İçeriğe Yönlendir

2. Aracımız Albea 1.2 Speedgear

Mehmet Cihat

Recommended Posts

Mehmet Cihat
Köksal Yılmaz yazdı:

Lpg cini tavsiye eder misin, yakın mıdır bize?

kral adamdır ama çok yoğundur, ümraniye oto sanayide üçel otogaz rıza usta

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bir tanıdığım var, bahçe dönüşü aracı bıraktığı yerde bulamıyor.. biraz bakınınca , elfrenini çekmediği için araç yavaştan rampa aşağı dalmış otların arasına... speedgear değildi

Kim o. [emoji85]
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kim o. emoji85.png

isim vermedim kişi kendisini bilip gelir diye düşünmüştüm :mangal:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

bir tanıdığım var, bahçe dönüşü aracı bıraktığı yerde bulamıyor.. biraz bakınınca , elfrenini çekmediği için araç yavaştan rampa aşağı dalmış otların arasına... speedgear değildi

Kaskosu vardı inşallah?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Cihat yazdı:

kral adamdır ama çok yoğundur, ümraniye oto sanayide üçel otogaz rıza usta

Üçel otogaz dedin beni bitirdin. Adama i10 fabrikasyon lpg filtre değişiyonmu dedim sosyal medyadan. Hatta filtesinin koduna kadar paylaştım. Resiminide attım. Var bizde sıkıntı yok dediler. 

Gel yaparız biliyoruz dedi. 

Geldim hiç ilgilenmedi 45 dk bekletti. 

Sonrada biz bu arabaya bağlanamayız  filtreside yok bizde. Sinir krizi gecirtti bana. 

Sana arabaya bağlan diyenmi oldu. Sanki hiç yazışmamışız, sanki randevusuz gelmişim. Randevu saatine kadar onlar verdi. 

İşten izin alıp 30 km yol yaptım. 45 dakikada bekledim. 

Önceden tüm detayıda paylaşmışım. Bir dehada kapısının önünden geçmem. Kimseyede tavsiye etmem. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Üçel otogaz dedin beni bitirdin. Adama i10 fabrikasyon lpg filtre değişiyonmu dedim sosyal medyadan. Hatta filtesinin koduna kadar paylaştım. Resiminide attım. Var bizde sıkıntı yok dediler. 
Sonrada biz bu arabaya bağlanamayız  filtreside yok bizde. Sinir krizi gecirtti bana. 
Sana arabaya bağlan diyenmi oldu. Sanki hiç yazışmamışız, sanki randevusuz gelmişim. Randevu saatine kadar onlar verdi. 
Önceden tüm detayıda paylaşmışım. Bir dehada kapısının önünden geçmem. Kimseyede tavsiye etmem. 

Doğrudur ben firmadan ziyade ustamı tavsiye ettim ismiyle [emoji4]
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Mehmet Cihat yazdı:

Doğrudur ben firmadan ziyade ustamı tavsiye ettim ismiyle emoji4.png

O sosyal medya sorumlusu, facebook gruplarında iletişimi yapan arkadaşa ve benim arabamı beğenmeyip burun kıvırıp 45 dakika salladıktan sonra filtre yok bilgisayar bağlanmıyor diyen ustaya fena bilenmiştim. Grup yöneticimize şikayet edip gruptanda attırmıştım. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Lpg cini tavsiye eder misin, yakın mıdır bize?

Ali Darbaz yazdı:

geçen bizim mazda grupta bi arkadaş candan'ı aramış, lpg bakımı ve birkaç şey için gelmek istiyorum demiş. tamam buyur gel demişler. arkadaş uzaklardan gitmiş candan'a. candan da aracı görmüş, biz bu markaya bakmıyoruz demiş. bizimki de geri dönmüş. facebook grubundan yazdı verdi veriştirdi. mazda gruba candan da üye. o da girdi muhabbete. çocuk diyor ki, neden sormadın hangi lpg kitin var diye, bir çok firma her lpg'ye bakıyor, ben de sandım hepsine bakıyorsunuz. candan da diyor ki, sen söyliceksin bende şu var bakar mısınız diye.

sonuç; candan müşteri memnuniyeti bizde öndedir. tekrar davet ettiler adamı, işini gördüler. sosyal medya olmasa belki de müşteri memnuniyeti bu kadar önemli olmazdı belki de.

Ali Darbaz yazdı:

O sosyal medya sorumlusu, facebook gruplarında iletişimi yapan arkadaşa ve benim arabamı beğenmeyip burun kıvırıp 45 dakika salladıktan sonra filtre yok bilgisayar bağlanmıyor diyen ustaya fena bilenmiştim. Grup yöneticimize şikayet edip gruptanda attırmıştım. 

bilgisayara bağlayıp ne yapacakmış? ben ikitelli'de sadece filtre değişimine gittim. iki dk telefonla konuşurken baktım arabama kabloyu takmış. hop hop hop dedim sakın ayarlarını kurcalama dedim. yoksa gittiydi bizim gaz ayarı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

geçen bizim mazda grupta bi arkadaş candan'ı aramış, lpg bakımı ve birkaç şey için gelmek istiyorum demiş. tamam buyur gel demişler. arkadaş uzaklardan gitmiş candan'a. candan da aracı görmüş, biz bu markaya bakmıyoruz demiş. bizimki de geri dönmüş. facebook grubundan yazdı verdi veriştirdi. mazda gruba candan da üye. o da girdi muhabbete. çocuk diyor ki, neden sormadın hangi lpg kitin var diye, bir çok firma her lpg'ye bakıyor, ben de sandım hepsine bakıyorsunuz. candan da diyor ki, sen söyliceksin bende şu var bakar mısınız diye.

