İçeriğe Yönlendir

2. Aracımız Albea 1.2 Speedgear

Mehmet Cihat

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

130 ile 2000 devirde sessiz gider.

Nasıl yani. Tam otomatik tork konvertör mü bu? Kaç vites ki? Ben 110 ile giderken devir 3000 oluyor. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Nasıl yani. Tam otomatik tork konvertör mü bu? Kaç vites ki? Ben 110 ile giderken devir 3000 oluyor. 

CVT

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

CVT

Hee anladım. O senelerde cvt kaç marka kullanıyormuş ki. Şaşırdım doğrusu. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hayirli olsun kazasiz belasiz. Bu rengi her arabada seviyorum.

Bu rengin B7 A4 unu takibe almistim Edirnede iken :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Amirim hayırlı olsun. Vites karakteri nasıl?

Abi memnun kaldım ben sarsıntı titreme vs denk gelmedim. İlk defa cvt kullanıyorum bazen devir sabit hız artıyor ilginç şeyler [emoji2]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Adaş hayırlı olsun maşallah güzel araç senin elinde daha da güzelleşecek 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Abi memnun kaldım ben sarsıntı titreme vs denk gelmedim. İlk defa cvt kullanıyorum bazen devir sabit hız artıyor ilginç şeyler [emoji2]
Şehiriçi keyifli uzun yolda can sıkıcı oluyor, lpg var mı?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Hayırlı olsun 

Detaylı temizlik konusunda olayı aşmışsınız bu arada 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hee anladım. O senelerde cvt kaç marka kullanıyormuş ki. Şaşırdım doğrusu. 

İtalyanlar her şeyi ilk kullanıp sonra olgunlaştırmadan bırakmalarıyla meşhurlar. :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Şehiriçi keyifli uzun yolda can sıkıcı oluyor, lpg var mı?

Var
İtalyanlar her şeyi ilk kullanıp sonra olgunlaştırmadan bırakmalarıyla meşhurlar. [emoji3] 

Şanzımanı italyanlar yapsa almazdım ben [emoji1]
Şanzımanı subarudan almışlar o zamanki adıyla Fuji heavy industries diye geçiyor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erman Uzun

Şehiriçi kullanım için güzel bir araç bende bir ara düşünmüştüm ki yine de aklımın bir köşesinde duruyir 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Selim Bilgin yazdı:

İtalyanlar her şeyi ilk kullanıp sonra olgunlaştırmadan bırakmalarıyla meşhurlar. :D 

Aklıma ilk Tempra geldi nedense 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet hayırlı olsun.
Göstergenin içi de hep tozludur. Temizledin mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Mehmet hayırlı olsun.
Göstergenin içi de hep tozludur. Temizledin mi ?

Bir temiz yer orasıydı abi ilginçtir [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu araçla babam değişik ve tehlikeli bir kaza yaptı aldığımız sene.

Bahçe tarla evimizin çıkışı yola hafif rampa var babam arabadan iniyor araba duruyor diye oysa D de araba. kapıyı açacak arabayı çıkaracak.

babam inince araba kendi kendine yürüyor, rampanın yanal durumu nedeniyle dönüyor araba kendi kendine gitmeye başlıyor. Babam arabayı tutmak için yandan koşuyor asılıyor hatta o sırada ağaca sürtüyor kendisini birkaç yeri çizik yara oluyor, araba devam ediyor evin duvarına vurup duruyor. Cizzi hasar yok tampon iple bağlı izmirden istanbula kadar geldiler o zaman annem yaşıyordu. Yıl 2007. Servise götürdüm, abi ne olmuş bu arabaya diye servisteki arkadaş epeyce anlamadı. neyse o yapıldı. babam 78 yaşındaydı :)

daha sonra şehir içinde durduğu yerde birkaç yerinden traktör kasası vesaire gibi çizikler oldu konserve kutusu gibi bazı yerleri hasar aldı ama yapıldı. Bagajda zeytinyağı devrildi. arka koltuklara kustu. Buna rağmen harika araç. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

e3e738843dd5789b0e888b561bdec1f7.jpg
f7a3808d03cee84d6b73a8ae04b8090a.jpg

Termostatımız açık kalmış onu değiştirdim , hiç antifiriz kullanılmamış araçta antifirizide koydum bir kaç yer var şüphelendiğim oralardan su kaçağı olmasını bekliyorum :)

23bfd62173931d6732171569e011ac6a.jpg
Güneşlik ayağıda kırıktı onu değiştirdim.

