyanname istediler. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Yok o normal prosedür zaten bu sefer ticari olarak kabul edip beyanname istediler. 

kaçıncı paketti?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...