sonuç; candan müşteri memnuniyeti bizde öndedir. tekrar davet ettiler adamı, işini gördüler. sosyal medya olmasa belki de müşteri memnuniyeti bu kadar önemli olmazdı belki de.

bilgisayara bağlayıp ne yapacakmış? ben ikitelli'de sadece filtre değişimine gittim. iki dk telefonla konuşurken baktım arabama kabloyu takmış. hop hop hop dedim sakın ayarlarını kurcalama dedim. yoksa gittiydi bizim gaz ayarı

Ben ilk zamanlar çok uğraştım. Lpg ciye gidiyorum. Arabadaki sisteme bakıyorlar. Anlamıyorlar. Üçel faciası sonrası şikayet var sitesinde hyundaiye okkalı bir şikayet yazdım. Brc şikayet edince sayemde tüm i10 lpg sahipleri filtre değişimini yetkili servislerde yapabilir oldu. 

Bundan önce lpg filtre değişimi için brc servisleri yetkindi. 

Manifolda pipo takan ustaya "Hyundai Kefico Bosch bifuel" sistemi görünce şaşırıp kalıyordu. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Kaskosu vardı inşallah?

eksper terminolojisnde, sürücüsüz kaza denir. kasko ödemez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

a411676287a83fb966134717a980065f.jpg

Yan çamurluk sinyali su alıp çamurlaşmıştı. Parçalayıp iyice yıkadım. Japon yapıştırıcısı ile yapıştırıp yerine monte ettim.

d0bafc90c5bedf50e978631c057dd492.jpg

Bagaj havuzu aldım 60 lira birde plastik kasa aldım bagajdaki ıvır zıvırı doldurdum.

4239614ab49b95f51799ac4f3dfe9cf3.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

899d8042d92d6b19e81019c5537e2039.jpg

Üst kapak komple yağ içerisindeydi. Saplamaların üzerinde bulunan tapalardan yağ kaçağı vardı. Havalandırma hortumu yırtılmış ve koli bandı ile sarılmış durumdaydı.

Hortumu çamur bant denilen bant ile sararak şimdilik yağ kaçağını durdurdum. Tapaların oringlerini yeniledim birazda sıvı conta ile takviye yaparak montajını yaptım. Üst kapağı da gaz yağı ile temizledim.

f7b5573e81d9e6b7792016d37545f4b6.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Klimamız çalışmıyordu aracı bu şekilde satın almıştık. Daha önce kaçağın yerini ustam bulmuştu. Bugün klimacıya gidip yaptırdım.

Kaçıran subap değişimi ve gaz dolumuna 150 lira verdim.f9068a8edc8ced0db563f197581196cf.jpg9dbb98ed8c4a9776a6f5322c372dab6a.jpg

Şanzımanın yağının ne zaman ve hangi yağ ile değiştiğini net olarak bilinmediği için şanzıman yağını ve filtresini değiştirdim.

Şanzımanın istediği yağ spesifikasyonu Nissan ns2 bunu karşılayan yağlardan en ekonomik olan Motul Multi CVTF ile değiştirdim.

f14c17c17fb80f611295b5682c173dde.jpg8fea5306e3f7289f94bdf31106f0f47d.jpg

Şanzıman karterini sökmeden 2.8 litre yağ boşaltıp doldurduk. Bir sonraki bakımda karteri açıp 3.2 litre değişimi yapacağız.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

V kayışı ve v kayışı gergisini değiştirdim. İki parçayıda dayco olarak satın aldım. Gergi 180 kayış 45 lira232acaa7f341945b0bd7d51ccb960364.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hanım evden iyi salıyor seni, ekmek almaya diye mi çıkıyorsun yoksa :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Köksal Yılmaz yazdı:

Hanım evden iyi salıyor seni, ekmek almaya diye mi çıkıyorsun yoksa :D

abi bizimki zaten ambulansta çalışıyor o kendini korusun yeter 🤣

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Cihat yazdı:

abi bizimki zaten ambulansta çalışıyor o kendini korusun yeter 🤣

Haydaaa, Allah yardımcısı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o subapı yaptırmadan klima çalışmıyor diye mi sattı eski sahibi? teşhisi de tedavisi de basit

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Çağlar Bayur yazdı:

o subapı yaptırmadan klima çalışmıyor diye mi sattı eski sahibi? teşhisi de tedavisi de basit

aldığımız abimiz araçtan hiç anlamıyordu zaten geçen yaz kullandım  dedi bu sene çalışmadı dedi bende hiç ustaya göstermeye gerek yok diye araç başında eksikleri için pazarlık yaptık 1500 lira daha düştü bizim için bizde o paraya zaten gereken tüm bakımlarını yaptık 😊

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şanzıman yağını o kadar anlattık niye orjinalini koymadınız?

bu doğrusu mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Mehmet Göktürk yazdı:

Şanzıman yağını o kadar anlattık niye orjinalini koymadınız?

bu doğrusu mu?

istediği şartları karşılıyor hocam ns2 istiyor şanzıman 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Cihat yazdı:

istediği şartları karşılıyor hocam ns2 istiyor şanzıman 

süper benim de aklımda olsun. şu şeyler geçince babamınkini bir daha değiştirmek lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Mehmet Göktürk yazdı:

süper benim de aklımda olsun. şu şeyler geçince babamınkini bir daha değiştirmek lazım.

dış filtreninde kodu resimde yazıyor hocam onuda alırsınız 😊

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Cihat yazdı:

dış filtreninde kodu resimde yazıyor hocam onuda alırsınız 😊

evet burdan bakarım. alır giderim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...