İçeriğe Yönlendir

A6 3.0 TDI Quattro

Selim Bilgin

Recommended Posts

Çağrı Alaf
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Bu arada sakin sakin 80-90 ile gezince böyle bir tüketim olabiliyormuş, biraz kassam 5.5 filan da çekerdim.

khrfbiz.jpeg

Şahane bir tüketim Selim Abi. Bu araçların ses yalıtım seviyesi nasıl amortisörleri değiştirdiğinden bahsetmişsin oradan aklıma geldi Şase gürültüsü dediğimiz "Zank" diye vurma oluyor mu bozuk yollarda ? Uzun şaselerde onu engellemek bir yaştan sonra zor oluyor diyordu adı aklıma gelmeyen bir araba gurmesi.

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Servet Aydın yazdı:

3.0 4x4 ile sakin sürüş kelimesi yan yana olmamış

Bir üstteki mesaja alalım sizi.

Çağrı Alaf yazdı:

Şahane bir tüketim Selim Abi. Bu araçların ses yalıtım seviyesi nasıl amortisörleri değiştirdiğinden bahsetmişsin oradan aklıma geldi Şase gürültüsü dediğimiz "Zank" diye vurma oluyor mu bozuk yollarda ? Uzun şaselerde onu engellemek bir yaştan sonra zor oluyor diyordu adı aklıma gelmeyen bir araba gurmesi.

Tüketim şahane ama pek gerçekçi değil, 90 ile gitmek çok zor. :) 

Şase gürültüsünü tam anlayamadım açıkçası ama alt takımdan gelen herhangi bir ses yok şu an.

Çağlar Bayur yazdı:

pandemi sonrası insanlık ne halde

İnsanlık sıkıldı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Servet Aydın yazdı:

Yanlış kişide doğru araçlar. Ağlıyorum şu anda

Doğru kişi, doğru araç, doğru servis, doğru vs.... Bu imkansız neredeyse....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hocam hiçbir zaman mermi tarzı araç nasip olmadı bana. Hep ucundan döndüm

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Allah dağına göre kar verir derler bizde, vukubulanda hayır vardır. Sahibi olduğum bütün araçların fren, motor, vites ve viraj limitini sonuna kadar sınarım. Emanet lada nivayı bile okul bahçesinde yamaçta bir kış günü denemiştim. Düşünsene bende 911s var....

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Metin Uzunoğlu yazdı:

Allah dağına göre kar verir derler bizde, vukubulanda hayır vardır. Düşünsene bende 911s var....

Allah korusun, pek hayırlı olmazdı sanırım. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Servet Aydın yazdı:

Olmuştur da, belki yorgun mermi olmuştur. :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

8 litrenin altına hiçbir zaman düşmedi şehir içi 12L min .

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Allah dağına göre kar verir derler bizde, vukubulanda hayır vardır. Sahibi olduğum bütün araçların fren, motor, vites ve viraj limitini sonuna kadar sınarım. Emanet lada nivayı bile okul bahçesinde yamaçta bir kış günü denemiştim. Düşünsene bende 911s var....

Aynı kafadayız hocam
Olmuştur da, belki yorgun mermi olmuştur. [emoji4]

Yok yav. En delisi pasat ve jeep kj oldu. İkisi de 240 dedin mi nefesi kesiliyor
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Servet Aydın yazdı:

bunu kango ile piste giren birinin söylemesi ne bileyim. 

altında mermi gibi bir şey olsa uzaya çıkmayı denersin gibi geliyor bana 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

Aynı kafadayız hocam

Yok yav. En delisi pasat ve jeep kj oldu. İkisi de 240 dedin mi nefesi kesiliyor

Abi kullanım stilini düşününce, tek jantta 2 bijon gezmeler vs.. Sana sakin araç lazım, mermiden uzak durmak hayırlıdır😅

• Beğen 3
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Henüz memur spec arabadan üste çıkamadım vardır bundada bir kar [emoji16]

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selim Bilgin yazdı:

kassam 5.5 filan da çekerdim.