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Aracı aldığımızda airbag lambamız yanıyordu. Ona göre pazarlık yaparak satın aldık. Universal cihazla bakınca Sürücünün sihirli devresi şeklinde bir hata yazıyordu. Zemberek olduğunu düşünüyordum, geçen akşam kornada çalışmaz oldu. Artık zemberek olduğu kesinleşti.

250 liraya birisi yaparım dedi anlaştık ertesi sabah adamın yanına gidecek iken 110 liraya letgo üzerinden çıkma zemberek buldum.

Direksiyon airbagi sökmek için yandaki deliklerden 5 alyan ile civataları sökerek serbest bırakıyorsunuz. 24 lokma ile ortadaki somunu söküp direksiyon simidini söküyorsunuz. Direksiyon simidini sökmeden pozisyonunu düzgün takmak için işaretleme yapmanızı tavsiye ederim.

Zembereği 3 yıldız vida tutuyor.

4a0a819ed8acd2ade4aa7df137e03c69.jpg

83a4ce1ae9d655ecd5d948de8abb5d17.jpg

b677f30fa1142f6278123e14f53c5341.jpg

Yeni zemberek 2010 modele ait ama sıkıntı olmadı.

558a273173077ea04e106a02be71c90d.jpg

Çıkma zemberek takılırken önce zembereği tam ortada olacak şekilde sarmalısınız. Aksi takdirde kopacaktır.

1c444d9a2efd01dfcae5e7968a54428e.jpg

eeda2464f7a840240dca0bc608e72d46.jpg

Mutlu son artık yanmıyor [emoji3] ( Araba kontak açık vaziyette arıza lambası o yüzden yanıyor )

Geçen hafta termostat değişikliği yaptıktan sonra antifiriz koymuştum. Lpg bağlantıları nemlenmeye başladı sonrasında.

Regülatör dirsekleri, hortumları, T bağlantıları ve kelepçeleri değişti. Tanıdık olması sebebiyle 80 liraya yaptırdım.

a65bfd8d0fa54a3b6ed749c91aadec8f.jpg

8410991d578468742406ce11f94e03ee.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Araba devamlı kalıcaksa, satmayı düşünmüyorsan komple restore et bence. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Araba devamlı kalıcaksa, satmayı düşünmüyorsan komple restore et bence. 

Bu arabaya o eforu harcamak mantıklı değil bence [emoji3]
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Cihat yazdı:

Bu arabaya o eforu harcamak mantıklı değil bence emoji3.png

Öyle düşünme, maksat işini görsün. Ayrica çokta pahalı değil parçaları. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Öyle düşünme, maksat işini görsün. Ayrica çokta pahalı değil parçaları. 

Ben pek parayı önemsemem böyle işlerde, mesela lacettiye öyle gerekli gereksiz 10 bin harcamışımdır. Ama bu arabaya sorunsuz yürüyeceği kadar yeterli bence, o ilgiyi hakedecek bir araç değil [emoji3] ben bütün arabalarıma iyi bakarım eksiği gediği olmaz ama buna fazlasını yapmam
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Bahçe tarla evimizin çıkışı yola hafif rampa var babam arabadan iniyor araba duruyor diye oysa D de araba. kapıyı açacak arabayı çıkaracak.

babam inince araba kendi kendine yürüyor,

bir tanıdığım var, bahçe dönüşü aracı bıraktığı yerde bulamıyor.. biraz bakınınca , elfrenini çekmediği için araç yavaştan rampa aşağı dalmış otların arasına... speedgear değildi

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...