İçeriğe Yönlendir

A6 3.0 TDI Quattro

Selim Bilgin

Recommended Posts

Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

defender olsa idi o ağacın yanına çıkardı

Planlar değişmezse 1-2 seneye yanına bir defender ya da disco2 gelebilir. Sardım bu ara iyice. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Selim hocam sizin film başka transporter 5. Maşallah. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bu kirli ise [emoji23][emoji23]
Kirli A6 larınız öldüm fiyattan alınır. [emoji23]

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Selim Bilgin yazdı:

Planlar değişmezse 1-2 seneye yanına bir defender ya da disco2 gelebilir. Sardım bu ara iyice. 

Disco 2 mi himm.  Potansiyel bı araç gelecek foruma yakında 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Disco 2 mi himm.  Potansiyel bı araç gelecek foruma yakında 😛

Gördüm gördüm, o V8 almış, ben bu aralar TD5 sesine hasta oldum nedense. :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Selim Bilgin yazdı:

Gördüm gördüm, o V8 almış, ben bu aralar TD5 sesine hasta oldum nedense. :) 

Para sesidir o . 😛 egsozdan uçup giden.

Şu sesi para sesi bir de neydi :∆ td5 mi

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Para sesidir o . 😛 egsozdan uçup giden.

Şu sesi para sesi bir de neydi :∆ td5 mi

Köpürtmesini anlayamassınıssss 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Sahın
Hacı Şenyurt yazdı:
Selim Bilgin yazdı:
Loading...

goXoPbJl.jpg

Waiting.

Also waiting :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Loading...

goXoPbJl.jpg

Selim hayırlı olsun.
bir önceki Audi a6 aracıma bu marka amortisör taktırmıştım çok memnun kalmamıştım. İnşallah sen memnun kalırsın.
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Arda Bülent Güzel yazdı:

Selim hayırlı olsun.
bir önceki Audi a6 aracıma bu marka amortisör taktırmıştım çok memnun kalmamıştım. İnşallah sen memnun kalırsın.

Sağol abi.

Bilstein çok iyidir aslında, niye memnun kalmamıştın? Sert mi gelmişti?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

standart amortisörlerde sertlik farkı olacağını sanmıyorum. bazı amortisörler ekstradan sert üretilebiliyor o da arazi araçlarında filan. yada alçaltılmış araçlarda belki olabilir.

mopar amortisör bozulunca KYB takmıştım nefis olmuştu. diğer araçta da mopar bozulunca monroe takmıştım belirgin fark yoktu.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Dogan Arsiray yazdı:

standart amortisörlerde sertlik farkı olacağını sanmıyorum. bazı amortisörler ekstradan sert üretilebiliyor o da arazi araçlarında filan. yada alçaltılmış araçlarda belki olabilir.

mopar amortisör bozulunca KYB takmıştım nefis olmuştu. diğer araçta da mopar bozulunca monroe takmıştım belirgin fark yoktu.

Benim üstündekiler zaten B6 olduğu için her şekilde yumuşaması lazım, 1-2 saate belli olur. :) 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Selim Bilgin yazdı:

Benim üstündekiler zaten B6 olduğu için her şekilde yumuşaması lazım, 1-2 saate belli olur. :) 

Time is over :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hem sertti hemde darbeyi sömürmüyor gibiydi. Çukura düştüğü zaman küt küt diye vuruyordu. Sonra arabayı sattım zaten.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bozulmakta olan amortisörler önce küçük minik hareketleri sönümlemekte başarısız oluyorlar. asvalttaki taşlar, beton kalıntısı gibi. büyük hareketlerde sorun omaz. ama en çok virajda fark edilir. sonra artık esnemeleri yok edememeye başlıyorlar bundada dışarıdan gördüğünüzde sürekli sallanan tekerlekler dikkat çeker. esnemelerde kontrol kaybı bile olur.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Selim Bilgin yazdı:

Nedir durum.