Çok az yakmış. Demekki ben bunu 1100 devir sabit bağlarsam 5 litrelere düşürebilirim. Lakin gavurun fiyatı çok yüksek. Verigiside epey fazla. Mühtemelen böyle bir arabanın yıllık yakıt masrafları , tüm yıllık masrfalarının %20 bilemedin %15 felandır.  senelik 15000 km yakıt masrafı dahil 5000 tl geçmeyecek bir araba kaldımı acep :( 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Çok az yakmış. Demekki ben bunu 1100 devir sabit bağlarsam 5 litrelere düşürebilirim. Lakin gavurun fiyatı çok yüksek. Verigiside epey fazla. Mühtemelen böyle bir arabanın yıllık yakıt masrafları , tüm yıllık masrfalarının %20 bilemedin %15 felandır.  senelik 15000 km yakıt masrafı dahil 5000 tl geçmeyecek bir araba kaldımı acep [emoji20] 

Market arabası bile o kadar az yakmıyor artık ;)
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

şiir  gibi arabalar  :nargile:

jeep KJ için katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Bakırel yazdı:

8 litrenin altına hiçbir zaman düşmedi şehir içi 12L min .

Benim uzun dönem 9.5 şu an, sıfırladıktan sonra İstanbul'dan hiç çıkmadım. Uzun yolda sakin kullanımda rahat düşüyor 6.8-7'lere.

Metin Akbal yazdı:

Henüz memur spec arabadan üste çıkamadım vardır bundada bir kar emoji16.png

Vardır vardır, harcama listesini atabilirim. :D 

Ali Darbaz yazdı:

Çok az yakmış. Demekki ben bunu 1100 devir sabit bağlarsam 5 litrelere düşürebilirim. Lakin gavurun fiyatı çok yüksek. Verigiside epey fazla. Mühtemelen böyle bir arabanın yıllık yakıt masrafları , tüm yıllık masrfalarının %20 bilemedin %15 felandır.  senelik 15000 km yakıt masrafı dahil 5000 tl geçmeyecek bir araba kaldımı acep :( 

Çok gerçekçi olmaz, şehiriçi ortalama olarak yapabileceğinin en iyisi 9.5-10. Diğeri için boş yol lazım, ona da şehiriçi denmez. Diğer yandan basmayacaksan zaten niye bunu alıyorsun, 1.6 tdi al. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Benim uzun dönem 9.5 şu an, sıfırladıktan sonra İstanbul'dan hiç çıkmadım. Uzun yolda sakin kullanımda rahat düşüyor 6.8-7'lere.

Vardır vardır, harcama listesini atabilirim. :D 

Çok gerçekçi olmaz, şehiriçi ortalama olarak yapabileceğinin en iyisi 9.5-10. Diğeri için boş yol lazım, ona da şehiriçi denmez. Diğer yandan basmayacaksan zaten niye bunu alıyorsun, 1.6 tdi al. :) 

Sendeki 3.0 motorun BSFC tablosundan haberin yok galiba.  Tam hipermillik. 

https://www.vwvortex.com/threads/bsfc-2-0t-fsi-vs-3-0-tdi.1438492/

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Darbaz yazdı:

Misal astra g aldın 8 lt lpg ile sürüyorsun, 15000 km de 4500 tl yakıt eder(lpg  3.5 tl desek), 500 benzine versen yıllık zaten 5 bin etti. Vergisi yıllık 216 tl gibiydi, sigorta 500 tl desen , yağ değişimi dahil 6000 tl gibi olur bu iş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Misal astra g aldın 8 lt lpg ile sürüyorsun, 15000 km de 4500 tl yakıt eder(lpg  3.5 tl desek), 500 benzine versen yıllık zaten 5 bin etti. Vergisi yıllık 216 tl gibiydi, sigorta 500 tl desen , yağ değişimi dahil 6000 tl gibi olur bu iş.

Cruze bir yılda 17000 tl doğru gidiyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

senelik 15000 km yakıt masrafı dahil 5000 tl geçmeyecek bir araba kaldımı acep

tsi

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

tsi

Yılda 15000 km yapıp üstüne bakımı, kaskosu , sigostası dahil 5000 tl geçmiyecek.  Sanmıyorum abi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...