Konfor hayırlı olsun diyelim mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Geldim. :) Sabah çıktığı liftten ancak akşam inebildi. 

Bugün yapılanları özetleyecek olursak;

- 7 bin km ardından yağ ve filtrelerimiz değişti. Filtreleri yine Mann ve Hengst kullandık. Liqui Moly Motor Clean ürünü ile flush yaptıktan sonra yine Liqui Moly 4200 yağımızı doldurduk. Doldurduk derken neredeyse 9 litre yağ kullandığımızı hatırlatalım. :)

- Ön salıncaklardaki bazı burçlarımız değişti (Lemförder) Bazı diyorum çünkü ön takımda 3 arabalık parça var, toplam 12 burç var sanırım. Sadece ön aksta.

- Ön sol rotil kolunda boşluk vardı o değişti, yine Lemförder.

- Genel kontroller yapıldı, herhangi bir yağ kaçağına ya da anormalliğe rastlanmadı.

- Sol olarak da Almanya'dan binbir emekle getirdiğimiz meşhur yay ve amortisörlerimiz takıldı. Servis personelinden Türkiye'de bakım amacıyla yay değiştiren nadir kişilerden olduğum bilgisi alındı. :D 

- Genel olarak ön-arka takımları çok karmaşık ve işçiliği uzun sürüyor. Yukarıda dediğim gibi hem çok parça var hem de kallavi malzemeler. Yan liftlerdeki Golf ve Passat ile yan yana görünce çok net görünüyor bu durum.

Sonuç;

- LM yağ çalışma sesini acayip değiştirdi, daha rahat devirleniyor gibi. Normalde bakım yapınca 1x oluyorsa bu efekt, bu sefer 3x oldu gibi. Bakalım kalıcı olacak mı?

- Amortisörler hakkında kesin konuşmak için biraz daha kullanmam lazım ama eve geliş yolunda bir an arabayı satıp da makyajlı kasa 100 binde başka bir A6 mı aldım acaba filan diye düşündüm bir an. 1-2 gün klasik rotalarımda kullanınca daha emin konuşabilirim.

Bazı fotolar;

7.000 km kullanılmış hava filtresinin kirliliği

havafiltrekirli.jpeg

Bilstein B6 (eski)

amortisoreski.jpeg

Bilstein B4 (yeni)

amortisoryeni.jpeg

Yeni yaylar takılınca 1 cm kadar yükseldi. Davlumbazı doldurayım desem 20" lastik takmam lazım. 😕 

yaylar.jpeg

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Rotilin arabası var mübarek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bu arada tüm işlemleri hassasiyetle yaptıkları ve benim nazımı çektikleri için Akif, Recep, Benal ustalara ve tüm Mekatronik Servis personeline teşekkürlerimi ileteyim buradan da.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Genel olarak ön-arka takımları çok karmaşık ve işçiliği uzun sürüyor. Yukarıda dediğim gibi hem çok parça var hem de kallavi malzemeler. Yan liftlerdeki Golf ve Passat ile yan yana görünce çok net görünüyor bu durum.

A6 yı passatla karıştıranı lifte davet ediyoruz :nazar:

Selim Bilgin yazdı:

Bu arada tüm işlemleri hassasiyetle yaptıkları ve benim nazımı çektikleri için Akif, Recep, Benal ustalara ve tüm Mekatronik Servis personeline teşekkürlerimi ileteyim buradan da.

akif emeklilik için sgk ya dilekçe verdi diye duyum aldıydım

Selim Bilgin yazdı:

1-2 gün klasik rotalarımda kullanınca daha emin konuşabilirim.

vesile ile 1 ay otursun

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mert Yeldan yazdı:

Bagaja kum çuvalı at emoji23.png

Bir süre sonra oturur ya, vesile bey de yazmış. :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Hayırlı olsun abi sonunda sertliği çözdüğüne sevindim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...